Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Przewymiarowane grzejniki do 2f


Recommended Posts

Grzanie kominka przez wymiennik jest raczej mało prawdopodobne. Musiałbyś mieć wtedy obieg grawitacyjny (około 1,5m różnicy poziomów), w układzie jest jeszcze pompa która raczej to wyklucza - chyba że masz ją włączoną na stałe. Nawet jeżeli jakimś cudem, to jest to łatwe do sprawdzenia, bo gdyby energia szła w kominek, to płaszcz byłby wraźnie ciepły - co łatwo można sprawdzić. Jeżeli rozdzielacz od kaloryferów masz ciepły, to sprawdź podłączenia kaloryferów - może instalator nie odkręcił na nich do końca zaworków i przepływ jest mocno hamowany? Kaloryfery odpowietrzone - może masz w nich dużo powietrza - jeżeli są na piętrze, to mogły się zapowietrzyć z podłogówki, bo ta dosyć długo powietrze wypuszcza i w sporych ilościach. Jakie ciśnienie masz w instalacji? Powinno być około 1,5 - jak masz mniej to dopuść wody i odpowietrzaj. Rozumiem że kaloryfery cały czas są letnie. Może instalacja jest gdzieś niedrożna? Odłącz na chwilę podłogówkę - wyłącz pompę i zamknij zawory i zobacz co się stanie - czy kaloryfer wtedy będą gorące - jeżeli nie, to instalacja jest gdzieś niedrożna i nie ma przepływu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info - przeprowadzę test.

Pompy na obiegu kominkowym pracują jedynie podczas pracy kominka i pracy regulatora temp kominka, który je zał/wył. Pompa do podłogówki chodzi w cyklu 15min praca/ 15 min postój. Instalacja z całą pewnością nie jest zapowietrzona gdyż sprawdzałem a ciśnienie 1,4 bara.

Wydaje mi się też, że drożnosć jest ok gdyż podczas pracy kominka kaloryfery są gorące (mam tylko parter), są cały czas otwarte na głowicy na 5... ale test zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...