Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMENTARZE DO DOMKU W SOSENKACH-FOTODZIENNIK


T i A

Recommended Posts

TiA jeśli te 35tys za murarke+chudziak+strop to sama nie wiem.... Jeśli jesteś pewien, ze mozesz im zaufać, że są dobrą ekipą (nie tylko z polecenia), że nie spiernicza Ci tych odwróconych dachów (pilnuj tego jak oka w glowie!!!!!!!) to cena jest taka całkiem normalna. Nie wydaje mi sie wygórowana zbytnio. Ja za taki sam etap budowy w 2007r zapłaciłam sporo taniej bo poniżej 20tys. Ale Twoja wycena nie odbiega jakos drastycznie od wycen za podobny metraż z jakim się spotkałam. Mam taki sam metraż i w 2007r rownież dostałam oferty na 35tys.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 146
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W moim projekcie miałam dokładnie wykazane ile i czego mam kupić. Dlatego mnie dziwi, ze zestawienia materiałowego nie masz. WYdaje mi sie to jednym z podstawowych elementów projektu.

 

Zaraz napastuje architekta.

A miałaś jeden egzemplarz który złożyłaś do urzędu o PNB ,czy więcej(kopie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murarz powiedział tak:

"wszystkie prace"

-chudziak

-zbrojenie

-ławy

-ściana fundamentowa

-podłoga

-ściany zewnętrzne i wewnętrzne

-strop

-ściany kolankowe

Dach,wieżba za dodatkową kasę.

Pracowałem rok na budowie kilka lat temu "za młodu" co nie co się nauczyłem,ale też pamięć nie ta.

Dom ma 190m2 z garażem ,materiał nie będzie wymagajacy,będę się starał oszczedzać czas jak można (jak najwięcej gotowych elementów+dodatkowi pracownicy jak tylko będą potrzebni) 35tys zł za robociznę wydaje mi się sporo.Samej pracy dla 5-7ludzi jest na max 3tygodnie łącznie.

Troszkę poszperałem w necie i za podobny dom na kaszubach(podobna wielkość miasta) to około 26tys zł.Czyli podobnie jak u Was.

Mayland czy twoje wynagrodzenie wzrosło od 2007 roku o prawie 100%?

Budowlańcy się chyba troszkę zagalopowali z tymi cenami.

Teraz musze zrobić stan zero ,wiec będę szukał dalej ekipy na fundamenty.

A reszta póżniej ,może na jesieni jak wszystko dopracuje lub wiosna 2011.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obniżonego salonu to znam dom gdzie jest on(salon) obniżony o dwa stopnie i według mnie to porażka. Sami gospodarze (a mieszkają już trochę) drugi raz już by tak nie zrobili.

 

Boimy się,że jak ktoś się "odymi" na grilu,to może nie zauważyć schodka.Bo będzie jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jak poprosiłem o sch. inst. kan. to poinformował mnie ,że mogę sobie iść do urzędu i poprosić o projekt i obić sobie schemat na ksero dla hydraulika.

Czy projekt to jedno a instalacje to drugie,bo on twierdzi ,że nie zostawił sobie żadnych kopii w archiwum i jedyna jest w urzędzie z projektem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto Ci robił ten projekt? Aż mi sie wierzyc nie chce, ze tak Ci odpowiedział. To własciwie co kupiłeś w ramach tzw. "projektu domu" ?

Fundamenty, zbrojenia, wykaz materiałow, rzuty z wymiarami, Instalacje wszelakie, układ wieźby.... to wszystko powinno być w projekcie i ty to powinieneś mieć u SIEBIE!!! Jak KB będzie mógł kontrolować budowę skoro nie bedzie projektu na budowie? Nie no, to jakis kosmos normalnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy, ze masz iśc i sobie skserować?! Masz niepełny projekt. To co opiujesz, to nawet dla mnie szok! Wszystkie instalacje powinieneś mieć w swojej kopii. No łaski Ci nie robi! Lepiej dokladnie sprawdź czego jeszcze nie masz w tym projekie, porównaj dokumentację z tym co Ty masz i co jest urzędzie. Jeśłi można zapytać - ile zapłacileś za projekt i czy zawarliście umowę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jak poprosiłem o sch. inst. kan. to poinformował mnie ,że mogę sobie iść do urzędu i poprosić o projekt i obić sobie schemat na ksero dla hydraulika.

Czy projekt to jedno a instalacje to drugie,bo on twierdzi ,że nie zostawił sobie żadnych kopii w archiwum i jedyna jest w urzędzie z projektem.

 

Nie no zarty sobie robi - juz dla przykladu - wejdz na pierwsza lepsza firme ktora sprzedaje projkety domow - zawsze sa 4 kopie - a z czym ty zostaniesz na palcu budowy???? robotnicy beda czytac z nieba jak maja co robic?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...