Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

tynk silikatowy Kabe czy Ceresit ?


Recommended Posts

Ja wczoraj otrzymalem bardzo dobre opinie zarowno inwestora ,jak i wykonawcy,w sprawie tynkow firmy Atlas.Do tej pory,nikt w sklepach nie zaproponowal mi wyrobow na elewacje tej firmy.Wykonawca stwierdzil,ze Ceresit jest tanszy,przez to slabszy jakosciowo.Klada go podobno mieszalnie.Dluzsza gwarancje daje Atlas na swe wyroby,jakosciowo podobno bardzo dobry.Zbieram oferty i informacje na razie,ale...kto wie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lookita dziękuje za opinie

 

Cieszynianka dzięki za linki. Natknęłam się na nie, jednak nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi.

Nie chce zagłebiać się za bardzo żeby nie zwariować.

 

Zobaczymy co powiedzą jeszcze inni o Cesresit. Chyba zostanę przy Kabe bo okazało się że moi rodzice mają Kabe od klilku lat i ma się świetnie. Nic nie odpryskuje i kolor zachował swoją barwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lookita dziękuje za opinie

 

Cieszynianka dzięki za linki. Natknęłam się na nie, jednak nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi.

Nie chce zagłebiać się za bardzo żeby nie zwariować.

 

Zobaczymy co powiedzą jeszcze inni o Cesresit. Chyba zostanę przy Kabe bo okazało się że moi rodzice mają Kabe od klilku lat i ma się świetnie. Nic nie odpryskuje i kolor zachował swoją barwę.

 

My mamy Kabe, ale akrylowe, majster polecał, podobno kolory są dość trwałe. Na razie wszystko ok, tynk siedzi na ścianie drugi miesiąc :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabe nie stosowałem, ale ceresit tak, ale silikonowy, bo mi zabrakło 1 wiaderka Reliusa silikonowego. W środku ceresita były jakieś "glutki", które ciągnęły się po ścianie. Ogólnie gorszy niż Relius, ziarno nierówne ciężko się zaciera. Relius ma wzmocnienia włóknem (chyba szklanym), łatwo się zaciera i ładnie wygląda, ale kosztuje sporo więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 5 months później...
JA wlasnie przymierzam sie do polozenia elewacji na Ytonga 40 cm.Wstepnie wybor pada na Ceresit tynk silikatowo-silikonowy,siatka,grunt,klej w systemie.Mam propozycje wykonania calosci przez ekipe,ale pracujaca tylko z Atlasem.Nie wiem,rozne opinie chodza,co wybrac.Ekipa wazna rzecz,wiec musze sie ponaginac,gdzy za duzego wyboru nie mam,a mam dosc juz golego domku :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...