Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ciemne drewno na podłodze


Marbo

Recommended Posts

O, ten kolorek po lewej to wypisz wymaluj moja yatoba :D głeboki brąz z niewielkimi prześwitami jaśniejszego, połączone z jaśniejszą glazurą, do tego ściany mam w ciepłeych odcieniach; wnętrze jest nowoczesne, wygląda OK - w każdym razie u mnie, jeśli chcesz podeślę zdjęcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kolorek to nie jatoba. Bardziej przypomina np. teak. Z kolorem jatoby są w "zgryzie" ( zresztą kolor stolarki też mi się z piękną skondinąd jatobą gryzie). Sprawdzałam to, bo namawiano mnie na jatobę i pare próbek jatoby oglądałam.

 

U mnie też będzie jasny gres.

Inka ... Bardzo proszę o zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny kolorek, ale czy na takiej ciemnej podłodze nie będzie za bardzo widać każdy kurz? Mam w starym mieszkanu ciemne meble i po godzinie zcierania kurzu, powinnam znowu całą czynność powtórzyć. W nowym domu podłogę i meble mam już jasne bo znudziło mi się latać ze ściereczką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Verunia, z tym kurzem masz rację. Na ciemnym jest o wiele bardziej uciążliwy. Ja osobiście gdzieś w głębi duszy wolałabym jasny jesion na podłodze w salonie, ale moja druga połowa jest zdecydwanie przeciw (jesion będzie na poddaszu) i szukamy kompromisu. A że wpakowaliśmy się w trudny kolor stolarki to mamy za swoje.

Trochę mam otuchy (jeśli chodzi o kurz), że niejednorodnośc koloru będzie moim sprzymierzeńcem ale z kolei obawy, o których pisałam na początku. Przewertowałam sieć i nigdzie ni znalazłam fotografii wnętrza z tym drewnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na podłodze pstrokaty, ale ogólnie ciemny merbau. Kurz widać bardzo szybko, szczególnie pod światło - mam bardzo jasne wnętrza. Ale nawet mnie to cieszy, bo skłania do częstego sprzątania :wink:

Wygląda bardzo "modern" - tak lubię - w połączeniu z wąskimi wysokimi białymi listwami przypodlogowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to jatoba (merbau też) są szlachetnie jednorodnymi podłogami w porównaniu z pstrokacizną "mojego" palisandra.

I głowna moja wątpliwość co do możliwości osiągnięcia efektu "modren" nie dotyczy właściwie tego , że drewno jest ciemne tylko tego, że pstrokate.

Wszystkie oglądane przeze mnie zdjęcia nowoczesnych wnętrz z ciemną podłogą miały podłogi jednorodne kolorystycznie. To zbieg okoliczności czy reguła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...