Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperacja - Polski Komfort


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 64
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

"produkcja" kanałów wygląda tak.....prasowane płyty z wełny + filia + warstwa tłumiąca (nie wiem po co skoro wełna sama w sobie już wygłusza) trafiają na budowę w formie płyt coś ala płyta GK. Z tego składają kanały dokładnie na wymagany wymiar. Rewelka

 

Dziś zakończyli "produkcję" i montaż. Wygląda to świetnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"produkcja" kanałów wygląda tak.....prasowane płyty z wełny + filia + warstwa tłumiąca (nie wiem po co skoro wełna sama w sobie już wygłusza) trafiają na budowę w formie płyt coś ala płyta GK. Z tego składają kanały dokładnie na wymagany wymiar. Rewelka

 

Dziś zakończyli "produkcję" i montaż. Wygląda to świetnie :)

 

wrzuć kilka zdjęć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...
No więc jestem posiadaczem ogrzewania i wentylacji z PK. Sam system, trudno powiedzieć. Jeszcze go nie przetestowałem na full. Ja mam nieciekawą opcję, ponieważ pompa ciepła przy niskich temperaturach jest wspomagana nagrzewnicą elektryczną. W tym roku utrzymanie zaledwie 4 stopni na plusie w domu w najzimniejszych miesiącach, to jest grudzień, styczeń i luty, kosztowało mnie około 250 PLN za miesiąc. Dom ma pow.140m2. Fakt, że nie jest jeszcze ocieplony i jest parę nieszczelności. Boję się, że jak już zamieszkam, rachunki mogą mnie doprowadzić do ruiny. Więc jeśli już PK, to pewnie najlepiej z piecem gazowym. Sama firma niby OK. Wszystko terminowo, ładnie. Rzeczywiście nie jest to ani "krzak" ani "stefan". Mają super sprzęt, nowoczesne firmowe samochody, mieszkają w hotelach w czasie montażu, do spisania umowy przyjeżdza przedstawiciel handlowy i możesz ją podpisać przy kawie np. w cafe haeven na jego koszt. Jednak mam z nimi pewien mały problem. Nie chcę jeszcze o tym pisać na forum, żeby nie robić im smrodu. Dałem im po prostu ostatnią szansę. Jeśli się nie poprawią, zapewne o tym napiszę. Ogólnie na dzień dzisiejszy OK i polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 5 months później...
  • 3 weeks później...

Rekuperator odpalony. Niestety nie spełnia moich oczekiwań bo wydajność centrali jest zdecydowanie zbyt wysoka i na pierwszym biegu słychać głośny szum Z anemostatów ale nie do tego dążę bo to temat o firmie Polski Komfort :)

 

Za wszystko zapłaciłem i jak zadzwoniłem do nich ze swoim problemem byłem w szoku. Pan z biura wysłuchał tego co mam do powiedzenia i za kilkanaście minut miałem telefon od serwisanta by umówić wizytę w domu. Przyjechał coś pokręcił ale nic to nie pomogło (przynajmniej nie zauważyłem) więc zadzwoniłem ponownie. ZERO, Powtarzam ZERO fochów i robienia problemów. W domu pojawił się Pan od projektu wentylacji i powiedział bym się nie martwił bo tak mnie nie zostawią.

 

Reasumując..... Póki co jestem BARDZO zadowolony i optymistycznie nastawiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba rzeczywiście jakieś jaja, bo najpierw gość pisze, że na "1" wentylacja wyje, a potem się cieszy że przyjechał Pan Technik po 15 minutach i zapewnił, że tak tego nie zostawi :-) Skoro na "1" już wyje, to jest sytuacja beznadziejna - demontaż całej instalacji i robienie od nowa, w innej technologii pozostało :-)

 

Instalacje z wełny robimy dla dużych przekrojów, nie wpadłbym na to że do domu to też się nadaje - nie te średnice. Widocznie za mało czasu na necie spędzam i niezbyt się interesuję pomysłami konurencji :-) Choć w sumie wolałbym taką instalację, z płyt Climaver, niż z rur kanalizacyjnych :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Nie często zaglądam na forum więc dokończę swoją relację o Polskim Komforcie. Wentylacja działa bardzo sprawnie i bez uwag. Nie wiem czy mam najlepszą rekuperację na rynku i czy jest w najlepszej możliwej cenie ale jedno wiem na 100%..... Jeśli będę ponownie coś takiego montował to nawet nie będę szukał innych firm. Po tym co prezentują swoim podejściem do klienta oceniam ich celująco. Sama urządzenie też jest dobre.....toshiba z wymiennikiem entalpicznym

 

Ps

Pozdrawiam panów forumowiczów co się znają najlepiej i najlepiej wiedzą w czym problem na podstawie kilku moich pierwszych wrażeń. A kolega co pisze że sytuacja jest beznadziejna.... Typowy polski maruda....też pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że nie wyje :) nawet mierzyli mi poziom głośności....pomijam, że na dole pomiar był niemożliwy bo lodówka była najgłośniejsza a na holu u góry świnki morskie :) Jedyne co mnie troszkę poirytowało to mega prostota centrali Toshiba.... 2prędkości to już lekka przesada zważywszy na cenę. Dodam, że sterownik wygląda poważnie a jak się potem okazało połowa klawiszy jest nieaktywna. Pewnie można doposażyć tą centralę ale nie jestem zainteresowany :) Timer jest, automatyczny bypas też no i wskaźnik filtra....więcej mi nie trzeba bo i tak odkąd włączyłem to nawet raz tego nie tknąłem :) Edytowane przez krolik2002
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...