Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperacja - Polski Komfort


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 64
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Szkoda że nie możesz wyłączyć na chwilę lodówki :(

Ale założę się że tez jesteś z niej super zadowolony !

 

Mam ciekawsze zajęcia niż wyłączanie lodówki a z niej to akurat jestem mega zadowolony :)

Obecnie nie zaprzątam sobie głowy wentylacją... Mam w domu świeże powietrze a w te kilka dni tegorocznych przymrozków wilgotność powietrza w pomieszczeniach nie spadła choć zdaję sobie sprawę, że jak będzie duży mróz to pewnie i tak czekają mnie nawilżacze...a może nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Równiez uzywam reku Toshiba, instalacja i urzadzenie kupione w Polskim Komforcie.

Obsluga b mila i profesjonalna, okazala duzo cierpiwosci (rowniez nie naleze do latwych klientow :( )

co do samego reku to generalnie ok, z tym ze:

- sterownik zbyt drogi jak na oferowane funkcje (jest to urzadzenie wykorzystywane zarowno do rekuperacji jak i klimatyzacji, z tym ze do klimatyzacji dedykowanych jest wiecej funkcji) - nie posiada np. wewnetrznego zegara, ktory pozwoliby na caly tydzien zaprogramowac prace urzadzenia (takie funkcje mialem juz w macie podlogowej firmy Devi w lazience o powierzchni 4m2 i to 7 lat temu!)

- urzadzenie ma tylko 2 biegi, co przy zakupie rekuperatora z zapasem mocy jest uciazliwe - nie da sie np. na noc zmniejszyc mocy pracy tak by urzadzenie bylo jeszcze bardziej ciche a powiew powietrza niewyczuwalny. konkurencja oferuje min 3 lub 4 biegi, wiec 2 to wg mnie dzis nieakceptowalne

 

generalnie firme Polski Komfort zdecydowanie polecam za profesjonalizm i poziom obslugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ciekawsze zajęcia niż wyłączanie lodówki a z niej to akurat jestem mega zadowolony :)

Obecnie nie zaprzątam sobie głowy wentylacją... Mam w domu świeże powietrze a w te kilka dni tegorocznych przymrozków wilgotność powietrza w pomieszczeniach nie spadła choć zdaję sobie sprawę, że jak będzie duży mróz to pewnie i tak czekają mnie nawilżacze...a może nie :)

 

Krolik2002, napisałem dzisiaj do Polskiego Komfortu prośbę o wstępną wycenę WM.

Jeśli cena będzie przystępna to czy zgodził byś się na "wizję lokalną" u siebie w domu?

Zanim podejmę decyzję o ich wyborze, chciałbym zobaczyć wcześniej jak to wygląda w Realu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

[królik do tej pory się nie odpowiedział na moją prośbę:-(]

Dostałem wycenę z Polskiego Komfortu. Oferują mi zamontowanie reku Toshiby model VN-M (wydajność 250m3/h), sterownik Toshiba NRC-01HE, system kanałów nawiewnych i wywiewnych QuietR wraz z kompletnym montażem za kwotę 20.000 zł brutto. W cenę nie wliczają przekuwania się przez ściany i strop. Gwarancja 2 lata.

Zamierzam zapytać ich jeszcze gdzie zamierzają umieścić reku (Strych nie ogrzewany czy kotłownia), z jakich pomieszczeń odzyskiwać ciepło (kuchnia, łazienka, też?) i jak wygląda serwis i czyszczenie. Czy może warto jeszcze o coś ich zapytać? Będę wdzięczny za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, chcę mieć zrobioną dobrze WM. Po drugie chcę mieć pod ręką serwis do tego. Po trzecie szukam najkorzystniejszego rozwiązania pod względem stosunku ceny do jakości podzespołów. Jeśli macie własne doświadczenia i możecie mi kogoś polecić ze spokojnym sumieniem to z chęcią skorzystam z takiej pomocy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie masz pewności ze wykonawca zrobi to dobrze .

Fajnie jest jak ktoś przyjeżdża, składa i uruchamia bezobsługowy i cichy system wentylacyjny .

Jeszcze fajnie kiedy zarabia na tym uczciwą kasę zamiast Cię oskubać .

Centrala o wydatku 250 m3 ?

Budujesz 80 m2 dla rodziny 2+1 ?

 

I jeszcze za to 20 koła ?

 

Muszą bardzo ładnie wyglądać te rureczki, centrala na dotyk.

No piękne to wszystko tylko nie ma nic wspólnego z przyszłymi efektami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że nie widziałem ich pracy, czy urządzeń, które montują. Chciałem się umówić na "wizję lokalną" do jednego z forumowiczy ale na razie nie odpowiada. Na pewno sam nie podejmę się robienia WM. Chcę to zlecić firmie. Nie koniecznie Polski Komfort. Cena jest wysoka i dlatego poddałem to pod dyskusję. Gdybym nie miał wątpliwości na pewno nie pisałbym o tym na forum tylko podpisał umowę z nimi i czekał na instrukcję obsługi.

W takim razie Piczman, jeśli możesz powiedzieć, jaki Twoim zdaniem powinien być całkowity koszt montażu + urządzenia do WM z reku? Pomijając fakt różnicy cenowej w różnych województwach. I pytam na prawdę szczerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 1 year później...

Ja także posiadam instalację kanałową + rekuperator Toshiba VN-350 z firmy PK.

Ogólnie jestem zadowolony z samej usługi i wykonania. Co do głośności nie mam żadnych zastrzeżen

 

Jedno co nie za bardzo odpowiada mi już w trakcie użytkowania to te same punkty które wymienił lobster:

 

- sterownik NRC-01HE nie posiada np. wewnetrznego zegara, ktory pozwoliby na caly tydzien zaprogramowac prace urzadzenia

- urzadzenie ma tylko 2 biegi, co przy zakupie rekuperatora z zapasem mocy jest uciazliwe - nie da sie np. na noc zmniejszyc mocy pracy tak by urzadzenie nie powodowało nadwentylacji.

 

I nawiązując do powyższego... czy ktoś wie czy można do tego reku podłączyć inny sterownik np. ten, który będzie miał np. choćby 3 biegi i harmonogram tygodniowy.

 

Ps: Nie widzę, aby firma PK miała coś innego w ofercie do Toshiby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...