Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ocieplanie skosów


bodal

Recommended Posts

Kątomierz, sznurek, waserwaga, zwykła łata ino długa...

 

W ostatnią sobotę tak robiłem i niestety po przykręceniu wieszaków grzybkowych i założeniu profili CD nie mam idealnej płaszczyzny. Łata 2,5m jest nieubłagana. Mam podejrzenia że w trakcie przykręcenia wieszaków wkręt mi zmienia minimalnie położenie wieszaka... :evil: Jakie niedokładności są dopuszczalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kątomierz, sznurek, waserwaga, zwykła łata ino długa...

 

W ostatnią sobotę tak robiłem i niestety po przykręceniu wieszaków grzybkowych i założeniu profili CD nie mam idealnej płaszczyzny. Łata 2,5m jest nieubłagana. Mam podejrzenia że w trakcie przykręcenia wieszaków wkręt mi zmienia minimalnie położenie wieszaka... :evil:

 

 

czyli najlepiej najpierw grzybki i profile cd a później watę między krokwie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam między krokwiami już wciśnięte 18cm wełny - teraz daję grzybki i jak uzyskam idealną powierzchnią profili zdejmę profile dam 5cm wełny (grzybki będą przechodzić przez tą warstwę ) i dopiero finalnie założę profile

 

i jeszcze kiedy profile przyścienne montować ?

muszą przecież być zgrane z profilami cd??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli reasumując

1. układamy pierwsza warstwę wełny pomiędzy krokwiami ( u mnie 15 cm)

2. wyznaczamy linie na ścianach i mocujemy profile przyścienne UD30 (czym mocujemy na kołki ?)

3. na krokwiach mocujemy ESy60/125

4. zakładamy profile CD60 ustalając poziomy i mocujemy je do ESów, nadmiar ES obcinamy

5. wkładamy druga warstwę wełny pod profile CD60

6. wszystko zasłaniamy folią

 

czy tak będzie ok??

 

lepiej zastosować chyba ES niż wieszaki grzybkowe ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli reasumując

1. układamy pierwsza warstwę wełny pomiędzy krokwiami ( u mnie 15 cm)

2. wyznaczamy linie na ścianach i mocujemy profile przyścienne UD30 (czym mocujemy na kołki ?)

3. na krokwiach mocujemy ESy60/125

4. zakładamy profile CD60 ustalając poziomy i mocujemy je do ESów, nadmiar ES obcinamy

5. wkładamy druga warstwę wełny pod profile CD60

6. wszystko zasłaniamy folią

 

czy tak będzie ok??

 

lepiej zastosować chyba ES niż wieszaki grzybkowe ????

Najlepiej będzie, jak zamienisz kolejnością pkt. 1 z 2 i 3 (przy czym w pkt. 3 lepiej chyba się wychodzi na grzybkach, niż na ES-ach, ale to kwestia wyższości Wielkiej Nocy nad Bożym Narodzeniem ;)).

Nadmiar ES-ów rozginasz na zewnątrz - szkoda czasu na cięcie - robisz to po zamontowaniu ostatecznym stelaży, czyli przed założeniem folii.

 

Robiąc na grzybki unika się upychania wełny na już założone stelaże - mniej pylenia. Po prostu "nadziewasz" wełnę na grzybki, trochę zaplatając okolice wokół grzyba i się 3ma :) Potem dociskasz wszystko profilem CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
ja mam między krokwiami już wciśnięte 18cm wełny - teraz daję grzybki i jak uzyskam idealną powierzchnią profili zdejmę profile dam 5cm wełny (grzybki będą przechodzić przez tą warstwę ) i dopiero finalnie założę profile

 

a jak później założyć profile z powrotem, przy ścianie wchodzą w profil mocowany do ściany i tak z obu stron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam między krokwiami już wciśnięte 18cm wełny - teraz daję grzybki i jak uzyskam idealną powierzchnią profili zdejmę profile dam 5cm wełny (grzybki będą przechodzić przez tą warstwę ) i dopiero finalnie założę profile

 

a jak później założyć profile z powrotem, przy ścianie wchodzą w profil mocowany do ściany i tak z obu stron

 

ponawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam między krokwiami już wciśnięte 18cm wełny - teraz daję grzybki i jak uzyskam idealną powierzchnią profili zdejmę profile dam 5cm wełny (grzybki będą przechodzić przez tą warstwę ) i dopiero finalnie założę profile

 

a jak później założyć profile z powrotem, przy ścianie wchodzą w profil mocowany do ściany i tak z obu stron

 

ponawiam

zwyczajnie wsuwa sie i zapina na wieszakach. a ulatwia to sprawa wymogow p.poz. z itb. profil nosny C/CD musi miec min. 1cm luzu z kazdej ze stron osadzenia go w profilu obwodowym U.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...