Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rury firmy Panek dopasowanie do kotła turbo


remx

Recommended Posts

Rury 80/125 tj wewnętrzna i zewnętrzna (jedna w drugiej) mam już włożone.

Z tego co wiem to do Vaillanta nie pasują.

 

Chodzi o to że te średnice niekórzy podają po obrysie zewnętrznym a niektórzy po wewnętrznym.

 

Pytanie do tych co już to przeszli - do jakiego kotła pasują rury firmy Panek.

Interesują mnie raczej te kotły NIE z górnej półki np Termet i co tam jeszcze.

 

Dodatkowo: jak rozwiązuje się problem wody gromadzącej się po deszczu w rurze gazowej - w jej kolanku. Ma ona daszek, ale i tak woda tam wpada i to nie w jakichś minimalnych ilościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Vaillanta (kondensat ecoTec VC 186 coś tam) i rury od Panka; moja rada - odkręć z kotła to plastikowe przyłącze i jedź z nim do Michałowic do fabryki. Tam od ręki dopasują. Ja tak zrobiłem i wszystko śmiga.

 

Odnośnie wody, to u mnie rura w szachcie kominowym jest puszczona niżej i jest zakończona takim denkiem z odpływem (a dalej do kanalizy). Czyli patrząc od dołu przewodu kominowego jest tak :

 

- denko z odpływem

- 1 metr rury

- trójnik

- rura aż ponad dach

- daszek

 

Może się mylę, ale przynajmiej w przypadku kotła kondensacyjnego ta woda z deszczu może chyba spokojnie spływać przez sam kocioł i odpływać razem z kondensatem. Ale tego nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...