Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

obcieta izolacja pozioma pod murami


strix

Recommended Posts

Witam,

 

tynkarze obcieli mi zaklady izolacji /papa termo/ wystajace spod murow, na szczescie tylko w garazu zdazyli ale i tak jestem w....ony jak cholera. tym bardziej, ze garaz jest nizej niz dom, i ogolnie teren podmokly na wiosne.

 

Jak teraz moge zapewnic ciaglasc izolacji na podlodze i pod murami skoro spod murow wystaja tylko jakies minimalne skrawki papy? Jakos to przeciez musze uszelnic.

 

Prosze o ew. porady

 

Pozdrawiam

strix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he a juz myslaalem, ze obcieli i zerwali te czesc co powinna juz dawno byc na "posadzkach".

 

Czemu juz dawno? Specjalnie nie robilem przed tynkami bo lataja z rusztowaniami i by pocieli pape na chudziaku, a tak zrobie izolacje tuz przed podlogowka - w domu wystaja ladnie zaklady ale w garazu juz nie tak jak pisalem :( chodzi o to jak teraz to rozwiazac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przychodzi mi do głowy tylko odkucie tej papy na całej długości (albo podcięcie ściany) na głębokość paru cm

 

Tak zrobie, dzieki. Tynkarze maja odskrobac kilka cm na dole do papy, a ja pozniej diaksem wetne sie pod katem 45st na jakies 3 cm w porotherm oczywiscie tak zeby nie uszkodzic papy pod nim i reszte wybije juz mlotkiem. Zrobie maly zaklad, zgrzeje a na zaklad jeszcze tasme bitumiczna nagrzeje. Powinno byc OK.

 

Pozdr

strix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym np. izolujesz wnętrze basenu lub szambo itd.

Skoro ta izolacja pozioma między fundamentem, a ścianą jest obcięta to połóż normalnie w pomieszczeniu izolację i wywiń kilka centymetrów na ścianę.

Tam gdzie masz odcięte nałóż np warstwę czegoś w rodzaju Lepiku, czyli maszy, która nie pozwoli na podciąganie wilgoci.

Tutaj tylko i wyłącznie chodzi o to aby wilgoć nie była podciągana na ściany czy też na posadzkę, gdyż jest w późniejszym efekcie powodem np grzyba.

 

Podsumowując:

Zastosuj płynną izolację, a nie tam ściany kłuć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...