Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Beton komórkowy


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 60
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To zależy co się dla Was liczy.

Klej ma kilka zalet - mniej wody w ścianach więc szybciej można robić kolejne etapy, jak bloczki sa dokładne to całkiem szybko to idzie i przy ścianie jednowarstwowej nie ma problemu strat ciepła.

Jak ściana dwuwarstwowa to generalnie zaprawa nie przeszkadza. Zaprawa pozwala ukryć różnice w wymiarach bloczków oraz braki ekipy, chociaz te zawsze mogą wyjsć.

 

Ja zrobilem bloczki 24cm na P-W (tylko spoina pozioma) na klej i na razie wydaje mi się że to byla dobra decyzja.

 

Jeśli zaprawa to piasek cement ciągle trzeba dostarczać przy kleju tylko woda ale szczerze mowiąc nie wiem jak to wygląda z kosztami bo ja klej dostawałem gratyis do każdej palety bloczków i starcza więc trzeba to sobie policzyć.

 

Pozdrawiam

 

Fugas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja kleiłem z dobrych bloczków (równych) Fachowcy zrobili mi to bardzo pożądnie spoinki 1mm, kleju zostalo jeszcze do wyklejenia garażu (na 2 samochody). Garaż robiłem też z bet kom ale tańszego, przerażająca jakość, zdecydowanie nie polecam. Garaż wygląda jak po wojnie. Na budowie pożądek, prądu mi 500W zużyli :D (aż mi było głupio się z sąsiadem rozliczać :lol: ) (w porównaniu z betoniarką to cud) no i szybciutko D33 do poz parteru w 3 dni postawili we trójkę. Polecam klej i ściana jednowarstwowa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jeśli chcesz na klei to musisz mieć dobre jakościowo (trzymające wymiary) bloczki. Ja mam na klei, ale z boczków średniej jakości i poszło kleju dwa razy tyle ile powinno. Gdybym mial budować jeszcze raz to albo mając te bloczki które mam to na zaprawę, albo postarałbym się o lepsze bloczki i wtedy na klei

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze tego nie traktowac zlosliwie

prosze sprawdzic czy p.Miodek nie ma forum nt. ortografjiiii :)

Czepianie sie nie ma sensu, na forum rozmawiamy nt spraw budowlanych, zgodze sie ze lepij pisac poprawnie :oops: ale jak sie pisze 1000 znakow na sekunde, bo czas plynie a spac sie chce to ortografia zostaje troche w tyle..

Rzegnam czóle :o :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakze styropianem to wydaje mi sie ze klej jest troche bez sensu. Klei sie na cienkie spoiny zeby uniknac mostkow termicznych a jak sie bedzie docieplac to klejenie nie ma sensu bo styropian badz welna dociepli spoiny.Łatwiej tez znaleźć fachowców do murowania niz do klejenia bo nie potrzeba "specjalistycznego" sprzetu. Ale za to betoniarka ci pohalasuje :)

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JerzyB

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

 

 

Dołączył: 18 Sie 2002

Posty: 157

Skąd: Poznań

Wysłany : 12 Gru 2003 20:49 Temat postu :

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

W kwestii formalnej:

 

Lepiej się rozmawia w sposób zgodny z zasadami polskiej gramatyki i ortografii, był już "beton komurkowy", teraz zaś jest "pożądnie" itd.

Warto pilnować tych spraw !

 

witam znalazłem dobre miejsce dla Ciebie :) fajnie piszą

 

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=10418&highlight=grupa+wielkopolska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja budowałem z BK 36 cm na klej. Po pierwszej zimie mój bliźniak stwierdził, że mu zimno było i trzeba docieplić budynek 10 cm styropianu! :evil:

Zimno mu było, bo budynek był nie tynkowany z zewnątrz (wiatr hulał przez nie wypełnione klejem szczeliny pionowe między bloczkami), bez podbitek (wiatr hulał prosto w niezbyt dobrze wykonane ocieplenie) i z 15 cm wełny w dachu.

Sąsiad jak pomyślał, tak zrobił. Teraz jest zadowolony i mówi, że ma ciepło jak w termosie... Taa, ale narzeka, że mu okna parują :evil: (I jak tu nie wierzyć w oddychanie BK :lol: ).

 

Po co było stawiać ścianę z BK 36 cm?

 

Dlaczego mnie życie pokarało i muszę budować z takim ignorantem za ścianą :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to był za bk? Chyba się domyslam :) sa takie bk co to jak zgrasz szczeliny pionowe to sie ściana krzywi i na odwrót. U mnie szczeliny poziome są całe pokryte klejem i mają wysokość 1mm a pionowe się schodzą na 0 poza tym mają pióro-wpust. Ściana jest idealna, a garaż to mam z takiego bk postawiony jak piszesz! zaglądać można do środka przez dziury. Są różne odmiany bk o różnych współczynnikach przenikania i gęstości. Napisz z czego ty masz ten dom ze tak jest zimno. Jak bk to tylko dobry i prosty a nie tani bo potem jak widac drożej wyjdzie (styropian)

Ten bk ma niby oddychać przez styropian :o ha ha dobre :p :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam beton komórkowy na pióro i wpust (Faelbet 500), ale spoiny pionowe nigdy się nie schodzą na 0 (jak piszesz). Zawsze jakaś szczelinka pozostaje.

 

U mnie problem nie leży w jakości samego BK, tylko w tym, że sąsiad nie skończył budowy w zakresie mającym wpływ na ciepło w budynku (tynk zewnętrzny, podbitki), jak również ma kiepsko ocieplony dach i narzeka, że mu zimno i trzeba dom docieplić :roll: . IGNORANT!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam BK 36/500 Faelbet gładki na klej. Do pierwszej partii przywieźli mi klej biały dwa razy droższy od szarego. Majster zaproponował, by dowieźli szary, tańszy to nim będzie murował a biały zostanie do fugowania spoin. Tak też zostało zrobione i do następnych partii wozili już szary. Ściany po zatarciu mam gładziutkie, białe jak po tynku. Wewnątrz widać szare spoiny, ale one pójdą pod tynk w przyszłym roku. Ściany wewnętrzne, działowe z BK 12/500 na zwykła zaprawę, bo jednak dużo taniej. Jakie są plusy tego co zrobiłem: BK 36/500 może być jako jednowarstwowy i taki będzie w pierwszych latach. Ponieważ jest zrobiony na biało to tynk ze względów estetycznych nie jest niezbędny a jak po kilku zimach dojdę do wniosku, że lepiej jest docieplić to to zrobię i otynkuję, a do tej pory odsapnę finansowo. Ściany wewnętrzne będą przykryte tynkiem wiec zwykła zaprawa nie przeszkadza. Tak więc to co zrobiłem daje mi możliwości manewru i wyboru wielu opcji w zależności od potrzeb, kondycji finansowej i aktualnie panujących tendencji technicznych. A przecież człowiek tym się różni od osła że potrafi zmienić zdanie. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Ja budowałem z bk 36 odmiany 400 troche cieplejszy od Waszego zdaje sie 0,29, a garaż postawiłem z tańszej 500 innego producenta.

 

Witam,

jestem "Młodym" forumowiczem z Wielkopolski - na razie na etapie WZ. Licze na to ze rusze w Nowym Roku (papierologia zabiera mnostwo czasu) Zauważyłam, ze tworzycie tutaj grupie "wsparcia" Wielkopolan, stąd moje pytanie - czy mozesz polecic mi jakas hurtownie BK na terenie Wlk-ski?

Pozdrawiam

Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruje wejść na http://betonkomorkowy.com.pl Tam znajdziesz wszystkich producentów BK w Polsce. Wyślij do najbliższych twojej budowy fabryk zapytania ofertowe o cenę wraz ze specyfikacją materiałową. Wyślij im plany. Zapytaj również o najbliższy od Ciebie skład budowlany, z którym współpracują. Zbierz kilka ofert by mieć argumenty do targowania ceny. Zimą są znaczne promocje cenowe. Możesz teraz podpisać umowę i ewentualnie wpłacić pieniądze z terminem realizacji np. za pół roku. Życzę sukcesów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...