Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czujki co - w jakich pomieszczeniach?


michalp

Recommended Posts

Poczytaj sobie forum o alarmach warto ... dużo cennych porad ...

Jednakże czujki dwutlenku węgla nie powinno się montować bezpośrednio "nad" źródłem bo nie opędzisz się od fałszywych alarmów przy otwieraniu drzwiczek.

Najlepsza lokalizacja to ok 2m od źródła na wysokości ok 1.5 metra.

Dwutlenek węgla jest ciężki temu czujki nie montujesz na suficie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym czadem to jest tak, że jego ciężar właściwy niewiele różni się od powietrza.

Natomiast wydobywa się z kominka wymieszany z gorącym powietrzem, które unosi się do góry. Po ostygnięciu czad może opadać w dół.

Zatem czujki najbezpieczniej instalować na wysokości głowy człowieka - bo mają tego człowieka chronić.

Zwykle jednak czad, wraz z powietrzem przemieszcza się w kierunku kratki wentylacyjnej i na tej drodze najrozsądniej zainstalować czujkę.

Ja mam czujkę GAZEX, dość czułą, w odległości 1m od kominka, na wysokości 190cm. Potrafi się pobudzać, zwłaszcza pod koniec palenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam czujkę co. satela umiejscowioną tuż nad kotłem (widać ją na zdjęciach w moim dzienniku) i już kilka razy ekipa z tego powodu przyjeżdżała do mnie (miałem sygnalizowanie do centrali z powiadamianiem jednostki monitorującej). Zastanawiam się, gdzie go teraz przełożyć, aby ew. alarmy były adekwatne do zagrożenia. Myślałem o wiatrołapie, albo korytarzu, ew. przenieść go na inną ścianę, aby był nieco dalej od kotła...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam czujnik kidde, jest o tyle fajny, że reaguje w zależności od stężenie/czas trwania, tzn przy małym stężeniu CO, potrzeba więcej czasu żeby się wzbudził, przy dużym stężeniu po krótszym czasie zadziała, w instrukcji było rozpisane jak określone stężenie CO działa na człowieka po jakim czasie, co do lokalizacji, wydaje mi się,że dobrze mieć jeden czujnik w sypialni - w końcu nie interesuje mnie podczas snu poziom CO w kotłowni tylko tam gdzie śpię...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...