Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

CZy dobrze zrobie ocieplajac dom przed polozeniem tynkow????


kuki1984

Recommended Posts

Ja tak zrobiłem, przez co mogłem prowadzić prace w zimie. Tynki schną do wewnątrz, a nie przez mur. Wystarczy wietrzyć ile się da, a jak przyjdą przymrozki to wstawić do środka osuszacz (nie mylić z nagrzewnicą) i dodatkowo utrzymywać temperaturę dodatnią (całkiem dobrze sprawdza się koza z jak najdłuższą rurą kominową (u mnie było 5mb)).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak poprzednicy, również jestem zdania,że ocieplenie przed tynkami niczemu nie szkodzi. Mój majster wręcz poleca ocieplić, a klej zagruntować.

 

Zależy jeszcze co planujesz robić zimą. Jeżeli przestój w SSO to nie ma potrzeby ocieplać. Ale jak chcesz zamknąć dom (okna i drzwi) a do tego potem w zimie "dłubać" coś w środku, to ocieplenie jak najbardziej wskazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie mija sie z celem ocieplenie domu przed polozeniem tynkow w srodku prosze o odp. doswiadczonych ludzi !!!!!!!!!!!1

 

Aż tak bardzo doświadczony nie jestem ale ocieplenie domu przed tynkami nie jest chyba błędem.Sam jeszcze nie mam ocieplenia zew. ale już mieszkam w wykończonym domu wewnątrz.Jeżdżąc do pracy mijam budynki ,które tak na prawdę mają bardzo zróżnicowaną bryłę pod względem ocieplenia zew.Jest to swego rodzaju już moda.Ludziska najpierw robią oprawę zew a potem wykańczają zewn.Czy to jest zgodne ze szt.bud. co pytasz?Na pewno nie.Tak zwane sezonowanie domu powinno odbywać się powoli by dać możliwość budynkowi na wyschnięcie itp.tak zew. jak i wew.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak myslicie ile trzeba poczekac przed ociepleniem poddasza po tynkach i wylewkach?

Minimum miesiąc przy ciepłej, suchej pogodzie, jeśli tynki i wylewki zdążą dostatecznie przeschnąć. Tak nam radził kierbud i tak radzą wykonawcy. Jeśli wewnątrz jest zbyt dużo wilgoci odparowującej z wylewek i tynków, wełna wchłania tą wilgoć i robi się z niej bagno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...