Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ościeżnice się ''rozgięły'. Pomocy.


Recommended Posts

Wstawiłem samodzielnie surowe (zagruntowane), sosnowe, stałe ościeżnice. Dwie sztuki. Jeszcze dwa dni po wstawieniu wszystko było idealnie. Potem wyjechaliśmy na urlop, wracam po 2 tygodniach, a tu obje pary drzwi się nie zamykają, bo otwór drzwiowy jest o ok 1 cm za szeroki i zamek nie łapie a miedzy drzwiami a ościeżnicą szpara! O co chodzi? Pianka wg producenta (Tytan) utwardza się w ciągu 24 godzin, więc nie powinna później pracować, drzwi się nie zmniejszyły, ściany nie wygięły, więc co się stało? Dodam, że trzecie drzwi (ościeżnica regulowana, pianka Soudal) dalej działają idealnie.

Chcę poznać przyczynę tego co się stało, aby po korekcie sytuacja się nie powtórzyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadą jest wieszanie skrzydła od razu, ale skoro bylo OK to chyba materiał nie był suchy. My mieliśmy podobny problem z jedną parą. Firma, któ0ra montowała wycięła piankę,przykręciła futryny do ściany,wypoziomowała ponownie i nałożyła piankę. Na koniec zakołkowali otwory po śrubach. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiłem samodzielnie surowe (zagruntowane), sosnowe, stałe ościeżnice. Dwie sztuki. Jeszcze dwa dni po wstawieniu wszystko było idealnie. Potem wyjechaliśmy na urlop, wracam po 2 tygodniach, a tu obje pary drzwi się nie zamykają, bo otwór drzwiowy jest o ok 1 cm za szeroki i zamek nie łapie a miedzy drzwiami a ościeżnicą szpara! O co chodzi? Pianka wg producenta (Tytan) utwardza się w ciągu 24 godzin, więc nie powinna później pracować, drzwi się nie zmniejszyły, ściany nie wygięły, więc co się stało? Dodam, że trzecie drzwi (ościeżnica regulowana, pianka Soudal) dalej działają idealnie.

Chcę poznać przyczynę tego co się stało, aby po korekcie sytuacja się nie powtórzyła.

 

A może jednak?

Jakie były warunki w domu podczas waszej nieobecności?

Może wyschły i drzwi i ościeżnica, i z tego zrobiła się ta szpara?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadą jest wieszanie skrzydła od razu

 

A widzisz. Co fachowiec to opinia. Nam wszystkie drzwi "po godzinach" montował polecony fachowiec, który na co dzień jest odpowiedzialny za reklamacje dotyczące drzwi u jednego z największych producentów "drzwi masowych" w PL.

 

Pierwszego dnia była pianka, kliny i montował ościerznice. Na noc każda ościerznica została "rozparta" bardzo delikatnie przycietymi na wymiar kijkami od "mioteł" które były odizolowane od ościerza podkładkami z filcu. Drzwi zawisły następnego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...