Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ocieplenie budynku porothon + styropian


darek20001

Recommended Posts

Dzisiaj dostalem odpowiedz ze dokladnie to bedzie 175 mm porothon do tego 100mm styropian i do tego wata szklana wlg 035 .To ponoc spelnia normy.

No wysiadam... Ten twój "wykonafca" to półtorej gościa /gość to mało/

To co ? chce kleić styro.+"wata" na styro na kleju :o

sorki , po kolei - klej,styro., kołki ,klej,siatka :_

No i zgłupiałem :o tą "watę" to znowu klej,"wata",kołki,klej,siatka...

Ja pierd.dacze ...może całkiem be kołków :roll: i bez siatki na styro...

Plan chory u podstaw.

Szukaj innego "wykonafcy"!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec jezeli wyszlo Ci 16cm a dales 20cm i roznica ceny nie ksztaltowała sie 50%extra za te dodatkowe 4 cm to ok.Piszesz o koledze ktory budował 10lat temu.Nie sledze techologii budawlanej az tak dlugo,ale dla mnie to wielka bzdura porownywanie budownictwa i technologii sprzed 10lat to tego co jest teraz.Patrzac na postep w innych dziedzinach to jestem przekonany ze 15cm styropianu twojego kolegi to 7-8 dzisiejszego ma te same wlasciwosci.Nie znam sie,ale niech mi ktos sensownie wytlumaczy po co przeplacac(oplacalnosc/parametry).Nie lepiej kupic cos dobrego,ale nie z najwyzszej polki,a po paru latach wymienic/odswiezyc ocielenie+elewacje i nadac swierzego wygladu.Chodzi mi o to,ze jezeli ktos

10 lat temu dom był budowany również z porothermu

styo ma i miał takie same parametry teraz i 10 lat temu

wg projektu indywidualnego dla porothermu 24 biuro wyliczyło 15 cm

Oszczędność jest sumą poszczególnych przegród, jeżeli ma w salonie 38 m2 szkła to chciałem mieć najlepszą izolację ścian i sufitu tak aby wypadkowa dla całego wyszła na przyzwoitym poziomie.

 

jak chcesz po paru latach wymienić elewację to naprawdę wierzę w Twoje słowa że nie znasz się na budowaniu a elewację odświeża się poprzez malowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...