Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki polecacie samochód?


alfa36

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 53
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 month później...

odświeżam temat, bo też chcemy zmienić auto na większe -najlepiej kombi. Powiększa się rodzinka i wiadomo wózki, foteliki, rowerki, a do domu też czasem lepiej samemu coś przewieźć niż zamawiać transport.

Podoba nam się toyota avensis - co możecie powiedziec na jej temat?? ale może inne autko?

...również podobnie jak założycielka wątku chcielibyśmy, żeby był tak do 20-25 tys.zł, klima, mało palił i w miarę niezawodny, kurcze, chyba duże wymagania mam :roll:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam opelka astre lub vectrę jak sie da to w kombi, są dosyć trwałe, oszczędne i pojemne, czesci zamenne w rozsądnych cenach, szczególnie diesel tylko ten DTi lub słabszy Di (mają łańcuch rozrządu a nie pasek) można śmiało śmigac w trasę bez strachu że coś może pęknąć po drodze, no i odpadają koszty wymiany paska rozrządu co 2 lata albo co kilkadziesiąt tyś km.

 

na budowę to może raczej pug partner lub citroen berlingo renault kangooo albo nawet lepszy busik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gdybym miał teraz kupować to z ukierunkowaniem na:

1. Japońce combi

2. Ople combi

3. Skoda Octavia combi

 

4. Hyundai

 

W ostatnich testach ADAC pierwsze 3 miejsca zajeły marki japońskie, potem 4-te Hyundai, ... na 5-tym marka Opel (1-sza lokata z europejskich aut)

 

ewentualnie pójść takim tropem:

 

http://www.twoja-firma.pl/wiadomosc/1603885,jak-wybrac-najmniej-awaryjny-samochod.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odświeżam temat, bo też chcemy zmienić auto na większe -najlepiej kombi. Powiększa się rodzinka i wiadomo wózki, foteliki, rowerki, a do domu też czasem lepiej samemu coś przewieźć niż zamawiać transport.

Podoba nam się toyota avensis - co możecie powiedziec na jej temat?? ale może inne autko?

...również podobnie jak założycielka wątku chcielibyśmy, żeby był tak do 20-25 tys.zł, klima, mało palił i w miarę niezawodny, kurcze, chyba duże wymagania mam :roll:

pozdrawiam

 

Jeżdżę Avensisem D4D 2.0(diesel) sedan od 50 000km. Mimo baaardzo ciężkiej nogi pali 7l/100km (żona schodzi do 6,2l/100km). Warto kupić taką z kontrolą trakcji (taki przycisk z napisem TRC). Prowadzi się miękko i do 120km/h dobrze. Powyżej trochę rzuca w koleinach. Koniecznie oglądnij książkę serwisową - konieczne wpisy z autoryzowanych serwisów. Fotele dla mnie są OK ale żona mówi że niewygodnie - warto się przejechać. Uwaga na pokryciu w najtańszych modelach pojawiają się plamy od potu czy rozlanej wody. Ogólnie bardzo mocno polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ma być duże, z klimą, duzym bagażnikiem ale ma niedużo palić, ma się nie psuć (co za tym idzie ma nie grzeszyć starością:)) i na pewno nie uda nam się zebrać na niego więcej niż 20 tys...

 

 

ja wybralbym http://www.allegro.pl/item775432564_vw_t4_caravelle_2_5_tdi_klima.html :):):)

 

Baaardzo wygodne, na brak miejsca nie ma co nazekac, w brew pozorom nie pali tak wiele, psuc tez sie nie psuje... Ten silnik jest dosc dynamiczny, wiec ja bym sie nie zastanawial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o poradę w sprawie zakupu auta tzw. prawie nówki.

Czasy budowlane na ukończeniu i auto budowlane (tj. astra I) juz swoje odsłużyło. Do tego brak w nim wspomagania kierownicy a ja mam metr50 w kapelusz :wink: . Niekórzy mówią że jak jadę to mnie zza kierownicy nie widać :lol:

Tak więc pora na babskie autko. Osobiscie podoba mi się C3, ale ..... No własnie jakieś inne typy w cenie uzywanego do 30k? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o opelki, to przyznam, że obecnie właśnie mamy tę markę tylko malutkiego 3-drzwiowego hatchbacka (nie wiem czy dobrze napisałam) i jesteśmy baardzo z niego zadowoleni. Chociaż myślałam, że to nam się trafił taki dobry egzemplarz 8) a że o niego dbamy myślę, że jeszcze długo pojeździ. Tylko astra kombi jest dosyć "kanciata", może vectra.

Dziękuję za informacje dotyczące toyoty avensis -chociaż z tą tapicecrką, to chyba da się ją wyprać ?? :roll: Poza tym często piszecie o dieslach - czy nie ma z nimi problemów zimą. Jestem w tym zakresie laikiem, zawsze miałam auta na bezynę.

Generalnie też mam zdanie, że japońce są dobre(zreszta toyota to też japoniec) ale mają chyba droższe części od aut niemieckich

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 6 years później...
  • 5 months później...
Według mnie, jak nowy samochód, to tylko [sPAMER] . Sam jeżdżę takim samochodem i jestem z niego zadowolony. Żona również lubi nim jeździć. Samochód ten można kupić w różnych kolorach, a także z różnymi dodatkami.

 

Heh, ale stary kotlet ;-)

 

Żeby nie było OT z używanych aut poleciłbym Hondy. Trzymają cene ale raczej są bezobsługowe czego o niemcach bym nie powiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_1*
Heh, ale stary kotlet ;-)

 

Żeby nie było OT z używanych aut poleciłbym Hondy. Trzymają cene ale raczej są bezobsługowe czego o niemcach bym nie powiedział.

 

no nie obrażaj mojego aluminiowego audika , 4 latka już nim brykam i żadnej złotówki nie pochłonął , a ile cementów i innych materiałów budowlanych przytargał to tylko on wie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...