Chem-Line 05.09.2015 12:23 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 5 Września 2015 Witam,Do ogrzania 200 m2 będziecie potrzebować Państwo ok. 2500 litrów czystego propanu na cały rok. W tej chwili koszt 1 litra gazu wynosi 1,37 zł brutto, czyli zapłaciliby Państwo 3.425 zł. Tona wysokogatunkowego ekogroszku to koszt ok. 850 zł W zależności od zimy do ogrzania takiego metrażu należałoby spalić od 3 do 4 ton, a więc różnice w kosztach węgla i gazu nie są tak duże. Pod uwagę należy wziąć jeszcze brak konieczności dokupowania małych butli gazowych do kuchenki lub płacenia wyższych rachunków za prąd, ponieważ ze zbornika można podprowadzić gaz również do kuchenki. Bezobsługowość i czystość instalacji też jest kolejnym miłym dodatkiem. Nie trzeba dżwigać i ciągle dokładać opał do pieca . Piece gazowe nie potrzebują również oddzielnego miejsca. Można he zamontować w kuchni łazience czy innym dowolnym miejscu na poziomie zero. Myślę że warto się zastanowić nad instalacją gazową na propan, nie tylko ze względu na dosyć przystępną cenę, ale również na inne walory. Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
Liwko 05.09.2015 13:24 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 5 Września 2015 Komy ty odpisujesz? Zobacz na datę Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
Greengaz 05.09.2015 13:33 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 5 Września 2015 Z regulaminu:Płatny Profil umożliwia udzielanie się w dyskusjach na Forum, tworzenie galerii zdjęciowych, zakładanie nowych tematów i dzienników budowy pod marką firmy. Dzięki tej formie reklamowej możesz udzielać porad innym użytkownikom, np. dotyczących korzystania z konkretnego produktu lub porad związanych z usługami Twojej firmy. Oznacza to, że im częściej odwiedzasz forum i udzielasz się w dyskusjach, tym częściej Twoje reklamy będą widziane przez innych użytkowników. Pamiętaj jednak, że użytkownicy Forum są czuli na wpisy stricte reklamowe. Biorąc udział w dyskusjach, szanuj zwyczaje forum. Bądź kompetentnym i merytorycznym doradcą. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów o charakterze stricte reklamowym i blokowania płatnego profilu."c.b.d.o. Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
Św.Mikołaj 05.09.2015 13:39 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 5 Września 2015 Witam, Do ogrzania 200 m2 będziecie potrzebować Państwo ok. 2500 litrów czystego propanu na cały rok. W tej chwili koszt 1 litra gazu wynosi 1,37 zł brutto, czyli zapłaciliby Państwo 3.425 zł. Tona wysokogatunkowego ekogroszku to koszt ok. 850 zł W zależności od zimy do ogrzania takiego metrażu należałoby spalić od 3 do 4 ton, a więc różnice w kosztach węgla i gazu nie są tak duże. Pod uwagę należy wziąć jeszcze brak konieczności dokupowania małych butli gazowych do kuchenki lub płacenia wyższych rachunków za prąd, ponieważ ze zbornika można podprowadzić gaz również do kuchenki. Bezobsługowość i czystość instalacji też jest kolejnym miłym dodatkiem. Nie trzeba dżwigać i ciągle dokładać opał do pieca . Piece gazowe nie potrzebują również oddzielnego miejsca. Można he zamontować w kuchni łazience czy innym dowolnym miejscu na poziomie zero. Myślę że warto się zastanowić nad instalacją gazową na propan, nie tylko ze względu na dosyć przystępną cenę, ale również na inne walory. Ale bzdura. Ja mając butle na podwórku płaciłem na początku 1,87 i co trochę cena rosła aż do momentu kiedy litr kosztował więcej niż na stacji cpn do samochodu. koszt całorocznego utrzymania domu łącznie latem z cwu na dom 260 m2 dobrze ocieplony to ok 8000 zł do 12000 zł. I jeszcze byłem wybuchowym sąsiadem z butlą na podwórku. Lepiej jest kupić butle na własność niż płacić dzierżawe, bo zawsze dostawce można zmienic. A przy rezygnacji z Gazu koszt zabrania butli i odpompowania pozostałego w niej gazu to 2500 zł. Nie dajcie się naciągnąć. Jeżeli gaz to tylko ziemny Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
Św.Mikołaj 05.09.2015 13:41 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 5 Września 2015 1,4 za /m3 to bzdura ziemny jest po 1,75/m3 i jest 2x tańszy od płynnego. 4,5 za kgpropan-butan. to jest to. Panowie za LITR, a nie m3.:lol2: Czy wiecie ile m3 to litrów:no::no: Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
Greengaz 05.09.2015 13:57 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 5 Września 2015 Widzę, że temat odżył.@ Św,Mikołaj- nie zdarzył się przypadek wybuchu zbiornika umieszczonego na zewnątrz budynku,- od kilku lat latem ceny na propan porównując wartości opałowe z gazem ziemnym były zbliżone. W tym roku ceny propanu gwałtownie spadły i obecnie wykorzystanie propanu do celów grzewczych jest tańsze o ok. 15- 20% od gazu ziemnego. Oczywiście mówię o własnym zbiorniku, a nie dzierżawionym w koncernie.- dzierżawiąc zbiornik nie mamy wpływu na ceną dyktowaną przez koncern i najczęściej nie ma ona wiele wspólnego z ceną rynkową. Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
Recommended Posts
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.