Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

czy ktoś (najlepiej z Torunia) może polecić nam jakąś firmę od rolet, oczyszczalni i kominka?

 

dzięki

 

Witam,

mogę polecić ci firmę Arka z Torunia, która zajmuje się kominkami. Firma mieści się przy ul. Kościuszki 12. Nam będą robili DGP i wszystko co związane z kominkiem. Widziałam efekty ich pracy u znajomych i dlatego myslę, że są godni polecenia.

My jesteśmy już po wstępnych rozmowach i ogólnych projektach, teraz czekamy aż będą ściany, wtedy ustalamy szczegóły i podpisujemy z nimi umowę.

 

Pozdrawiam

Byliśmy też w Arce - sprawia solidne rzemieślnicze wrażenie. Wybraliśmy jednak (a ściślej moja żona) wybraliśmy Hot Vision z Mickiewicza. Mają więcej polotu artystycznego ich konstrukcje są lżejsze, no może niekoniecznie finansowo.

Jeżeli chodzi o rolety zewnętrzne - zrezygnowaliśmy z nich na rzecz okiennic. Są bardziej w tradycyjnym wiejskim stylu. Na forum możesz przeczytać, że antywłamaniowość rolet pozostawia wiele do życzenia - zamknięte sygnalizują, że dom jest gotowy na przyjęcie nieproszonych gości. Otwiera się je w ciągu kilku sekund. A podczas pracy zasłaniają ekipę przed wzrokiem postronnych.

 

my też chyba wybierzemy hot vision, rzeczywiście robią dobre wrażenie również "artystyczne". ZObaczymy. Rolety, no ja wiem jaka jest antywłamaniowość ale żona chce bo... no bo chce. Wie że nie są antywłamaniowe ale będzie się czuła bezpieczniejsza. a co do okiennic. Mam pytanie. czy trzeba otworzyć okna żeby je zamknąć bądź otworzyć?

 

i tak dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rolety, no ja wiem jaka jest antywłamaniowość ale żona chce bo... no bo chce. Wie że nie są antywłamaniowe ale będzie się czuła bezpieczniejsza.

 

My zdecydowaliśmy, że nie montujemy rolet antywłamaniowych. Z tych samych powodów co Cemik + powody kosztowe 8) . A co do okiennic to ci niestety nie pomogę - nie miałam ich nigdy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolety żona chce bo... no bo chce

No to nie masz wyjścia - w pewnych sprawach trzeba po prostu odpuścić.

 

a co do okiennic czy trzeba otworzyć okna żeby je zamknąć bądź otworzyć?

U nas trzeba będzie otworzyć okno. Okiennice będą montowane i zamykane tak jak kiedyś okna skrzynkowe (takie drugie okno z deseczkami zamiast szybek). Pewnie są jakieś systemy zamykania okiennic bez otwierania okien, ale po co komplikować. Naszym zdaniem według funkcjonalności okiennice:

1. Są dodatkiem (ozdobą) domu, podkreślającą jego charakter

2. Zapewniają cień latem

3. Odgradzją od wzroku inych obywateli

4. Są pwenym utrudnieniem dla amatorów cudzej własności (na końcu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy też w Arce - sprawia solidne rzemieślnicze wrażenie. Wybraliśmy jednak (a ściślej moja żona) wybraliśmy Hot Vision z Mickiewicza. Mają więcej polotu artystycznego ich konstrukcje są lżejsze, no może niekoniecznie finansowo.

 

Cemik - czy możesz napisać mi więcej o swoich doświadczeniach z firmą Hot Vision? Czy już u was coś robili czy dopiero się przymierzacie? Czy robili wam albo będą robić DGP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, jak dlugo schna wylewki? 2 tygodnie temy panowie wylali podloge w jednym pokoju. Wydaje mi sie, ze nadal to wszystko jest mokre, a oni chca juz na to zrobic wylewke (czy jak to sie zwie) samopoziomujaca. Czy nie za bardzo sie spiesza? Kiedy na to mozna polozyc panele lub parkiet i plytki? Pozostale podlogi byly robione conajmniej 2 lata temu wiec raczej sa suche, ale na nie tez chca polozyc samopoziomujaca? Czy tak to powinno byc? Troche nas czas goni, ale wolalbym za 3 m-ce nie wkurzac sie, ze podloga sie wypaczyla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, jak dlugo schna wylewki? 2 tygodnie temy panowie wylali podloge w jednym pokoju. Wydaje mi sie, ze nadal to wszystko jest mokre, a oni chca juz na to zrobic wylewke (czy jak to sie zwie) samopoziomujaca. Czy nie za bardzo sie spiesza? Kiedy na to mozna polozyc panele lub parkiet i plytki? Pozostale podlogi byly robione conajmniej 2 lata temu wiec raczej sa suche, ale na nie tez chca polozyc samopoziomujaca? Czy tak to powinno byc? Troche nas czas goni, ale wolalbym za 3 m-ce nie wkurzac sie, ze podloga sie wypaczyla.

 

jeśli chodzi o te inne podłogi zamiast coś wylewać warto chyba złapać poziomy przez niwelator i dopiero potem cos decydować

 

ile czasu ma schnąć to parkieciarze mają jakiś sprzęcik do tego RobertES zna szczegóły

a to co masz to jest chudziak bo po co jeszcze jedna wylewka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hot Vision? Czy już u was coś robili czy dopiero się przymierzacie? Czy robili wam albo będą robić DGP?

Zaprojektowali i zrobili kominek. Widziałem rozłożony u nich w sklepie. Montaż w domu w przyszłym tygodniu.

DGP robiłem sam. U nich kupiłem tylko elementy. Oni oczywiście też oferowali DGP ale byłoby trochę drożej.

DGP nie jest takie trudne, jeżeli nie ma obiegu wymuszonego (turbiny). Na forum jest mnóstwo wypowiedzi za i przeciw turbinie (oraz oczywiście kominkom i dystrybucji gorącego powietrza). Jako, że u nas będzie paliło się tylko okazjonalnie nie chciałem inwestować w skomplikowane i drogie systemy (turbina). Jeżeli będzie mi przeszkadzał przypalony kurz i osmolone ściany wokół kratek po prostu zamknę kratki.

Myślę jednak, że nie trzeba przesadzać z tymi negatywnymi opisanymi wyżej zjawiskami. Występowałyby one przecież też w kominkach bez DGP. Przy samym kominku jest przecież jeszcze wyższa temperatura niż na wylocie z kilkumetrowego kanału.

Tak naprawdę będę miał pełen pogląd na firmę i moje DGP za kilka tygodni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, jak dlugo schna wylewki? 2 tygodnie temy panowie wylali podloge w jednym pokoju. Wydaje mi sie, ze nadal to wszystko jest mokre, a oni chca juz na to zrobic wylewke (czy jak to sie zwie) samopoziomujaca. Czy nie za bardzo sie spiesza? Kiedy na to mozna polozyc panele lub parkiet i plytki? Pozostale podlogi byly robione conajmniej 2 lata temu wiec raczej sa suche, ale na nie tez chca polozyc samopoziomujaca? Czy tak to powinno byc? Troche nas czas goni, ale wolalbym za 3 m-ce nie wkurzac sie, ze podloga sie wypaczyla.

Masz pewnie wylany tylko chudziak (na gruncie) i betonowy strop na poddaszu. Teraz trzeba zrobić ocieplenie i wygłuszenie (styropian) a na nim wylewkę (która tu na forum zwana jest jastrychem). Można to zrobić z betoniarki lub maszynowo (beton półsuchy). Dopiero na tym kładzie się płytki (po 2 tygodniach), panele (po miesiącu), parkiet (po 2 miesiącach). Czasy podałem dla posadzek maszynowych. Jeżeli wylewane są z betoniarki, trzeba czekać dłużej.

Każdy porządny parkieciarz ma miernik wilgotności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam z Łochowa! małaR u mnie płytki po nwylewce maszynowej zaczęli kłaść jakieś trzy- cztery tygodnie po wylaniu, parkiet polozyliśmy po 2 miesiącach (cały czas było wietrzone, no i mielismy szczęście do suchej i slonecznej pogody) i póki co wygląda super i nic nie dzieje się z podłoga puk puk, pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, jak dlugo schna wylewki? 2 tygodnie temy panowie wylali podloge w jednym pokoju. Wydaje mi sie, ze nadal to wszystko jest mokre, a oni chca juz na to zrobic wylewke (czy jak to sie zwie) samopoziomujaca. Czy nie za bardzo sie spiesza? Kiedy na to mozna polozyc panele lub parkiet i plytki? Pozostale podlogi byly robione conajmniej 2 lata temu wiec raczej sa suche, ale na nie tez chca polozyc samopoziomujaca? Czy tak to powinno byc? Troche nas czas goni, ale wolalbym za 3 m-ce nie wkurzac sie, ze podloga sie wypaczyla.

 

jeśli chodzi o te inne podłogi zamiast coś wylewać warto chyba złapać poziomy przez niwelator i dopiero potem cos decydować

 

ile czasu ma schnąć to parkieciarze mają jakiś sprzęcik do tego RobertES zna szczegóły

a to co masz to jest chudziak bo po co jeszcze jedna wylewka

 

Oj mają sprzęcik :D

 

... przed położeniem parkietu gość wydłubał nam beton z posadzki - do samego styropianu - włożył do takiego metalowego termosu "szejkera"

razem z jakimiś czujkami (metalowe kulki). Mieszał przez pare minut.

Tak wyglądał pomiar wilgotności naszej posadzki.

Norma to poniżej 2%. U nas było ok.1% po dwóch miesiącach od wylania posadzek i ciągłym wietrzeniu ... no i pogoda nam troche pomogła (30C)

 

Nasz parkieciarz powiedział, że jeżeli wilgotność podłoża będzie wyższa od tych magicznych 2% to on nam nie położy parkietu. Sprzedać oczywiście tak, ale nie podejmuje się układania parkietu. Chyba, że napiszemy mu oświadczenie, że rezygnujemy z gwarancji :-?

 

To się nazywa profesjonalizm. Uczciwie sprawe postawił.

 

Teraz parkiet mamy już położony. Czekamy 2 tygodnie, aż drzewo przyjmie wilgotność z otoczenia i będziemy cyklinować i lakierować :lol:

 

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnei dzis wywalilismy naszych majstrow.

Najgorsze jest to, ze niedlugo bedzie styropian i nie ma kto nam zrobic ocieplenia. Trzeba tez wykonczyc srodek. W piatek finalizujemy sprzedaz naszego meszkania i mamy okreslony termin na wyprowadzke, a w Łochowie trzeba dookonczyc sciany, podlogi. Dupa zbita. Skad tu teraz wziasc dobra ekipe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Problem podobny jak kolega abloski. Szukam tynkarzy. Tynki gipsowe wew. Mam powoli wszystkich fachowców dosyć. Męczy mnie pilnowanie i poganianie zastanawianie się nad coróż to nowymi problemami itd. Ale jak to mówią dałeś się za psa to szczekaj, więc jak możecie to pomóżcie bo od szczekania mnie już "gęba" boli :).

 

Potrzebuje namiary na:

- tynkarzy

- posadzkarzy

 

Jak to zrobie to i tak będę szczęśliwy.

 

Pozdrawiam wszystkich maagg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja szukam PILNIE tzn. na już koparkowego.

 

 

Aga są koparkowi w Murowańcu do jednego ma namiary RobertEs w sumie to nasz sąsiad mieszka dalej na Strusiej koparka jest po drugiej stronie ulicy

albo taki co nam robił fundamenty to informacja w sklepie tym w Murowaniec 1, jak skęcisz w tę wcześniejszą niż Biskupinek to ci jego córka powie co i jak

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...