Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gdzie kupowaliście stal zbrojeniową do fundamentów? No i którą betoniarnię polecacie? :) Słyszałam, że w betoniarni w Murowańcu nie jest najtaniej...

stal - STALEX na ul. Podmiejskiej na Osowej Górze - koniecznie pytaj o rabat

beton - THOMASBETON ul. Fordońska - terminowo i bez problemów

 

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwazyłam , że większość z Was jest na początkowym etapie i pewnie będziecie roblili wykopy. A ja szukam ziemi z wykopów , gdyby ktoś wiedział coś na ten temat jestem zainteresowana - Osielsko

Ja też proszę o namiary, potrzebuję duuużo ziemi z wykopów, bo budynek osadziliśmy wyżej, jak przewidywał projekt. Oczywiście jgosik ma pierszeństwo.... :)

 

My też potrzebujemy :oops: oczywiście po jgosik i TASIJA :p

 

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PILNIE KUPIĘ JAKĄS BUDĘ NA BUDOWĘ

Jak ma służyć do spania to mam przyczepkę do opchnięcia. Przespałam w niej prawie pół roku,

zanim się wprowadziliśmy :) WIDOK PRZYCZEPKI Z ZEWNĄTRZ - W MOIM DZIENNICZKU..

Jak ta "BUDA" ma słuzyć jako magazyn materiałów to za mała.. (5 m dł)...deski się nie zmieszczą... :(

ale za to 5 miejsc do spania...

http://www.republika.pl/camping60/bud/381.jpg..

 

http://www.republika.pl/camping60/bud/382.jpg..

Nie jest zarejestrowana, może służyć tylko jako "stacjonarna buda do spania"...ALE PRZYTULNA BUDA... :wink: :wink:

Nie chcę wiela... ale chcę się jej pozbyć, bo już mieszkamy, a tam gdzie teraz stoi, planuję taras do "labowania" w upalne dni... :lol: (bo to jedyne zacienione miejsce na działce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to nie wiem

Ogólnie zero organizacji nawet miejsca w różnych gazetach były inne i pojechałem na zawiszę

przy wejściu na łuczniczkę zero info że to gryf-bud tylko że kiermasz ogrodniczy

Pytam pana co kasuje bilety a on mówi że tu chyba nie

Dopiero pani w kasie potwierdziła że to gryf-bud

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga - Żona Facia

 

Uważam, ze pomysł rewelacyjny!!!

 

Ja zamówilem więźbe dachową u Flejtra (tego drugiego) w Prądkach

 

za 740 plus vat

 

Czy ta kwota to jest kwota za przerobienie 1m3 drewna wraz z impregnacją czy coś więcej w tym jest?

 

Gotowe elemnty wieźby zgodnie z specyfikacją, impregnowane

 

Więc cena jest identyczna do tej jaką mi zaoferowano ale w systemie Mitek o czym próbowałem powiedzieć wcześniej jednak z tego właśnie powodu zrobiło się niepotrzebne piekiełko.

 

Ja mam zapłacić za 20m3 więźby zmontowanej w gotowe wiązary oczywiście zaimpregnowane i dostarczone na budowę 19 300PLN bez ich montażu.

Bardzo dużo liczą sobie za montaż więc zdecydowałem, że montaż zrobię we własnym zakresie.

Z ich montażem miało to kosztować 27 tyś z czymś.

 

 

Dowiadywałem się na targach

 

Przy czterospadowaym dachu i poddaszu uzytkowy, orientacyjna cena za m^2 dachu wynosi około 120 zł.

 

Ja mam dom 149 metrów i powioerzchnia dachu wynosi 206m^2

 

wiec cena jest dośc wysoka, za system mitek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z targów Gryf-Bud

Szczerze mówiąc nic ciekawego :cry:

 

Potwierdzam

 

Mało ciekawych stoisk

:(

 

A były może jakieś stoiska producentów kotłów gazowych? Planujemy jutro tam pojechać ale nie wiem czy warto...

 

Tak jeden był na pewno

 

ale mówiąc szczerze nie zwracałem uwagi, gdyż bede ogrzewał ekogroszkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wycene na wykonanie mojego domku 135m2 pow.uzytkowa,poddasze uzytkowe, bez piwnic, robocizna+materiały+sprzet

stan zerowy- 43414(robocizna 17425)

ściany parteru ze stropem- 77372(robocizna-14668)

sciany poddasza z dachem-dach (deskowanie+papa)-43043(robocizna-12576)

 

 

Nie wiem jak bedzie z Vatem jeżeli firma bedzie kupować materiały???

 

 

Co sądzicie o tej wycenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero

Horatio napisał:

"Dowiadywałem się na targach

 

Przy czterospadowaym dachu i poddaszu uzytkowy, orientacyjna cena za m^2 dachu wynosi około 120 zł.

 

Ja mam dom 149 metrów i powioerzchnia dachu wynosi 206m^2

 

wiec cena jest dośc wysoka, za system mitek"

 

Powtórzę - to kolejne pustosłowie.

Cenę za więźbę liczy się nie w metrach krawdatowych dachu lecz w metrach sześciennych przerobionego drewna. Powierzchnia dachu absolutnie nie mówi o tym ile metrów sześciennych drewna potrzeba zużyć do zbudowania więźby. Zatem ktoś z tagrów kto klepał takie bzdury to zwyczajny burak.

 

Powierzchnia mojego dachu to 377m2 a ilość drewna potrzebna do jej zbudowania wynosi 20m3.

Wczoraj podpisaliśmy umowę na jej wykonanie (oprócz montażu aby było jasne ale loco budowa) i będzie nas to kosztowało 18 tyś z groszami. Przy czym paniętać należy, że część tej więźby stanowi konstrukcję stropu drewnianego.

 

Kolejni mogą uprawiać mity budowlane gdzie jest ku temu specjalny wątek na forum. Oto link:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1687917#1687917

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...