Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Parapety zewnętrzne.

Płytki wsuniete pod okno. Bez fugi między oknem a płytkami.

Mikro szczelinka,(na pół milimetra) przez którą okazuje się zacieka woda.

Wewnątrz nie mam pianki w miejscach gdzie były kliny montażowe okien.

 

Oczywiście jak pianką uzupełnię miejsca po klinach - do wewnątrz zaciekać nie będzie.

Ale będzie zaciekać pod parapet na ścianę, pod tynk.

Cos myslę, że nic z tego dobrego nie wyjdzie.

Jak Wy macie?

I co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety muszę się z tym zgodzić, może to przez okres urlopowy, z drugiej strony masa ludzi się przecież buduje...

 

Jeszcze raz ponawiam pytanieo stemple to stropu...?Potrzebuje najlepiej na wczoraj, ok 100 szt min 280 cm

 

Najlepiej z okolic Osielska, Niemcza, Jarużyna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy chyba na wakacje powyjeżdżali, bo moje pytania też przeszły bez echa.

mkkafe - usługa powinna być na 7% VAT, jeśli dodatkowo kupujesz jakiś towar niezbędny do wykonania tej usługi, to towar też powinno się dać kupić z VATem 7%. A o fachowca może w Lau podpytaj, choć nie wiem czy oni wykonują usługi dla kogoś, kto nie zamawiał u nich kominka. U nas będzie robił fachman od pompy ciepła i reku, ale on z Poznania dojeżdża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OtoKero
A ja szukam fachowca kt podlacza kominki? Mozecie kogos polecic?

Czy samo podlaczenie - bez obudowy plus zakup wkladu jest mozliwe na 7 % vatu? Bo cos widze ze niechetnie...

 

Zakup nigdy nie odbywa się na 7%VAT-u.

Jeśli liczysz na 7% to jedynie montaż z materiałem daje taką możliwość. Jednak korzyść ma w tym jedynie wykonawca a nie Ty jako inwestor.

Pamiętam już kiedys ktoś próbował powiedzieć swoje inne zdanie w tej materii ale nie myślę z nim polemizować skoro na temat VAT-u wie tyle ile przeczyta na samej fakturze.

Powiem prosto mkkfe - żaden wykonawca jaki zakupi towar dla Cienie z 22% VAT-em nie sprzeda Ci tego towaru z VAT-em 7%. Jeśli tak zrobi to zwyczajnie WYŁUDZA VAT i to on na tym korzysta a nie Ty.Proste wyliczenie:Towar netto 1000 - 22% VAT daje 1220. Jesli sprzeda Tobie na 7% to wychodzi tak:

1000 - 7% VAT daje 1070. Sądzisz, że te brakujące 150 wyłoży z własnej kieszeni? Masz do tego prawo:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Czy ktokolwiek z forumowiczów słyszał cokolwiek o piecach c.o. firmy Stalmark . Mamy małą kotłownie a piece Stalmarka posiadaja " nazwijmy to boczny wsyp- no wiecie tam gdzie się rozpala eko-groszek " ( kurde trzeba się doszkolić :D ). http://www.eko-kotly.pl/kociol2.html Podaje nr strony z kotłami i prosze o radę. Pozdrawiam serdecznie Pola :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Białych Błotach chcieli aż 8.000 tysięcy za takie szambo, my zapłacilismy 3.000.

 

A ile zapłaciliście za transport ? Vat 7 czy 22% ?

 

przyłącze sie do dyskusji, ja placilem 7 bo rdrazu bylo to z posadowieniem w wykopanej dziurze.

 

Z naszej strony było wykopanie dziury tzn. koparka kopała. Ta cena to już za całośc, z transportem i montażem. Wrzesień 2007.

Na samochodzie były razem 3 takie zbiorniki i cena za transport była podzielona na 3 odbiorców.

 

coraz bardziej mi sie to podoba, może akurat zbieze się ekipa chętnych z okolic? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powtórze moj post

 

No i dopadła mnie nieuczciwa firma,

 

Gość układał u mnie kostke brukową,

na sam koniec zasypał wszytko piaskiem, a ze był wieczór to nie widziałem dobrze efektów jego pracy

 

Na drugi dzien gdy pozamiatałem kostkę okazła się, że duża cześć kostki jest brudna od betonu, gość przyjechał niby coś porobił ale stwierdził, że jest to wina kostki( tez u niego kupowałem), a według kazdej osoby która to ogląda jest to zdbrudzenie od betonu

 

od tego czasu nie odbiera telefonów,

 

przestrzegam

 

Przeymysław Grabarczyk

Kost-Bruk

tel 661347768

_________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Czy ktokolwiek z forumowiczów słyszał cokolwiek o piecach c.o. firmy Stalmark . Mamy małą kotłownie a piece Stalmarka posiadaja " nazwijmy to boczny wsyp- no wiecie tam gdzie się rozpala eko-groszek " ( kurde trzeba się doszkolić :D ). http://www.eko-kotly.pl/kociol2.html Podaje nr strony z kotłami i prosze o radę. Pozdrawiam serdecznie Pola :wink:

 

ja mam - i to wszystko co moge narazie powiedziec - slyszalam na tyle pozytywne opinie ze zdecydowalam sie kupic. Swoja opinie bede mogla wyrazic po pierwszym sezonie grzewczym. Tez mamy mala i w dodatku nieustawna kotlownie (ma 3 drzwi)

 

jesli chodzi o moja bezaktywnosc na forum - wynika ona z braku czasu - urlop - nie wiem co to takiego - za 3 tyg przeprowadzka, wiec scigamy sie z czasem. Mieszkamy z najmlodsza na budowie bo przynajmniej mozna cos i wieczorami i nocami podgonic (bo w dzien nie zawsze da :D )

 

Kero - widze jedna pozytywna rzecz w zakupach na 7 % vatu - mam taniej teraz, dzis a nei za pol roku gdy oddaje mi roznice US. To dla mnie wazne obracac gotowka i inwestowac ja np w kibel niz zyc bez kibla i miec swiadomosc ze dzieki temu ze chodze do wychodka nikt nie wyludza vatu. Reszta mnie po prostu nie interesuje. Czy on to dolozy ze swojej, czy z cudzej, czy uzyska przy zakupie duzy rabat i na tym zarobi..... Dla mnie wazne jest to ze mam taniej. Smutne - ale taka jest rzeczywistosc - kasy jest zawsze za malo;)

 

angel - dzieki - wlasnie wczoraj trafilam do Lau i zakupilam u nich wklad - inny niz planowalam - ale co tam...Poki co podoba mi sie to Lau - obsluga i doradztwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Proste wyliczenie:Towar netto 1000 - 22% VAT daje 1220. Jesli sprzeda Tobie na 7% to wychodzi tak:

1000 - 7% VAT daje 1070. Sądzisz, że te brakujące 150 wyłoży z własnej kieszeni? Masz do tego prawo:-)

 

Właśnie powinno być tak jak w przypadku który opisałeś.

150 zł - oddaje mu Urząd Skarbowy.

Tak powinno być - i tak wymyślił to sobie ustawodawca.

 

Ale Ty Kero też masz rację.

Prócz dużych Firm - nie spotkałem się aby wykonawca tak się zachowywał.

Zazwyczaj wyglada to tak

1000 netto - 1220 z VATem - i nam dowala kolejne 7% co daje 1.305

Należy jednak pamiętać, ze jest to brzydka praktyka - powinno byc inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PILNE!!!

Mam duży problem

Oczywiście na własne życzenie. Przez całą budowę pamiętałem o świętej zasadzie - "Nie płać zaliczek - rozliczaj się po robocie"

 

Zrobiłem jedno odstępstwo - bo jest to daleki kuzyn mojej żony.

No i okazało się, ze ten kuzyn to uważa, ze jest bardzo bardzo dalekim kuzynem - he he he

 

A mianowicie.

Potrzebuję ekipę którzy przymocowaliby mi rury spustowe do rynien.

Tynk już mam położony i pomalowany - więc te pionowe rury bardzo przydałyby mi się - szkoda tynku.

 

Nie mam pojęcia czy to dużo roboty - czy robota na dwie godziny.

Trzeba je przymocować do rynien no i do muru - trochę wiercenia będzie.

Mam chyba z 7 tych spustów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...