Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam,

mozecie polecic gdzie tanio mozna dostac kamyczek do zasypania drenazu? - gramatura jakies 1cm - 3cm. Cos kolo tego. Budowa na trasie byd-torun (trasa 80). Jesli ktos bral taki kamien pls info - skad i ile za tone?

 

dzieki!!!

 

moje kosztowaly 70 zl za tone

plus ok 300 za transport (ladownosc maks 12 ton)

nie wiem czy to jest tanio czy normalnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile płaciliście za wykonanie instalacji gazowej w domu (od kurka gazowego w skrzynce do kurków przy kotle i kuchence :) )?

 

tak gadu, gadu około 1tys., zależy jakie odległości :D

 

Tak mniej-więcej to będzie z 15-20 metrów rury łącznie. Gazownik, z którym rozmawiałem zawołał 2500 i nie wiem czy to dużo czy mało...

 

Chyba lepiej przeliczyć ile i za ile wyjdzie materiału i będzie wiadomo jak robocizna

 

Ewentualnie namiary na naszych gazowych i hydraulicznych p.Grabowski 668-827-347

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam kolejny problem, moze ktos to przeszedl:

 

- izolacja przeciwwilgociowa = dysperbit

- izolacja przeciwwodna (hydroizolacja) = lepik na zimno i inne pochodne

 

Poniewaz musze zrobic hydroizolacje (piwnica) na scianach

to niestety nie moge zastosowac lepiku na zimno (bo trawi styropian).

 

Macie jakies typy? Co zastosowac zamiast lepiku na zimno - konkretne produkty - kompromis pomiedzy cena a jakoscia?

 

Slyszalem o izohanie - ale nie wiem jaki produkt dokladnie... dobre to? Ale nic wiecej nie wiem...

 

Poradzcie pls.

 

Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

męczę temat ekogroszku? kto jest w temacie??

szukam dostawcy ... musi być oczywiście dobry i sprawdzony ... oraz tani :lol:

 

pozdrawiam wszystkich

 

Ja mecze :-) Sprawa nie jest prosta, ale oczywiscie dobry i tani to wiesz...... :-)

 

Na ten sezon zaopatrzylem sie daleko - w Nowym Dworze (za Ostromeckiem). Polecil mi kolega i faktycznie z palenia zostaje sam popiol, zadnej szlaki, kamieni, samiutki szary popiolek. Np. katowicki wegiel z Labiszyna sie nie umywa. Placilem 810 za workowany, 750 kosztowal luzem. Transport jak za darmo - 50 PLN, a facet mial 40 km w jedna strone. Tel. 601368905.

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witojcie :lol: :lol:

tak wlazlem sobie poczytac po latach :wink:

 

męczę temat ekogroszku? kto jest w temacie??

szukam dostawcy ... musi być oczywiście dobry i sprawdzony ... oraz tani :lol:

 

pozdrawiam wszystkich

 

Z tym dobry i tani to jest różnie :)

Ja jak na razie najbardziej zadowolony jestem z 3-go już dostawcy ekogroszku- gość mieszka w murowańcu, skład ma w Kruszynie.

Ten akurat ma eko w worach po 25 kg, tona 800zł, transport -free więc jakoś super tanio nie jest, ale porównując z poprzednimi kaloryczność taka sama popiołu prawie zero. Poprzednio przy zasypie 150 kg i ostrym paleniu popielnik pełen co 5,6 dni; z tym groszkiem 2, 2.5 tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam instalatora pieca....

 

pozdrawiam

 

PS. zauwazylem ze na rysunkach z ling duo jest wymóg 1 metra miejsca przed piecem... ja moge miec jedynie 60 cm... dlaczego az metr jest?

 

Czesc. Ja mam Ling Combi i uruchamiala mo go firma z Osielska. Nazwy nie pamietam, ale sa autoryzowanym serwisem Klimosza i bylem z nich zadowolony. Tel. 508997705.

 

Jesli chodzi o odleglosci, to ten metr z przodu jest potrzebny ze wzgledu na wygode podejscia do pieca, zwlaszcza przy czyszczaniu. Raz na miesiac albo czesciej bedziesz musial go potraktowac szczotka druciana na dlugim precie (ktora pewnie dostales razem z piecem).

 

Pozdrawiam

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowalam sie na sklad na Grunwaldzkiej - nie pierwszy juz raz

zamowilam Pieklorza - workowany 780 za tone/luz po 700

palilismy nim od marca do teraz, do sierpnia. Tydzien temu wygasilismy piec po roku - by przeczyscic. Wsypalismy zakupiony gdzies indziej - i ciagle nam gasnie, po 2 dniach palenia na przyklad. Wracam do Pieklorza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...