Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A teraz szukam bramy garażowej i drzwi wejściowych. Pomożecie?

 

Pozdrawiam!!!

[/b]

 

My wybraliśmy bramę garazową w OKNO-PLUS'ie. Co do drzwi wejsciowych jeszcze sie wachamy. nie wiem na jaki typ sie zdecydowa: drewniane czy stalowe okleinowane? Co do drewnianych (http://www.oman.pl) widziałam w art-bud, a stalowe KMT koło Media -Markt.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niu pochwal się co u Ciebie?

 

elba - chciałabym Tobie pomóc, ale ja jeszcze nie ruszyłam z budową. Nie wiem gdzie jest dobry czarnoziem i ogrodzenia dobre robią. Ale jak będę wiedziała to dam znać.

 

macs - witamy! Dużą masz działkę? Jaki dom budujesz?

 

 

Witaj Aga !!!

 

Ty to jesteś taki dobry duszek tego forum!

 

U mnie same dobre rzeczy! W końcu zrobliśmy dach. Śliczny zresztą. :oops: Niesmak po firmie Słowińskich pozostał. Każdemu odradzę tę firmę. Nie pisałam wcześniej o nich, ale teraz mogę. Co mi tam? Wiem, że czytują to forum i przez moje posty zrobiłam przykrość Wykonawcy, który mnie do nich skierował żebym zbaczyła dachówkę. W szczegóły nie będę się zagłębiała, ale ogólnie rzecz ujmując chcieli zagrać nieuczciwie podbierając klientów (czyt. mnie :wink: ) naszemu Wykonawcy. :evil: Na szczęście nie udało się to Państwu Słowińskim. :lol: Podpisałam umowę z fajnym Wykonawcą, którego będę wychwalać po wsze wieki i jeśli tylko ktoś szuka dekarza to chętnie się podzielę! :D Słyszałam, że ktoś inny pisał na temat tej firmy z Białych Błót. Nie wiecie w jakim wątku? Bo w naszym nic nie znalazłam...

 

A teraz szukam bramy garażowej i drzwi wejściowych. Pomożecie?

 

Pozdrawiam!!!

[/b]

 

niu ja na razie mam trochę więcej czasu, ale od sierpnia już go nie będę miała. Dlatego tak często zaglądam na forum. I interesuję co porabiają inni. A może nie powinnam się interesować, może to niektórym nie odpowiada. Sama nie wiem, czasami mam wątpliwości.

 

Fajnie, że napisałaś o Słowińskich. W sobotę usłyszeliśmy też same negatywne opinie o tej firmie. Szkoda, że tak się dzieje. W ten sposób szybko stracą klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam zamiar wkopać trzy kręgi bo wodę mam na głębokości 1.7m.

 

Też musiałem mieć wodę na budowie ale zrobiłem studnię trochę inaczej. Ekipa wbiła po prostu rurę. Do niej podłącza się pompę ogrodową a w później hydrofor. Nic nie wystaje z ziemii i jest taniej. Chyba, że chcecie mieć klasyczną studnię jako element dekoracyjny. Pamiętać jednak trzeba wtedy o jej czyszczeniu i zasłanianiu (dzieci, zwierzaki, liście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, dziekuje za namiary na ploty :)

Mam jeszcze pytanie.

czy jestescie zadowoleni z okien M&S? czy mozna jakies rabaty u nich wywalczyc? czy montuja okna tylko na pianke czy moze porzadniej? jak dlugo trzeba czekac na towar, oraz jakie sa koszty samego montarzu? W ktorym punkcie jest sprzedawca potrafiacy doradzic i wyjasnic klientowi wszelkie watpliwosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, dziekuje za namiary na ploty :)

Mam jeszcze pytanie.

czy jestescie zadowoleni z okien M&S? czy mozna jakies rabaty u nich wywalczyc? czy montuja okna tylko na pianke czy moze porzadniej? jak dlugo trzeba czekac na towar, oraz jakie sa koszty samego montarzu? W ktorym punkcie jest sprzedawca potrafiacy doradzic i wyjasnic klientowi wszelkie watpliwosci?

 

 

My byliśmy na Inowrocławskiej trzeba dobrze pomarudzic o rabaty

 

a drzwi mamy Gerdy, no fajne sa a kupione w Konspo

montaz ok 1000pln

co to znaczy porzadniej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

niu ja na razie mam trochę więcej czasu, ale od sierpnia już go nie będę miała. Dlatego tak często zaglądam na forum. I interesuję co porabiają inni. A może nie powinnam się interesować, może to niektórym nie odpowiada. Sama nie wiem, czasami mam wątpliwości.

 

 

 

Aga a my wszyscy nie mozemy wyjsc z podziwu jak ty jestes przygotowana do budowy, generalnie u większosci wygląda to mniej wiecej tak

zbudowali dom czyli szukamy dekarza

pokryli dach czyli szukamy okien i drzwi

zrobili okna i drzwi czyli szukamy instalatora

byl instalator czyli szukamy....itd

 

trzymamy kciuki :)

 

na pewno znajdziesz czas na forum

 

pozdrawiamy z Murowańca :p :P

 

PS jak tam Tasija jest w domku, bo niedługo będę w jej okolicach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alex, duzo tego rabatu wymarudzilas? Na ktore okna sie zdecydowaliscie (maja kilka rodzajow).

Wyczytalam na forum, ze poprawnie wprawione okna sa za pomoca kotw. Tak wyczytalam w jednym z tematow http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=40173

 

Drzwi wejsciowe mamy po poprzednich wlascicielach, niestety nie wiem jakiej firmy. Wkladki w drzwiach sa z Gerdy, to moze drzwi tez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

niu ja na razie mam trochę więcej czasu, ale od sierpnia już go nie będę miała. Dlatego tak często zaglądam na forum. I interesuję co porabiają inni. A może nie powinnam się interesować, może to niektórym nie odpowiada. Sama nie wiem, czasami mam wątpliwości.

 

 

 

Aga a my wszyscy nie mozemy wyjsc z podziwu jak ty jestes przygotowana do budowy, generalnie u większosci wygląda to mniej wiecej tak

zbudowali dom czyli szukamy dekarza

pokryli dach czyli szukamy okien i drzwi

zrobili okna i drzwi czyli szukamy instalatora

byl instalator czyli szukamy....itd

 

trzymamy kciuki :)

 

na pewno znajdziesz czas na forum

 

pozdrawiamy z Murowańca :p :P

 

PS jak tam Tasija jest w domku, bo niedługo będę w jej okolicach

 

 

alex okaże się niedługo jak jestem przygotowana do budowy. Na razie teoretycznie, a i tak wiecznie coś modzę w tym moim projekcie :evil:

 

Jeżeli mam możliwość porozmawiać z fachowcem poleconym przez kogoś z Was to z tego korzystam.

A i tak z poleconym cieślą się zgapiłam, bo gdybym zadzwoniła w czerwcu to przyszedłby do nas wcześniej a tak ma czas dopiero w połowie listopada. A dekarz w grudniu.

 

TASIJA powinna być w domu. WYKAŃCZA SIĘ WYKOŃCZENIÓWKĄ :evil: Chociaż sorki to ja napisałam, ona nic takiego mi nie powiedziała. Zadzwoń do niej i sobie pogadajcie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alex, duzo tego rabatu wymarudzilas? Na ktore okna sie zdecydowaliscie (maja kilka rodzajow).

Wyczytalam na forum, ze poprawnie wprawione okna sa za pomoca kotw. Tak wyczytalam w jednym z tematow http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=40173

 

Drzwi wejsciowe mamy po poprzednich wlascicielach, niestety nie wiem jakiej firmy. Wkladki w drzwiach sa z Gerdy, to moze drzwi tez?

 

mamy białe 5-komorowe profile i okucia zabij mnie nie pamietam moze RobertEs ale juz mieszka w domku to nie wiem czy znajdzie czas :p

białe klameczki i w tym jest cały bajer bo są z zameczkami tyle wymarudziłam, no troszkę też z ceny :p :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie zrezygnuję z tej studni, tylko jak i na jaką głębokość trzeba wbić tą rurę ?

 

Oni wiedzą. Na taką, żeby była woda. U mnie przy odbiorze podłączyliśmy pompę i działało. I tak już leci cały rok.

Nawiasem nie jest to tylko rura ale i też zawór na końcu (dnie), żeby nie trzeba było ciągle zalewać pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki, ja zbieram info i oferty cen. A zaczniemy cyba dopiero na wiosne

 

mam pytanko jednak bale a nie szkielet, można wiedziec dlaczego??

co zadecydowało??

 

bo niedługo powinien być u mnie moj wykonawca to jak co mozna pogadac

 

pozdrawiam

 

hmm, co zawazylo??? Serce mowi ze to maja byc bale :D Wizualnie bardziej mi pasuja i technologicznie tyz :D Tylko cenowo nie za bardzo ale nad tym pracujemy....Probujemy to jakos pogodzic.

Choc klamka jeszcze nie zapadla ale obraz sie powoli krystalizuje. Wreszcie...

 

Z ta studnia to fajny pomysl, tez zgapie :D

 

W ogole jestem poki co jak maly pasozyt tutaj, zgapiam, zbieram info i nic wzamian...Narazie :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga napisała:

 

[b]niu[/b] ja na razie mam trochę więcej czasu, ale od sierpnia już go nie będę miała. Dlatego tak często zaglądam na forum. I interesuję co porabiają inni. A może nie powinnam się interesować, może to niektórym nie odpowiada. Sama nie wiem, czasami mam wątpliwości.

 

Fajnie, że napisałaś o Słowińskich. W sobotę usłyszeliśmy też same negatywne opinie o tej firmie. Szkoda, że tak się dzieje. W ten sposób szybko stracą klientów

 

 

Dobrze, że napisałas o Słowińskich bo już sie przestraszyłam, że mam jakąś fobię na ich punkcie i że to są uczciwi ludzie, których sie czepiam, jak rzep psiego ogona! :wink: Ale starczy na ich temat bo i tak pewnie pąsieją ze złości! :D

 

Jeśli chodzi o Twoje wątpliwości, to musze (niestety) Ci je rozwiać. Fajnie jest, że jest ktoś taki, kto "cementuje" wszystkich ludzi z tego forum. Według mnie właśnie Ty taka jesteś.

Zgadzacie się ze mną? Nasza Aga jest THE BEST! :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś słyszał o firmie BUDVAR (od okien) z Fordońskiej? Kiedyś znalazłam ulotkę pod drzwiami z krzykliwymi napisami o promocji. Zaniosłam do nich swoją stolarkę. Wycena wyszła dużo taniej niż w MS. Dla porównania okna w MS wycenili mi na 12500,00 a w Budvarze za 9200,00. Te same wymagania, czyli złoty dąb na zewnątrz, a biały od środka. Budvar róznież jak MS ma fajne szare uszczelki i ładne klameczki. Szczerze mówiąc wcale "na oko" nie odbiegają od okien MS. Nie wiem na czym polega różnica?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy - wylewki maszynowe + moksokret? i jeszcze zalezy jaki beton czy półsuchy czy nie, mówią , ze przy tej pogodzie min. miesiąa - dwa, zalezy też co ma być na podłodze jeśli plytki to ok, jesli panele a w ogóle parkiet to jak najdluzej, na forum ogólnym kilka miesięcy temu podjęłam ten temat i dostałam dużo porad od fachowców pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...