Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

CHCĘ OGŁOSIĆ: ZACZĘLIŚMY :D :D :D

Dzisiaj o 7.00 przyjechał Wykonawca z ekipą i działają. :D :p :lol: :D :p :lol:

 

 

AGA!!!! Hip hip huuuraaa!!! :D

 

Gratuluję!!!

 

niu dziękuję bardzo! Mamy już ławy, w środę wchodzą murować sciany fundamentowe.

 

Pozdrawiam

 

 

 

 

No Aguś niech się mury pną do góry!!!!!!!!!!!! :D :D

Wreszcie się doczekałaś murarzy :D

Wiesz jaka to frajda jak z dnia na dzień przybywa murów :D

U mnie 21.08 bedą zalewać strop :D

Pozdrawiam :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

czy ktoś (najlepiej z Torunia) może polecić nam jakąś firmę od rolet, oczyszczalni i kominka?

 

dzięki

 

Witam,

mogę polecić ci firmę Arka z Torunia, która zajmuje się kominkami. Firma mieści się przy ul. Kościuszki 12. Nam będą robili DGP i wszystko co związane z kominkiem. Widziałam efekty ich pracy u znajomych i dlatego myslę, że są godni polecenia.

My jesteśmy już po wstępnych rozmowach i ogólnych projektach, teraz czekamy aż będą ściany, wtedy ustalamy szczegóły i podpisujemy z nimi umowę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TASIJA powinna być w domu. WYKAŃCZA SIĘ WYKOŃCZENIÓWKĄ :evil: Chociaż sorki to ja napisałam, ona nic takiego mi nie powiedziała. Zadzwoń do niej i sobie pogadajcie :D

Jesteś jasnowidzem!!!

Jestem wykończona "wykończeniówką" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :cry:

W tej chwili kilka ekip działa "NA RAZ" .... więc "wiela chłopa na działce"

Ja muszę się wynieść ze sprzadanego mieszkania do końca sierpnia :-? :-? :-?

Jestem przerażona !!!

Nie mam czasu ani siły by udzielać się w NASZEJ grupie....Mam straszne zaległości i nie jestem na bieżąco...CO SIĘ W GRUPIE DZIEJE. Ale myślę, że to się wkrótce zmieni.. :lol:

POZDRAWIAM GORĄCO WSZYSTKICH Z GRUPY BYDGOSKO-TORUŃSKIEJ !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAJCIE!

 

DOSTALIŚMY DZISIAJ WSTĘPNĄ WYCENĘ FUNDAMENTÓW. FIRMA WYCENIŁA ROBOCIZNĘ NA 6,0 TYS. ZŁ, OCZYWIŚCIE BEZ MATERIAŁÓW. DOMEK MA 120 M Z GARAŻEM, BEZ PIWNICY.

 

A Z POSTAWIENIE DOMKU (PARTER+PODDASZE UŻYTKOWE), BEZ DACHU 17,0 TYS. ZŁ

 

TO DUŻO CZY MAŁO? DORADŹCIE PROSZĘ!

 

POZDRAWIAM,

MARCZYSŁAWA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAJCIE!

 

DOSTALIŚMY DZISIAJ WSTĘPNĄ WYCENĘ FUNDAMENTÓW. FIRMA WYCENIŁA ROBOCIZNĘ NA 6,0 TYS. ZŁ, OCZYWIŚCIE BEZ MATERIAŁÓW. DOMEK MA 120 M Z GARAŻEM, BEZ PIWNICY.

 

A Z POSTAWIENIE DOMKU (PARTER+PODDASZE UŻYTKOWE), BEZ DACHU 17,0 TYS. ZŁ

 

TO DUŻO CZY MAŁO? DORADŹCIE PROSZĘ!

 

POZDRAWIAM,

MARCZYSŁAWA

 

Marczysława u sąsiada zostawisz 4,0 zagonisz drugą połowę do pomocy i heja :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!!! Miesic temu zaczęliśmy budowę. Stres okropny, w dzień trudne decyzje ( fundamenty;jak duże otwory okienne itd). Teraz liczę na waszą pomoc :jaki macie strop w swoim domu i dlaczego właśnie taki? Czy stropy terriva i filigran różnią się ceną znacznie? pytam o kosztorys końcowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę z innej beczki...brał ktoś z ziomkó kredyt w pko bp? Właśnie na ten bank się nastawiam, bo jakoś tak wydaje mi się najpewniejszy....jakieś doświadczenia?

Pod koniec ubiegłego roku brałem kredyt w pko bp w Toruniu. Wszystko w jak najlepszym porządku. Porównywałem z innymi bankami i koszt był najniższy (w CHF). Wszystko można załatwić w trzy dni. Nie trzeba też żadnych faktur. Na razie jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WYCENĘ FUNDAMENTÓW NA 6,0 TYS. ZŁ,

POSTAWIENIE DOMKU 17,0 TYS. ZŁ

Ja w zeszłym roku uzgodniłem z murarzem 15.000 za postawiwniw domku (fundamenty, piwnica, parter, poddasze). Wczoraj zalewali posadzki (inna ekipa i inna cena) i okazało się, że jest tego 260m - pewnie o 100 za dużo - jest to typowy syndrom człowieka z bloku. Ale od października ceny uległu podwyższeniu i coraz trudniej o fachowców. Jeżeli poszukasz tylko murarza z pomocnikiem będzie pewnie taniej niż z firmy ale musisz poświęcić trochę czasu na organizację pracy, zakup i dowóz materiałów. Będziesz jednak wiedzieć co kupiłeś - tańsze, droższe, lepsze, gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś (najlepiej z Torunia) może polecić nam jakąś firmę od rolet, oczyszczalni i kominka?

 

dzięki

 

Witam,

mogę polecić ci firmę Arka z Torunia, która zajmuje się kominkami. Firma mieści się przy ul. Kościuszki 12. Nam będą robili DGP i wszystko co związane z kominkiem. Widziałam efekty ich pracy u znajomych i dlatego myslę, że są godni polecenia.

My jesteśmy już po wstępnych rozmowach i ogólnych projektach, teraz czekamy aż będą ściany, wtedy ustalamy szczegóły i podpisujemy z nimi umowę.

 

Pozdrawiam

Byliśmy też w Arce - sprawia solidne rzemieślnicze wrażenie. Wybraliśmy jednak (a ściślej moja żona) wybraliśmy Hot Vision z Mickiewicza. Mają więcej polotu artystycznego ich konstrukcje są lżejsze, no może niekoniecznie finansowo.

Jeżeli chodzi o rolety zewnętrzne - zrezygnowaliśmy z nich na rzecz okiennic. Są bardziej w tradycyjnym wiejskim stylu. Na forum możesz przeczytać, że antywłamaniowość rolet pozostawia wiele do życzenia - zamknięte sygnalizują, że dom jest gotowy na przyjęcie nieproszonych gości. Otwiera się je w ciągu kilku sekund. A podczas pracy zasłaniają ekipę przed wzrokiem postronnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dwie sprawy: poszukuję jakiegoś niepotrzebnego piachu, ziemi, czegoś żeby podnieść działkę, najlepiej z okolic Torunia. Druga sprawa to chciałabym dowiedzieć się od osób, które ogrzewają dom z dużej butli jaki jest realny koszt ogrzewania miesięczny/roczny. Narazie jesteśmy na etapie ogrzewania drzewo/wegiel/miał, ale zastanawiamy się czy nie zrobić gazu, bo w przyszłości jest przewidziany u nas gaz ziemny....jakieś rady?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...