Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

Najlepiej na wiosnę ekipa murowańca prężna jak się wszyscy zbierzemy to na każdej działce po tygodniu pracy, temu fundamencik, temu ściani itd. i nie potrzeba będzie budowlańców.

A jak dobrze pójdzie to otworzymy wlasną firmę.

 

Pomysł nawet i dobry ale chyba troszkę szalony ,. trudno będzie zebrać wszystkich i nakłonić do pracy na innych budowach.

A co z tymi którzy już się pobudowali lub prawie pobudowali ?

 

 

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Najlepiej na wiosnę ekipa murowańca prężna jak się wszyscy zbierzemy to na każdej działce po tygodniu pracy, temu fundamencik, temu ściani itd. i nie potrzeba będzie budowlańców.

A jak dobrze pójdzie to otworzymy wlasną firmę.

 

Pomysł nawet i dobry ale chyba troszkę szalony ,. trudno będzie zebrać wszystkich i nakłonić do pracy na innych budowach.

A co z tymi którzy już się pobudowali lub prawie pobudowali ?

 

 

 

:D

 

zostały jeszcze ogródki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Najlepiej na wiosnę ekipa murowańca prężna jak się wszyscy zbierzemy to na każdej działce po tygodniu pracy, temu fundamencik, temu ściani itd. i nie potrzeba będzie budowlańców.

A jak dobrze pójdzie to otworzymy wlasną firmę.

 

Pomysł nawet i dobry ale chyba troszkę szalony ,. trudno będzie zebrać wszystkich i nakłonić do pracy na innych budowach.

A co z tymi którzy już się pobudowali lub prawie pobudowali ?

 

 

 

:D

 

zostały jeszcze ogródki :lol:

 

A no żeczywiście , zapomniałem o ogródkach

 

No to czekamy do wiosny , zobaczymy co z tego wyniknie.

 

:D :D :D :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w sprawie wniosku o wydanie decyzji o WZ. O co chodzi w pkt. 2.3 "Określenie charakt. parametrów techn. inwestycji". Nie wiem jeszcze czy bedziemy się budować więc skąd mam wiedzieć takie szczegóły? Rozumiem, że nie są mi do wniosku potrzebne warunki przyłącza z Enea lub Wodociągami, bo moge przecież nie być właścicielem działki a mam prawo złożyć wniosek o WZ. We wniosku piszą załączniki: umowa z gestorem sieci!! Ktoś wczesniej pisal, że w styczniu składał wniosek o WZ i dołączył warunki przyłaczenia do sieci z Enea i wodociągów. Może mi ktoś wyjaśni z budujących. Please! i Dzięki

 

Najwazniejsze - jaka gmina? Bo przepisy sobie, a praktyka sobie. Do czego ci decyzja, skoro nie zamierzasz sie budowac? Jesli chcesz sprawdzic, czy mozna tam postawic domek - to we wniosku wpisz ogolne warunki, takie, jakich oczekujesz. Domek jednorodzinny z poddaszem uzytkowym, podpiwniczony, dach wielospadowy o nachyleniu 20-45stopni. Albo zapytaj w gminie co proponuja tu wpisac. Dalej, jesli chodzi o warunku przylacza wodkan - dostaniesz je nie bedac wlascicielem, jesli chodzi o Enee - wymaga aktu, ale mozna napisac we wniosku "akt dostarcze w terminie 3 tyg", a pozniej przy odbiorze "zapomniec" aktu, i nikt sie raczej nie polapie;) Ew. zapytac w gminie tlumaczac, ze sie nie jest wlascicielem, gmina w decyzji w podpunktach o przylaczach i tak pisze "zgodnie z warunkami przylaczy zakladu xxx". Takze kombinowac, albo pytac, pytac, pytac, urzednik jest tez po to, by pomagac petentom:)

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony mam pytanie techniczne. Wiem, ze sa specjalne dzialy na takie pytania, jednakze wiem tez, ze w okolicach Bydgoszczy bardzo wielu z nas staje przed tym samym problemem - plytkiej wody gruntowej. No, nie wiem jak jest w Murowancu, ale mam nadzieje, ze nie trafiam kula w plot:)

Problem mianowicie dotyczy zagospodarowania wody z instalacji deszczowej, drenazu i oczyszczalni biologicznej. "Normalnie" taka wode spuszcza sie do kanalizacji deszczowej, ktorej mysle prawie nikt z nas nie ma. Innym wyjsciem jest row melioracyjny lub rzeka przy dzialce - ja nie mam:) Ostatnim wyjsciem jest studnia chlonna, ale do niej potrzeba poltora metra suchego gruntu pod fundamentem, a ja nie mam ani centymetra. I tu rodzi sie pytanie: co robicie z deszczowka, oraz woda z drenazy lub oczyszczalni bez rozsaczy - o ile macie takowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony mam pytanie techniczne. Wiem, ze sa specjalne dzialy na takie pytania, jednakze wiem tez, ze w okolicach Bydgoszczy bardzo wielu z nas staje przed tym samym problemem - plytkiej wody gruntowej. No, nie wiem jak jest w Murowancu, ale mam nadzieje, ze nie trafiam kula w plot:)

Problem mianowicie dotyczy zagospodarowania wody z instalacji deszczowej, drenazu i oczyszczalni biologicznej. "Normalnie" taka wode spuszcza sie do kanalizacji deszczowej, ktorej mysle prawie nikt z nas nie ma. Innym wyjsciem jest row melioracyjny lub rzeka przy dzialce - ja nie mam:) Ostatnim wyjsciem jest studnia chlonna, ale do niej potrzeba poltora metra suchego gruntu pod fundamentem, a ja nie mam ani centymetra. I tu rodzi sie pytanie: co robicie z deszczowka, oraz woda z drenazy lub oczyszczalni bez rozsaczy - o ile macie takowe?

 

Będziemy mieli oczyszczalnię biologiczną może już za tydzień. Wody gruntowe mamy na 1,5m i wg instalatora nie stanowią żadnego problemu.

Studnia chłonna będzie napełniona żwirem a do tego wystawać z niej bedzie rura drenażowa do rozsączania ewentualnego nadmiaru wody.

W opisie technicznym oczyszczalni jest napisane, że wody gruntowe nie mają wpływu na jej posadowienie.

Ale to wszystko U nas, a u Ciebie? Moze najlepiej skontaktuj się z jakimś instalatorem. Swojego polecę Ci dopiero po montazu :) ale z tego co mówił to montował już oczyszczalnie w różnych warunkach więc może coś poradzi na Twój przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejo! Nie wiem czy mnie ktoś tu jeszcze pamięta :-? W każdym razie dziękuję za namiary na Ewert, kominy Schidla już zamówione :p

teraz szukamy dobrych ofert na dachówkę.Znaleźlismy fajną hurtownię w Cielu- dachówka ceramiczna Euronit,ale cały czas szukamy innych sklepów. Może macie jakieś pomysły gdzie warto jeszcze zajrzeć !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejo! Nie wiem czy mnie ktoś tu jeszcze pamięta :-? W każdym razie dziękuję za namiary na Ewert, kominy Schidla już zamówione :p

teraz szukamy dobrych ofert na dachówkę.Znaleźlismy fajną hurtownię w Cielu- dachówka ceramiczna Euronit,ale cały czas szukamy innych sklepów. Może macie jakieś pomysły gdzie warto jeszcze zajrzeć !

 

Cze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejo! Nie wiem czy mnie ktoś tu jeszcze pamięta :-? W każdym razie dziękuję za namiary na Ewert, kominy Schidla już zamówione :p

teraz szukamy dobrych ofert na dachówkę.Znaleźlismy fajną hurtownię w Cielu- dachówka ceramiczna Euronit,ale cały czas szukamy innych sklepów. Może macie jakieś pomysły gdzie warto jeszcze zajrzeć !

Cześć! a zapyta

    a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejo! Nie wiem czy mnie ktoś tu jeszcze pamięta :-? W każdym razie dziękuję za namiary na Ewert, kominy Schidla już zamówione :p

teraz szukamy dobrych ofert na dachówkę.Znaleźlismy fajną hurtownię w Cielu- dachówka ceramiczna Euronit,ale cały czas szukamy innych sklepów. Może macie jakieś pomysły gdzie warto jeszcze zajrzeć !

A zapytałaś się kiedy będzie ta dachówka!!!! My szukaliśmy ładnej dachówki i kiedy już byliśmy zdecydowani to okazywało się że terminy realizacji zamówienia są na przyszły rok. W tej chwili od ręki możesz kupić tylko Robena i jakieś droższe niemieckie (jacobi, von muler) bo wszyscy się budują. Napisz na co się zdecydowałaś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

 

Gdy poraz pierwszy zobaczylam ten Wasz temat, pomyslalam ze na pewno znajde tutaj cos o firmach budowlanych w tych okolicach;). Niestety, a pewnie i stety tak nie bylo:)

 

My dopiero myslimy nad budowa domu. Widzielismy projekty i poszukujemy informacji w necie na temat roznych firm budujacych. Niestety poszukujemy bardziej takiej firmy ktora specjalnizuje sie we wszystkim;). Chociaz mowia, co jest do wszystkiego to jest do niczego.

 

Macie moze jakies doswiadczenia z domami z drewna? czy na nasza aure nadaja sie? A moze polecacie , znacie takie firmy budowlane z pelnym zakresem uslug?

 

Przepraszam jezeli pytania juz sie pojawily, wiem ze to zmora moderatorow i pewnie Wasza.. Ale mam nadzieje ze przymkniecie na Nas troszke oka;).

 

Co do budowy domu i informacji zdobywania o nich, zostalam osamotniona czesciowo. Wiec sama musze zdobyc czas i zakrecic sie troche tu troche tam. Niestety nie wiem do konca gdzie sie udac:(. Mieszkam w okolicach Bydgoszczy, a dokladniej miejscowosc Ciele i tu tez rowniez chcielibysmy zbudowac dom.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

netinka, jak chcesz to podeslę Ci na priva namiary na firmę z Inowrocławia, która buduje od A do Z i do tego dobrze :wink:

Widziałam efekty ich pracy i ludzie po 3 latach sa zadowoleni....

niestety, ja dzwoniąc po wakacjach i pytajac o wycenę jak i termin..... dostałam informację, że najwcześnie II połowa 2007... no dla mnie to za póżno :wink: ... szkoda

acha, i facet powiedział, że szkolą ekipę pod budowę domów szkieletowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

netinka, jak chcesz to podeslę Ci na priva namiary na firmę z Inowrocławia, która buduje od A do Z i do tego dobrze :wink:

Widziałam efekty ich pracy i ludzie po 3 latach sa zadowoleni....owiedział, że szkolą ekipę pod budowę domów szkieletowych.

 

No pewnie bede czekala na wiadomosc prywatna na forum. Hmm mowisz po 3 latach;) mam nadzieje ze beda zadowoleni jeszcze dluzej:)...

 

Hmm nie mam jeszcze za duzego obycia ze strona, forum, ale mam nadzieje ze sie nie pogubie.

 

Bardzo prosze WAS wlasnie o takie wiadomosci;). Bede wdzieczna i mozna cos jeszcze o tych drewnianych domkach? bo to temat tabu w polowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejo! Nie wiem czy mnie ktoś tu jeszcze pamięta :-? W każdym razie dziękuję za namiary na Ewert, kominy Schidla już zamówione :p

teraz szukamy dobrych ofert na dachówkę.Znaleźlismy fajną hurtownię w Cielu- dachówka ceramiczna Euronit,ale cały czas szukamy innych sklepów. Może macie jakieś pomysły gdzie warto jeszcze zajrzeć !

CEGPOL na ul. Mińskiej, pytaj o terminy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

netinka, jak chcesz to podeslę Ci na priva namiary na firmę z Inowrocławia, która buduje od A do Z i do tego dobrze :wink:

Widziałam efekty ich pracy i ludzie po 3 latach sa zadowoleni....owiedział, że szkolą ekipę pod budowę domów szkieletowych.

 

No pewnie bede czekala na wiadomosc prywatna na forum. Hmm mowisz po 3 latach;) mam nadzieje ze beda zadowoleni jeszcze dluzej:)...

 

Hmm nie mam jeszcze za duzego obycia ze strona, forum, ale mam nadzieje ze sie nie pogubie.

 

Bardzo prosze WAS wlasnie o takie wiadomosci;). Bede wdzieczna i mozna cos jeszcze o tych drewnianych domkach? bo to temat tabu w polowie.

 

 

netinka ja przemieszkuję w drewnianym, sprecyzuj o jaki drewniany Tobie chodzi (szkielet czy bale), wczesniej byla rozmowa z mkkafe bodajze na ten temat

czy macie juz projekt, bo o domach drewnianych jest sporo na forum, jest grupa budownictwa szkieletowego, są zalety i wady

jest tego sporo do czytania tylko poszukac :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

netinka, jak chcesz to podeslę Ci na priva namiary na firmę z Inowrocławia, która buduje od A do Z i do tego dobrze :wink:

Widziałam efekty ich pracy i ludzie po 3 latach sa zadowoleni....

niestety, ja dzwoniąc po wakacjach i pytajac o wycenę jak i termin..... dostałam informację, że najwcześnie II połowa 2007... no dla mnie to za póżno :wink: ... szkoda

acha, i facet powiedział, że szkolą ekipę pod budowę domów szkieletowych.

 

 

czy chodzi o firmę Filar?? sasiedzi maja od nich, ale mieszkaja od maja

i nie wiem czy zadowoleni ale mają trochę inaczej niż my

zobaczymy co będzie z tego po latach :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...