Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja ze swojej strony mam pytanie techniczne. Wiem, ze sa specjalne dzialy na takie pytania, jednakze wiem tez, ze w okolicach Bydgoszczy bardzo wielu z nas staje przed tym samym problemem - plytkiej wody gruntowej. No, nie wiem jak jest w Murowancu, ale mam nadzieje, ze nie trafiam kula w plot:)

Problem mianowicie dotyczy zagospodarowania wody z instalacji deszczowej, drenazu i oczyszczalni biologicznej. "Normalnie" taka wode spuszcza sie do kanalizacji deszczowej, ktorej mysle prawie nikt z nas nie ma. Innym wyjsciem jest row melioracyjny lub rzeka przy dzialce - ja nie mam:) Ostatnim wyjsciem jest studnia chlonna, ale do niej potrzeba poltora metra suchego gruntu pod fundamentem, a ja nie mam ani centymetra. I tu rodzi sie pytanie: co robicie z deszczowka, oraz woda z drenazy lub oczyszczalni bez rozsaczy - o ile macie takowe?

 

Będziemy mieli oczyszczalnię biologiczną może już za tydzień. Wody gruntowe mamy na 1,5m i wg instalatora nie stanowią żadnego problemu.

Studnia chłonna będzie napełniona żwirem a do tego wystawać z niej bedzie rura drenażowa do rozsączania ewentualnego nadmiaru wody.

W opisie technicznym oczyszczalni jest napisane, że wody gruntowe nie mają wpływu na jej posadowienie.

Ale to wszystko U nas, a u Ciebie? Moze najlepiej skontaktuj się z jakimś instalatorem. Swojego polecę Ci dopiero po montazu :) ale z tego co mówił to montował już oczyszczalnie w różnych warunkach więc może coś poradzi na Twój przypadek.

 

 

mam pytanko a jaki producent oczyszczalni, bo z tego co ja się orientuję to wysokość wód gruntowych ma dość znacze znaczenie na jej posadowienie

 

my dopóki nie zrobimy porządnego drenażu to wodę z ostatniej komory (3), mamy nadzieję że czysta będzie pompą po ogródku (trawka) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hejo! Nie wiem czy mnie ktoś tu jeszcze pamięta :-? W każdym razie dziękuję za namiary na Ewert, kominy Schidla już zamówione :p

teraz szukamy dobrych ofert na dachówkę.Znaleźlismy fajną hurtownię w Cielu- dachówka ceramiczna Euronit,ale cały czas szukamy innych sklepów. Może macie jakieś pomysły gdzie warto jeszcze zajrzeć !

 

 

ja jeszcze nie powiem że nie ma za co, bo p.Adam który stawia kominy z Ewertu jest w 100% OK ale na razie nie wyjaśniła mi się sytuacja z ich hydraulikiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JUZ DZISIAJ MIALAM WKU.... WIADOMOSĆ i prosze nie dokladaj jeszcze dzis do pieca

juz ja ta gmine pogonie, bo mnie zaraz trafi

alex co się stało, że się tak zdenerwowałaś?

 

Tak między nami to widzę, że jesteście optymistami jeżeli chodzi o ten gaz. Niedługo zbliżają się wybory, więc pan sołtys z Murowańca i pani wójtowa; wraz z pana sołtysową z Zamościa opowiadają bajki o gazie.

 

w sprawie nitki gazu, może tych co to interesuje zebrać i wszyscy złożą to samo pismo w gminie o ten gaz czyli jego przyspieszenie

i jakos kolejno będą się w gminie upominać

 

ustalmy jakąś jedną wersję pisma i po prostu powielimy to samo to chyba się skapną że nas jest sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

netinka ja przemieszkuję w drewnianym, sprecyzuj o jaki drewniany Tobie chodzi (szkielet czy bale), wczesniej byla rozmowa z mkkafe bodajze na ten temat

czy macie juz projekt, bo o domach drewnianych jest sporo na forum, jest grupa budownictwa szkieletowego, są zalety i wady

jest tego sporo do czytania tylko poszukac :p

 

Mi chodzi o projekt z http://www.domyheban.pl z cennika dom Majka. Na pewno poczytam. To domy o konstrukcji szkieletowej. Hehe wczesniej nie widzialam nic na forum o tym;), ale pewnie zle przegladalam.

 

A nitro chodzi wlasnie o FILAR :)

 

Dziekuje za lampke nad moja glowa;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony mam pytanie techniczne. Wiem, ze sa specjalne dzialy na takie pytania, jednakze wiem tez, ze w okolicach Bydgoszczy bardzo wielu z nas staje przed tym samym problemem - plytkiej wody gruntowej. No, nie wiem jak jest w Murowancu, ale mam nadzieje, ze nie trafiam kula w plot:)

Problem mianowicie dotyczy zagospodarowania wody z instalacji deszczowej, drenazu i oczyszczalni biologicznej. "Normalnie" taka wode spuszcza sie do kanalizacji deszczowej, ktorej mysle prawie nikt z nas nie ma. Innym wyjsciem jest row melioracyjny lub rzeka przy dzialce - ja nie mam:) Ostatnim wyjsciem jest studnia chlonna, ale do niej potrzeba poltora metra suchego gruntu pod fundamentem, a ja nie mam ani centymetra. I tu rodzi sie pytanie: co robicie z deszczowka, oraz woda z drenazy lub oczyszczalni bez rozsaczy - o ile macie takowe?

 

Będziemy mieli oczyszczalnię biologiczną może już za tydzień. Wody gruntowe mamy na 1,5m i wg instalatora nie stanowią żadnego problemu.

Studnia chłonna będzie napełniona żwirem a do tego wystawać z niej bedzie rura drenażowa do rozsączania ewentualnego nadmiaru wody.

W opisie technicznym oczyszczalni jest napisane, że wody gruntowe nie mają wpływu na jej posadowienie.

Ale to wszystko U nas, a u Ciebie? Moze najlepiej skontaktuj się z jakimś instalatorem. Swojego polecę Ci dopiero po montazu :) ale z tego co mówił to montował już oczyszczalnie w różnych warunkach więc może coś poradzi na Twój przypadek.

 

 

mam pytanko a jaki producent oczyszczalni, bo z tego co ja się orientuję to wysokość wód gruntowych ma dość znacze znaczenie na jej posadowienie

 

my dopóki nie zrobimy porządnego drenażu to wodę z ostatniej komory (3), mamy nadzieję że czysta będzie pompą po ogródku (trawka) :)

 

Przydomowa oczyszczalnia ścieków „Sanitech” oczyszczalnia biologiczna typu SN OC 1

U nas ze studni zrzutowej właśnie do ogródka też mamy zamiar używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapytałaś się kiedy będzie ta dachówka!!!! My szukaliśmy ładnej dachówki i kiedy już byliśmy zdecydowani to okazywało się że terminy realizacji zamówienia są na przyszły rok. W tej chwili od ręki możesz kupić tylko Robena i jakieś droższe niemieckie (jacobi, von muler) bo wszyscy się budują. Napisz na co się zdecydowałaś?

Zdecydowaliśmy sie na Euronit -Profil S z perłową powłoką. Jak rozmawialiśmy z gościem w Cielu to pytał kiedy będziemy kupować i nic nie mowił.że możejej nie być.Ale jutro na wszelki zadzwonię i się upewnię:-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

właśnie Was znalazłam.

Zamierzamy budować się pod toruniem. choć może to za dużo powiedziane.

JEsteśmy na etapie szukania działki, a to okazało się sporym problemem.

Oglądaliśmy kilka- Kopanino, Złotoria, Nowa WIeś. Jakoś tak nic na 100% nie było ok. Najbardziej chyba kopanino.

MOże ktoś z Was wie o jakiś działkach na sprzedaż.

I jeszcze małe pytanko, bardzo podoba mi się projekt D09b, Tomaszowi C109, może dodatkowo jeszcze M09. Macie może jakieś zdanie na temat tych projektów. Za wszystkie uwagi z góry dziękuję..

 

http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=211&IdKolekcji=

http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=291&IdKolekcji=

http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=340&IdKolekcji=

 

POZdrawiam

 

Pati

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

dzięki za opinię.. Boje sie że dach w C109 puści mnie z torbami :D :D :D

A Wy jaki domek budujecie?? macie może firmę budowlaną, którą możecie polecić??

 

pozdrowionka

 

Hm o dachu się nie wypowiadam. Zapewniam, że my mamy większy i na pewno do tanich nie będzie należał.

My mamy projekt UPB-2101 z http://www.projektykatalogowe.pl

Mamy majstra z 2 pomocnikami. Polecam! Jak chcesz to obejrzyj zdjęcia w albumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam kilka pytań:

 

1. Kto może polecić elektryka z uprawnieniami aby mógł podłączyć prąd na działce i poradził jak to zrobić aby było najlepiej i nie zdarł ze mnie całych moich oszczędności?

 

2. Gdzie kupowaliście zbrojenia na fundamenty , beton i deski na szalunek, co mi polecacie w okolicach Bydgoszczy?

 

3. I pytanie do Murowańczaków, czy robiliście szalunek do fundamentów, jaka jest u nas ziemia - trzeba czy można szalunkować?

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

My mamy projekt UPB-2101 z http://www.projektykatalogowe.pl

Mamy majstra z 2 pomocnikami. Polecam! Jak chcesz to obejrzyj zdjęcia w albumie.

 

A propo dachu, dlatego ja szukałem domku z dachem dwuspadowym, koszty dachu mnie przerażają, a mój domek to: http://www.krajobrazy.com.pl/projekty_domow/szmaragd/#nowhere

 

Mam Aga pytanko jeżeli można?

 

Ile biorą Twoi majstrowie za postawienie domku i do jakiego stanu (otwarty, zamknięty)?

 

Ewentualnie proszę o namiary na nich.

 

Pozdrawiam Kris.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam kilka pytań:

 

1. Kto może polecić elektryka z uprawnieniami aby mógł podłączyć prąd na działce i poradził jak to zrobić aby było najlepiej i nie zdarł ze mnie całych moich oszczędności?

 

2. Gdzie kupowaliście zbrojenia na fundamenty , beton i deski na szalunek, co mi polecacie w okolicach Bydgoszczy?

 

3. I pytanie do Murowańczaków, czy robiliście szalunek do fundamentów, jaka jest u nas ziemia - trzeba czy można szalunkować?

Pozdrawiam.

 

 

Elektryka najlepiej weź z Murowańca na podłączenie prądu na działce ma chody na Błoniu i uprawnienia, ulica Patrolowa, powiedz że sąsiad jesteś i nie ma zdzierać

 

a co masz na działce to lepiej sprawdź, bo jedni mają piaseczek a inni głeboką glinę

ale chyba szalunki są OK (jedni robią z drudzy bez i nie wiem kto zyska)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

netinka ja przemieszkuję w drewnianym, sprecyzuj o jaki drewniany Tobie chodzi (szkielet czy bale), wczesniej byla rozmowa z mkkafe bodajze na ten temat

czy macie juz projekt, bo o domach drewnianych jest sporo na forum, jest grupa budownictwa szkieletowego, są zalety i wady

jest tego sporo do czytania tylko poszukac :p

 

Mi chodzi o projekt z http://www.domyheban.pl z cennika dom Majka. Na pewno poczytam. To domy o konstrukcji szkieletowej. Hehe wczesniej nie widzialam nic na forum o tym;), ale pewnie zle przegladalam.

 

A nitro chodzi wlasnie o FILAR :)

 

Dziekuje za lampke nad moja glowa;)

 

a gdzie chcesz stawiać domek

bo jak co to jeszcze jest stowarzyszenie domów drewnianych,

są różne opinie na jego temat

 

Filar korzystał z drewna nie struganego a nie wiem jak z suszeniem,

nam robiło Eko-drewno-bud drewno suszone i strugane, trochę inaczej bo Filar obrzuca bloczkami ściany, sąsiad nie narzekał jakiś czas temu

zależy co kto lubi? i zobaczymy za kilkanaście lat

 

Wojciech Nitka jest na muratorze jak zapytasz na pewno odpowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Elektryka najlepiej weź z Murowańca na podłączenie prądu na działce ma chody na Błoniu i uprawnienia, ulica Patrolowa, powiedz że sąsiad jesteś i nie ma zdzierać

 

a co masz na działce to lepiej sprawdź, bo jedni mają piaseczek a inni głeboką glinę

ale chyba szalunki są OK (jedni robią z drudzy bez i nie wiem kto zyska)

 

Dzięki Alex za informację o elektryku, przejadę się do niego, właśnie mam podpisywać umowę z Energetyką zobaczy umowę czy mnie na jakieś koszty nie naciągają.

 

A co do ziemi to trzeba się będzie przejechać na działkę ze szpadelkiem i zobaczyć.

 

A co ze zbrojeniem, betonem i deskami ma może ktoś jakieś namiary, gdzie zamawialiście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Elektryka najlepiej weź z Murowańca na podłączenie prądu na działce ma chody na Błoniu i uprawnienia, ulica Patrolowa, powiedz że sąsiad jesteś i nie ma zdzierać

 

a co masz na działce to lepiej sprawdź, bo jedni mają piaseczek a inni głeboką glinę

ale chyba szalunki są OK (jedni robią z drudzy bez i nie wiem kto zyska)

 

Dzięki Alex za informację o elektryku, przejadę się do niego, właśnie mam podpisywać umowę z Energetyką zobaczy umowę czy mnie na jakieś koszty nie naciągają.

 

A co do ziemi to trzeba się będzie przejechać na działkę ze szpadelkiem i zobaczyć.

 

A co ze zbrojeniem, betonem i deskami ma może ktoś jakieś namiary, gdzie zamawialiście?

 

 

o beton pogadaj z naszą betoniarnią jak dobrze zagadasz będziesz miał dobre ceny :p

 

a o reszcie to z mężuniem bo się tym zajmował :lol:

jak będziesz ze szpadelkiem to wejdz zapytac mam nadzieję że z Gordim :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

w sprawie nitki gazu, może tych co to interesuje zebrać i wszyscy złożą to samo pismo w gminie o ten gaz czyli jego przyspieszenie

i jakos kolejno będą się w gminie upominać

 

ustalmy jakąś jedną wersję pisma i po prostu powielimy to samo to chyba się skapną że nas jest sporo

 

Alex musiałem przeoczyć Twojego posta ale teraz wracam do niego i jestem za, może najpierw poszukamy chętnych na naszym forum a później może jakieś ogłoszenie w Murowańcu co wy na to?

 

A jak będę ze szpadelkiem to podejdę tylko kiedy jesteście na miejscu pewnie popołudniami, bo ja pracuje na zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

w sprawie nitki gazu, może tych co to interesuje zebrać i wszyscy złożą to samo pismo w gminie o ten gaz czyli jego przyspieszenie

i jakos kolejno będą się w gminie upominać

 

ustalmy jakąś jedną wersję pisma i po prostu powielimy to samo to chyba się skapną że nas jest sporo

 

Alex musiałem przeoczyć Twojego posta ale teraz wracam do niego i jestem za, może najpierw poszukamy chętnych na naszym forum a później może jakieś ogłoszenie w Murowańcu co wy na to?

 

A jak będę ze szpadelkiem to podejdę tylko kiedy jesteście na miejscu pewnie popołudniami, bo ja pracuje na zmiany.

 

u nas też różnie bo mężuś różnie pracuje,

a co do pierwszego jak najbardziej ZA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...