Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich!

Jestem pierwszy raz na tym forum i mam nadzieję, że wyciągnę dużo pożytecznych informacjii. Właśnie kupiliśmy działkę w Murowańcu przy ulicy szkolnej. Chętnie poznam sąsiadów, a podobno już ich mam bo działki posprzedawane prawie wszędzie już

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich!

Jestem pierwszy raz na tym forum i mam nadzieję, że wyciągnę dużo pożytecznych informacjii. Właśnie kupiliśmy działkę w Murowańcu przy ulicy szkolnej. Chętnie poznam sąsiadów, a podobno już ich mam bo działki posprzedawane prawie wszędzie już

Pozdrawiam

 

Witamy, witamy

w którym miejscu przy ullicy Szkolnej jak byś mogł sprecyzować jakoś

jak poczytasz trochę to forum to połowa sąsiadów na nim już jest

miłej lektury :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek z Ostrowa Wlkp

W sierpniu odwiedzilismy ich gdy stawiali pokazowy domek, odwiedzilismy fabryke i widzielismy na zywo jak pracuja, spodobalo nam sie, potem bylismy jeszcze dwa razy....ale wlasciwie po pierwszej wizycie wybili nam bale z glowy- my po prostu na bale z generalnym wykonawca nie mamy kasy a z goralami-czasu. I tak oto temat bali sam sie wyeliminowal :roll:

 

 

nic nie wiem na temat tej firmy, mm nadzieję że wszystko się uda i szybko domek stanie na działeczce :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czytam i czytam, bardzo fajnie że jest tu tyle ludzi z Murowańca. Mam zamiar zacząć budować się wiosną i bardzo mi się przydadzą wasze porady, chociaż już w samych archiwach forum jest sporo informacji.

 

Co do mojej dokładnej lokalizacji róg strusiej i szkolnej działka 122/11 jak to komuś coś mówi.

Pozdrawiam i dzięki za przywitanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czytam i czytam, bardzo fajnie że jest tu tyle ludzi z Murowańca. Mam zamiar zacząć budować się wiosną i bardzo mi się przydadzą wasze porady, chociaż już w samych archiwach forum jest sporo informacji.

 

Co do mojej dokładnej lokalizacji róg strusiej i szkolnej działka 122/11 jak to komuś coś mówi.

Pozdrawiam i dzięki za przywitanie.

 

 

 

Mówi, mówi i to bardzo wiele, bo jesteśmy najblizszymi sąsiadami z obecnych na forum, a napisz mi czy po tej samej stronie co betoniarnia czy po przeciwnej :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Czy ktoś z was buduje lub zbudowal domek z drewna-szkieletowy?

Bardzo mi się spodobal termin realizacji, warunki a w zasadzie ich brak jakie są wymagane do postawienia takiego domku. Cena mi się już troche mniej podoba.

 

 

Ale masz zaległości czytaj, czytaj forum, u nas na drewno rzuciła się mkkafe i ja i jeszcze ktoś ma w planach

jest cały wątek drewniany, ale tam było dużo krzyku, zależy czego oczekujesz, musisz mieć sprecyzowane oczekiwania :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytam na spokojnie w domu, teraz jestem w pracy :( .

Jeżeli chodzi o domek z drewna to już sporo czytalem, nie na tym forum akurat i mnie strasznie kręci, że można w 2-mce go postawic. Natomiast cena jest odrzucająca.Mój domek ma być mały bazujący na projekcie z "muratora" popularny.Z drewnianym domkiem jest jeszcze taki problem, że większość wykonawców zlokalizowanycj jest na południu.

Caly czas się zastanawiam nad drewnianym chociaż najprowdopodobniej i tak stanie na ceramice, która jest popularniejsza tańsza i sprawdzona:) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytam na spokojnie w domu, teraz jestem w pracy :( .

Jeżeli chodzi o domek z drewna to już sporo czytalem, nie na tym forum akurat i mnie strasznie kręci, że można w 2-mce go postawic. Natomiast cena jest odrzucająca.Mój domek ma być mały bazujący na projekcie z "muratora" popularny.Z drewnianym domkiem jest jeszcze taki problem, że większość wykonawców zlokalizowanycj jest na południu.

Caly czas się zastanawiam nad drewnianym chociaż najprowdopodobniej i tak stanie na ceramice, która jest popularniejsza tańsza i sprawdzona:) Pozdrawiam

 

 

sąsiad jak ty szukasz, sporo firm jest na północy i nie wyskakuj z ceramiką skoro w tym obszarze mamy zagłębie drewiane, jeszcze jeden sąsiad ma szkielet ale inna technologia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest i tego więcej tylko dzwoniłem do 3 firm chyba pytając o cenę oczywiście orientacyjnie podając metraż wysokości itp i cena mnie odrzucila. Dlatego przestałem już szukać. Ciekawi mnie właśnie jak to cenowo wychodzi, ale chce poznać rzeczywiste koszty ludzi którzy już zbudowali.

PS Jaki ty masz nr. działki (jeśli można spytać oczywiście)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o betonarnie to dokładnie o tym samym myślałem :wink:

Moja działka jest na rogu szkolnej i sójczej(przedłużenie żurawiej).tak dokładnie.

Ale do rzeczy mam problem: mam wybrany projekt z muratora i teraz chciałbym go kupić okazuje się,że firma Dako (rekomendowana przez muratora) jest tak zawalona robotą, że może po świętach znajdą dla mnie chwilę. Czy ktoś może mi polecić dobre biuro, które sprzedaje projekty z muratora?

Działkę kupiłem w piątek ale wiem już co chcę i chcę działać bo czytałem jak długo wszystko zajmuje(pozwolenia, znalezienie ekipy itp).

Zna ktoś jakieś dobre biuro????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dodać jeszcze, że poszukuje biura które może już pomagało któremuś z was. Wydaje mi się, że jeżeli dane biuro miało już kontakt z władzami Murowańca(gminą Białe Błota) to może jakoś sprawniej im pójdzie przy moim projekcie i formalnościach, aczkolwiek mogę się mylić.

Liczę na waszą pomoc. Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że się wtrącam ale wiecie gdzie można kupić tanio beton komórkowy 24x24x59 , mam działkę i za tydzień mam dostać pozwolenie na budowę (otrzymam po 20 dniach walki :wink: ), i następny mój krok to zakup materiałów budowlanych (piszecie,że zima to dobry okres zakupu). Może jakieś namiary ?!

Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ALEX_

Dopiero teraz poczytałem coś więcej, oglądałem zdjęcia Twojego domku.

Teraz już wiem, że jesteśmy sąsiadami po ukosie i że budowałaś szkieletowo.

Czy możesz powiedzieć ile tak naprawdę kosztowała cię budowa stanu otwartego? Wiem, że dach inna ekipa Ci robiła, ale interesuje m nie koszt Wykonania ścian itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że się wtrącam ale wiecie gdzie można kupić tanio beton komórkowy 24x24x59 , mam działkę i za tydzień mam dostać pozwolenie na budowę (otrzymam po 20 dniach walki :wink: ), i następny mój krok to zakup materiałów budowlanych (piszecie,że zima to dobry okres zakupu). Może jakieś namiary ?!

Z góry dziękuję!

Teraz to jeszcze taka dziwna pora. Budować z BK już chyba nie zdążysz (najpierw muszą być postawione fundamenty) a materiały w hurtowniach są jeszcze drogie - biorą je ci, którzy są na finiszu.

Proponuję rozejrzeć się po okolicy, zlokalizować hurtownie, ale o konkretne ceny pytać dopiero w lutym, marcu. Wtedy powinno być najtaniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...