Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Do ALEX_

Dopiero teraz poczytałem coś więcej, oglądałem zdjęcia Twojego domku.

Teraz już wiem, że jesteśmy sąsiadami po ukosie i że budowałaś szkieletowo.

Czy możesz powiedzieć ile tak naprawdę kosztowała cię budowa stanu otwartego? Wiem, że dach inna ekipa Ci robiła, ale interesuje m nie koszt Wykonania ścian itp.

 

Ja nadal mam problem ze zlokalizowaniem Twojej działeczki, może jest szansa na wrzucenie skanu na maila tego kawałka koło betoniarni, czyli 122/ bo mapka Gromala tego nie ma podzielonego jeszcze

Czyżbyś miał działkę która zasłoni mi brzozy i ze skrzyżowaniem???

 

 

Jeśli chodzi o projekt zobacz u Jaworskiej też BB ale w budynku Banku Spółdzielczego, mam nadzieję że to jeszcze aktualne miejsce

 

pozostałe informacje na priva, bo chyba za dużo tych wiadomości na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Marcin z Bydzi cena za metr ok 2000 brutto z plyta fundamentowa ocieplona, dachowka, dzrzwiami, oknami, instalacjami bez osprzetu, rekuperatorem z wymiennikiem ciepla...

Do wprowadzenia sie bedzie trzeba wylac posadzke samopoziomujaca, oszpachlowac sciany (beda szpachlowane jeden raz), pomalowac i zalozyc armature i osprzet. Wiec stan taki prawie developerski.

 

Zobacz sobie jeszcze oferte firmy kopahaus z Barlinka - teraz maja w ofercie domek za 211 tys z plyta fundamentowa, plytkami na podlodze i scianach itp - mozna sie wprowadzac dokladnie ten domek http://www.kopahaus-barlinek.pl/index.php?option=com_wrapper&Itemid=57

ale oni nie montuja okien i ew rolet w fabryce i maja troszke inne parametry techniczne- i tu mi sie troche mniej podobaja. I podobno trzeba jeszcze zagwarantowac nocleg dla pracownikow (przyczepa lub hotelik)

 

A ja buduje z ta firma (chyba bo wczoraj mialam sciecie :evil: ) http://www.domek.com.pl/ofirmie.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mkkafe Dzięki bardzo za odpowiedź. Ja też już pytałem się o ceny w różnych firmach i widzę, że są zbliżone.

Przyznam, że strasznie mnie kusi domek z drewna a zwłaszcza to jak szybko można go postawić, ale cena jest za wysoka dla mnie :( szczerze mówiąć.

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin nie musisz budowac z generalnym wykonawca. My sie na to decydujemy bo maz ma taka prace ze napewno sam nie moglby zrobic wykonczeniowki. Ja pilnowac ekipy dzien i noc nie moge - nia mam takich warunkow. Jesli masz smykalke do prac budowlanych i dysponujesz popoludniami - mozesz postawic szkielet z firma a wykanczac go sam - chyba tak alex robila...Pewnie wyjdzie sporo taniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mkkafe Ja też zabardzo nie mam czasu na budowanie i uświadomiłem sobie, że po mimo najszczerszych checi a takie mam sam za dużo nie zrobie. Uwierz gdybym mógł to bym zbudował go sam, ale nie da rady zeszlo by mi do emerytury :wink: Biore kredyt hipoteczny i też jest kicha jeżeli chodzi o kosztorys jak chcesz robić samemu, najłatwiej jest wziąść ekipe ale też strasznie drogo to wychodzi.

Coś będę kombinował.

A z drewna nigdy nie budowałem i się nie znam, więc tylko fachowa ekipa wchodziła by w grę. Na budowaniu tradycyjnym troche sie znam.

ALE DOMKI Z DREWNA MI SIE BARDZO PODOBAJA :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o firme - mielismy okazje byc na pokazowej budowie na przelomie lipca i sierpnia - pojechalismy tak sobie, z ciekawosci. Wyjechalismy stamtad z inna wizja, prawie sie zdecydowalismy.

Na tak byla przede wszystkim technologia - na plac budowy przyjezdzaja gotowe sciany - otynkowane, z oknami, wbudowana instalacja...ew z roletami.

Koszty eksploatacji U=0,18 W/m2K wynikajace z bardzo dobrej izolacji cieplnej (np plyte fundamentowa ocieplaja styropianem 20 cm - czego podobno standardowo sie nie wymaga nawet w UE) plus system rekuperacji - pozwalajacy oddychac drewnianym scianom.

Jesli znajdziesz chwile czasu to poczytaj http://www.domek.com.pl/technologia.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alex, mam pytanie: jak długo czekałas na warunki zabudowy? I ile metrow od ulicy jednej i drugiej masz w decyzji? 6m? (moja dzialka jest tez narozna). rozmawialem z babka z biura projektowego i powiedziala, ze czeka sie 2 miesiace na decyzje, chyba ze jest plan zagospodarowania przestrzennego, a podobno dla czesci murowanca takowy jest. wiesz cos o tym?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy twoja działka leży na terenie planu zagospodarowania powinieneś mieć napisane w akcie notarialnym.

Brzmi to mniejwięcej tak:

Zgodnie z ustaleniami miejscowegoplanu zagospodarowania przestrzennego terenu osiedla Murowaniec zatwierdzonego uchwałą numer XXV/180/97 Rady Gminy Białe Błota z dnia 14 listopada 1997 roku działka oznaczona w rejestrze gruntów numerem ewidencyjnym 122/... położona jest na terenie przeznaczonym pod zabudowę mieszkaniową i usługi.

To powinieneś sprawdzić jeszcze przed zakupem działeczki .

Twoja działka na 100 % jest zgodnie z planem pod zabudowę mieszkaniową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy twoja działka leży na terenie planu zagospodarowania powinieneś mieć napisane w akcie notarialnym.

Brzmi to mniejwięcej tak:

Zgodnie z ustaleniami miejscowegoplanu zagospodarowania przestrzennego terenu osiedla Murowaniec zatwierdzonego uchwałą numer XXV/180/97 Rady Gminy Białe Błota z dnia 14 listopada 1997 roku działka oznaczona w rejestrze gruntów numerem ewidencyjnym 122/... położona jest na terenie przeznaczonym pod zabudowę mieszkaniową i usługi.

To powinieneś sprawdzić jeszcze przed zakupem działeczki .

Twoja działka na 100 % jest zgodnie z planem pod zabudowę mieszkaniową.

Stary mylisz pojecia alboo ja sie moze zle wyrazilem. To ze moja działka jest przeznaczona pod budownictwo mieszkalne i uslugi to wiem od dawna,dlatego ja kupilem.

Jestem juz jeden krok dalej wystepuje teraz o warunki zabudowy czyli gmina okresli jaki rodzaj domku moge postawic jaki kat nachylenia dachu itp jesli jest plan to jest juz okreslone jaki rodzaj domu moze tam stac np 2-pietrowy jezeli nie to ja okreslam jaki chce miec dom a oni sprawdzaja go pod kazdym wzgledem pozarowym ochrony srodowiska i takich tam.Tak mi to przynajmniej wytlumaczono i tak ja to rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIEJSCOWY PLAN ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO

 

zmiany po 11 lipca 2003 r. nowa ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym

 

wariant A) teren działki jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego

 

Załóżmy, że plan jest i działka znajduje się na terenie przeznaczonym w planie pod budownictwo jednorodzinne. Inwestor nie musi - jak obecnie - zwracać się do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta o wydanie warunków zabudowy i zagospodarowania terenu, tylko od razu występuje do starosty lub gminy o pozwolenie na budowę. Ta ostatnia będzie jednak wydawać pozwolenia tylko do końca tego roku. Od 1 stycznia 2004 r. prawo to będzie przysługiwać wyłącznie starostom. Warunki zabudowy nie będą potrzebne, bo nowe miejscowe plany mają być bardziej szczegółowe - określą zarówno wysokość, jak i gabaryty budynków na danym terenie.

 

W lepszej sytuacji będą ci, których działki leżą na terenach objętych starymi planami, czyli wydanymi na podstawie ustawy o zagospodarowaniu z 1994 r. Może się więc zdarzyć, że chociaż działki niczym się nie różnią, to właściciel tej objętej starym planem dostanie pozwolenie na budowę, a objętej nowym - nie.

 

wariant B) teren działki nie ma planu miejscowego zagospodarowania przestrzennego

 

Wtedy trzeba uzyskać decyzję planistyczną. Do tej pory była to decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, a po 11 lipca jest to decyzja o warunkach zabudowy. Ma ona charakter przyrzeczenia, że jeżeli spełni się wymogi przewidziane w prawie, to otrzyma się pozwolenie na budowę. Inwestor musi spełnić warunki nie tylko z przepisów szczególnych (m.in. ustaw: o ochronie przyrody, o ochronie gruntów rolnych i leśnych, o ochronie zabytków), ale i z art. 61 nowej ustawy. Trzeba więc wykazać się tzw. dobrym sąsiedztwem. Działkę można zabudować tylko pod warunkiem, że w sąsiedztwie jest chociaż jedna zabudowana działka. Co więcej, można stawiać tylko takie obiekty, których charakter jest zbliżony do tych postawionych w sąsiedztwie. Jeżeli np. w pobliżu znajdują się wyłącznie sklepy oraz usługi, to można wybudować tylko budynki pełniące takie role. Gdy natomiast w okolicy pobudowano domki jednorodzinne, to pozwolenie można otrzymać tylko na taki dom. To nie wszystko. Trzeba spełnić jeszcze inne warunki. Z działki musi być dostęp do drogi publicznej oraz do infrastruktury (tzn. działka ma być uzbrojona). Przy czym infrastruktura nie musi być wykonana. Wystarczy, że inwestor pokaże umowę na jej realizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czy można wiedzieć ile płaciliście za 1m3 więźby dachowej? Byłam dziś w tartaku Nowa Wieś Wielka i podano mi cenę 750 zł , czy to rozsądna cena?

Rozumiem, że tu nikt nie odpowiada na zadawane pytania?! Szkoda .

 

Ula nie denerwuj się akurat ta grupa ludzi co była na forum jeszcze się nie pobudowała albo jeszcze nie jest tak daleko aby Ci odpowiedzieć bo nie znają tematu. Poczekaj jeszcze trochę albo poproś o inne namiary na tartaki to sama porównasz, wiem że jest jeden w Kruszynie Krajeńskim, ten zaraz przy drodze.

 

Pozdrawiam gromal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czy można wiedzieć ile płaciliście za 1m3 więźby dachowej? Byłam dziś w tartaku Nowa Wieś Wielka i podano mi cenę 750 zł , czy to rozsądna cena?

Chyba rozsądna. Ja płaciłem wiosną około 600 brutto ale teraz za deski szalunkowe wołają 520+VAT. Podzwoń do kilku tartaków i porównaj ceny.

Następna sprawa to impregnacja. Jeżeli na fakturze będzie impregnowane to nie ma zwrotu VATu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...