Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

c.d.....Musi byc dobry dostep do podajnika slimakowego, do paleniska i wyszystki popiolu. A najwazniejsze piec musi byc tak usytuowany by mozna go bylo podlaczyc do komina "prostym: systemem a nie kilkoma zlaczkami i pierdami.

Gdybym to wiedziala na poczatku budowy ... :)

pozdrawiam

 

Dzięki za cenne wskazówki!

 

U nas powinno :wink: wszystko się zgrać :D tym bardziej, że jesteśmy na początku budowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dopiero zamówiłem mapki w Dako, wiec jeszcze sie moge wycofac. To kogo bys polecila?

 

Również polecam Spektrum, natomiast Tani Dom z BB omijaj szerokim łukiem....

 

No zobacze to spektrum skoro polecacie a Tani Dom to juz legenda w negatywnym znaczeniu oczywiscie.

Dzieki za wskazowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c.d.....Musi byc dobry dostep do podajnika slimakowego, do paleniska i wyszystki popiolu. A najwazniejsze piec musi byc tak usytuowany by mozna go bylo podlaczyc do komina "prostym: systemem a nie kilkoma zlaczkami i pierdami.

Gdybym to wiedziala na poczatku budowy ... :)

pozdrawiam

 

Tak tez myslalem ze moga byc klopoty z wcisnieciem, odleglosciami itp tez mam mala kotlownie.

Dzieki bardzo za wskazowki :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy twoja działka leży na terenie planu zagospodarowania powinieneś mieć napisane w akcie notarialnym.

Brzmi to mniejwięcej tak:

Zgodnie z ustaleniami miejscowegoplanu zagospodarowania przestrzennego terenu osiedla Murowaniec zatwierdzonego uchwałą numer XXV/180/97 Rady Gminy Białe Błota z dnia 14 listopada 1997 roku działka oznaczona w rejestrze gruntów numerem ewidencyjnym 122/... położona jest na terenie przeznaczonym pod zabudowę mieszkaniową i usługi.

To powinieneś sprawdzić jeszcze przed zakupem działeczki .

Twoja działka na 100 % jest zgodnie z planem pod zabudowę mieszkaniową.

Stary mylisz pojecia alboo ja sie moze zle wyrazilem. To ze moja działka jest przeznaczona pod budownictwo mieszkalne i uslugi to wiem od dawna,dlatego ja kupilem.

Jestem juz jeden krok dalej wystepuje teraz o warunki zabudowy czyli gmina okresli jaki rodzaj domku moge postawic jaki kat nachylenia dachu itp jesli jest plan to jest juz okreslone jaki rodzaj domu moze tam stac np 2-pietrowy jezeli nie to ja okreslam jaki chce miec dom a oni sprawdzaja go pod kazdym wzgledem pozarowym ochrony srodowiska i takich tam.Tak mi to przynajmniej wytlumaczono i tak ja to rozumiem.

 

Witam .

Kurcze może żeczywiście coś pomyliłem albo pokręciłem , w kazdym razie do tej pory byłem przekonany że dla Murowańca jest plan zagospodarowania przestrzennego . Jezeli się mylę i wprowdziłem Ciebie w błąd to bardzo przepraszam .

To jak to jest naprawdę z tym planem , jest czy go nie ma ?Może ktoś odpowiedzieć. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System ogrzewania powinien już być omawiany jak w ręku macie warunki zagospodarowania przestrzennnego. Wtedy wiadomo czym można ogrzewać a czym nie wolno. Wtedy też szuka się projektu.

 

My od początku nastawialiśmy się na prąd (DROGO, CZYSTO, KOMFORTOWO :D :p :lol: ). Taki też wybraliśmy projekt. W trakcie budowy wyszło, że chcemy ogrzewać dom eko-groszkiem. I co się okazało, że Pom.Gosp. ma 4 m2. Za mało na cokolwiek. Powiększyliśmy je. I co się okazało, ze nam się odwidziało. Bo w sumie, zeby ogrzewać dom eko-groszkiem, węglem lub miałem ja jestem za tym żeby kocioł stał jak najdalej od pomieszczeń użytkowych (np. kotłownia w piwnicy lub oddalona powiedzmy za garażem).Do tego jeszcze baaaardzo duża ta kotłownia, ażeby można było tam przechowywać eko-groszek, lub węgiel lub miał. Ale luzem a nie w workach. Bo eko-groszek w workach jest o wiele droższy niż luzem.

Na Nakielskiej policzyli nam cały system ogrzewania na eko-groszkiem.Wyszło 28.000 :D :D :D (kocioł, grzejniki, podłogówka, montaż, zbiornik na cwu.)

 

Sorki jak tak nie na temat to nie czytajcie.

 

Teraz gdybym na 100% wiedziała, że chcę eko-groszek to przede wszystkim wybrałabym inny projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję też dobrego płytkarza. Gdzie zadzwonię do poleconego pana to zajety. Za miesiąc musimy mieszkać, a jedyny wolny pan zgodzil się przyjśc z połowie grudnia :roll: . Nie chciałabym się wprowadzać na betonowe podłogi. Jakbym miała zrobioną podłogę to wiecej do szcześcia mi nie trzeba :) . kto wie w jaki sposób docina sie płytki i panele podłogowe i łaczy w zgrabny łuk (najlepiej bez listwy maskujacej od góry). czy różnica poziomów między płytkami i panelami jest duża? trzeba jakoś ją niwelować?

 

Witam

Co do płytkarza to niestety nikogo takiego nie znam .

A co do połączenia płytek z panelami to nie polecam żadnych łuków , jest je bardzo trudno wykończyć ze wzgledu na konieczność pozostawienia szczeliny dylatacyjnej miń. ok 1cm. Zawsze trzeba wykańczać z góry listwami które trzeba albo wygjąć do łuku lub poprostu kupić drogą liswę z tworzywa przeznaczoną specjalnie do wykańczania łuków. Fochowcy owszem wykańczają takie połączenie listwani metalowymi o szer ok 0,5 cm lub wykańczają korkiem ale jest to nie zgodne z zasadami układania paneli gdyż nie pozostawiają dylatacji. Litwę z tworzywa kupisz w Castoramie a wygląda to tak:

 

http://images4.fotosik.pl/135/603e6e04ccc82eeamed.jpg

 

Co do wysokości poziomów płytek i podłogi to najlepiej aby płutkarz za dużo się z płytkami nie podnosił aby różnic w poziomach nie było .

Jezeli podłogę położysz na piance to grubość podłogi wyniesie ok 1cm przy założeniu żę panel będzie miał grubość 0,8 cm , a jeżeli ułożysz na podkładzie np ekopor to grubość podłogi wyniesie 1,3 do 1,5 cm.

Ta listwa która jest pokazana na fotce to zniweluje Ci małą różnicę w poziomach ale gdy zastosujesz inną listwę to może być problem .

Gdy ułożenie płytek wyszłoby zbyt wysoko to możesz wyrównać poziom masą samopoziomującą i problem róznicy poziomów będziesz miała z głowy.

Zyczę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rodzaj instalacji.... uch, to jest rzeczywiście zagwostka :wink:

przerabaialismy różne warianty (nie mamy na razie gazu, a zbiorniki odpadły w przedbiegach)...

Stanęło na wersji:

kolektory słoneczne do co i cwu

kominek z płaszczem wodnym + podłogówka co

(znam przypadki, że to starcza na ogrzanie domu 150 m2 i wodę )

do tego rekuperator z odzyskiem ciepła (mamy kiepskie rozwiązanie wentylacyjne w projekcie, wiec i tak trzeba by było mechaniczne zastosować :wink: )

no i w wersji full wypas dodatkowo kocioł na paliwo stałe, które ewentualnie można przerobić na gazówkę (gdyby stał się cud i podciągneli)

no i to wszystko ... około 40 tys. zł.. 8) ... bez robocizny... 8) ... na dzień dzisiejszy :-?

... myślelismy o ekogroszku, ale właśnie ograniczenia powierzchniowe... a jeszcze gdzieś trzeba meble ogrodowe, grabki, jakąś kosiarkę do trawy :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy twoja działka leży na terenie planu zagospodarowania powinieneś mieć napisane w akcie notarialnym.

Brzmi to mniejwięcej tak:

Zgodnie z ustaleniami miejscowegoplanu zagospodarowania przestrzennego terenu osiedla Murowaniec zatwierdzonego uchwałą numer XXV/180/97 Rady Gminy Białe Błota z dnia 14 listopada 1997 roku działka oznaczona w rejestrze gruntów numerem ewidencyjnym 122/... położona jest na terenie przeznaczonym pod zabudowę mieszkaniową i usługi.

To powinieneś sprawdzić jeszcze przed zakupem działeczki .

Twoja działka na 100 % jest zgodnie z planem pod zabudowę mieszkaniową.

Stary mylisz pojecia alboo ja sie moze zle wyrazilem. To ze moja działka jest przeznaczona pod budownictwo mieszkalne i uslugi to wiem od dawna,dlatego ja kupilem.

Jestem juz jeden krok dalej wystepuje teraz o warunki zabudowy czyli gmina okresli jaki rodzaj domku moge postawic jaki kat nachylenia dachu itp jesli jest plan to jest juz okreslone jaki rodzaj domu moze tam stac np 2-pietrowy jezeli nie to ja okreslam jaki chce miec dom a oni sprawdzaja go pod kazdym wzgledem pozarowym ochrony srodowiska i takich tam.Tak mi to przynajmniej wytlumaczono i tak ja to rozumiem.

 

Witam .

Kurcze może żeczywiście coś pomyliłem albo pokręciłem , w kazdym razie do tej pory byłem przekonany że dla Murowańca jest plan zagospodarowania przestrzennego . Jezeli się mylę i wprowdziłem Ciebie w błąd to bardzo przepraszam .

To jak to jest naprawdę z tym planem , jest czy go nie ma ?Może ktoś odpowiedzieć. :)

 

Dla wsi Murowaniec :) jest plan Zagospodarowania. Występuje się z wnioskiem do Urzędu Gminy w BB i czeka się około 2 tygodni. Ja marudziłam, że mi się śpieszy i go dostałam w 2 dni. Koszt (w maju) 28 zł

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wsi Murowaniec :) jest plan Zagospodarowania. Występuje się z wnioskiem do Urzędu Gminy w BB i czeka się około 2 tygodni. Ja marudziłam, że mi się śpieszy i go dostałam w 2 dni. Koszt (w maju) 28 zł

Pozdrawiam

 

WIELKIE DZIEKI MARCZYSLAW (o?)!!

To mnie kobieta w Dako w blad wprowadzila, gow.o wie, ze sie tak wyraze.

Jeszcze jedno pytanie zeby bylo wszystko jasne o jakim wniosku mowisz?

o wydanie warunkow zabudowy, czy wyrys ?

 

PS Gacus zwracam honor :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lucyperku

GRATULACJE! :D :D :D

Zapodaj jakieś zdjęcia w albumie.

U nas jeszcze daleko w polu (dla niezorientowanych budujemy taki sam dom), do końca listopada musimy się wyprowadzić z mieszkania, a w nowym domu narazie goły beton i gotowe wszystkie instalacje.

 

Jeśli chodzi o "gorący" temat czyli ogrzewanie to właśnie dziś uruchomili nam kotłownie. Mamy pompe ciepła i jak narazie to myślimy, że to był słuszny wybór. Kosztowało więcej niż inne rodzaje ogrzewania ale bezobsługowość i koszty uzytkowania przeważyły szale właśnie na rzecz pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lucyperku

GRATULACJE! :D :D :D

Zapodaj jakieś zdjęcia w albumie.

U nas jeszcze daleko w polu (dla niezorientowanych budujemy taki sam dom), do końca listopada musimy się wyprowadzić z mieszkania, a w nowym domu narazie goły beton i gotowe wszystkie instalacje.

 

Jeśli chodzi o "gorący" temat czyli ogrzewanie to właśnie dziś uruchomili nam kotłownie. Mamy pompe ciepła i jak narazie to myślimy, że to był słuszny wybór. Kosztowało więcej niż inne rodzaje ogrzewania ale bezobsługowość i koszty uzytkowania przeważyły szale właśnie na rzecz pompy.

 

O pompach ciepla duzo czytalem i widzialem jedną działającą co prawda nie w Polsce ale nieważne. A jaki system zastosowaliscie: sondy (odwierty pionowe), czy spirale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wsi Murowaniec :) jest plan Zagospodarowania. Występuje się z wnioskiem do Urzędu Gminy w BB i czeka się około 2 tygodni. Ja marudziłam, że mi się śpieszy i go dostałam w 2 dni. Koszt (w maju) 28 zł

Pozdrawiam

 

WIELKIE DZIEKI MARCZYSLAW (o?)!!

To mnie kobieta w Dako w blad wprowadzila, gow.o wie, ze sie tak wyraze.

Jeszcze jedno pytanie zeby bylo wszystko jasne o jakim wniosku mowisz?

o wydanie warunkow zabudowy, czy wyrys ?

 

PS Gacus zwracam honor :p

 

Mówię, a raczej piszę o " wypis i wyrys z obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla działki nr... " itd. Dkument ten jest potrzebny Architektowi, oraz składa się go razem z projektem w Starostwie Bydgoskim, które wydaje pozwolenia na budowę.

Jestem jeden kroczek dalej od Ciebie :wink: więc służę pomocą :D

Pozdrawiam,

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię, a raczej piszę o " wypis i wyrys z obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla działki nr... " itd. Dkument ten jest potrzebny Architektowi, oraz składa się go razem z projektem w Starostwie Bydgoskim, które wydaje pozwolenia na budowę.

Jestem jeden kroczek dalej od Ciebie :wink: więc służę pomocą :D

Pozdrawiam,

Asia

 

Asiu nie wiem jak Ci dziekowac!! :D

Bardzo mnie pocieszylas bo zalezy nam na czasie. To ze, jestes jednek krok dalej to bardzo dobrze sie sklada, bede korzystal z Twoich doswiadczen.

Jeszcze raz bardzo dziekuje, bede Cie jeszcze meczyl pytaniami nie raz :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię, a raczej piszę o " wypis i wyrys z obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla działki nr... " itd. Dkument ten jest potrzebny Architektowi, oraz składa się go razem z projektem w Starostwie Bydgoskim, które wydaje pozwolenia na budowę.

Jestem jeden kroczek dalej od Ciebie :wink: więc służę pomocą :D

Pozdrawiam,

Asia

 

Asiu nie wiem jak Ci dziekowac!! :D

Bardzo mnie pocieszylas bo zalezy nam na czasie. To ze, jestes jednek krok dalej to bardzo dobrze sie sklada, bede korzystal z Twoich doswiadczen.

Jeszcze raz bardzo dziekuje, bede Cie jeszcze meczyl pytaniami nie raz :wink:

 

:oops: :oops: :oops: cała przyjemność po mojej stronie :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o betonarnie to dokładnie o tym samym myślałem :wink:

Moja działka jest na rogu szkolnej i sójczej(przedłużenie żurawiej).tak dokładnie.

Ale do rzeczy mam problem: mam wybrany projekt z muratora i teraz chciałbym go kupić okazuje się,że firma Dako (rekomendowana przez muratora) jest tak zawalona robotą, że może po świętach znajdą dla mnie chwilę. Czy ktoś może mi polecić dobre biuro, które sprzedaje projekty z muratora?

Działkę kupiłem w piątek ale wiem już co chcę i chcę działać bo czytałem jak długo wszystko zajmuje(pozwolenia, znalezienie ekipy itp).

Zna ktoś jakieś dobre biuro????????????

 

projekt możesz kupić w MURATORZE i ci go prześlą. biura DAKO nie polecam - robili nam adaptację i nie byliśmy zadowoleni. ogólnie idą na łatwiznę i ich adaptacja polega na wrysowaniu domu w mapkę. nie adaptowali ław, nie pytali się czy szambo czy oczyszczalnia itp.

 

Byłem w Dako na kutrowej, babka ma mizrobic zmiany i zaproponowała szambo lub oczyszczalnie. Ele teraz po Twoim poscie zwatpilem. Tez byles na kutrowej czy na betonowej?

 

byliśmy na kutrowej. babka skasowała nas 2 lata temu 1000 pln za adaptację a nawet nie zmieniła szerokości ław do naszych warunków tylko pozostawiła takie jak w projekcie.

może teraz się poprawiła ale mam o tym biurze złe zdanie. ogólnie idą na łatwiznę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...