Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Może tak nie budowlanie,

 

Sznaucer olbrzymi, 2.5 letni szuka domu, rodowodowy (hodowla w kierunku Tlenia), jest to samiec zadbany, którego właściciel dostał wylewu i jest sparaliżowany

psem zajmuje się ktoś z rodziny (młoda dziewczyna, która rano jest w szkole a popołudniami w szpitalu), psem nie ma się kto zająć, ponadto jak jest zamykany sam w mieszkaniu to wyje, dlatego najlepszy będzie domek za miastem, a psiak się przyzwyczai jak będzie wiedział że ktoś wróci do domu po jakimś czasie, a początkowo jak będzie trochę uciążliwy to sąsiedzi nie będą wzywać policji (jak co jakieś doświadczenie w zajmowaniui się psami po przejściach mam i mogę służyć radą), niestety jako, że sami mamy chłopaka jeden z nich musiałby od razu pozbyć się męstwa i i jak na razie mamy kilka spraw niezamknętych to niestety nie możemy, jeśli ktoś by mógł to proszę o kontakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu pytanie - byłam dzisiaj złożyć wniosek do gminy BB o wypis i wyrys z miejscowego planu zagospod. przestrzennego. Od razu podjechałam do geoplanu po mapke. No i miła pani mnie pyta: jaką? Są dwie opcje - w skrócie za 30 albo za 370 zł :) Czarna magia - potrzebuję oby dwie? :-?

 

potrzebujesz mapkę 1:500, ale ona ma ylko 3m-ce trwałości, jeżeli zdążysz to możesz brać, ta za 30 to jest 1:1000 ale mało potrzebna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebujesz mapkę 1:500, ale ona ma ylko 3m-ce trwałości, jeżeli zdążysz to możesz brać, ta za 30 to jest 1:1000 ale mało potrzebna

 

Hmm, więc wyjaśnij mi proszę jaka jest różnica? Może od razu zamówić 1:500, albo jeszcze w ogóle za wcześnie na mapkę. Chyba jednak nie, bo będzie mi ona potrzebna do ZE.

 

Inne pytanie: projekt gotowy, czy dzieło architekta? Po co pytam - gotowiec (wybraliśmy juz jeden) kosztuje 1600zł, zmiany w projekcie również chyba są kosztowne, natomiast słyszałam, że zaadaptowanie go to drugie tyle. Może lepiej wziąć architekta - wyszło by to samo, z tym, że 1 człowiek zajmuje się wszystkim...

pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj dori!

Kupiliśmy projekt gotowy i razem z adaptacją zapłacimy 2550 zł z małymi zmianami ,natomiast o projekcie na zamówienie pani architekt zaczynała rozmowę od 3000 zł wzwyż w zależności od naszych pomysłów :) ....najlepiej wybrać gotowy i wprowadzać jak najmniej zmian ,wychodzi wg mnie taniej: :D .....decyzja należy do Ciebie -powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hmm, więc wyjaśnij mi proszę jaka jest różnica? Może od razu zamówić 1:500, albo jeszcze w ogóle za wcześnie na mapkę. Chyba jednak nie, bo będzie mi ona potrzebna do ZE.

 

Inne pytanie: projekt gotowy, czy dzieło architekta? Po co pytam - gotowiec (wybraliśmy juz jeden) kosztuje 1600zł, zmiany w projekcie również chyba są kosztowne, natomiast słyszałam, że zaadaptowanie go to drugie tyle. Może lepiej wziąć architekta - wyszło by to samo, z tym, że 1 człowiek zajmuje się wszystkim...

pozdr!

 

najlepiej by było zmieścić się w 3m-cach z Energetyką i z projektem złożonym o pozwolenie

jestem zdania że z gotowcem taniej chyba że z gotowca ma być tylko np. jedna ściana a reszta do zmiany

poza tym w gotowcu dostaniesz informacje o adapacjach na jakie pozwala projektant

a np. pan z taich domów rysuje projekty na zamówienie w podobnych cenach co gotowiec ale bez tego wykazu i nawet za najdrobnieszą zmianę woła kasę efekt końcowy mało opłacalny, a uwierz że projekt a budowa to co innego i może się coś zmienić np. okna, ścianki działowe itp,itd

sama mam gotowca z małymi zmianami i wyszło mi max. 3000 z adaptacją, wrysowaniem w działkę i załatwieniem pozwolenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj dori!

Kupiliśmy projekt gotowy i razem z adaptacją zapłacimy 2550 zł z małymi zmianami ,natomiast o projekcie na zamówienie pani architekt zaczynała rozmowę od 3000 zł wzwyż w zależności od naszych pomysłów :) ....najlepiej wybrać gotowy i wprowadzać jak najmniej zmian ,wychodzi wg mnie taniej: :D .....decyzja należy do Ciebie -powodzenia!

 

 

a adaptację kto wam zrobił? Biuro od którego kupiliście projekt? I czy zmiany, które są jakby w gotowcach możliwe dodatkowo do wykonania - akceptuje też biuro? Ktoś to przeciez nanieść musi na projekt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj dori!

Kupiliśmy projekt gotowy i razem z adaptacją zapłacimy 2550 zł z małymi zmianami ,natomiast o projekcie na zamówienie pani architekt zaczynała rozmowę od 3000 zł wzwyż w zależności od naszych pomysłów :) ....najlepiej wybrać gotowy i wprowadzać jak najmniej zmian ,wychodzi wg mnie taniej: :D .....decyzja należy do Ciebie -powodzenia!

 

 

a adaptację kto wam zrobił? Biuro od którego kupiliście projekt? I czy zmiany, które są jakby w gotowcach możliwe dodatkowo do wykonania - akceptuje też biuro? Ktoś to przeciez nanieść musi na projekt...

 

projekt z Bielska-Białej (kupiony w Dako) i szybka ewakuacja do pani Jaworskiej, która zrobiła co trzeba i złożyła w Starostwie to co trzeba i tyle

każdy co robi adaptacje musi mieć uprawienia projektowe a jak jeszcze ma instalacyjne to ma więcej kasy w kieszeni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam :)

 

Może tak nie budowlanie,

 

Sznaucer olbrzymi, 2.5 letni szuka domu, rodowodowy (hodowla w kierunku Tlenia), jest to samiec zadbany, którego właściciel dostał wylewu i jest sparaliżowany

psem zajmuje się ktoś z rodziny (młoda dziewczyna, która rano jest w szkole a popołudniami w szpitalu), psem nie ma się kto zająć, ponadto jak jest zamykany sam w mieszkaniu to wyje, dlatego najlepszy będzie domek za miastem, a psiak się przyzwyczai jak będzie wiedział że ktoś wróci do domu po jakimś czasie, a początkowo jak będzie trochę uciążliwy to sąsiedzi nie będą wzywać policji (jak co jakieś doświadczenie w zajmowaniui się psami po przejściach mam i mogę służyć radą), niestety jako, że sami mamy chłopaka jeden z nich musiałby od razu pozbyć się męstwa i i jak na razie mamy kilka spraw niezamknętych to niestety nie możemy, jeśli ktoś by mógł to proszę o kontakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Potrzebuję ze 30-40 szt stempli na ogrodzenie lub jakieś inne słupki drewniane oraz ze 100mb siatki ogrodzeniowej z odzysku , może być siatka leśna. Z miłą chęcią odkupię takie prowizoryczne ogrodzenie z innej budowy ( może ktoś likwiduje) z okolic Bydgoszczy najlepiej z gminy Białe Błota.

 

pozdrawiam wszystkich budujących

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Dori!

Projekt kupiliśmy z biura HB z Wrocławia a mapki do celów projektowych muszą być w skali 1:500 8) , adaptaję mogą Ci zrobić w biurze przy Geoplanie (na tym samym piętrze ,na wprost schodów)...część zmian jest umieszczona w projekcie na którą wyraża zgodę architekt :)

 

.... kupiliśmy projekt taniej niż w ofercie biura telefonując bezpośrednio do pani projektant ....tym samym zyskaliśmy 10% ceny.. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, potwierdzam, że gotowy projekt + adaptacje wychodzą taniej (z drobnymi tylko zmianami !), najlepiej więc przeglądać, przeglądać, przeglądać gotowe projekty (mogę polecić Archipelag, ja mam od nich klementynkę :wink: )

Dodam jeszcze, że czasami architekci mają upusty w różnych biurach projektowych na gotowe projekty - nawet do 30 %... ja się niestety dowiedziałam po kupnie projektu na własna ręke ... :lol:

No i jeszcze jedna ważna rzecz:

Mój geodeta, który robił mapkę wysokościowo-sytuacyjną (1:500) potrzebną do wszelkich projektów przyłączy, posadowienia domu, pozwolenia na budowę, zapewniał mnie, że przepisy się zmieniły i takie mapki są ważne 6 - mcy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, szczegolnie tych, ktorzy zaczynaja budowac na wiosne :D

poszukuje namiarow na przyzwoita ekipe budowlana,

 

Aga zona Facia, wiem , ze mozesz pomoc, bede wielce zobowiazany,

ale jesli jeszcze ktos ma inne namiary to z gory dziekuje, zawsze lepiej pogadac z kilkoma ekipami i porownac warunki.

 

mam tez pytanie z innej beczki, na jaki rodzaj "wozu drzymaly" sie zdecydowaliscie? chyba najprosciej postawic garaz, model: blaszak,

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Dori!

Projekt kupiliśmy z biura HB z Wrocławia a mapki do celów projektowych muszą być w skali 1:500 8) , adaptaję mogą Ci zrobić w biurze przy Geoplanie (na tym samym piętrze ,na wprost schodów)...część zmian jest umieszczona w projekcie na którą wyraża zgodę architekt :)

 

.... kupiliśmy projekt taniej niż w ofercie biura telefonując bezpośrednio do pani projektant ....tym samym zyskaliśmy 10% ceny.. :D

 

nie polecam tej Pani przy Geoplanie bo to właśnie DAKO wcześniej były na jej temat opinie :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze - kolejny psiak bez domu. mamy z żoną miękkie serca i mamy już 4 psiaki. ale nie jest źle. jakoś się zgadzają i nie sprawiają kłopotów. ale więcej już nie damy rady. ale poszukam mu domku.

 

Dziękuję bardzo, będę wdzięczna jak się da znaleźć mu domek sama jestem pod wrażeniem sznaucerów olbrzymów przez tą może ciutek nie pełną sznaucerkę Herę co się do na przybłąkała, bo szalona cały czas do nas rankami przychodzi, przewraca co tylko może aby dopchać się do domku i wejść do środka

 

ja mam jednego o bardzo wybujałym mniemaniu o sobie, bo smok nie akceptuje innych psów przebywających dłużej bo są zagrożeniem

tylko ten nasz jest po sporych przejściach

jak Wam się udaje je pogodzić, ustaliły same hierarchię czy są posterylizowane i pokastrowane, dla mnie cały czas to jest trudne bo jak tylko zaczyna się bójka to je rozdzielam i nigdy nie ma normalnego końca, że jeden się podda, nasz skubany jest szalenie zacięty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, szczegolnie tych, ktorzy zaczynaja budowac na wiosne :D

poszukuje namiarow na przyzwoita ekipe budowlana,

 

Aga zona Facia, wiem , ze mozesz pomoc, bede wielce zobowiazany,

ale jesli jeszcze ktos ma inne namiary to z gory dziekuje, zawsze lepiej pogadac z kilkoma ekipami i porownac warunki.

 

mam tez pytanie z innej beczki, na jaki rodzaj "wozu drzymaly" sie zdecydowaliscie? chyba najprosciej postawic garaz, model: blaszak,

pozdrawiam :)

 

Namiary na mojego MAJSTRA wysłałam na priv.

My nie mamy blaszaka tylko taką fajną szopkę. Jak chcesz zobaczyć to otwórz album. Wyszło taniej niż garaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...