Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy ktoś moze się orientuje jakie warunki nalezy spelnić aby się zameldować w murowancu????

 

 

Mam kłopot z UPC, aby zrezygnować z ich uslug musze się zameldować w miejscu gdzie nie sięga ich sieć.

 

z pozdrowieniami

 

jarek

 

Wszystkiego najlepszego z okazji osiemnastki

 

:)

 

 

Też bym chciała wiedzieć bo mam ten sam problem z UPC :)

 

No i wszystkiego najlepszego dla (niedługo mojego najbliższego) sąsiada :D

 

Najpierw to musicie się ogrodzić :D , potem postawić namiot , no i możecie się meldować tak jak radzi Alex (akt własności , dowodzik , troszkę pokrzyczeć i gotowe.

Potem obowiązkowo musicie podpisać umowę na wywożenie odpadków (śmieci) bo duże kary grożą za brak śmietnika :lol:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy ktoś moze się orientuje jakie warunki nalezy spelnić aby się zameldować w murowancu????

 

Mam kłopot z UPC, aby zrezygnować z ich uslug musze się zameldować w miejscu gdzie nie sięga ich sieć.

 

z pozdrowieniami

 

jarek

 

Wszystkiego najlepszego z okazji osiemnastki

 

:)

 

 

Też bym chciała wiedzieć bo mam ten sam problem z UPC :)

 

No i wszystkiego najlepszego dla (niedługo mojego najbliższego) sąsiada :D

 

Najpierw to musicie się ogrodzić :D , potem postawić namiot , no i możecie się meldować tak jak radzi Alex (akt własności , dowodzik , troszkę pokrzyczeć i gotowe.

Potem obowiązkowo musicie podpisać umowę na wywożenie odpadków (śmieci) bo duże kary grożą za brak śmietnika :lol:

Pozdrawiam

 

meldunek jest bez opłat, ale sprawdżcie czy upc nie ma zasięgu, bo może ma a nikt nie korzysta :p :P :p :P

a tak poza tym to z tymi śmieciami to w marcu ma być kontrola właśnie umów na śmieci i szambo, będzie chodził pracownik gminy z policją

ciekawe jak to wygląda??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero
"ciekawe jak to wygląda??"

Zwyczajnie - urzędas w gangu a policmajster w mundurze.

 

no ale z nakazem prokuratora, bo bez tego to nie muszę ich wpuszczać na teren działki, a biegać z papierami tez nie bardzo

 

Niestety nie masz racji alex. Bo wedle Twojej teorii to żadne organy kontrolne nie mogłyby funkcjować bez nakazu prokuratora (czytaj, energetyka. wodociągi, straż miejska itd. itp.)

 

I aby było jasne lubię drób ale kaczynę już znienawidziłem - jedynie jeszcze kurczaki trawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ciekawe jak to wygląda??"

Zwyczajnie - urzędas w gangu a policmajster w mundurze.

 

no ale z nakazem prokuratora, bo bez tego to nie muszę ich wpuszczać na teren działki, a biegać z papierami tez nie bardzo

 

Niestety nie masz racji alex. Bo wedle Twojej teorii to żadne organy kontrolne nie mogłyby funkcjować bez nakazu prokuratora (czytaj, energetyka. wodociągi, straż miejska itd. itp.)

 

I aby było jasne lubię drób ale kaczynę już znienawidziłem - jedynie jeszcze kurczaki trawię.

 

no prąd jest w linii działki, w takim razie jak to funkcjonuje..., muszę wszystkich wpuszczać na teren prywatny??, coś ktoś wie na ten temat??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mozna się do Was zapisać? :cry: Bo ja zamierzam budować w Koronowie, a to chyba od wszystkich daleko. Wlaśnie czekam na pozwolenie i szukam "tanich" i "dobrych" materiałów. Cenowy zawrót głowy, ale myślę sobie, że jak teraz nie zbudujemy okaże się, że za parę lat to przy takim wzroście cen będą u nas budować tylko Niemcy :( .

Czy ktoś mógłby mi podać telefon do Izohurtu w Zielonce, bo gdzie niegdzie ceny BK już przekraczają dychę. Macie fajnie, że już szukacie styropianu. My na starcie nawet nie mamy gdzie go trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mozna się do Was zapisać? :cry: Bo ja zamierzam budować w Koronowie, a to chyba od wszystkich daleko. Wlaśnie czekam na pozwolenie i szukam "tanich" i "dobrych" materiałów. Cenowy zawrót głowy, ale myślę sobie, że jak teraz nie zbudujemy okaże się, że za parę lat to przy takim wzroście cen będą u nas budować tylko Niemcy :( .

Czy ktoś mógłby mi podać telefon do Izohurtu w Zielonce, bo gdzie niegdzie ceny BK już przekraczają dychę. Macie fajnie, że już szukacie styropianu. My na starcie nawet nie mamy gdzie go trzymać.

 

Witamy Cię bardzo serdecznie w naszej grupie . :D

A Koronowo wcale nie jest tak daleko , to tylko 22 kilometry od Bydzi .

Ja niestety też dopiero na starcie (adaptacja) więc za wiele Ci nie pomogę :cry: jeżeli chodzi o telefony i namiary na tanie materiały a ceny .... a ceny....:evil: :evil: :evil: a a a a ceny niestety strasznie szaleją :evil: :evil: :evil: :o

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niestety nie masz racji alex. Bo wedle Twojej teorii to żadne organy kontrolne nie mogłyby funkcjować bez nakazu prokuratora (czytaj, energetyka. wodociągi, straż miejska itd. itp.)

 

 

no prąd jest w linii działki, w takim razie jak to funkcjonuje..., muszę wszystkich wpuszczać na teren prywatny??, coś ktoś wie na ten temat??

 

Energetyka , wodociągi , zastrzegają sobie taką ewentualność w umowie , więc podpisując umowę zgadzamy się na udostępnianie swojej działki .

 

Ale jeżeli chodzi o wpuszczenie na Teren prywatny policji czy straży itp to bez nakazu nie mają prawa wtargnąć . Wyjątkiem chyba jest jedynie zagrożenie życia osób znajdujących się na terenie tej posesji .

Więc jeżeli przychodzi np policjant i mówi że chciałby zobaczyć np szambo to mam prawo go bez nakazu nie wpuścić bo szambo jest moją własnością i znajduje się na moim terenie. Ale jeżeli na mojej działce znajdowałaby się np studzienka rewizyjna kanalizacji to zapewne umowa z wodociągami umożliwiałby wtargnięcie na moja działkę .

Jeżeli się mylę to przepraszam i niech jakiś prawnik mnie poprawi :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja składałam do gminy BB wniosek o nadanie nr-u administracyjnego. Dlatego też znam mój nr domu i ulicę (bo to też nie było w moim przypadku oczywiste). Zrobiłam to jeszcze przed adaptacją. Nie płaciłam za to pieniążków i czekałam tydzień...

 

Dori jaki dokładnie wniosek składałaś i do kogo? jest tam gdzieś w urzędzie jakiś wzór czy samemu się ten wniosek pisze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...