Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chciałem się przywitać. Mam kupioną ziemię w Niemczu. (Oj już dawno) Jest właśnie dzielona w urzędzie gminy na dwie mniejsze. W tym roku planuję rozpocząć budowę wg projektu prawdopodobnie:

 

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=309&IdKolekcji=

 

 

mam jeszcze na oku ten i zastanawiam się jaka będzie różnica w kosztach budowy, bo kasy nie za dużo: http://www.konradmatuszewski.pl/pliki/pro_5.html

Tak naprawdę nie wiem od czego zacząć. Jak wszystko zgrać (projekt, sprawy urzędowe, przyznanie kredytu, początek prac)

 

Jakby komuś nasunęły się jakieś rady - byłbym wdzięczny.

A może ktoś z Was wyprzedza mnie minimalnie z budową i mógłbym korzystać z polecanych ekip i z bagażu doświadczeń.

 

A może jakiś sąsiad w Niemczu się odezwie.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie styropian tak drozeje że aż głowa boli. Polecam kupić w BCMB na Wyścigowej a oni przetrzymają.

Pytać się o rabaty, walczyć do upadłego. Ceny idą tak do góry, że aż się płakać chce.

Aga BCMB 189.00 a Wodan 180.56 bez targów.

 

Hm to bardzo dużo, bo my byliśmy w sobotę w BCMB i tam nam sprzedał styropian na ocieplenie za 165 zł/m3. Zaznaczył, że w poniedziałek będzie po 175 zł/m3. Więc skąd ta cena?

Plusem jest to że przetrzymują i to bardzo długo.

Może trzeba pojawić się tam osobiście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GACUŚ- słyszałam, a właściwie widziałam, że kupiłeś wierzbę. Bardzo mnie zainteresował ten temat. Jeśli naprawdę ona tak szybko rośnie i będziesz miał efekty w uprawie to proszę o komentarz, a może fotkę?

Czy sprzedawca mówiąc o sztuce, mówi o pęczku, czy o jednym "patyczku", bo nie zrozumiałam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aga faciowa nie moge sie dokopac do postu o elektryku - potrzebujesz elektryka-projektanta czy elektryka do rycia w scianach?? Jakby co to ja do projektanta z wszelkimi uprawnieniami mam namiary, ekipe jakas tez by Ci chyba polecil ale nie korzystalam z jej uslug wiec nie zachwalam.

 

eli2 witaj w grupie

Nie wiem na jakim etapie jestes - moze napisz cos wiecej co masz (warunki zabudowy no) bo trudno ci pomoc nie wiedzac w jakim punkcie jestes. Oprocz tego ze masz dzialke.

Z moich ekip na razie nei skorzystasz bo poki co sama ich szukam :roll:

 

Witam pozostalych forumowiczow ktorych nickow nie kojarze :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja składałam do gminy BB wniosek o nadanie nr-u administracyjnego. Dlatego też znam mój nr domu i ulicę (bo to też nie było w moim przypadku oczywiste). Zrobiłam to jeszcze przed adaptacją. Nie płaciłam za to pieniążków i czekałam tydzień...

 

Dori jaki dokładnie wniosek składałaś i do kogo? jest tam gdzieś w urzędzie jakiś wzór czy samemu się ten wniosek pisze?

 

Marcinie - gotowy wniosek dostaniesz w sekretariacie. To tylko czysta i szybka formalność, no nie licząc oczekiwania na odpowiedź - ale jak będzie Tobie zależało to zapewne też szybciej to załatwisz...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga! Chciałabym poinformować, że dołączyłam do grona odliczających czas w oczekiwaniu na pozwolenie na budowę :) Dzisiaj p.Grażyna (która robiła dla mnie adaptację) zaniosła papiery do Starostwa! Cieszę się bardzo no i ciekawa jestem jak długo będę czekała.

Mam nadzieję, że nie będzie żadnych niedociągnięć w adaptacji!

No więc czekam na sygnał ze Starostwa :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga! Chciałabym poinformować, że dołączyłam do grona odliczających czas w oczekiwaniu na pozwolenie na budowę :) Dzisiaj p.Grażyna (która robiła dla mnie adaptację) zaniosła papiery do Starostwa! Cieszę się bardzo no i ciekawa jestem jak długo będę czekała.

Mam nadzieję, że nie będzie żadnych niedociągnięć w adaptacji!

No więc czekam na sygnał ze Starostwa :p

 

No to OGROMNE GRATULACJE Dori!!!

 

Ach - troszkę Wam zadzroszczę... u mnie to pewnie gdzieś dopiero za 3-4 lata ruszymy...

 

Pozdrowionka

 

Olek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się przywitać. Mam kupioną ziemię w Niemczu. (Oj już dawno) Jest właśnie dzielona w urzędzie gminy na dwie mniejsze. W tym roku planuję rozpocząć budowę wg projektu prawdopodobnie:

 

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=309&IdKolekcji=

 

 

mam jeszcze na oku ten i zastanawiam się jaka będzie różnica w kosztach budowy, bo kasy nie za dużo: http://www.konradmatuszewski.pl/pliki/pro_5.html

Tak naprawdę nie wiem od czego zacząć. Jak wszystko zgrać (projekt, sprawy urzędowe, przyznanie kredytu, początek prac)

 

Jakby komuś nasunęły się jakieś rady - byłbym wdzięczny.

A może ktoś z Was wyprzedza mnie minimalnie z budową i mógłbym korzystać z polecanych ekip i z bagażu doświadczeń.

 

A może jakiś sąsiad w Niemczu się odezwie.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Cześć! Pozdrowienia z Niemcza.W jakiej części Niemcza masz działkę? Może jesteśmy sąsiadami.Jutro dam ci namiary na ekipę budowlaną. Co do projektu to wybrałabym ten z Muratora ,bo:1.ładniejszy,2.okna-lukarny są droższe niż połaciowe,3.ten balkon też sporo kosztuje, a nie dodaje uroku i prawie się go nie używa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eunika chcialam wtracic w kwestii balkonu - zauwaz ze u gory bedzie sie toczylo zycie prywatne - beda tam sypialnie. Jesli w aneksie w lazience bedzie pralnia i przyjmiemy ze domownicy ubieraja sie u gory - balkon jest jak najbardziej uzywalny: wieczorem rozbieraja sie u gory, brudna bielizne oddaja do pralni, pralka pierze, suszymy na balkonie, wkladamy do szaf i garderob na gorze. Nie trzeba biegac z majtasami na ogrod po schodach a potem z sucha bielizna znow do gory - wszystko dzieje sie u gory. Oczywiscie zalezy to od domownikow - jak sobie rozplanuja sypialnie itp. ale na dole niet miejsca na pralnie.

Mnie sie tez drugi projekt bardziej podoba, sami go chcielismy kupic ale jego glowna wada jest powierzchnia zabudowy - nie mamy pozwolenia na taka powierzchnie

 

gromal wieczorem posle namiary na priv :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gromal wieczorem posle namiary na priv :wink:

 

Wielkie dzięki, będę czekał.

A ja właśnie dzwonie po składach budowlanych i włosy stają mi dęba, chciałem budować się z silikatów a tu nigdzie ich nie mogę znaleść a przedstawiciel na nasz region mówi mi że do czerwca mają już ful zamówień i wszystko idzie na pniu.

Jeszcze troche i będę musiał przestawić się na solbet.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eli2 zgadzam się z mkkafe do do balkonu. Sama mam go w projekcie i automatycznie chciałam z niego zrezygnować ale po namyśle zostawię go, licząc, że nie wyjdzie aż tak drogo a będę miała i miejsce na wyjście z sypialni po przebudzeniu - lubię tak sobie otworzyć balkon, zobaczyć jaka aura, przeciągnąć się ... :) zanim rozpocznę dzień. W tej chwili mam balkon i przynajmniej w moim przypadku jest on integralną częścią mieszkania. Oczywiście podpisuję się pod praniem! Ja też będę prała i suszyła u góry, potem od razu prasowanie i do garderoby.

Poza tym jeszcze jeden aspekt - u mnie balkon będzie małym, ale bądź co bądź zadaszeniem tarasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GACUŚ- słyszałam, a właściwie widziałam, że kupiłeś wierzbę. Bardzo mnie zainteresował ten temat. Jeśli naprawdę ona tak szybko rośnie i będziesz miał efekty w uprawie to proszę o komentarz, a może fotkę?

Czy sprzedawca mówiąc o sztuce, mówi o pęczku, czy o jednym "patyczku", bo nie zrozumiałam. :)

 

Tak kupiłem , co z tego wyrośnie to zobaczymy .:wink:

Sprzedawca mówiąc o sztuce ma na myśli 1 pęczek czyli 200 patyczków w moim przypadku . Jeden pęczek kosztuje 10zł czyli 0,05zł za jeden patyczek o długości ok 25cm . Do tej ceny należy doliczyć koszty przesyłki . Razem z przesyłką koszt jednego patyczka to max 0,10zł ( dziesięć groszy )

Jak chodzi o komentarz to będę mógł coś więcej powiedzieć najwcześniej latem albo jesienią jak coś z tego urośnie . :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga! Chciałabym poinformować, że dołączyłam do grona odliczających czas w oczekiwaniu na pozwolenie na budowę :) Dzisiaj p.Grażyna (która robiła dla mnie adaptację) zaniosła papiery do Starostwa! Cieszę się bardzo no i ciekawa jestem jak długo będę czekała.

Mam nadzieję, że nie będzie żadnych niedociągnięć w adaptacji!

No więc czekam na sygnał ze Starostwa :p

 

No to wielkie gratulacje !!!!!

 

Pędzisz w zawrotnym tempie , oby tak dalej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero

Wielkie dzięki, będę czekał.

A ja właśnie dzwonie po składach budowlanych i włosy stają mi dęba, chciałem budować się z silikatów a tu nigdzie ich nie mogę znaleść a przedstawiciel na nasz region mówi mi że do czerwca mają już ful zamówień i wszystko idzie na pniu.

Jeszcze troche i będę musiał przestawić się na solbet.

Pozdrawiam

 

Ja na Solbet wpłacałem kasę ok 10 dni temu i termin mam wyznaczony na 10 kwietnia więc jeśli skłaniasz się ku niemu to też nie masz czasu do namysłu. Sądzę, że prędzej jak na maj nie możesz się spodziewać dostawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dori napisał:

Uwaga! Chciałabym poinformować, że dołączyłam do grona odliczających czas w oczekiwaniu na pozwolenie na budowę Dzisiaj p.Grażyna (która robiła dla mnie adaptację) zaniosła papiery do Starostwa! Cieszę się bardzo no i ciekawa jestem jak długo będę czekała.

Mam nadzieję, że nie będzie żadnych niedociągnięć w adaptacji!

No więc czekam na sygnał ze Starostwa

 

Witam i oczywiście gratuluję :D ...pozdrawiam także wszystkich nowych, szczególnie tych zmotoryzowanych-(Agniha) :p :p :p ...a my odliczamy dni do odbioru pozwolenia :wink: ...pozdrawiamy :D !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...