Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Kero

Agregat wystartował, paskudztwo ma czujnik poziomu oleju a oczywiście olejem to tylko zalatywał więc nie chciał odpalić. Oczywiście żadnej instrukcji nie ma:-( Ale ja go nauczę chodzić.

 

Tak Aga Faciowa:-) Słup stoi po drugiej stronie polnej drogi i z niego bedzie przyłącze - budowlany mi oferowali więc się na nich wypiąłem.

Sądzę, że przewalę ten prąd na jesień ale pewności na tę chwilę nie mam.

W każdym razie jestem z tych co nie dają łapówek. Natomiast sam nie mam ofert do brania:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chce budowac z silikatow:

 

- sciany zew silikat N24

- sciany wew silikat N12

 

+ ocieplenie styro 15cm (o podwyzszonych parametrach) lub standardowy 18cm do 20cm, tu jeszcze nie zdecydowalem...

 

Obawiam sie tylko czy znajde ekipe taka, ktora ma doswiadczenie z silikatami...

 

p.s. malo pisze bo jestem na etapie adaptacji projektu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie witam. Odzywamy sie z Łochowa.Załawiliśmy kredyt :D , ale ile to trzeba się nachodzić, składać dokumentów i jeszcze raz nachodzić. Teraz powoli posuwają się pracę. :p Skorzystałam z Waszego polecenia i do dachu wybraliśmy Cegpol, jednak z uwagi na zmienną pogodę prace trchę się opóźniają. Zamiast okna Velux wybraliśmy z Okpolu poprez firmę mega 1000, mam nadzieję, że się sprawdzą. Mamy problemy z układaniem instalacji w środku, ponieważ na bramę do garażu czeka się miesiąc. Szukaliśmy w różnych miejscach, ale terminy zbliżone. :-? . Nasz domek W-0913( nazwa niezbyt ciekawa) ,http://www.inwestprojekt.com.pl/,

ale wnętrze nam odpowiada. W sprawie drzwi i bramy polecam Portland przy Jagiellońskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie witam. Odzywamy sie z Łochowa.Załawiliśmy kredyt :D , ale ile to trzeba się nachodzić, składać dokumentów i jeszcze raz nachodzić. Teraz powoli posuwają się pracę. :p Skorzystałam z Waszego polecenia i do dachu wybraliśmy Cegpol, jednak z uwagi na zmienną pogodę prace trchę się opóźniają. Zamiast okna Velux wybraliśmy z Okpolu poprez firmę mega 1000, mam nadzieję, że się sprawdzą. Mamy problemy z układaniem instalacji w środku, ponieważ na bramę do garażu czeka się miesiąc. Szukaliśmy w różnych miejscach, ale terminy zbliżone. :-? . Nasz domek W-0913( nazwa niezbyt ciekawa) ,http://www.inwestprojekt.com.pl/,

ale wnętrze nam odpowiada. W sprawie drzwi i bramy polecam Portland przy Jagiellońskiej.

 

witam Was

 

możesz powiedzieć co w Cegpolu załatwiliscie (dachówkę?) jakie ceny?

My byliśmy w Cegpolu ,ale mielismy odczucie ,że tam zawadzamy ,no i nie bardzo mozna było się dogadac co do cen

Napisz prosze ile oscyluja ceny bram garażowych

 

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do bram to wyceniono na 3743, na dwa piloty z napędem w kolorze złoty dą z przetłoczeniem prostym.w innym miejscach wyceniano do około 4700. :) Cegpol podam później( nie mam przy sobie), obsługa w stosunku do nas w porządku. Tylko jeżeli ktoś jedzie tam bez żony, to identyfikacja koloru dla faceta jest całkiem inna niż dla kobiety. Kolor czerwień miedziana to poprostu kolor cegł!! :D :D :D Dla faceta to kolor czerwony :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My byliśmy w Cegpolu ,ale mielismy odczucie ,że tam zawadzamy ,no i nie bardzo mozna było się dogadac co do cen.

Chciałam zwrócić uwagę, ze teraz klient sam musi upominac się o swoje, nawet o zauważenie go. Hurtownie i wykonawcy mają tylu klientów, że będą przebierać. Dlatego trzeba stanowczo mówić co się chce, czego żadamy, ile i jakie rabaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kola

Marcin z Bydzi

- no to zaczynamy razem odliczanie! Cieszę się z Wami. Moje dokumenty dotarły do starostwa w środę, więc jakby włączyliśmy stoper prawie w tym samym czasie... :)

Karolina S - ja może będę wiedziała w końcu coś o cenie robocizny st. surowego po weekendzie. Takich rozmów nie przeprowadza się telefonicznie, a ekipa spoza Bydgoszczy, więc umówieni jesteśmy na sobotę.

mkkafe - prawdopodobnie budujemy z suporexu - piszę prawdopodobnie bo może się okazać, że go po prostu nie dostaniemy na czas :o skoro tak wcześnie trzeba zamawiać wszelaki materiał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kola

Marcin z Bydzi

- no to zaczynamy razem odliczanie! Cieszę się z Wami. Moje dokumenty dotarły do starostwa w środę, więc jakby włączyliśmy stoper prawie w tym samym czasie... :)

...

 

My złożyliśmy w czwartek także mamy jednodniową róznicę. Ciekawe jak będzie z pozwoleniem bo z adaptacją mieliśmy wyjątkowego pecha :evil:

Pozdrowienia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończąc temat "Murowaniec" - ja też czułem się na marginesie forum nie budując w Murowańcu.Służyłem pomocą podając namiary na fachowców ale w pewnym okresie "wyłączyłem się".Zgadzam się,że nie można odmawiać głosu najbardziej prężnej grupie,ale...znakomita część postów ludzi z Murowańca nadaje ( nadawało się :) na Gadu-Gadu,Skype'a lub komórkę i poza grzecznościami nic nie wnosiły.Poza tym może chodziło o jak największą liczbę postów na forum - takie małe wyścigi.Jak widzę od czasu "oczyszczenia"jest już znacznie lepiej.

Odnośnie pytań czy zamawiać już drewno - tak !!!

Nieustająco poolecam tartak w Wudzyniu - Optymex ,jest też obok inny ale bardziej siermiężny a własciciel bardziej rubaszny,dobrze też zobaczyć tartak na wylocie Koronowa - Trawińscy.Ceny zbliżone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero

A ja polecam zainteresować się więźbą w systemie Mitek szczególnie tym, którzy budują dom ze stropem drewnianym.

Pwierzchnia domu ma ok 254m2, powierzchnia dachu 377m2 i całość więźby wraz ze stopem, montażem i transportem wyceniono mi na 27 300PLN btrutto. Zamierzam jednak sam to smontować i zaopszczędzić ok 4tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam zainteresować się więźbą w systemie Mitek szczególnie tym, którzy budują dom ze stropem drewnianym.

Pwierzchnia domu ma ok 254m2, powierzchnia dachu 377m2 i całość więźby wraz ze stopem, montażem i transportem wyceniono mi na 27 300PLN btrutto. Zamierzam jednak sam to smontować i zaopszczędzić ok 4tyś.

 

Ja też chciałem na początku budować w tym systemie, ale jest za drogi.

Poza tym jak montujesz sam nie masz gwarancji, a moi cieśle którzy naprawde są dobrzy robią mi za co najmniej 10tys mniej, bo już szczerze mówiąc nie pamiętam ceny z Miteku i dają mi 10 lat gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Marchab - powodzenia w budowaniu

To tez moj rejon :wink:

 

Przychylam sie do wypowiedzi Kero - Kochani - tutaj chodzi o cos innego - ja powiem jak to wyglada z mojego punktu widzenia. Pisze to bezstronnie i czytajcie to tak samo. Postawcie sie w mojej sytuacji bo pewnie takich osob jest wiecej.

Dla mnie forum to kopalnia wiedzy w wiadomym temacie - szukajac namiarow na biuro projektowe, ekipy itp cofalam sie wstecz i probowalam sie przebic przez watek ale calymi stronami nie znalazlam nic innego niz info o soltysie w Murowancu i spraw organizacyjnych z tym miejscem zwiazanych - zaprzestalam czytania stron wstecz bo mijalo sie to z celem - 80 stron po 25 postow na kazdej :roll: Nie da sie wychwycic tych info

Zapytalam wiec na forum w biezacych - prawie nikt nie odpowiedzial. Jakbym miala wlaczonego ignora. A przeciez to watek o budowaniu i trafiaja tutaj osoby poszukujace glownie info na ten temat

Mysle ze czyta nas wiecej osob z roznych okolic Bydgoszczy - nie kazdy sie ujawnia bo nie widzi dla siebie miejsca i spraw mu bliskich - oczywiscie one co pewien czas pojawiaja sie, bez przesady

Swego czasu zaczelam czytac rowniez watek torunski ktory utworzyl sie na forum poniewaz ktos napisal ze w bydgosko-torunskim kroluje tylko temat Murowanca. Wie cos w tym jest.

Wiem ze jak ma sie wspolne sprawy to tworza sie grupy - to chyba normalne, jednak mam nadzieje ze watek sie nie podzieli na podgrupy zwiazane z lokalizacja placow budowy bo to byloby glupie.

 

 

Potwierdzam, czytam ale nie interesuja mnie watki o pieczeniu drozdzowki itp. Chetniej bym sie udzielala gdyby mozna bylo wyniesc z forum cos w zamian.... :(

Na szczescie etap budowy mam juz za soba. Budowalismy od kwietnia 2006, a wprowadzilismy sie w listopadzie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero

Marcinie, mówisz, że Mitek jest za drogi ale nie podajesz żadnych konkretnych sum.

Przypuszcam, że powtarzasz za słowami cieśli z jakimi rozmawiałeś.

Inna sprawa to kwestia gwarancji. Powiedz mi skąd masz wiedzę, że nie mam gwarancji jeśli montuję sam?

Dalej w kwestii gwarancji to 10 lat gwarancji w polskich realiach to utopia, która jak widzę przyjemnie Ciebie łechce. A idąc jeszcze dalej w tym kierunku cóż to za gwarancja na towar jaki ma służyć dziesiątki lat.

Przykładowo na zachodzie samochody powinny być kasowane po 10 latach a gwaranje bywają tam pięcioletnie - to rozumiem to jest gwarancja.

Podobną gwarancją obejmował swego czasu bardzo krzykliwie "Osram" swoje żarówki. Skoiro są takie niezawodne i powinny służyć wedle ich podań ok 10 lat to czemu tylko rok gwarancji? I nie znam nikogo kto zareklamował taką żarówkę, która nie wytrzymała roku a sam tego doświadczyłem.

 

Po za tym zmontowanie więźby przygotowanej w prefabrykaty to naprawdę nie jest sztuka budowania statków podwodnych.

Czy sądzisz, że cieśla będzie inaczej wkręcał wkręty? Musi tak jak i ja w prawo i do końca jego długośći:-) To oczywiście żart ale jak powiedziałem słowna gwarancja na dzisięć lat mnie nie podnieca. A nawet jakbyś otrzymał pisemną to ja chciałbym wiedzieć co tak dokładnie ona onznacza. Gwarantują Ci co?

Ja na więźbę WRAZ ZE STROPEM zużyję 20m3 drewna. 254m2 stropu i więźba i Ty szacujesz ten koszt jako duży to z pewnością nie posiadasz, żadnych szacunnkuów liczebnych. Powtarzasz mity.

Kiedyś ktoś tu podawał wyliczenie właśnie w tym systemie z 5 firm i wiesz jaka była rozbieżność cenowa? ok 9tyś a to oznacza, że tak jak ze wszystkimi innymi materiałami szukać w ofertach.

W przypadku więźby prefabrykowanej kwestia 100-200 km to nie jest kwestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aga a czy nie trzeba w takim wypadku wplacac zaliczki - podpisujac umowe??? Bo tak wlasnie chce jedna ekipa, a na reszte czekam na wycene. Wiem ze to glupie bo nie mam pozwolenia wiec nie chce placic, zreszta za co? Przeciez jak sie wycofam to wykonawca i tak znajdzie ekipe, bo przeciez jak sam mowi jest scisk....Szalenstwo!!!

 

Pierwsza zasada budowania....ZADNYCH ZALICZEK!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie, mówisz, że Mitek jest za drogi ale nie podajesz żadnych konkretnych sum.

Przypuszcam, że powtarzasz za słowami cieśli z jakimi rozmawiałeś.

Inna sprawa to kwestia gwarancji. Powiedz mi skąd masz wiedzę, że nie mam gwarancji jeśli montuję sam?

Dalej w kwestii gwarancji to 10 lat gwarancji w polskich realiach to utopia, która jak widzę przyjemnie Ciebie łechce. A idąc jeszcze dalej w tym kierunku cóż to za gwarancja na towar jaki ma służyć dziesiątki lat.

Przykładowo na zachodzie samochody powinny być kasowane po 10 latach a gwaranje bywają tam pięcioletnie - to rozumiem to jest gwarancja.

Podobną gwarancją obejmował swego czasu bardzo krzykliwie "Osram" swoje żarówki. Skoiro są takie niezawodne i powinny służyć wedle ich podań ok 10 lat to czemu tylko rok gwarancji? I nie znam nikogo kto zareklamował taką żarówkę, która nie wytrzymała roku a sam tego doświadczyłem.

 

Po za tym zmontowanie więźby przygotowanej w prefabrykaty to naprawdę nie jest sztuka budowania statków podwodnych.

Czy sądzisz, że cieśla będzie inaczej wkręcał wkręty? Musi tak jak i ja w prawo i do końca jego długośći:-) To oczywiście żart ale jak powiedziałem słowna gwarancja na dzisięć lat mnie nie podnieca. A nawet jakbyś otrzymał pisemną to ja chciałbym wiedzieć co tak dokładnie ona onznacza. Gwarantują Ci co?

Ja na więźbę WRAZ ZE STROPEM zużyję 20m3 drewna. 254m2 stropu i więźba i Ty szacujesz ten koszt jako duży to z pewnością nie posiadasz, żadnych szacunnkuów liczebnych. Powtarzasz mity.

Kiedyś ktoś tu podawał wyliczenie właśnie w tym systemie z 5 firm i wiesz jaka była rozbieżność cenowa? ok 9tyś a to oznacza, że tak jak ze wszystkimi innymi materiałami szukać w ofertach.

W przypadku więźby prefabrykowanej kwestia 100-200 km to nie jest kwestia.

 

Nie podaałem ci szczegółów bo jestem w pracy!!

Ale specjalnie dla ciebie zadzwonilem do mojej żony, która też jest w pracy i poprosiłem o przesłanie mi wyceny z miteku.

 

 

Dach 254m2 Byłem w tej firmie rozmawiałem z właścicielem

Wycena :

1. Koszt wytworzenia konstrukcji dachowej w wytwórni 19 395zl

2. Elementy Okapówka, stężenia, murłaty

dodatkowe Łączniki, gwoździe, taśma steżająca 3321zl

3.Belki i słupy drewniane impregnowane klejone 2332 zl

4. Impregnacja 750 zl

5. Koszty transportu murowaniec 1064

 

Cieśle chcą odemnie 16tys materiał plus robocizna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...