Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gacus my na pierwsze pozwolenie czekalibysmy ok miesiaca - tylko ze przed jego uplywem ja wycofalam wniosek - ale teraz juz jest pewnie inaczej bo sezon sie zaczyna

Mysle ze to tez zalezy od ilosci projektow nad jakimi pracuje dana osoba - ma ona przydzielone poszczegolne gminy - i jesli w danej gminie jest sporo osob z zamiarem budowania sie to trwa to dluzej...bo ma do rozpatrzenia wiecej projektow. No chyba ze nad "popularnymi" gminami pracuje wiecej osob - w mojej jest jedna pani :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie :D :D

 

Nie było mnie tu troche... a tu działo się oj działo :o :o :o

ze zdumieniem czytałem posty z tych paru stron, co mnie tu nie było

... ale pozwolicie, że nie będę wyrażał swojej opinii o tych sporach Murowaniec kontra reszta 8)

 

czas nadrobić parę zaległości

 

1. Aguś jeżeli chodzi o alarmy, to jak chcesz to prześlę Ci namiar na gościa od Solid Security. Zakładają instalację (okablowanie) gratis jeszcze na etapie budowy, a później jak skończysz... pomalujesz ściany wezwiesz ich i założą Ci centralkę, czujki i wtedy dopiero płacisz na sprzęt (u mnie wyszło ok 1500zł za 6 czyjek, dwie centralki, nadajnik radiowy, sygnalizatory otwarcia okien ... to tak z grubsza) No i też płacisz abonament miesięczny za dozór ... mają obowiązek przyjechać jak uruchomi się alarm.

 

8) 8) 8) przyjedzie trzech łysych w okularach i zrobi porządek

 

2. Ktoś pytał o tartak ja zamawiałem w tartaku w Gorzeniu (są dwa mniejszy przy wjeździe po prawej stronie a drugi (ten większy) bardziej na wylocie z Gorzenia i nazywa się Jalanda. Ceny normalne, terminy też.

... Ale jak ktoś chce na czerwiec to już bym zamawiał :wink:

 

3. Co tam jeszcze było na tapecie???

aha gratulacje dla wszystkich ze świeżymi pozwoleniami na budowę i adaptacjami i cierpliwości dla pozostałych załatwiających papierki.

 

4. Jestem z Murowańca ... to widać, słychać i ... czuć :lol: :lol: :lol:

... niech sobie mówią co chcą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no no ale dzisiaj postów do czytania , ale sie dyskusja rozwinęła :o :o :o :wink: :wink: :wink:

 

MAMY POZWOLENIE NA BUDOWĘ!!!

:D :D :D :p :p :p ...pozdrawiam!

 

No to gratulacje !!!!

Ponaglam pytanie dori

Pochwalcie się ile dokładnie dni czekaliście od momentu złożenia papierów w starostwie ?

Pozdrawiam

 

ojej moje pozwolenie na budowe to już historia

wydano mi 27.12.2001 i czekałem 2 tygodnie :lol:

wydawała to jeszcze gmina - teraz jest trudniej i dłużej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to fajnie!!! piec też musimy wybrać-albo po prostu zobczyć na żywo ten co wstepnie wybraliśmy;-)

....

 

a jaki wybraliście??

 

polecam ekogroszek...

co prawda nie mógł się sprawdzić tak na 100% bo zima była jaka była, ale jestem bardzo zadowolony.

 

Trzeba tylko znaleźć dobrego dostawcę paliwa, bo z tym mogą wiązać się wszelkie problemy z regulacją pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że gdyby było więcej osób z mojego regionu to również forum tworzylo by miejsce do pogaduszek :D Więc nie czujcie się urażeni kochani z Murowańca bo my tylko tak od czasu do czasu chcemy podświadomie doć sygnał, że JESTEŚMY I MY!!! O na przykład, pogadajmy o moim problemie. Chcę zacząć budowę zaraz jak tylko otrzymam kredyt (pozwolenie i wszystkie papierki już MAM ). Ale jest jedna rzecz która spędza mi sen z powiek. A mianowicie ENEA Nakło...

Raz mówią, że zaczną inwestycje (prąd docelowy) w kwietniu 2006 a raz że w pażdzierniku 2008 :( A ja mam do najbliższego słupa...240 m :( :( :( a przy tym mam zamiar ogrzewać prądem (piece akumulacyjne - II strefa i takie tam...). Koszt odpowiedniego kabla jak na te odległość (uwzględniającego ewentualnie zamieszkanie z moim wymyślonym ogrzewaniem) powala mnie z nóg i sprawia, że odechciewa mi się wszystkiego. Kochani, czy wasze "układy" z energetyką wyglądają podobnie ???

 

Pozdrawiam WSZYSTKICH,

aGA

ALE SIĘ CIESZĘ.. :D Pierwsza FORUMOWA sąsiadka z Tryszczyna :D :D :D WITAM CIĘ AGA SERDECZNIE !!!!!!!!!!!

My mamy trochę wiecej szczęścia, bo słup z prądem był 1 m od siatki ogradzajacej naszą działkę. Niestety mimo że mieszkamy OD WRZEŚNIA - prąd mamy jeszcze budowlany (droższy) bez taryfy nocnej :evil:

Piszemy skargi wraz z 3 sasiadami, ale już nie do ENEA w Nakle (strata czasu i kasy na dziesiątki telefonów), tylko do tych, pod których podlegają - Bydgoszcz i wyżej Poznań. W Nakle zwodzili nas tak samo jak Ciebie.... :x

To banda monopolistów....brak słów. ALE WALCZYMY DALEJ !!!

Przyjeżdżaj na kawę :p SERDECZNIE ZAPRASZAM SĄSIADECZKO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Aguś jeżeli chodzi o alarmy, to jak chcesz to prześlę Ci namiar na gościa od Solid Security. Zakładają instalację (okablowanie) gratis jeszcze na etapie budowy, a później jak skończysz... pomalujesz ściany wezwiesz ich i założą Ci centralkę, czujki i wtedy dopiero płacisz na sprzęt (u mnie wyszło ok 1500zł za 6 czyjek, dwie centralki, nadajnik radiowy, sygnalizatory otwarcia okien ... to tak z grubsza) No i też płacisz abonament miesięczny za dozór ... mają obowiązek przyjechać jak uruchomi się alarm.

 

Mieliśmy już z nimi kontakt. Hm instalacji (okablowania) teraz to już nie zakładają gratis. Biorą za to duże pieniądze. Nam zrobi to elektryk i wtedy podłaczą swoje magiczne urządzenia.

Czytałeś umowę? Wiesz ile biorą za nieuzasadniony przyjazd? SZOK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to fajnie!!! piec też musimy wybrać-albo po prostu zobczyć na żywo ten co wstepnie wybraliśmy;-)

....

 

a jaki wybraliście??

 

polecam ekogroszek...

co prawda nie mógł się sprawdzić tak na 100% bo zima była jaka była, ale jestem bardzo zadowolony.

 

Trzeba tylko znaleźć dobrego dostawcę paliwa, bo z tym mogą wiązać się wszelkie problemy z regulacją pieca.

 

 

Jakiej firmy masz kocioł???

 

Ja się zastanawiam nad firmą Klimosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może pomożemy sobie nawzajem i dzwoniąc do jakiejś hurtowni będziemy się pytać ile kosztuje w danej chwili:

- Bloczek fundamentowy

- Beton Komórkowy

- Cement

- Styropian

- Wełna (grubość 100, 200 mm)

- Płyty K-G

I jakie dają rabaty!

I wtedy na forum te dane, może w ten sposób uda sie znaleźć coś tańszego.

Co sądzicice o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to fajnie!!! piec też musimy wybrać-albo po prostu zobczyć na żywo ten co wstepnie wybraliśmy;-)

....

 

a jaki wybraliście??

 

polecam ekogroszek...

co prawda nie mógł się sprawdzić tak na 100% bo zima była jaka była, ale jestem bardzo zadowolony.

 

Trzeba tylko znaleźć dobrego dostawcę paliwa, bo z tym mogą wiązać się wszelkie problemy z regulacją pieca.

 

 

Jakiej firmy masz kocioł???

 

Ja się zastanawiam nad firmą Klimosz

 

Ja kupiłem Ekocentr 25KW z dodatkowym rusztem

choć z niego jeszcze nie korzystałem i coraz częściej myślę, że ten ruszt to zbyteczny wydatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Aguś jeżeli chodzi o alarmy, to jak chcesz to prześlę Ci namiar na gościa od Solid Security. Zakładają instalację (okablowanie) gratis jeszcze na etapie budowy, a później jak skończysz... pomalujesz ściany wezwiesz ich i założą Ci centralkę, czujki i wtedy dopiero płacisz na sprzęt (u mnie wyszło ok 1500zł za 6 czyjek, dwie centralki, nadajnik radiowy, sygnalizatory otwarcia okien ... to tak z grubsza) No i też płacisz abonament miesięczny za dozór ... mają obowiązek przyjechać jak uruchomi się alarm.

 

Mieliśmy już z nimi kontakt. Hm instalacji (okablowania) teraz to już nie zakładają gratis. Biorą za to duże pieniądze. Nam zrobi to elektryk i wtedy podłaczą swoje magiczne urządzenia.

Czytałeś umowę? Wiesz ile biorą za nieuzasadniony przyjazd? SZOK.

 

no tak, ale w umowie jest też, że kasują po drugim albo trzecim takim przyjeździe (przynajmiej tak kojarze - musiałbym poszukać umowe)

 

... co do kosztów - wszystko gwałtownie idzie do góry ... niestety

 

a z kim rozmawiałaś z solidu?? z moim imiennikiem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...