Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

jejku :(

Już sie cieszyłem że skoro w projekcie wszystko mam zrobione (raczej przez ludzi z uprawnieniami) to te kilka PLN uda mi sie jakoś zaoszczędzić. A tu taki zonk :-?

Pamiętacie może ile za tę formalność spece z regionu sobie życzą?

 

Ja za adaptację elektryczną zapłaciłem 150 a za sanitarną 200.

Sanitarną wykonał mi facet na poczekaniu w jego domu a elektryk trzymał dokumentację cztery dni.

 

Witam

 

Ja za adaptacje elektryka, sanitarną, płaciłem po 50zł od fachowca a załatwiała to za mnie moja architekt pani J. z Białych Błót, ma swoich ludzi, także jestem z niej bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

posłuchajcie - podpowiedzcie jak najsprawniej i najszybciej zrobić kosztorys?? Najprawdopodobniej będę też potrzebowała go też do banku. Więc kier-bud musiałby go podbić. A ile kosztuje zrobienie kosztorysu przez fachowca?

 

Mój kosztorys robił kiero budowy (bez dodatkowych kosztów), jest to raczej prosta sprawa dla nich a i tak nie musi się zgadzać co do joty teoria z praktyką chodzi głównie aby końcowa kwota czyli wartość domu jaką podajesz w banku była adekwatna do kosztorysu.

Czyli taka podkładka czy za te pieniądze faktycznie wybudujesz swój dom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może pomożemy sobie nawzajem i dzwoniąc do jakiejś hurtowni będziemy się pytać ile kosztuje w danej chwili:

Nazwa hurtowni:

- bloczek fundamentowy

- beton komórkowy

- silikaty

- cement

- pręty zbrojeniowe

- styropian

- wełna (grubość 100, 200 mm)

- płyty K-G

I jakie dają rabaty!

I wtedy na forum te dane, może w ten sposób uda sie znaleźć coś tańszego.

Co sądzicice o tym?

 

JESTEM "ZA" !!! ja będę coś wiedziała w poniedziałek :)

 

Ja też popieram ten wniosek właśnie będę rozglądał się za materiałami bo ok 20 marca wkracza do mnie ekipa budowlana i wszelkie informacje i ceny będę podawał na forum.

Mam jeszcze proźbę do wszystkich, w związku z ostatnimi uwagami że ciężko znaleść na forum przydatne informacje ze względu na jego obszerność , może umówimy się że wszelkie namiary i ceny podawać będziemy większą trzcionką i w jakimś jaskrawym kolorze, aby można było takie dane szybko wyłapać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o rety, ale popisaliscie

 

ja narazie obdzwonilam hurtownie pod katem silki 24 - ok 55 netto za metr lub na sztuki - najtaniej 3,3zl - ale dla mnie licza sie tylko hurtownie gdzie moge pol roku przetrzymac material - a swoja droga myslicie ze to dobry pomysl kupic material nie majac pozwolenia a budowe?? Ale i tak chyba kupimy, tfu tfu, mam nadzieje ze pozwolenie to tylko formalnosc...

 

 

mkkafe widzę że też jesteś zainteresowana budową domu z silikatów,

ja też obdzwaniam właśnie hurtownie i cięszko mi znaleść te które sprzedają u nas w regionie silikaty ( bo jeżeli chodzi o silkę Xelli to jest ich trochę, ale jest drożej ), a Ty podając te ceny o jakiej silce mówisz?

 

Ja dzwoniłem do Inowrocławia do firmy VOX (tel 052 356 09 80) i tak silikaty:

N24 3,90 zł/szt brutto

N12 2,25 zl/szt brutto

transport 400 zł i kaucja zwrotna za palety

 

I jeżeli mogę jeszcze Cię prosić o namiary firm które posiadasz a sprzedają silikaty to bym był bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czytałam forum przez ok. 4 dni i tyle stron napisaliście, że ho ho :o

 

Mogę podać kilka informacji dot. cen

 

Izocentrum, bydgoszcz, ul. Towarowa

Styropian Swisspor EPS70 bez frezu 150 pln/m3 brutto

EPS100 (posadzki) 182pln/m3 brutto

Mają stronę internetową z aktualnymi cenami więc łatwo można się uświadomić jakiego rzędu powinna być cena za dany materiał

 

Zamawiałam u nich styropian ok. 1,5 tygodnia temu i wtedy ceny mieli troszkę niższe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izocentrum, bydgoszcz, ul. Towarowa

Styropian Swisspor EPS70 bez frezu 150 pln/m3 brutto

EPS100 (posadzki) 182pln/m3 brutto

Mają stronę internetową z aktualnymi cenami więc łatwo można się uświadomić jakiego rzędu powinna być cena za dany materiał

Faktycznie cena bardzo dobra za styropian. Tylko mam pytanie czy mogą przez kilka tygodni, miesięcy przetrzymać styropian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o rety, ale popisaliscie

 

ja narazie obdzwonilam hurtownie pod katem silki 24 - ok 55 netto za metr lub na sztuki - najtaniej 3,3zl - ale dla mnie licza sie tylko hurtownie gdzie moge pol roku przetrzymac material - a swoja droga myslicie ze to dobry pomysl kupic material nie majac pozwolenia a budowe?? Ale i tak chyba kupimy, tfu tfu, mam nadzieje ze pozwolenie to tylko formalnosc...

 

 

mkkafe widzę że też jesteś zainteresowana budową domu z silikatów,

ja też obdzwaniam właśnie hurtownie i cięszko mi znaleść te które sprzedają u nas w regionie silikaty ( bo jeżeli chodzi o silkę Xelli to jest ich trochę, ale jest drożej ), a Ty podając te ceny o jakiej silce mówisz?

 

Ja dzwoniłem do Inowrocławia do firmy VOX (tel 052 356 09 80) i tak silikaty:

N24 3,90 zł/szt brutto

N12 2,25 zl/szt brutto

transport 400 zł i kaucja zwrotna za palety

 

I jeżeli mogę jeszcze Cię prosić o namiary firm które posiadasz a sprzedają silikaty to bym był bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

 

szczerze mowiac dzwonilam pod katem silki z xelli

najtaniej w Wodanie 3,3 netto - czyli 4,026 brutto ale juz z dostawa

Od 1 kwietnia podwyzka 15 % :x

 

Napewno silke inna niz xelli ale wypadlo mi z glowy skad proponowano mi w Castorze Lisi Ogon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to fajnie!!! piec też musimy wybrać-albo po prostu zobczyć na żywo ten co wstepnie wybraliśmy;-)

....

 

a jaki wybraliście??

 

polecam ekogroszek...

co prawda nie mógł się sprawdzić tak na 100% bo zima była jaka była, ale jestem bardzo zadowolony.

 

Trzeba tylko znaleźć dobrego dostawcę paliwa, bo z tym mogą wiązać się wszelkie problemy z regulacją pieca.

 

 

Jakiej firmy masz kocioł???

 

Ja się zastanawiam nad firmą Klimosz

 

Ja kupiłem Ekocentr 25KW z dodatkowym rusztem

choć z niego jeszcze nie korzystałem i coraz częściej myślę, że ten ruszt to zbyteczny wydatek

 

 

Przepraszam za brak odpowiedzi ale katar to straszna przypadłość-pochłonął mnie.

 

 

Mamy w planach kocioł grzewczy na biopaliwo a myslimy tu o pelletach- a oto link do niego

http://www.sas.busko.pl/eco.html

 

Co o ty sądzicie????

Nie wiem gdzie w naszym regionie można nabyć kotły tego producenta???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero

Karolino czy przypadkiem nie podajesz tu jakiegoś błędu?

Piszesz, że wybraliście kocioł na biopaliwo ale link podajesz do producenta kotłów na węgiel kamienny.

 

"Kocioł grzewczy typu

>SAS GRO-ECO< jest niskotemperaturowym kotłem c.o. wyposażonym w układ automatycznego nawęglania komory paleniskowej. Stanowi konstrukcję przystosowaną do wysokoefektywnego spalania węgla kamiennego sortymentu groszek o granulacji 5÷25 mm"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dawno nie zaglądałem na forum, ale się rozpisało towarzycho!

 

Pomocy ludziska!

 

potrzebuje dobrego wykonawcę:

 

kostki brukowej (około 100m2)

projektanta ogrodów i oświetlenia ogrodowego (chce zagospodarować działkę i potrzebuje kliku rad, co z czym może a co nie, projekt w głowie mam tylko diabeł tkwi w szczegółach)

 

 

jeśli macie jakieś doświadczenia dajcie znać !

 

pzdr

 

Ania i Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolino czy przypadkiem nie podajesz tu jakiegoś błędu?

Piszesz, że wybraliście kocioł na biopaliwo ale link podajesz do producenta kotłów na węgiel kamienny.

 

"Kocioł grzewczy typu

>SAS GRO-ECO< jest niskotemperaturowym kotłem c.o. wyposażonym w układ automatycznego nawęglania komory paleniskowej. Stanowi konstrukcję przystosowaną do wysokoefektywnego spalania węgla kamiennego sortymentu groszek o granulacji 5÷25 mm"

 

ja mam dokładnie ten tym pieca tylko innegoo producenta.

http://www.ekocentrpphu.com.pl/main.html?page=dtech&dtech=2&lang=1

 

a co do błędu to Kero masz rację. To jest chyba bardzo często spotykany błąd.

Wiekszość ludzi słysząc o eko-groszku myśli o biopaliwie typu pallets. Nic podobnego tzw ekogroszek to węgiel o odpowiedniej granulacji i mówiąc po ludzku "rozdrobniony węgiel" o odpowiedniej kaloryczności. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dawno nie zaglądałem na forum, ale się rozpisało towarzycho!

 

Pomocy ludziska!

 

potrzebuje dobrego wykonawcę:

 

kostki brukowej (około 100m2)

projektanta ogrodów i oświetlenia ogrodowego (chce zagospodarować działkę i potrzebuje kliku rad, co z czym może a co nie, projekt w głowie mam tylko diabeł tkwi w szczegółach)

 

jeśli macie jakieś doświadczenia dajcie znać !

 

pzdr

 

Ania i Piotr

 

Zgdonie z zasadą wzajemnej pomocy naprawdę bym Wam pomogła ale ja jeszcze jestem w połowie drogi.

Kiedyś w Osielsku widziałam jakiś szyld o projektowaniu ogrodów, ale nie zapisywałam sobie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno dobra firma od ogrodów jest w Bydgoszczy koło Niemcza (Jaworski tel. 0606105002), ale u nas będzie robił dopiero po budowie, więc nie wiem jak jest w praktyce.

Ceny materiałow sprzed tygodnia, więc dzisiaj już mogą być wyższe:

Art-Bud ul. Towarowa (0523230550) bloczki betonowe 3,90/szt., beton kom.-8,90/szt. plus dowóz (do nas-Koronowo) 400,-

Piec-Mat-But ul. Olowiana (0523249231) porównywalnie BB-3,53, BK-9,75,styropian SF15 -150,- transport 250,- (wszystko brutto). Niestety coraz rzadziej chcą trzymać na placu, bo mają już pełne place wcześniej zapłaconych przez klientów materiałów.

beton- W-BETOR, ul. Toruńska (0523612059) B-15 256,20,-/m3, B-20 -268,40,plus 264 dowóż i 219,60 za 1 godz. pompy (pompa oczywiście też transport 4,88 za km). W Thomas-Beton na Fordońskiej (0523299010) jest chyba trochę taniej -B-15262,30 z transportem, a B-20 -305,-plus pompa oczywiście195,20/h; 4,-/km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodan na Osowej: suporex 8,50, porotherm 5,60, bloczki cementowe 3,66

ceny brutto z dowozem (Murowaniec). No i bez negocjacji jeszcze ;)

Cegpol - suporex ok 10zł, porotherm 6,60, bloczki cementowe 3,60 plus transport

zarzuceni zamówieniami - robią zapisy (!!!) ceny na dzień dzisiejszy bo za chwilę się zmienią

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...