Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Kero
Mam wycene na wykonanie mojego domku 135m2 pow.uzytkowa,poddasze uzytkowe, bez piwnic, robocizna+materiały+sprzet

stan zerowy- 43414(robocizna 17425)

ściany parteru ze stropem- 77372(robocizna-14668)

sciany poddasza z dachem-dach (deskowanie+papa)-43043(robocizna-12576)

 

 

Nie wiem jak bedzie z Vatem jeżeli firma bedzie kupować materiały???

 

 

Co sądzicie o tej wycenie

 

To zależy od tego czy firma będzie kupowała wprost na Twoje nazwisko czy na siebie.

Osobiście podpowiadam aby kupowali bezpośrednio na Ciebie. Cena jaką będą płacili będzie taka sama. Kupując na siebie zyskają oni na VAT-cie a nie Ty. Tobie wystawią wówczas fakturę opodatkowaną VAT 7%.

Dlatego należy te szczegóły ustalać jednoznacznie już przy zawieraniu umowy.

Kiedy firma kupuje na siebie to zyskuje różniecę VAT-u 15% na swoje konto - czysty zask doliczony na ich rachunek bez wiedzy inwestora przeważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Horatio napisał:

"Dowiadywałem się na targach

 

Przy czterospadowaym dachu i poddaszu uzytkowy, orientacyjna cena za m^2 dachu wynosi około 120 zł.

 

Ja mam dom 149 metrów i powioerzchnia dachu wynosi 206m^2

 

wiec cena jest dośc wysoka, za system mitek"

 

Powtórzę - to kolejne pustosłowie.

Cenę za więźbę liczy się nie w metrach krawdatowych dachu lecz w metrach sześciennych przerobionego drewna. Powierzchnia dachu absolutnie nie mówi o tym ile metrów sześciennych drewna potrzeba zużyć do zbudowania więźby. Zatem ktoś z tagrów kto klepał takie bzdury to zwyczajny burak.

 

Powierzchnia mojego dachu to 377m2 a ilość drewna potrzebna do jej zbudowania wynosi 20m3.

Wczoraj podpisaliśmy umowę na jej wykonanie (oprócz montażu aby było jasne ale loco budowa) i będzie nas to kosztowało 18 tyś z groszami. Przy czym paniętać należy, że część tej więźby stanowi konstrukcję stropu drewnianego.

 

Kolejni mogą uprawiać mity budowlane gdzie jest ku temu specjalny wątek na forum. Oto link:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1687917#1687917

 

Cieszę się bardzo, że trafileś na tanią i przyzwoitą firmę.

Ja zacytowałem wypowiedź faceta z Gdanska który rekalmował wieźby systemem Mitek.

 

Nie bardzo rozumiem, czemu się mnie czepiasz.

 

Uważam temat za zamknięty.

 

Powodzenia na budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To zależy od tego czy firma będzie kupowała wprost na Twoje nazwisko czy na siebie.

Osobiście podpowiadam aby kupowali bezpośrednio na Ciebie. Cena jaką będą płacili będzie taka sama. Kupując na siebie zyskają oni na VAT-cie a nie Ty. Tobie wystawią wówczas fakturę opodatkowaną VAT 7%.

Dlatego należy te szczegóły ustalać jednoznacznie już przy zawieraniu umowy.

Kiedy firma kupuje na siebie to zyskuje różniecę VAT-u 15% na swoje konto - czysty zask doliczony na ich rachunek bez wiedzy inwestora przeważnie.

 

Kero dziękuje Ci bardzo za cenną uwagę :D :D

 

 

Dziś otrzymaliśmy kolejną wycene, która jest podobna do poprzedniej-tylko wliczony jest juz dach i dachówka :D

 

Na targach Gryf-bud(wstep 5 zł) jest mimo wszystko co pooglądać, nie jest to może Budma.

Piece, drzwi, okna, bramy oraz oferty banków-tak po krótce troche materiałów reklamowych zebralismy :D :D ale sami zobczcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero

Horatio nie czepiam się ciebie tylko mitom jakie przekazujesz, to nie moja wina, że czynisz to Ty.

Zupełnie nie zamierzam Ciebie obrażać tylko przeczę temu co podajesz.

Czemu się zachowujesz jak nastolatka którą ktoś pociągnął za warkoczyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hurtowni jest mnóstwo i prawdopodobnie we wszystkich trzeba zamawiać materiały na ściany ze sporym wyprzedzeniem (poroterm to może być, że nawet na czerwiec), a ceny zmieniają się niemal z dnia na dzień np. BK dziś może być 9,- jutro 10,5,- za 1 szt. Niedrogo było w hurtowni w Niemczu, ale jak jest teraz nie wiem, bo za każdym razem nowa cena. Bloczki betonowe ostatnio w dobrej cenie w Art-Budzie na Towarowej (3,70- /szt) tylko jest kwestia ceny transportu (do nas bardzo drogi). Mnie interesuje też jakość bloczków, bo ceny zależą również od producenta. Może ktoś pomoże jakie bloczki najlepiej kupić, gdzie produkowane? Najczęściej sprzedają te z Chojnic, ale niektórzy hurtownicy twierdzą, że niby piękne, gładziutkie, ale słabe bo kruche. Doradźcie coś. Gdzie i jakie kupowaliście dobre bloczki fundamentowe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, ja to dopiero jestem zielony kupiłem działke , wybrałem projekt i jutro ide go zamówic , mam pytanie czy mozecie mi podac namiary na jakiegos godnego i w miare taniego adaptatora , w zasadzie robie tylko zmiany kosmetyczne chce budowac projekt "Gargamel" z mgprojekt.

Z góry dziekuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich "Bobów Budowniczych" :wink:

Od kilku dni z zaciekawieniem penetruje forum (zwłaszcza dzienniki budowy są strasznie ciekawą literaturą) i coraz bardziej dojrzewam do podjęcia decyzji o budowie domu.Rozważam dwie koncepcje: albo duża działka około 1000 m2 poza Bydgoszczą albo malutka działka pod szeregówkę na Osowej Górze gdzie aktualnie mieszkam (niestety w bloku).Objechałam z mężem kilka miejscowości pod Bydgoszczą i wszystko ładnie pięknie ale jakoś nie mogę się przekonać do mieszkania za miastem.Może to dlatego,że syn (9 lat) za kilka lat miałby problem z dojazdem do szkoły,może to dlatego że kierowca ze mnie żaden a mąż pracuje za granicą i czuła bym się w takim domu trochę uwiązana?Sama nie wiem w każdym razie o gustach się nie dyskutuje więc mam nadzieję,że nie zostanę zrugana przez zwolenników domków poza miastem.Zmierzając do sedna mojego wpisu chciałabym zapytać Was doswiadczonych w boju inwestorów jaki może być orientacyjny koszt budowy szeregówki ponieważ mam namiary na działkę o powierzchni niespełna 200m2 pod szereg środkowy.Byłby to zwykły klocek jakich na Osowej jest wiele.Domki które stoją obok są podpiwniczone z garażem w piwnicy tak więc budynek składający się z trzech kondygnacji.Coś podobnego ma moja znajoma,która też mieszka w szeregówce i muszę przyznać,że bardzo podoba mi się rozkład jej pomieszczeń.W piwnicy jest garaż,dwa dość duże pomieszczenia gospodarcze,kotłownie i coś na styl spiżarni.Parter to duży salon,kuchnia i łazienka.Na górze trzy sypialnie i łazienka.Mnie to do szczęścia w zupełności wystarczy.

Żeby nie przedłużać i tak już długiego monologu chcę prosić wszystkich ludzi dobrej woli o wypowiedź w kwestii kosztów budowy czegoś takiego.Chyba wszystkie kalkulacje na tym forum dotyczą domów wolnostojących ze spadzistym dachem nigdzie nie znalazłam nic na temat zwykłego klocka ze stropodachem. Część robót budowlanych jak stawianie murów,tynkowanie wykończeniówka itp. zobowiązał się wykonać mój ojciec który ma w tej dziedzinie doświadczenie cała reszta czyli ławy,stropy,instalacje muszę zlecić.

Będę wdzięczna za wszystkie opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, ja to dopiero jestem zielony kupiłem działke , wybrałem projekt i jutro ide go zamówic , mam pytanie czy mozecie mi podac namiary na jakiegos godnego i w miare taniego adaptatora , w zasadzie robie tylko zmiany kosmetyczne chce budowac projekt "Gargamel" z mgprojekt.

Z góry dziekuje .

 

Witamy serdecznie w naszej grupie . :D

A gdzie kupiłeś tą działeczkę ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero
Witam serdecznie wszystkich "Bobów Budowniczych" :wink:

Od kilku dni z zaciekawieniem penetruje forum (zwłaszcza dzienniki budowy są strasznie ciekawą literaturą) i coraz bardziej dojrzewam do podjęcia decyzji o budowie domu.Rozważam dwie koncepcje: albo duża działka około 1000 m2 poza Bydgoszczą albo malutka działka pod szeregówkę na Osowej Górze gdzie aktualnie mieszkam (niestety w bloku).Objechałam z mężem kilka miejscowości pod Bydgoszczą i wszystko ładnie pięknie ale jakoś nie mogę się przekonać do mieszkania za miastem.Może to dlatego,że syn (9 lat) za kilka lat miałby problem z dojazdem do szkoły,może to dlatego że kierowca ze mnie żaden a mąż pracuje za granicą i czuła bym się w takim domu trochę uwiązana?Sama nie wiem w każdym razie o gustach się nie dyskutuje więc mam nadzieję,że nie zostanę zrugana przez zwolenników domków poza miastem.Zmierzając do sedna mojego wpisu chciałabym zapytać Was doswiadczonych w boju inwestorów jaki może być orientacyjny koszt budowy szeregówki ponieważ mam namiary na działkę o powierzchni niespełna 200m2 pod szereg środkowy.Byłby to zwykły klocek jakich na Osowej jest wiele.Domki które stoją obok są podpiwniczone z garażem w piwnicy tak więc budynek składający się z trzech kondygnacji.Coś podobnego ma moja znajoma,która też mieszka w szeregówce i muszę przyznać,że bardzo podoba mi się rozkład jej pomieszczeń.W piwnicy jest garaż,dwa dość duże pomieszczenia gospodarcze,kotłownie i coś na styl spiżarni.Parter to duży salon,kuchnia i łazienka.Na górze trzy sypialnie i łazienka.Mnie to do szczęścia w zupełności wystarczy.

Żeby nie przedłużać i tak już długiego monologu chcę prosić wszystkich ludzi dobrej woli o wypowiedź w kwestii kosztów budowy czegoś takiego.Chyba wszystkie kalkulacje na tym forum dotyczą domów wolnostojących ze spadzistym dachem nigdzie nie znalazłam nic na temat zwykłego klocka ze stropodachem. Część robót budowlanych jak stawianie murów,tynkowanie wykończeniówka itp. zobowiązał się wykonać mój ojciec który ma w tej dziedzinie doświadczenie cała reszta czyli ławy,stropy,instalacje muszę zlecić.

Będę wdzięczna za wszystkie opinie.

 

Działka o powierzchni 200m2 to nie działka. Chociaż większa jest od mojej AŻ o 47M2 to moje doświadczenie w korzystaniu z takiej dużej skrzynki balkonowej mówi NIE takim "działkom".

Właśnie mieszkam w szeregówce o powierzchni "działki" 157m2, salon na parterze i trzy sypialnie na górze. Szerokość budynku i działki to 6mb SZEŚĆ.

Kiedy decydowałem się na tę działkę byłem prawie zachwycony ponieważ kosztowała mnie zaledwie 25% mojej ówczesnej wypłaty. Po wybudowaniu tej kiszki w szeregu jakiś czas byłem nadal zachwycony ale pewnie bardziej z tego, ze wybudowałem niż z tego co wybudowałem.

Projekt mojego budynku (G-7 zdaje się) to nieporozumienie. Projektanci, którzy to wymyślili w 1965r powinni spędzić w takim właśnie domu dożywocie.

Wracając do "działki" to mając samochód nie mam za bardzo możliwości postawienia na "działce" przyczepki do niego. Dobrze, że zaczęto produkować takie, które można stawiać na tylnej burcie.

Konkluzja jest nastepująca:

Przemyśl naprawdę dobrze decyzję o kopowaniu 200m2 "działki, nawet jeśli jest ona w szeregu - a może zwłaszcza dlatego.

Wraz z sąsiadami kłaniamy się sobie ale każdy pod nosem mruczy jak to sąsiada goście utrudniają dostęp do własnej posesji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działka o powierzchni 200m2 to nie działka. Chociaż większa jest od mojej AŻ o 47M2 to moje doświadczenie w korzystaniu z takiej dużej skrzynki balkonowej mówi NIE takim "działkom".

Właśnie mieszkam w szeregówce o powierzchni "działki" 157m2, salon na parterze i trzy sypialnie na górze. Szerokość budynku i działki to 6mb SZEŚĆ.

Kiedy decydowałem się na tę działkę byłem prawie zachwycony ponieważ kosztowała mnie zaledwie 25% mojej ówczesnej wypłaty. Po wybudowaniu tej kiszki w szeregu jakiś czas byłem nadal zachwycony ale pewnie bardziej z tego, ze wybudowałem niż z tego co wybudowałem.

Projekt mojego budynku (G-7 zdaje się) to nieporozumienie. Projektanci, którzy to wymyślili w 1965r powinni spędzić w takim właśnie domu dożywocie.

Wracając do "działki" to mając samochód nie mam za bardzo możliwości postawienia na "działce" przyczepki do niego. Dobrze, że zaczęto produkować takie, które można stawiać na tylnej burcie.

Konkluzja jest nastepująca:

Przemyśl naprawdę dobrze decyzję o kopowaniu 200m2 "działki, nawet jeśli jest ona w szeregu - a może zwłaszcza dlatego.

Wraz z sąsiadami kłaniamy się sobie ale każdy pod nosem mruczy jak to sąsiada goście utrudniają dostęp do własnej posesji.

 

Zgadzam się że działka o tej powierzchni to żadna rewelacja ale w chwili obecnej wystarczy mi skrawek trawy gdzie można urządzić grilla itp a bardziej patrzę na to żeby miejsce gdzie będę mieszkać miało "pod nosem" komunikację miejską,szkoły itp.To po prostu przeważa na dzień dzisiejszy.

Zawsze za kilka,kilkanaście lat jeżeli mieszkanie w szeregu okaże się uciążliwe można wyprowadzić się za miasto i tam cieszyć się dużym ogrodem i większym spokojem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, ja to dopiero jestem zielony kupiłem działke , wybrałem projekt i jutro ide go zamówic , mam pytanie czy mozecie mi podac namiary na jakiegos godnego i w miare taniego adaptatora , w zasadzie robie tylko zmiany kosmetyczne chce budowac projekt "Gargamel" z mgprojekt.

Z góry dziekuje .

 

Witaj - prześlę Tobie na priva info o mojej babce, która mi robiła adaptację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślę, że tu nie ma się nad czym zastanawiać - oczywiście wybrałabym (co zresztą uczyniłam :) ) działkę pod Bydgoszczą. Ale mam wrażenie, że Ty MArzena77 najwidoczniej pytasz czysto retorycznie - bo sama już zdecydowałaś się raczej na miasto niż podbydgoskie klimaty. Powiem Tobie, że ja tez mieszkam na Twoim osiedlu, mam synka kilkuletniego i wcale się nie waham przenieść się na wieś. Zresztą to tylko kilka km od centrum a i na w okolicy jest dobra szkoła, dużo młodych ludzi i na pewno nie będzie tam sam. Pozbawię go tylko klimatu wielkich blokowisk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ludkowie moi mili,

 

Urwał mi sie kontakt z moim (miałam nadzieję przyszłym) Wykonawcą :(

Nie odbiera telefonu od dwoch tygodni, a lada dzien mialam zaczac wymarzone roboty budowlane..... Moze KTOS Z WAS zna, bądż słyszał o ekipie z Szubina pod kierunkiem pana Kazia Kokocińskiego - są certyfikowanym wykonawca Ytonga?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero
Witam, w ten słoneczny dzionek, w sam raz na budowanie :D

 

Mam pytanko, czy długo czekaliście na podłączenie wody z Wodociągów z Białych Błót???

 

A może ktoś niedawno "robił" studnię i chciały by się podzielić na forum orientacyjnymi kosztami???

 

Pozdrawiam,

D.

 

Ja wprawdzie nie należę do BB ale przyłącze wykonam samodzielnie bez wyczekiwania na łaskawość komunalki z Sicienka.

Koszt materiałów i koparki szacuję na max 1500PLN oczywiście oprócz projektu, który kosztował mnie 400PLN. Aktualnie leży (od wczoraj) w Starostwie na zatwierdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, czy długo czekaliście na podłączenie wody z Wodociągów z Białych Błót???

A może ktoś niedawno "robił" studnię i chciały by się podzielić na forum orientacyjnymi kosztami???

Pozdrawiam,

D.

dzień słoneczny:) ! (zamiast - tradycyjnie - dobry...)

jak pod koniec roku dowiadywałam się o ceny wierceń studni - wychodziło ok 100zł za 1m.

Ja jednak na razie podłączę się do Wodociągów - cena wody jest niewysoka - nie to co w Bydgoszczy. Wodę mam "w drodze" więc Pani z Wodociągów powiedziała, kiedy odbierałam warunki techniczne, że wystarczy powiadomić ich tydzień przed wjazdem gruchy i podłączą mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na targach Gryf-bud jest mimo wszystko co pooglądać, nie jest to może Budma(...)

Się zastanawiam czy nie minęliśmy się na targach... :) My byliśmy w sobotę...

Mam do Ciebie jeszcze pyt - Jaką elewację robicie? Zostajecie przy deskach? Mamy podobny domek, no może trochę, więc jestem ciekawa. A gdzie robiłaś wycenę więźby dachowej? Ile Was kosztuje robocizna przy zakładaniu tej więźby? Robicie deskowanie czy nie?

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...