Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hello

 

........ milczenie niektorych osob - jak uwaza Gacus nie mialo nic wspolnego z moim milczeniem. Po prostu zmagamy sie z choroba i czasem znikamAle potem nadrabiam i jest mnie az za duzo........

 

Ja pisałem o milczeniu osób z Murowańca , może powinienem dodać w tamtym poście że oczywiście nie wszystkich a dotyczyło to osób z którymi osobiście rozmawiałem lub pisałem na priv właśnie na ten temat .

 

Przepraszam Cię że odczytałaś to że dotyczy to także Ciebie , chyba nie zupełnie jasno się wyraziłem .

Pozdrawiam i życzę dużo zdrówka dla córeczki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

alex ja juz ochlonelam - mowie o szpitalu i jestem w stanie pisac - jezdzimy tam na diagnostyke - lekarze wciaz dokladnie nei wiedza co jest Jagodce - trafilismy tam w grudniu z podejrzeniem najgorszego - nowotwor - na tym etapie najgorsze wykluczone ale jakis twor - guz jest - a diagnostyka ma wykazac jakiego pochodzenia. Jestesmy po tomografii i rezonansie, czeka nas biopsja i byc moze operacja. Dziekuje za cieple slowa. Przydadza sie

 

Wszystko napewno dobrze się skończy.

Trzymam kciuki.

Ciepłe pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziucha domek kosztuje 2400. Do nas (Wierzchucinek) pan przywiezie go bez doplaty za transport (chodzi o to w ktora strone od Bydgoszczy - nasza wies na Naklo - wiec troche na polnoc od pomorskiego skad jest pan)Pan sklada sciany, dach i podloge, wstawienie okiem i drzwi pozostawia nam - bo jest to czasochlonne w porownaniu do scian, a on jeszcze tego samego dnia wraca

a domek znalazlam na allegro

kosztuje 2400

sa wieksze ale oczywiscie drozsze :roll:

oto link

http://www.allegro.pl/item174949521_altanka_domek_ogrodowy.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słoneczny Dzień! :p

 

mkkafe mam pytanko - gdzie można kupić taki śliczny, gospodarczy domek??? Wiesz ile kosztuje???

 

Zdrówka dla córci!

 

.... jestem z Murowańca - to widać, to słychać, to czuć 8)

 

D.

 

Witamy u nas na wiosce :wink:

A gdzie masz dokładnie swoja działeczkę , jeżeli można wiedzieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alex ja juz ochlonelam - mowie o szpitalu i jestem w stanie pisac - jezdzimy tam na diagnostyke - lekarze wciaz dokladnie nei wiedza co jest Jagodce - trafilismy tam w grudniu z podejrzeniem najgorszego - nowotwor - na tym etapie najgorsze wykluczone ale jakis twor - guz jest - a diagnostyka ma wykazac jakiego pochodzenia. Jestesmy po tomografii i rezonansie, czeka nas biopsja i byc moze operacja. Dziekuje za cieple slowa. Przydadza sie

 

 

Nie może być inaczej - będzie dobrze :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziucha domek kosztuje 2400. Do nas (Wierzchucinek) pan przywiezie go bez doplaty za transport (chodzi o to w ktora strone od Bydgoszczy - nasza wies na Naklo - wiec troche na polnoc od pomorskiego skad jest pan)Pan sklada sciany, dach i podloge, wstawienie okiem i drzwi pozostawia nam - bo jest to czasochlonne w porownaniu do scian, a on jeszcze tego samego dnia wraca

a domek znalazlam na allegro

kosztuje 2400

sa wieksze ale oczywiscie drozsze :roll:

oto link

http://www.allegro.pl/item174949521_altanka_domek_ogrodowy.html

 

zawsze miałam ochotę na taki domek, ale u nas finanse twardo trzymają nas w ryzach :( :(

ale nie ukradną jej jak będzie stała w polu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkkafe trzymajcie się, będzie dobrze

 

Ponieważ zaczynam przerabiać problem instalacji co mam pytanie do alex i wszystkich użytkowników kominków z pw: jak jest w końcu z brudzeniem tej szyby??? Jak często trzeba ją czyścić? Bo słyszałam już nawet o przypadku gdy ktoś zniechęcony widokiem czarnej szyby wyjął ją i wstawił na jej miejsce blachę :o

I jeszcze gdzie zamawialiście swoje kominki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkkafe trzymajcie się, będzie dobrze

 

Ponieważ zaczynam przerabiać problem instalacji co mam pytanie do alex i wszystkich użytkowników kominków z pw: jak jest w końcu z brudzeniem tej szyby??? Jak często trzeba ją czyścić? Bo słyszałam już nawet o przypadku gdy ktoś zniechęcony widokiem czarnej szyby wyjął ją i wstawił na jej miejsce blachę :o

I jeszcze gdzie zamawialiście swoje kominki?

 

hm...szyba to jest zakała kominka :D :D tzn. jeżeli pali się drewnem mokrym (tak jak u nas) to mycie szyby codziennie (krótsza chwila) lub kilkudniowe (dłuższa chwila), ale nie ma tego złego, mężunio znalazł jakiś środek w Tesco (spray 8zł do kominka) i idzie dużo, dużo szybciej, żeby zamiast szyby wkładać blachę to nie wpadłabym na to, bo raczej kombinowaliśmy, żeby jako drugie drzwi coś włożyć, ale spray ostudził zapędy

 

no i my mamy CTM-a zamówionego w EWERCIE, ale czekaliśmy na niego od sierpnia (zamówienie moje, a realne wrzesień) do listopada :evil: :evil: :evil: :evil: , bo niby CTM się nie wyrobił bo to był szczyt sezonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alex mam nadzieje ze nie ukradna - mam nadzieje ze bedzie ten domek dosc ciezki - i na zywca go nie wyniosa, wywiezc tez raczej nie bo droga do naszej dzialki to droga prywatna i mam nadzieje ze sasiedzi patrza kto nia jezdzi - a mieszka tam tylko dwoch sasiadow - wiec kazdy samochod pod obstrzalem.

 

My w sumie tez poki nie mamy kredytu ciulamy - ale w zeszlym tygodniu oddano nam cala (bezzwrotna) zaliczke na budowe domku prefabrykowanego - wiec kupimy domek - juz postanowione. tych pieniedzy mogloby nie byc - sa tylko dlatego ze jestesmy waleczni - wiec spozytkujemy je na cos uzytecznego

 

widzialam na allegro tez domki po 1000 zl - ale nie z balikow i nie na pioro wpust, ale cos go nie moge teraz znalezc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alex mam nadzieje ze nie ukradna - mam nadzieje ze bedzie ten domek dosc ciezki - i na zywca go nie wyniosa, wywiezc tez raczej nie bo droga do naszej dzialki to droga prywatna i mam nadzieje ze sasiedzi patrza kto nia jezdzi - a mieszka tam tylko dwoch sasiadow - wiec kazdy samochod pod obstrzalem.

 

My w sumie tez poki nie mamy kredytu ciulamy - ale w zeszlym tygodniu oddano nam cala (bezzwrotna) zaliczke na budowe domku prefabrykowanego - wiec kupimy domek - juz postanowione. tych pieniedzy mogloby nie byc - sa tylko dlatego ze jestesmy waleczni - wiec spozytkujemy je na cos uzytecznego

 

widzialam na allegro tez domki po 1000 zl - ale nie z balikow i nie na pioro wpust, ale cos go nie moge teraz znalezc...

 

po tym co działo się w Murowańcu to już mam wrażenie że na złodziei co chcą to nie ma rady, chyba że pilnowanie :evil: :evil: :evil:

i sąsiad za rogiem a i tak wszystkiego nie widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alex a co to CTM??

i drugie - byc moze rownie glupie i naiwne pytanie: czy szyba samoczyszczaca sie (w kominku) nie rozwiazuje problemu czystosci (choc w 1/4 ??)

 

CTM to jedna z firm produkująca kominki z płaszczem wodnym, są też inne np. byrski i kominki makroterm i dalej nie bardzo wiem

 

a szybą samoczyszczącą się nie interesowałam, ale mam w piekarniku samoczyszczące ścianki (na godzinę na maksa się ustawia piekarnik), to wolę wziąść ściereczkę i przetrzeć,

a szybkę w kominku mężunio przeciera no to co ja tam będę płakać na ten temat :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello

Po prostu zmagamy sie z choroba i czasem znikam...

 

Trzymam kciuki!!! Buziaki dla Twoich maluchów :)

Moja corka w tym roku idzie do 1 klasy. Jeszcze nie mam prawa jazdy ani drugiego samochodu. Wszystko do zrobienia w tym roku. Agatke bede wozila do szkoly do ktorej teraz uczeszcza - na Osowce. Na imprezy tez ja bede wozila :wink:

Agatka chodzi do zerówki na Osowej? Na tarasie? Mój synek właśnie tam chodzi do zerówki... W której grupie jest Agatka...? NApisz na priva do mnie:) Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie - ja podałam już jeden namiar na ekipę Karolinie S. Nie wiem czy wykorzysta go. To jest człowiek z Zamościa. Rozmawiałam też z ekipami z Łobżenicy - jedną właśnie stamtąd wybrałam i już jestem umówiona z nimi. Zgadzam się z opinią, że ekipy spoza Bydgoszczy są jeszcze nie rozpieszczeni na maxa. I ceny sią niższe. Ale też do końca ich nie znam - nie robili u mnie więc pozostaje tylko fakt, że akurat rozmawiałam z ludźmi, którzy w jakiś tam sposób zostali mi poleceni. I tyle. Jeśli ktoś chciałby namiary - moę podrzucić na priva.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich niedługo kończę dach i mogę polecić ekipę dekarzy...już wcześniej o tym pisałam. Robili wieźbę i dach. Ceny do negocjacji.

 

Mnie natomiast interesują cegły ręcznie robione , podstarzałe ale bez wpustów montażowych (z tyłu taka dziura). Może ktoś z Was gdzieś widział lub czytał o takich cegłach , bo nie chciałabym rozbierać starego kościoła :wink: CZY MOŻE KTOŚ SŁYSZAŁA O CEGLE Z ROZBIÓRKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziucha domek kosztuje 2400. Do nas (Wierzchucinek) pan przywiezie go bez doplaty za transport (chodzi o to w ktora strone od Bydgoszczy - nasza wies na Naklo - wiec troche na polnoc od pomorskiego skad jest pan)Pan sklada sciany, dach i podloge, wstawienie okiem i drzwi pozostawia nam - bo jest to czasochlonne w porownaniu do scian, a on jeszcze tego samego dnia wraca

a domek znalazlam na allegro

kosztuje 2400

sa wieksze ale oczywiscie drozsze :roll:

oto link

http://www.allegro.pl/item174949521_altanka_domek_ogrodowy.html

 

Fajna sprawa, ale na samym początku budowy bądźcie ostrożni w wydawaniu pieniędzy na takie przyjemności. Piszę o tym bo doświadczyłem już budowy i jestem na finiszu. Dostając kredyt zrobiłem sobie plan wydatkow i go podzieliłem na etapy. koszty były zdecydowanie wyższe niż przewidywałem.

Liczcie każdy grosz od samego początku budowy!!!!!

 

.... jak dla mnie wolałbym wydać te pieniądze na coś bardziej niezbędnego na budowie... później zabraknie tych pieniędzy np. na kabine prysznicową albo na wanne ... lub coś bardzo potrzebnego podczas wykończeniówki :-? ..

 

Oby to był czarny scenariusz, ale przemyślcie to ...

i nie chciałem się wymądrzać, ale takie jest moje zdanie.

 

Pozdrowienia dla córeczki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alex a co to CTM??

i drugie - byc moze rownie glupie i naiwne pytanie: czy szyba samoczyszczaca sie (w kominku) nie rozwiazuje problemu czystosci (choc w 1/4 ??)

 

CTM to jedna z firm produkująca kominki z płaszczem wodnym, są też inne np. byrski i kominki makroterm i dalej nie bardzo wiem

 

a szybą samoczyszczącą się nie interesowałam, ale mam w piekarniku samoczyszczące ścianki (na godzinę na maksa się ustawia piekarnik), to wolę wziąść ściereczkę i przetrzeć,

a szybkę w kominku mężunio przeciera no to co ja tam będę płakać na ten temat :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Moim zdaniem szyba samoczyszcząca to chwyt reklamowy !!!!

Znajomy ma kominek z taką szybą i tak samo jest uwalona jak moja :lol: :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...