Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

dzięki wszyskim za namiary "kominkowe"

 

Przymierzamy się do makrotermu, choć pierwotnie miała być Lechma, ale po oględzinach dokonanych przez mojego mężczyznę raczej z niej zrezygnujemy.

 

no i chyba trzeba będzie wziąść zwykłą szybę i regularnie czyścić bo jak mam wydać 300 pln więcej na samoczyszczącą szybkę która sama wcale się nie czyści ani troszkę to :evil:

 

 

I chciałam się jeszcze pochwalić że mamy już prawdziwy dach :D

 

a ja mam pytanko co zdecydowało o wyborze takiego a nie innego kominka i co mają tamte że nie są fajne :D

 

kupiliśmy Makroterma bo jest to kompletny system do którego nie trzeba już prawie nic dokupować i jest najbardziej chwalony i polecany na naszym forum MURATORA. potwierdzam że jest naprawdę dobry i sprawuje się rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cześć .

Ja ostatnio też właśnie przekopuję ogródek , próbuję pozbyć się zielska zakopując je głęboko oraz staram się troszkę wyrównać działkę. Zobaczymy co z tego będzie .

Potem chcę posadzić żywopłot z wierzby energetycznej o której wspominałem troszkę wcześniej , sadzonki już mam :wink:

Pozdrawiam

 

zakopywanie zielska to raczej zły pomysł. po jakimś czasie i tak wyjdzie

 

no tak, ale od czegoś trzeba zacząć.

do mnie wjechał Pan traktorzysta z pługiem i zaorał całe pole. Zaczeliśmy później wybierać z ziemi to co "be" ale było tego chyba więcej jak gruzu z budowy i tylko wyrównaliśmy czarnoziemem, zasialiśmy trawe i tyle.

 

Później ... zobaczymy :lol:

 

dobrze by było teraz przejechać po tym zaoranym polu broną która sama wyciągnie to co jest be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć .

Ja ostatnio też właśnie przekopuję ogródek , próbuję pozbyć się zielska zakopując je głęboko oraz staram się troszkę wyrównać działkę. Zobaczymy co z tego będzie .

Potem chcę posadzić żywopłot z wierzby energetycznej o której wspominałem troszkę wcześniej , sadzonki już mam :wink:

Pozdrawiam

 

zakopywanie zielska to raczej zły pomysł. po jakimś czasie i tak wyjdzie

 

no tak, ale od czegoś trzeba zacząć.

do mnie wjechał Pan traktorzysta z pługiem i zaorał całe pole. Zaczeliśmy później wybierać z ziemi to co "be" ale było tego chyba więcej jak gruzu z budowy i tylko wyrównaliśmy czarnoziemem, zasialiśmy trawe i tyle.

 

Później ... zobaczymy :lol:

 

dobrze by było teraz przejechać po tym zaoranym polu broną która sama wyciągnie to co jest be

 

... to było lzeszłego lata... teraz juz rośnie zielona trawka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszyskim za namiary "kominkowe"

 

Przymierzamy się do makrotermu, choć pierwotnie miała być Lechma, ale po oględzinach dokonanych przez mojego mężczyznę raczej z niej zrezygnujemy.

 

no i chyba trzeba będzie wziąść zwykłą szybę i regularnie czyścić bo jak mam wydać 300 pln więcej na samoczyszczącą szybkę która sama wcale się nie czyści ani troszkę to :evil:

 

 

I chciałam się jeszcze pochwalić że mamy już prawdziwy dach :D

 

wybierając kominek z pw trzeba porównać grubość blach z jakich jest zrobiony, czy system jest kompletny - w razie czego reklamujesz u jednego producenta a nie każdą część gdzieś indziej a później się okazuje że to nie jest przystosowane do tego i już po gwarancji

dach wyszedł fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakopywanie zielska to raczej zły pomysł. po jakimś czasie i tak wyjdzie

 

no tak, ale od czegoś trzeba zacząć.

do mnie wjechał Pan traktorzysta z pługiem i zaorał całe pole. Zaczeliśmy później wybierać z ziemi to co "be" ale było tego chyba więcej jak gruzu z budowy i tylko wyrównaliśmy czarnoziemem, zasialiśmy trawe i tyle.

 

Później ... zobaczymy :lol:

 

Zdaję sobie sprawę że to nie najlepszy sposób na odchwaszczenie ale nie chciałbym aby została mi kupka zebranego zielska.

Zielsko zakopuję na głębokości ok 40cm no miń 30cm w żółtym piaseczku które potem zasypuję odchwaszczonym (wstępnie odchwaszczonym :wink: ) humusem. Po wyrównaniu , pograbieniu wygląda całkiem nieźle , posieję trawkę która jak urośnie powinna troszkę utrudnić wyrastanie chwastów (mam taką cichą nadzieję)

Niestety Pana traktorzysty nie mogę wpuścić do mnie na działeczkę bo w tym zielsku mam troszkę śmieci i gruzu z betoniarni który niestety trzeba ręcznie usunąć . Pług by to wszystko wymieszał i ciekawie to by nie wyglądało.

A na dzień dzisiejszy wygląda to tak :

http://images20.fotosik.pl/131/4d90602686888977med.jpg

http://images20.fotosik.pl/131/1a382aa8b9bd6700med.jpg

A jaki środek chemiczny byście polecili na pozbycie się chwastów , oczywiście tani i skuteczny

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszytkich

 

od jakiegos czasu przgladam forum grupy bydgosko toruńskiej i zdażyłam sie zorientowac ze wiekszosc z was to budowniczy z Murowańca :lol:

Tak naprawde jednak to mam do was pytnie czy moze orientujecie sie czy sa jesczze do kupienia działki w waszej okolicy - moze ktos cos słyszał ma jakies namiary- i jak teraz cenowo stoja - bo ceny sa zabójcze z tego co czytałam- z góry dzieki za jakiekolowiek info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszytkich

 

od jakiegos czasu przgladam forum grupy bydgosko toruńskiej i zdażyłam sie zorientowac ze wiekszosc z was to budowniczy z Murowańca :lol:

Tak naprawde jednak to mam do was pytnie czy moze orientujecie sie czy sa jesczze do kupienia działki w waszej okolicy - moze ktos cos słyszał ma jakies namiary- i jak teraz cenowo stoja - bo ceny sa zabójcze z tego co czytałam- z góry dzieki za jakiekolowiek info

 

Ja kupowałem od Spółki Murowaniec tel 0602 593 197 cena jakiś czas temu 82zł brutto za metr kwadratowy.(ogłaszają się w ekspresie bydgoskim )

Poza tym Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa też sprzedawała , obecnie w cenie 85,40 zł brutto

http://www.fordonskasm.pl/inwestycje.php

Ale lokalizacja tych działeczek troszkę gorsza bo przy samej betoniarni .

Zajrzyj też tutaj :

http://www.meritum.nieruchomosci.pl/ogloszenia.aspx?ms=175

http://www.nawigator.biz/dzialki-bydgoszcz.php

Może coś fajnego trafisz :wink:

 

Pozdrawiam i życzę miłego szukania działeczki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszyskim za namiary "kominkowe"

 

Przymierzamy się do makrotermu, choć pierwotnie miała być Lechma, ale po oględzinach dokonanych przez mojego mężczyznę raczej z niej zrezygnujemy.

 

no i chyba trzeba będzie wziąść zwykłą szybę i regularnie czyścić bo jak mam wydać 300 pln więcej na samoczyszczącą szybkę która sama wcale się nie czyści ani troszkę to :evil:

 

 

I chciałam się jeszcze pochwalić że mamy już prawdziwy dach :D

 

a ja mam pytanko co zdecydowało o wyborze takiego a nie innego kominka i co mają tamte że nie są fajne :D

 

interesowałam się Lechmą bo jest dosyć tania (tańsze są chyba tylko kominki z kratki.pl i różne "no name" z allegro, ale praktycznie za wszystkie dodatki płaci się dodatkowo tj. wężownica schładzająca, doprowadzenie powietrza, jakiś sterownik itp. Ale nic to... Gdy byliśmy na targach na targach mój luby dokonał szczegółowych oględzin owego wkładu no i stwierdził że jakość wykonania nie jest zadowalająca :-? a że siedzi troche w tym temacie więc pewnie ma rację. No i do tego jak pan ze stoiska wręczył nam folder lechmy, gdzie było zdjęcie jak dwóch panów "Cześków" przycina boschem wkład w pomieszczeniu przypominającym garaż to zakończyliśmy rozmowy o Lechmie, choć wizualnie bardziej mi się podoba niż makroterm.

Co zadecydowało za makrotermem:

1. jakość wykonania

2. dużo osób ma te wkłady i specjalnie nie narzeka

3. dodatki w cenie (wężownica schładzająca, regulacja dopływu powietrza)

4. wylot spalin śr. 18 cm (pasuje do naszego komina, lechma ma 20 cm)

Przeciw:

1. Wygląd ramki :( ( ja wolę takie proste bez ozdób, wytłoczeń itp)

I chyba weźmiemy tą wersję bez zabudowanego wymiennika ciepła i dokupimy go osobno bo wolelibyśmy (w razie czego) mieć możliwość pracy całego co w układzie otwartym (np. gdyby kiedyś później nam jakiś ekogroszek lub inny wynalazek przyszedł do głowy)

 

sorry,a :roll: le się rozpisałam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="partner

dach wyszedł fajnie[/quote]

dzięki, też mi się podoba, wręcz chodzę dumna jak paw, bo nasz pozlepiany troll zaczyna powoli przybierać jakieś znośne kształty 8)

 

dori

zdjęcia wstawię jak będę miała wolną chwilkę a może i jakiś dziennik założę ale na razie z tym czasem to kiepsko :roll:

 

Gosia i Rafał

witam serdecznie,

niestety poza namiarami które podał Gacuś niewiele mogę dodać.

Możecie jeszcze pojeździć po miejscowościach w których chcecie kupić działkę i popytać w "starych" domach, gdzie mieszkają rdzenni mieszkańcy, mogą mieć do sprzedania działki. Z tego co pamiętam w Kruszynie Kraj. taki dziadek miał sprzedawać dzialki na wiosnę 2007 (wjazd w lewo za światłami za Białymi Blotami przy znaku "skład opału", stare gospodarstwo po prawej stronie, nie pamiętam jak gość się nazywał)

udanych poszukiwań :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszyskim za namiary "kominkowe"

 

Przymierzamy się do makrotermu, choć pierwotnie miała być Lechma, ale po oględzinach dokonanych przez mojego mężczyznę raczej z niej zrezygnujemy.

 

 

a ja mam pytanko co zdecydowało o wyborze takiego a nie innego kominka i co mają tamte że nie są fajne :D

 

kupiliśmy Makroterma bo jest to kompletny system do którego nie trzeba już prawie nic dokupować i jest najbardziej chwalony i polecany na naszym forum MURATORA. potwierdzam że jest naprawdę dobry i sprawuje się rewelacyjnie.

 

na forum Muratora jest polecanych równolegle kilka kominków, głownie Makroterm i CTM, bo to zależy jaki instalator w czym się speckjalizuje :D

u nas chyba narzekać na CTM też nie można, bo specjalistami nie jesteśmy

zależy co się lubi, jak się wybiera wersję podstawową, to osobno się dokupuje jakieś cuda, ale to też jest sprzedawane przez CTM, takze nie ma problemu że coś niedpopasowane, zobaczymy jak będzie wyglądał po kilku latach, ale można w nim też palić jakimś brykietem drzewnym czy czymś takim

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakopywanie zielska to raczej zły pomysł. po jakimś czasie i tak wyjdzie

 

no tak, ale od czegoś trzeba zacząć.

do mnie wjechał Pan traktorzysta z pługiem i zaorał całe pole. Zaczeliśmy później wybierać z ziemi to co "be" ale było tego chyba więcej jak gruzu z budowy i tylko wyrównaliśmy czarnoziemem, zasialiśmy trawe i tyle.

 

Później ... zobaczymy :lol:

 

Zdaję sobie sprawę że to nie najlepszy sposób na odchwaszczenie ale nie chciałbym aby została mi kupka zebranego zielska.

 

A jaki środek chemiczny byście polecili na pozbycie się chwastów , oczywiście tani i skuteczny

Pozdrawiam :wink:

 

my właśnie mamy do przekopania jeszcze pozostałości, po przekopaniu widełkami wytrząchanko zielska, które ląduje na górę, z którą nie bardzo jest co zrobić, taki tego urok, ale jak na razie rezultat jest przyzwoity

 

jeżeli ktoś chce zielsko oddam bardzo chętnie :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwno mnietu nie bylo, wiec mama ogromne zaleglosci w czytaniu watku :).

Oznajmiam, ze od 23 grudnia mieszkamy w Łochowie :) .

Jeszcze wiele rzeczy mamy do zrobienia, ale najwazniejsze ze mieszkamy.

Czy ktoś się orientuje gdzie kupię dobrą i w rozsądnej cenie kostkę brukową?

Mamy umówionego brukarza na kwiecień i trzeba zaczac szukać kostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich niedługo kończę dach i mogę polecić ekipę dekarzy...już wcześniej o tym pisałam. Robili wieźbę i dach. Ceny do negocjacji.

 

Mnie natomiast interesują cegły ręcznie robione , podstarzałe ale bez wpustów montażowych (z tyłu taka dziura). Może ktoś z Was gdzieś widział lub czytał o takich cegłach , bo nie chciałabym rozbierać starego kościoła :wink: CZY MOŻE KTOŚ SŁYSZAŁA O CEGLE Z ROZBIÓRKI

 

Witam

Poprosze o namiary na ekipę dekarzy, serdecznie dziekuje.

Ja jeszcze na ekipe poszukiwanie ekipy na mury.

Pozdarwiam

Karolina

 

Dekarz Mirosław Szwarc 697794081 współpracuje z Cegpolem. Naprawdę polecam. Fachowo, miło, średnio drogo.

U nas też robił dach:D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gacuś

 

Wielkie dzieki za informacje- kurcze ceny działek naprawde sa porażające- a jeszcze nie tak dawno mozna było kupic za mniej niz 30 zł- ale gdyby człowiek wiedział- mimio to naprawde wielkie dzieki za namiary - bede szukac ale chyba w innych okolicach ceny sa podobne

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...