Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witamy wszystkich nowych :wink: w naszej grupie .

 

Zoii[/b]]Witam,

jeszcze się nie buduję, nawet jeszcze nie mam ziemii - chciałabym w Murowańcu albo gdzieś w pobliżu. Jakie obecnie są ceny za działki w Murowańcu?

Jeśli możecie dać mi takie info będę bardzo wdzięczna.

Pozdrawiam

 

Zoiijeżeli chodzi o ceny działek w Murowańcu to ok 85zł , pisałem o tym kilka postów wyżej :

Ja kupowałem od Spółki Murowaniec tel 0602 593 197 cena jakiś czas temu 82zł brutto za metr kwadratowy.(ogłaszają się w ekspresie bydgoskim )

Poza tym Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa też sprzedawała , obecnie w cenie 85,40 zł brutto

http://www.fordonskasm.pl/inwestycje.php

Ale lokalizacja tych działeczek troszkę gorsza bo przy samej betoniarni .

Zajrzyj też tutaj :

http://www.meritum.nieruchomosci.pl/ogloszenia.aspx?ms=175

http://www.nawigator.biz/dzialki-bydgoszcz.php

Może coś fajnego trafisz :wink:

 

Pozdrawiam i życzę miłego szukania działeczki :wink:

 

Pozdrawiam

 

O właśnie to samo chciałam napisać, trzeba poczytać wcześniejsze wpisy :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich " starych forumowiczów " jak i nowych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki na forum i w budowie...

Mogę powiedzieć, że kończymy nasze dzieło. Zostało jeszcze ogrodzenie, podbitka i trawa. Tak niewiele a tak drogo...

A teraz zaszokuję wielu z Was : BUDUJĘ NOWY DOM !!!

Jak wygląda ten niedokończony można zobaczyć na www. Następny będzie trochę inny. Niestety trochę problemów z rodzicami spowodowało tę decyzję.

Jeszcze raz pozdrawiam all !

SIOUX :evil:

 

I jeszcze jedno pytanie , o ile dobrze pamiętam to budowałeś się w Osielsku, a teraz jakie rejony wybrałeś?

 

Właśnie jakie rejony i jaki dom???

Czy rodzice będą z Wami mieszkać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja takze moge prosic o namiary na tego ktosia :)

CHĘTNIE PRZYGARNĘ PARE WYWROTEK CZARNEJ ZIEMI EWENTUALNIE NAMIAR NA KOGOŚ KTO TYM HANDLUJE

 

wysłałem na priv

 

pozdrawiam

 

 

Ja też chcę!!!!!!!!!!! Tzn. ziemię i namiar na ziemię. Poproszę :D :D :D

 

wysłałem

MINIRAF prosisz o namiar na ziemię? Ja to tak zrozumiałam. Sama potrzebuję :wink: :roll: :D :lol:

To i ja poproszę :lol:

 

Ja też bardzo proszę o namiar na ziemię! :D

 

Kto by pomyślał, że będę prosić o namiary zimię :roll: myślałam, że wcześniej zabraknie ludzkości wody... :wink:

 

poszło

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej jgosik i Aga !!!

 

Zdecydowaliśmy z żoną o przeprowadzce do Niemcza... Syn chodzi tam do szkoły, za chwilę córka.

Ściana kominkowa jest z płyt kartonowo-gipsowych, nałożony tynk strukturalny, trochę farby i wyszło tak jak na załączonym obrazku.

Co do projektu to na razie wacham się pomiędzy Delikatnym a Niewielkim z podwójnym garażem ze wskazaniem na ten drugi. Oba projekty są z Muratora.

A jak Wam idzie budowanie?

Pozdrawiam

 

SIOUX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja takze moge prosic o namiary na tego ktosia :)

CHĘTNIE PRZYGARNĘ PARE WYWROTEK CZARNEJ ZIEMI EWENTUALNIE NAMIAR NA KOGOŚ KTO TYM HANDLUJE

 

wysłałem na priv

 

pozdrawiam

 

 

Ja też chcę!!!!!!!!!!! Tzn. ziemię i namiar na ziemię. Poproszę :D :D :D

 

wysłałem

MINIRAF prosisz o namiar na ziemię? Ja to tak zrozumiałam. Sama potrzebuję :wink: :roll: :D :lol:

To i ja poproszę :lol:

 

Ja też bardzo proszę o namiar na ziemię! :D

 

Kto by pomyślał, że będę prosić o namiary zimię :roll: myślałam, że wcześniej zabraknie ludzkości wody... :wink:

 

poszło

pozdrawiam

 

do mie nic nie doszlo , ale zależy mi bardzo bardzo :)pliiissssssssss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Pare postów wyżej wspomniałam, że Wykonawca ulotnił mi się jak para wodna w siną dal.... Wczoraj dodzwoniliśmy do jego żony (makabra!!!), która poinformowała nas, że kopia projektu jaką dostał tenże specjalista budowlaniec, na podstawie której niby zamawiał towar jest w "jakiejś" hurtowni mat. budowlanych w Cielu a zamówienie na więźbę zostało złozone w "jakimś" tartaktu też w tamtych okolicach - ona nie wie...

Stąd moje pytania - szczególnie do budowniczych z okolic gminy Białe Błota:

1. Czy ktoś z Was wie, gdzie mieści się (i jak się nazywa) "jakaś" hurtownia materiałów budowlanych w Cielu?

2. Podobne pytanie dotyczące "jakiegoś" tartaku w tych okolicach?

 

I jeszcze tak przy okazji z innej beczki, macie wiedzę jakiej szerokości bloczki fundamentowe zastosować do ścian jednowarstwowych 40 ? (może jest jakiś szczególny, magiczny sposób kładzenia bloczków np. obrócić je czy cuś?)

Czekam na odpowiedź i pozdrawiam.... :wink:

 

Agniha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,.......

I jeszcze tak przy okazji z innej beczki, macie wiedzę jakiej szerokości bloczki fundamentowe zastosować do ścian jednowarstwowych 40 ? (może jest jakiś szczególny, magiczny sposób kładzenia bloczków np. obrócić je czy cuś?)

Czekam na odpowiedź i pozdrawiam.... :wink:

 

Agniha

Jeżeli chodzi o bloczki to murujesz w poprzek ( tak aby szerokość ściany była 38cm ) a ścianę jednowarstwową wysuwasz potem te kilka cm na zewnątrz bloczka .

Możesz też kupić dłuższe bloczki o wym 48 x 24 i je też układasz w poprzek ale to rozwiązanie jest gorsze i jednocześnie przepłacasz za bloczek .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Pare postów wyżej wspomniałam, że Wykonawca ulotnił mi się jak para wodna w siną dal.... Wczoraj dodzwoniliśmy do jego żony (makabra!!!), która poinformowała nas, że kopia projektu jaką dostał tenże specjalista budowlaniec, na podstawie której niby zamawiał towar jest w "jakiejś" hurtowni mat. budowlanych w Cielu a zamówienie na więźbę zostało złozone w "jakimś" tartaktu też w tamtych okolicach - ona nie wie...

Stąd moje pytania - szczególnie do budowniczych z okolic gminy Białe Błota:

1. Czy ktoś z Was wie, gdzie mieści się (i jak się nazywa) "jakaś" hurtownia materiałów budowlanych w Cielu?

2. Podobne pytanie dotyczące "jakiegoś" tartaku w tych okolicach?

 

I jeszcze tak przy okazji z innej beczki, macie wiedzę jakiej szerokości bloczki fundamentowe zastosować do ścian jednowarstwowych 40 ? (może jest jakiś szczególny, magiczny sposób kładzenia bloczków np. obrócić je czy cuś?)

Czekam na odpowiedź i pozdrawiam.... :wink:

 

Agniha

 

 

Witam

 

Są dwa tartaki w Prądkach.

Miejscowośc pomiędzy Cielem a Zielonką

prowadzi je dwóch braci(chyba)

Nazwisko Flejter

 

Hurtownie

Koło Ciela jest hurtownia przy obwodnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam

mam pytanie jaka cena jest bloczków betonowych B-20,B-15 w betoniarni w Murowańcu proszę o odpowiedz

 

Niestety ja nie znam obecnej ceny . Bloczki będę kupował dopiero za jakieś dwa trzy miesiące więc jeszcze o cenę nie pytałem .

Pozdrawiam

GACUŚ RADZIŁ BYM CI JUŻ OGLĄDAĆ SIĘ ZA BLOCZKAMI BETONOW WPŁACISZ PRZEDPŁATĘ I ZAŁATWIONE MASZ JESZCZE PO MNIEJSZEJ CENIE A ZA 2-3 MIECHY CENY MOGĄ ZNACZNIE UROSNĄĆ JA ZAKUPIŁEM W BUDOPOLU PO 2.70 ZA SZT NETTO TO JESZCZE TANIO RADZIŁBYM CI JECHAĆ I ZAKUPIĆ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GACUŚ RADZIŁ BYM CI JUŻ OGLĄDAĆ SIĘ ZA BLOCZKAMI BETONOW WPŁACISZ PRZEDPŁATĘ I ZAŁATWIONE MASZ JESZCZE PO MNIEJSZEJ CENIE A ZA 2-3 MIECHY CENY MOGĄ ZNACZNIE UROSNĄĆ JA ZAKUPIŁEM W BUDOPOLU PO 2.70 ZA SZT NETTO TO JESZCZE TANIO RADZIŁBYM CI JECHAĆ I ZAKUPIĆ

 

No właśnie rozważam taką ewentualność . Przewidywana cena przez Gromala troszkę mnie przeraziła . :o :o :o .

Jak tylko otrzymam projekt zaadaptowany ,( sprawdzę potrzebne ilości ) zamierzam poczynić kroki w tej sprawie :wink:

 

A jak chodzi o bloczki z budopolu , to cena jest razem z transportem ?

Czy za transport musisz osobno zapłacić ?

 

Tak po za tym to dzięki za dobrą radę :wink: , w końcu od czego są forumowicze :)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GACUŚ RADZIŁ BYM CI JUŻ OGLĄDAĆ SIĘ ZA BLOCZKAMI BETONOW WPŁACISZ PRZEDPŁATĘ I ZAŁATWIONE MASZ JESZCZE PO MNIEJSZEJ CENIE A ZA 2-3 MIECHY CENY MOGĄ ZNACZNIE UROSNĄĆ JA ZAKUPIŁEM W BUDOPOLU PO 2.70 ZA SZT NETTO TO JESZCZE TANIO RADZIŁBYM CI JECHAĆ I ZAKUPIĆ

 

No właśnie rozważam taką ewentualność . Przewidywana cena przez Gromala troszkę mnie przeraziła . :o :o :o .

Jak tylko otrzymam projekt zaadaptowany ,( sprawdzę potrzebne ilości ) zamierzam poczynić kroki w tej sprawie :wink:

 

A jak chodzi o bloczki z budopolu , to cena jest razem z transportem ?

Czy za transport musisz osobno zapłacić ?

 

Tak po za tym to dzięki za dobrą radę :wink: , w końcu od czego są forumowicze :)

Pozdrawiam :)

 

 

Transport to 250zł samochód z HDS ale myślę że to i tak tanio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gacuś a Ty też z silikatów budujesz ?

 

My budujemy z betonu komórkowego, ale ceny są porażające i materiałów brak :(

 

Cześć

No ja też z jakiegoś betonu komórkowego , ściany mam dwuwarstwowe - bloczek 24 + 12cm styropianu .

No niestety materiałów brak i ceny ostro do góry :o :-? :evil: :evil: :evil: :evil:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bede budowala z takich materialow jakiego fachowca dorwe - od silki mam jednego - bylismy zdecydowani na sike - ale fachowiec sredni...reszta nie chce budowac z silki

na ytonga jednego - fajny - ale znow nie jestesmy zdecydowani na ytonga

na bk wiecej ludu - no i to najbardziej do mnie przemawia - jak sie zmyje albo bedzie budowal ponizej moich oczekiwan - znajde innego. Z silki bedzie trudniej...poki co - myslimy, mamy jeszcze chwilke czasu na zastanowinie sie

ceramiki raczej nie bierzemy pod uwage. Chyba ze zauroczy nas jakis bob budwniczy ktory koniecznie zechce budowac z tego materialu

Jednym slowem - ekipa rzadzi :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gacuś a Ty też z silikatów budujesz ?

 

My budujemy z betonu komórkowego, ale ceny są porażające i materiałów brak :(

 

Witam

właśnie z czego budować jzkie materiały są teraz najtańsze

gazobeton 9 zł

porotherm 7-8zł

silka 6 zł

i co dalej

 

Witam

Obawiam się że teraz nie ma czegoś takiego jak najtańszy materiał budowlany (na ściany)

Wszystkie materiały po przeliczeniu na metr kwadratowy wychodzą w zbliżonej cenie , nie ma jakiś kolosalnych różnic cenowych :cry: :cry: :cry:

Obecnie zaczyna się patrzeć na to , na ile dany materiał jest dostępny , jaki jest czas oczekiwania ,oraz tak jak napisała mkkafe z czego buduje dany fachowiec :cry: :evil: cena odchodzi na drugą linię :cry:

Oczywiście to jest tylko moje zdanie , ktoś inny może mieć inne :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Jak wy wywoziliście gruz i pozostałości z budowy - kontener, czy wywrotka i na wysypisko - jeśli macie kogoś solidnego i niedrogiego kto podejmie się wywieźć ze 6m3 to proszę o info.

 

Potrzebuję kilka wywrotek dobrej ziemii pod trawkę, jak macie jakieś namiary to poproszę.

 

Ania&Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...