Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich!

 

Jak wy wywoziliście gruz i pozostałości z budowy - kontener, czy wywrotka i na wysypisko - jeśli macie kogoś solidnego i niedrogiego kto podejmie się wywieźć ze 6m3 to proszę o info.

 

Potrzebuję kilka wywrotek dobrej ziemii pod trawkę, jak macie jakieś namiary to poproszę.

 

Ania&Piotr

 

Ja zamawiałem kontener na śmieci z firmy Sanitrans, a później z Taro. Zależy też od rejonizacji. Dzwonisz, podstawiają kontener. Zapełniasz go i po dwóch dniach i Ci to wywożą. Taka przyjemność ok. 270zł brutto. :evil:

 

Zapełniałem tylko tym co nie dało się spalić, a i tak wyszły 2 kontenery

 

co do ziemi to miałem kilka namiarów ... muszę poszukać w domu

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gacuś a Ty też z silikatów budujesz ?

 

My budujemy z betonu komórkowego, ale ceny są porażające i materiałów brak :(

 

Witam

właśnie z czego budować jzkie materiały są teraz najtańsze

gazobeton 9 zł

porotherm 7-8zł

silka 6 zł

i co dalej

 

Witam

Obawiam się że teraz nie ma czegoś takiego jak najtańszy materiał budowlany (na ściany)

Wszystkie materiały po przeliczeniu na metr kwadratowy wychodzą w zbliżonej cenie , nie ma jakiś kolosalnych różnic cenowych :cry: :cry: :cry:

Obecnie zaczyna się patrzeć na to , na ile dany materiał jest dostępny , jaki jest czas oczekiwania ,oraz tak jak napisała mkkafe z czego buduje dany fachowiec :cry: :evil: cena odchodzi na drugą linię :cry:

Oczywiście to jest tylko moje zdanie , ktoś inny może mieć inne :wink:

Pozdrawiam

 

... do czego to doszło :evil: :x :evil:

ja gazobeton 24 z Solbetu kupowałem po 5zł, a bloczek fundamentowy po 2,40

teraz to szok, jak producenci wykorzystują koniunkturę ... przeciesz koszty produkcji aż tak nie wzrosły !!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja zamawiałem kontener na śmieci z firmy Sanitrans, a później z Taro. Zależy też od rejonizacji. Dzwonisz, podstawiają kontener. Zapełniasz go i po dwóch dniach i Ci to wywożą. Taka przyjemność ok. 270zł brutto. :evil:

 

Zapełniałem tylko tym co nie dało się spalić, a i tak wyszły 2 kontenery

 

co do ziemi to miałem kilka namiarów ... muszę poszukać w domu

 

pzdr

 

Jak długo taki kontener może stać na działce???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sie kiedys dla nich zle skonczy - juz materialy oplaca sie kupic u naszych poludniowych sasiadow :roll: Brak umiaru. Nie sadze aby materialy szly non stop w gore :roll: Moge tylko powiedziec ze to nie jest zbyt szczesliwy moment na budowanie, ale sama sie w ten wir pcham :wink:

 

Dzis podpisalismy umowe z energetyka Naklo - zgodzili sie nam wybudowac linie, przylacze pradu bedziemy miec w ciagu najblizszego polrocza :lol: - ale za to teraz musimy znow isc w laski do sasiada i poprosic go o zgode na zalozenie podlicznika " na teraz"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja zamawiałem kontener na śmieci z firmy Sanitrans, a później z Taro. Zależy też od rejonizacji. Dzwonisz, podstawiają kontener. Zapełniasz go i po dwóch dniach i Ci to wywożą. Taka przyjemność ok. 270zł brutto. :evil:

 

Zapełniałem tylko tym co nie dało się spalić, a i tak wyszły 2 kontenery

 

co do ziemi to miałem kilka namiarów ... muszę poszukać w domu

 

pzdr

 

Jak długo taki kontener może stać na działce???

 

to zależy od ustaleń. Ja brałem na weekend i odbierali we wtorek.

Ja brałem w gorącym okresie (po pierwszym listopada), gdzie było sprzątanie cmentarzy i wszystkie kontenery były zarezerwowane i musiałem się sprężać :lol:

 

Horiato widziałem wytyczenie :D :D :D , w sobotę chyba byłeś na działce, bo kogoś widziałem jak się kręcił ?? !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja mam pytanie: o ile mozna przesunac wytyczenie w stosunku do adaptacji (majac calkowicie zielone swiatlo z warunkow zabudowy) ?? Slyszalam ze metr..a potem trzeba juz zmiany akceptowac wpisem do dziennika. My chcac oszczedzic miejsca na dzialce zbytnio przyblizylismy sie do jednej z granic dzialki - i teraz zalujemy... :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja mam pytanie: o ile mozna przesunac wytyczenie w stosunku do adaptacji (majac calkowicie zielone swiatlo z warunkow zabudowy) ?? Slyszalam ze metr..a potem trzeba juz zmiany akceptowac wpisem do dziennika. My chcac oszczedzic miejsca na dzialce zbytnio przyblizylismy sie do jednej z granic dzialki - i teraz zalujemy... :-?

 

U mnie było to samo

 

Ja wykonuje to za pomocą pani która wykonywała adaptację,

 

 

Miałem budynek rownolegle do drogi, teraz bede miał równolegle do płotu sasiadki

 

 

Mój kierownik powiedział, ze drobną kotektę mozna zrobić, ale powazniejsze przesunięcia trzeba zgłościć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłam do Starostwa w sprawie wniosku o pozwolenie na bud. W sekretariacie powiedzieli, że w realizacji są sprawy ze stycznia. Pani, która ma gminę BB mówi, że ona realizuje wnioski z początku lutego:( Cóż przyjdzie mi poczekać pewnie jeszcze. Maja 60 dni więc myślę, że się wyrobią:) Babka powiedziła, że mają obłożenie ponad 100% w stosunku do kilku miesięcy wstecz.

 

Alex_ przyznaję bez bicia - pomachałam Twojemu mężowi jadąc ze swoim przez naszą cudną wioseczkę wczoraj popołudniem... :)

 

mkkafe - to kiedy następne spotkanko?

 

Pozdrawiam wszystkich

dori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dori to mnie teraz pocieszylas :-? ja liczylam na szybsze rozwiazanie sprawy

 

a spotkanko - zapraszamy - ale w tym tyg juz nie damy rady bo tescie przyjezdaja i w czwartek mamy notariusza - mieszkanko prawnie juz bedzie nasze :D

W nast tygodniu - kazdy dzien - oprocz weekendu bo wyjezdzamy

 

a w sprawie o ktorej rozmawialismy - mieszkania i podatki - mozecie tak zrobic jak planujecie - nie bedzie grzywny podatkowej :lol: - my zdecydowalismy sie zrobic darowizne mieszkania bo sprzedaz dopiero za rok - i nie mamy pewnosci ze przepisy za rok beda takie same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dori to mnie teraz pocieszylas :-? ja liczylam na szybsze rozwiazanie sprawy

 

cóż - nie trzeba było wycofywać 1-go projektu :lol: Żarty - żartami - spokojnie, bez paniki. O rany - ja to napisałam? W dobie kiedy majster chce znać konkretną datę rozpoczęcia, materiały drożeją, albo jak zamówisz to nie wiadomo w jakiej cenie przyjadą i też konkretna data jest potrzebna??!! Hehehe :lol: :evil: :roll: :D

 

a spotkanko - zapraszamy

to jesteśmy umówione!

 

a w sprawie o ktorej rozmawialismy - mieszkania i podatki - mozecie tak zrobic jak planujecie - nie bedzie grzywny podatkowej :lol: - my zdecydowalismy sie zrobic darowizne mieszkania bo sprzedaz dopiero za rok - i nie mamy pewnosci ze przepisy za rok beda takie same

Dziękuję. Co do aktualności przepisów to macie rację- może nasz rząd znowu wyjdzie młodym na przeciw :) :lol: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłam do Starostwa w sprawie wniosku o pozwolenie na bud. W sekretariacie powiedzieli, że w realizacji są sprawy ze stycznia. Pani, która ma gminę BB mówi, że ona realizuje wnioski z początku lutego:( Cóż przyjdzie mi poczekać pewnie jeszcze. Maja 60 dni więc myślę, że się wyrobią:) Babka powiedziła, że mają obłożenie ponad 100% w stosunku do kilku miesięcy wstecz.

 

Alex_ przyznaję bez bicia - pomachałam Twojemu mężowi jadąc ze swoim przez naszą cudną wioseczkę wczoraj popołudniem... :)

 

mkkafe - to kiedy następne spotkanko?

 

Pozdrawiam wszystkich

dori

 

Potwierdzam

 

Złozylem 2 lutego i chyba w czwartek odbieram, już z moja poprawka w sprawie usytuowania domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...