Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W tym tygodniu oddaję projekt do adaptacji. Zastanawiam się z czego postawić ściany. Do tej pory byłem przekonany o gazobetonie. No bo wpoiło mi sie że najtaniej a i dobrze. Ale przecież cena przez rok wzrosła od 6 zł do 14. Może on juz nie jest najtańszy. Zastanawiał się ktoś z Was nad tym. Czyli rozważał stasunek ceny do wymiarów?. Jeśli tak - to bardzo prosze o podzielenie się tymi dywagacjami. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eli - ja nie naleze do osob budujacych z najtanszych materialow i najnizszym kosztem - bo tak to juz jest ze najczesciej najnizsza cena jest wyznacznikiem jakosci - choc oczywiscie nie zawsze tak sie dzieje - a zdarza sie ze jest tez odwrotnie.

Zalozylismy ze bedziemy isc srodkiem - srednie ceny, srednia jakosc. Materialy ktore maja wplyw na pozniejsze koszty utrzymania mieszkania chcialabym miec lepsze=drozsze (okna, welna min itp)

Juz na starcie zycie zweryfikowalo nasze zalozenia - i sciany bedziemy budowac na 99 % z Ytonga - nie dlatego ze tak chce - ale dlatego ze murarz ktory nam pasuje buduje tylko z Ytonga (Graczyk - dzieki :wink: ) Inni - niewiele tansi - czasem drozsi - nie wzbudzili mojego zaufania do tego stopnia aby pojsc z nimi za wspolprace (np za 45 tys za stan surowy otwarty) Wiec wyjscia nie mam.

Juz pisalam kiedys - teraz planujac budowe z czego to ile masz gotowki w kieszeni ma srednie znaczenie - liczy sie jeszcze dostepnosc materialu i ekipa ktora ma dla Ciebie czas i ktorej mozna zaufac. Chyba ze budujesz sam. Pomysl o tym :roll: Smutne - ale prawdziwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje

A co do uprawomocnienia - mozna zebrac podpisy od sasiadow ktorzy mogliby sie sprzeciwic - ze tego nie zrobia - my tak zrobimy i w ten sposob uprawomocnienie bedzie w dniu otrzymania pozwolenia :lol:

 

Witam serdecznie - mam pytanie - jak mają wyglądać takie oświadczenia od sąsiadów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje

A co do uprawomocnienia - mozna zebrac podpisy od sasiadow ktorzy mogliby sie sprzeciwic - ze tego nie zrobia - my tak zrobimy i w ten sposob uprawomocnienie bedzie w dniu otrzymania pozwolenia :lol:

 

Witam serdecznie - mam pytanie - jak mają wyglądać takie oświadczenia od sąsiadów?

 

jeszcze tego nie wiem - czytalam tylko w dziennikach na forum ze budujacy tak robili

jutro zamierzam zadzwonic do Starostwai sie dokladnie wywiem. Jesli bede miala jakies wiesci - napisze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jeśli chcecie budować w gminie Białe Błota i sprawę prowadziła pani Krauze to możecie zapomnieć. Przerabiałem to już. Sąsiedzi nie są stroną bo nie mogą oprotestować pozwolenia jeśli oczywiście nie zbliżacie się do granicy działki więcej niż można. Oni nawet nie są zawiadamiani o tym, że ich sąsiad występuje o pozwolenie na budowę. Zaangażowałem w tę sprawę dwóch prawników, bez skutku. Ale... życzę powodzenia.

 

Pozdrawiam

maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłam supoerx w Wodanie na Osowej.

 

JAKA CENA SUPOREXU

 

Dariusz - zamawiałam miesiąc temu. Dowiedziałam się przy tym, że jeśli chciałabym na "teraz-zaraz" to ceny są wyższe, ale jeśli mogę poczekać (a ja nawet chciałam poczekać) to będzie taniej. Rozumiecie coś z tego. Druga sprawa, to przedpłata za towar, za który i tak nie masz pewności w jakiej cenie go kupisz!! :evil: To istne wariactwo!!! Zamawiałam jak ceny kształtowały się na poziomie 8,55 brutto. W międzyczasie dowiedziałam się, że ceny wzrosły o kilka procent. Niestety nie wiem w jakiej cenie ostatecznie on wyjedzie z Solbetu :( Ale i tak powinnam się cieszyć, że w ogóle będę go miała. :-? 8) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sąsiad a na kiedy chcesz się umówić? Bo my też się do tego koparkowego chcemy wybrać, więc może za jednym odpaleniem koparki obleci dwie działki i bedzie taniej. :D :D :D

 

Nie wiem dokładnie- jutro mam geodetę prawdopodobnie, więc po wytyczeniu może kopać (będzie wiadomo dokładnie gdzie i ile).

Dam Ci znać jakby co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie - ma prosbe

Wklejam rzut parteru

chcialabym sobie obliczyc ile doplace za standard wytyczenia

standard czyli 4 wierzcholki

a doplata obejmuje plus 50 zl za kazda os

cokolwiek to znaczy

 

wiec mam 4 wierzcholki

i dodatkowo wypustke od strony frontu i tarasu

pomozcie plisss

http://img242.imageshack.us/img242/7666/dom4173kl1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Wszystkich drogich forumowiczów po dłuższej przerwie i ślę spóźnione zyczenia wielkanocne

:D

 

Byliśmy w święta w Murowańcu na spacerku i trafiłam na budowę Gromala-machina ruszyła na całego .U nas też juz bloczki fundamentowe stawiają :D

 

GROMAL - wywołuję Cię ,bo mam prośbę do Ciebie.... :) Na przeciw Waszej budowy stoi domek zadaszony z dwuspadzistym dachem(twój sąsiad).Jeżeli masz kontakt proszę zapytaj jaką on kładł dachówkę -podoba mi się kolor(baaaaaardzo).To jest chyba ceramiczna -gdyby chciał zdradzic producenta i nazwę koloru byłabym wdzięczna.

Będę próbowała go upolowac sama na spytki ,ale gdyby Ci się udało do z góry dziekuję

 

A WSZYSTKIM GRATULUJĘ POSTĘPÓW W BUDOWIE :D

 

AGA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie - ma prosbe

Wklejam rzut parteru

chcialabym sobie obliczyc ile doplace za standard wytyczenia

standard czyli 4 wierzcholki

a doplata obejmuje plus 50 zl za kazda os

cokolwiek to znaczy

 

wiec mam 4 wierzcholki

i dodatkowo wypustke od strony frontu i tarasu

pomozcie plisss

http://img242.imageshack.us/img242/7666/dom4173kl1.jpg

 

wydaje mi się że dojdzie Ci 6 wierzchołków. dwa do "wypustki" z przodu + jeden naprzeciwko prawego rogu, dwa do "wypustki" tarasowej i dodatkowo w miejscu słupa by wyznaczyć oś ściany bocznej tarasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...