Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Od schodów nikogo nie mam. Tynkarza moge polecić jak u mnie zrobi! Zapraszam do nas jak będzie je wykonywał to wtedy ocenicie!

 

Dzięki Aga :p

a jakie tynki będziecie robić - cem.-wap. czy gipsowe? bo jeszcze nie podjęliśmy ostatecznej decyzji...

 

Na 100 % maszynowe gipsowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gacus no wlasnie, dlatego sie troche obawiam tego zakupu. Bo te bloczki bylyby od producenta - wiec nie mam pewnosci co by do nich wlozyl - wiedzac ze robi je dla mnie bez faktury

 

Poczytaj sobie te kilka wątków , są o tym jak sprawdzić wytrzymałość bloczków .

Może ta lektura troszkę pomoże :wink:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=11725&highlight=bloczki+fundamentowe

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=33379&highlight=bloczki+fundamentowe

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=45405&highlight=bloczki+fundamentowe

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=79353&highlight=bloczki+fundamentowe

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech będą chwaleni wszyscy inwestorzy z grupy bydgosko-toruńskiej.

 

Przez dwa dni chłonąłem wiedzę zawartą na 93 stronach tego tematu i jakem głupim się urodził, tak i głupim zostałem. Zresztą będąc bardzo majętnym przyszłym właścicielem 4 (?) kątów (nie chwaląc się "posiadam" tylko adres internetowy do interesującego mnie domu) powinienem chyba jednak przenieść się do "Grupy Oszołomów".

 

Może dlatego wybaczycie mi, że razem z pierwszą wizytą, miast tylko się przywitać, pytania zadawać będę:

w Cielu jest firma Eko-Dom która buduje domy w technologii szkieletu lub bala. Poszukuję namiaru na osoby które miały przyjemność (lub nie) współpracować z tą firmą.

 

Pozdrawiam

Jerzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Wszystkich drogich forumowiczów po dłuższej przerwie i ślę spóźnione zyczenia wielkanocne

:D

 

Byliśmy w święta w Murowańcu na spacerku i trafiłam na budowę Gromala-machina ruszyła na całego .U nas też juz bloczki fundamentowe stawiają :D

 

GROMAL - wywołuję Cię ,bo mam prośbę do Ciebie.... :) Na przeciw Waszej budowy stoi domek zadaszony z dwuspadzistym dachem(twój sąsiad).Jeżeli masz kontakt proszę zapytaj jaką on kładł dachówkę -podoba mi się kolor(baaaaaardzo).To jest chyba ceramiczna -gdyby chciał zdradzic producenta i nazwę koloru byłabym wdzięczna.

Będę próbowała go upolowac sama na spytki ,ale gdyby Ci się udało do z góry dziekuję

 

A WSZYSTKIM GRATULUJĘ POSTĘPÓW W BUDOWIE :D

 

AGA

 

Jak go spotkam to się zapytam, ale na razie nie było go widać, wiem natomiast że na domku na tablicy jest do niego numer tel. ale trzeba mieć lornetkę :o bo przez płot nie widać.

 

A dziś właśnie wylali mi wylewkę na fundamencie i od jutra mury pną się do góry a finanse w dół.

Pozdrawiam.

 

 

dzięki gromal za odpowiedź :D

u nas też prace galopują do przodu.Jak sąsiad się pojawi to proszę zapytaj o tę dachówkę

 

pozdrawiam

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech będą chwaleni wszyscy inwestorzy z grupy bydgosko-toruńskiej.

 

Przez dwa dni chłonąłem wiedzę zawartą na 93 stronach tego tematu i jakem głupim się urodził, tak i głupim zostałem. Zresztą będąc bardzo majętnym przyszłym właścicielem 4 (?) kątów (nie chwaląc się "posiadam" tylko adres internetowy do interesującego mnie domu) powinienem chyba jednak przenieść się do "Grupy Oszołomów".

 

Może dlatego wybaczycie mi, że razem z pierwszą wizytą, miast tylko się przywitać, pytania zadawać będę:

w Cielu jest firma Eko-Dom która buduje domy w technologii szkieletu lub bala. Poszukuję namiaru na osoby które miały przyjemność (lub nie) współpracować z tą firmą.

 

Pozdrawiam

Jerzy

 

Witam

 

napisałam na priv i proszę opisz bardziej docelowe miejsce Twojego domku

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z transportem brutto wyjdzie ok. 4,16

 

bez 3,66 brutto

 

bez faktury?? czyli od producenta?

mozesz zdradzic gdzie kupowales?

 

ło matko

 

drogo

 

mi z transportem wyjdzie 2,53 bez faktury

 

poszukaj dobrze bo moze sie okazac, ze przeplacisz - naprawde poszukaj

naprawde szukalam :x - to jedna z nizszych cen - jeszcze przed negocjacjami

obawiam sie ze taniej nie znajde - ale jeszcze podzwonie

Gorgio - witaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawde szukalam :x - to jedna z nizszych cen - jeszcze przed negocjacjami

obawiam sie ze taniej nie znajde - ale jeszcze podzwonie

 

dzis bylem w innej dobrej, znanej firmie w toruniu placic za beton z guchy na lawy

 

bloczki przy wiekszych ilosciach maja po 2,60 - torbet na polnej w toruniu

 

pewnie netto i bez transportu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KarolinaS Biale Blota-Lisi Ogon-Łochowo Bruko Bud 583 60 99

 

Piotrulex - faktycznie tanio - nawet przywioza do mnie - ale juz z transportem sie przestaje oplacac

Znalazlam u siebie po 2,9 netto - 10 groszy tansze niz wczorajsze, 80 zl w kieszeni..tylko ze inny wymiar :roll: Wiec potrzebuje ich wiecej..ech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kola rozmawiałem wczoraj z koparkowym ze Strusiej, marudził, marudził, że on tą białoruśką swoją może tylko zepchnać, że jak wytyczone to cięzko itp.

W każdym razie ja go nie biorę, jak chcesz to wy z nim pogadajcie jeszcze.

Pozdrawiam serdecznie starych i nowych forumowiczów. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kola rozmawiałem wczoraj z koparkowym ze Strusiej, marudził, marudził, że on tą białoruśką swoją może tylko zepchnać, że jak wytyczone to cięzko itp.

W każdym razie ja go nie biorę, jak chcesz to wy z nim pogadajcie jeszcze.

Pozdrawiam serdecznie starych i nowych forumowiczów. :D

 

Ok dzięki. Nam właśnie chodzi o ściągnięcie humusu bo kopać to moi murarze chcą sami (jak chcą to nie będę im bronic :)) więc się chyba nada. Będę w sobotę to z nim pogadam. Pozdrowionka :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od schodów nikogo nie mam. Tynkarza moge polecić jak u mnie zrobi! Zapraszam do nas jak będzie je wykonywał to wtedy ocenicie!

 

Dzięki Aga :p

a jakie tynki będziecie robić - cem.-wap. czy gipsowe? bo jeszcze nie podjęliśmy ostatecznej decyzji...

 

Na 100 % maszynowe gipsowe

 

A i okna juz masz też :-))

Mam te same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kola rozmawiałem wczoraj z koparkowym ze Strusiej, marudził, marudził, że on tą białoruśką swoją może tylko zepchnać, że jak wytyczone to cięzko itp.

W każdym razie ja go nie biorę, jak chcesz to wy z nim pogadajcie jeszcze.

Pozdrawiam serdecznie starych i nowych forumowiczów. :D

 

aż niesamowite zjawisko, że koparkowy marudzi

jeszcze jest szansa spróbowac u tego w Murowaniec 1

istne jaja co się teraz dzieje w budowlance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma kierownika budowy za przyzwoitą kasę? Za "przyzwoitą" to rozumien nie wiecej niż 1.500zł. Fajnie jakby się interesował budową, ale przesadnie upierdliwy nie musi być. :lol: Gdyby ktos miał takiego bardzo proszę o podanie namiarów. Albo na Forum albo na Priva. Z góry dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby ciutek poprzynudzać tak lokalnie, to znowu ruszła kwestia równania drogi

w wiadomym miejscu, pani w gminie BB ma sporo czasu, zasugerowała, że być może to się uda po długim majowym weekendzie,

coś napomnkęła a uzupełnianiu żwiru, może macie jakieś doświadczenia w tej kwestii, bo słyszałam że to kurzy jak sucho, ale również piasek i tłuczeń też kurzą, bo jak co można by odwołac żwirek zanim to posypie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów Bydgosko-Toruńskich.

Jestem na etapie zakupu działki (umowa przedwstępna) i wyboru projektu (proj. Gamma2 patrz foto) ale już interesuje mnie temat budowy domu. Na razie czytam uważnie forum ale wkrótce będę aktywnym uczestnikiem dyskusji. Napewno będę potrzebował Waszej pomocy. Liczę na Was a zwłaszcza na osoby budujące lum już mieszkające w gminie Osielsko. Może ktoś mnie nakieruje na solidnych, lokalnych wykonawców.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma kierownika budowy za przyzwoitą kasę? Za "przyzwoitą" to rozumien nie wiecej niż 1.500zł. Fajnie jakby się interesował budową, ale przesadnie upierdliwy nie musi być. :lol: Gdyby ktos miał takiego bardzo proszę o podanie namiarów. Albo na Forum albo na Priva. Z góry dziękuję.

 

Przyłączam się do prośby. Pomóżcie znaleść dobrego kierownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...