Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

znow zaczelam stronke :lol:

 

Musze Wam powiedziec ze dzis bylismy na inspekcji :lol: u Graczyka - i naprawde piknie u Niego jest :D Sprzedal nam fachowca wiec przed slowem skoczylismy zobaczyc wykonana robote. Bardzo nam sie podobalo.

Rowniez podobalo sie mojej starszej corce - zwlaszcza kaluza pod tarasem :lol:

 

O rany ale dawno mnie tutaj nie było ale roboty mam tyle że na pisanie i czytanie brakuje czasu. O Twoim poście powiedzieli mi przy kolacji MaciejKo więc go szukałem. Miło mi, że się podobało. Dziś jest jeszcze lepiej bo wszystko posprzątane, zamiecione, poukładane. Niestety kałuża wyschła. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D :D :D

no to cos napisze

dzis popoludniu moze bedzie pozwolenie. Napewno w tym tyg bedzie. Od razu bedzie prawomocne - nie wiem w sumie od czego to zalezy - my napiszemy od reki stosowne oswiadczenie - moze dlatego ze nie mamy sasiadow jeszcze jest to takie proste..

w sobote geodeta umowiony

 

wszystkok nabralo tempa

wszystko dlatego ze facet - murarz wyjezdza i mu sie pali - jak wroci chce miec lawy juz wylane

 

pytanie:

gdy zglaszam rozpoczecie robot budowlanych - musze czekac tydzien ze zdjeciem humusu, czy z pracami ziemnymi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D :D :D

no to cos napisze

dzis popoludniu moze bedzie pozwolenie. Napewno w tym tyg bedzie. Od razu bedzie prawomocne - nie wiem w sumie od czego to zalezy - my napiszemy od reki stosowne oswiadczenie - moze dlatego ze nie mamy sasiadow jeszcze jest to takie proste..

w sobote geodeta umowiony

 

wszystkok nabralo tempa

wszystko dlatego ze facet - murarz wyjezdza i mu sie pali - jak wroci chce miec lawy juz wylane

 

pytanie:

gdy zglaszam rozpoczecie robot budowlanych - musze czekac tydzien ze zdjeciem humusu, czy z pracami ziemnymi??

 

żeby nie zapeszać to nie GRATULUJEMYYYY!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D :D :D

 

pytanie:

gdy zglaszam rozpoczecie robot budowlanych - musze czekac tydzien ze zdjeciem humusu, czy z pracami ziemnymi??

 

Witam

Mkkafe z tego co wiem w samej ziemi możesz sobie kopać i wbijać słupki ile tylko masz chcesz, więc możesz startować i przygotowywać wszystko pod fundamenty

 

No i oczywiście wielkie gratulacje czas budowy się zaczyna!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie dzwonil architekt - jutro odbieramy pozwolenie :D

 

Ja też oczywiście gratuluję startu!!!

 

U mnie w piątek geodeta. No i szukam koparkowego - podzwoniłam trochę - ceny od 70 do 100zł/h. Czasami w cenie dojazd. Ale zastanawia mnie fakt, że jedni mówią o tym, że taka robota trwać będzie ok 2-3 h a inny wyskoczył, że zajmuje mu to 8 h (!!!?). Ja rozumiem, że skoro kasuje za godzinę określoną kwotę to wiadomo, że im dłużej pokręci się w kółko tym więcej skasuje. W taki sposób to ja mogłabym i tydzień zdejmować humus ;)

A ile u Was zajęło zdjęcie warstwy humusu pod fundament?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cegłę rozbiórkową kupię 1500 szt

 

Proszę o wiadomości na priv.

 

Dzisiaj w anonsach znalazłam kilka namiarów:

- czerwona z rozbiórki 0,80zł (Brześć Kujawski) 609 39 69 79

- Kowalewo Pomorskie 0,10zł (tak było napisane - nie wiem czy nie błędnie?) Kowalewo Pomorskie 608 36 80 82

- przedwojenna, czerwona 0,80zł Bydgoszcz 664 18 37 18

 

może jeszcze Ci się to przyda...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie mam upragnioną adaptację!!! Teraz szybciutko do urzędu i oczekiwanie na pozwolenie na bud.

Chciałabym Was zapytać, czy to prawda,że badania gruntu wykonuje się tylko wtedy, kiedy dom będzie podpiwniczony?

I jeszcze jedno pytanie - czy oprócz działań geodety można coś jeszcze robić na działce przed otrzymaniem pozwolenia na bud., nie narażając się na restrykcje urzędników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... I jeszcze jedno pytanie - czy oprócz działań geodety można coś jeszcze robić na działce przed otrzymaniem pozwolenia na bud., nie narażając się na restrykcje urzędników.

 

Obawiam się że przed otrzymaniem pozwolenia na budowę nie można nic robić co miałoby coś wspólnego z budowanym obiektem . Mówi o tym prawo budowlane :

 

Art. 41.

1. Rozpoczęcie budowy następuje z chwilą podjęcia prac przygotowawczych na terenie

budowy.

2. Pracami przygotowawczymi są:

1) wytyczenie geodezyjne obiektów w terenie;

2) wykonanie niwelacji terenu;

3) zagospodarowanie terenu budowy wraz z budową tymczasowych obiektów;

4) wykonanie przyłączy do sieci infrastruktury technicznej na potrzeby budowy.

3. Prace przygotowawcze mogą być wykonywane tylko na terenie objętym pozwoleniem

na budowę lub zgłoszeniem.

12 ust. 7;

2006 r.

poz. 1046.

 

Przyjęło się w naszym kraju że takie prace wykonuje się wcześniej a wpisu do dziennika dokonuje później po otrzymaniu i uprawomocnieniu się pozwolenia .

Można powiedzieć że jest takie społeczne przyzwolenie na przeprowadzenie takich prac przygotowawczych jeszcze przed pozwoleniem , no chyba że ma się nadgorliwego sąsiada :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...