Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gromal pochwal się gdzie zamawiałeś więżbę? A może ktoś inny ma namiary na dobre tartaki?

 

No właśnie... podbijam temat. Mam dostać kontakt do tartaku spod Piły - prawdopodobnie są bardzo konkurencyjni. Jak coś będę wiedziała dam znać.

W między czasie również proszę o informacje na ten temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gromal pochwal się gdzie zamawiałeś więżbę? A może ktoś inny ma namiary na dobre tartaki?

 

No właśnie... podbijam temat. Mam dostać kontakt do tartaku spod Piły - prawdopodobnie są bardzo konkurencyjni. Jak coś będę wiedziała dam znać.

W między czasie również proszę o informacje na ten temat :)

 

Zdaje się Dori, że jestesmy na tym samym etapie. :D

 

Ekipa już zaczęła czy zbiera jeszcze siły? :D :D :D

 

p.s. no i pozdrawiam sąsiadkę. Nawet nie wiedziałam, że tak blisko się budujesz 8) 8) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się Dori, że jestesmy na tym samym etapie. :D

Ekipa już zaczęła czy zbiera jeszcze siły? :D :D :D

p.s. no i pozdrawiam sąsiadkę. Nawet nie wiedziałam, że tak blisko się budujesz 8) 8) 8)

 

:) zgadza się :)

Tak więc ekipa wchodzi po weekendzie majowym. Wcześniej musi wjechać koparakowy. Deseczki zapewne już widziałaś przejeżdżając obok:)

O rany taka adrealina siedzi we mnie:)

Kiedy u Was i jaki koparkowy? Może umówię się z tym samym - koszty byłyby dla nas niższe, rozumiesz promocja dwa plus jeden :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się Dori, że jestesmy na tym samym etapie. :D

Ekipa już zaczęła czy zbiera jeszcze siły? :D :D :D

p.s. no i pozdrawiam sąsiadkę. Nawet nie wiedziałam, że tak blisko się budujesz 8) 8) 8)

 

:) zgadza się :)

Tak więc ekipa wchodzi po weekendzie majowym. Wcześniej musi wjechać koparakowy. Deseczki zapewne już widziałaś przejeżdżając obok:)

O rany taka adrealina siedzi we mnie:)

Kiedy u Was i jaki koparkowy? Może umówię się z tym samym - koszty byłyby dla nas niższe, rozumiesz promocja dwa plus jeden :lol:

 

Zależy jaki koparkowy. Od humusu już był, a fundamenty chłopacy sami chcą kopać. Zaczynają zdaje się w środę :lol: Żeby tylko ładna pogoda była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki koparkowy. Od humusu już był, a fundamenty chłopacy sami chcą kopać. Zaczynają zdaje się w środę :lol: Żeby tylko ładna pogoda była.

 

U nas w tym tygodniu humus, po weekendzie ręczne kopanie fundamentów :)

 

No a teraz szukam Tartaku!

Rozglądam się za oknami.

Aha - i muszę znaleźć dobrą cenę na strop - uderzę też zapewne do Alex :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kompletuje wyprawke :lol: dla naszego nowego dziecka - czyli domu ;))

jesli ktos potrzebowalby bloczki fundamentowe z betonu B-20 ( wszedzie sa z B-15 a ja musze miec B-20 - dosc trudno je dostac) to moge dac namiar - 2,9 - 2,8 netto bez transportu.

 

Stal zamowilam w Stalexie - najtaniej 2,63 i 2,68 netto

 

Cement i wapno w Wodanie - tez dobre ceny

 

Mam tez namiary na taniego i dobrego geodete - ma bardzo konkurencyjne ceny, z Koronowa

 

Szukam przyzwoitego zwiru - skad???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

 

Mam pytanie z jakiej firmy zamawialiście okna PCV lub drewniane ( najlepiej firma z Bydgoszczy i okolic ) ?

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Firma M&S na ul. Inowrocławskiej. Mają też biuro na Jagiellońskiej vis a vis WEMA i MediaMarkt, oraz na Fordońskiej (tam są okna drewniane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny towaru to my sami nakręcamy. Skąd to wiem?

Dzisiaj otrzymałem ofertę kupienia (od tego samego dostawcy) bloczków 24x24x590 bez PW po 8,6 brutto.

W pewnym sensie my sami nakręcamy, ale tylko dlatego, ze tylu jest budujących się i ludzie potrzebują materiał. A hurtownicy podwyższają ceny bo wiedzą, ze towar i tak zostanie kupiony. Robią zapisy i sztucznie zawyżają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zaczynam przygodę z budową, tzn. mam działkę, projekt, wypis i wyrys, złożyłem wnioski o warunki techniczne przyłączenia mediów - czyli papierologia.

Mam pytanie do zacznynających budowę, czy naprawdę jest tak ciężko z ekipami i materiałami budowlanymi? Mam w planach zacząć w czerwcu i czytając artykuły w gazetach o wielkim ssaniu w branży budowlanej to nie sądze, że mi się uda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak materiału będziesz szukał w markecie budowlanym a ekip w expresie bydgoskim to faktycznie bedzie cięzko szukać ;-))

 

Da radę wszystko załatwić, tyle że trzeba się naszukać.

 

JesterS

 

ps. wziąłem prawie ostatnie worki cementu w Castoramie w zeszły piątek - taniej było niż w składach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przesunac - maly problem kierownik musi to wpisac do dziannika i po sprawie

Gorzej z dodaniem okna..to juz nie jest takie proste i wymaga zgody architekta

tak mysle - jesli sie myle - poprawcie mnie

 

Już się dowiedziałem

Okna po zgodzie architekta co produkowal projekt można zmieniać po wpisie do dziennika budowy przez uprawionego architekta/projektanta.

 

JesterS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak materiału będziesz szukał w markecie budowlanym a ekip w expresie bydgoskim to faktycznie bedzie cięzko szukać ;-))

 

Da radę wszystko załatwić, tyle że trzeba się naszukać.

 

JesterS

 

ps. wziąłem prawie ostatnie worki cementu w Castoramie w zeszły piątek - taniej było niż w składach

 

po ile byl ten cement?? Pytam z ciekawosci, bo ja dzis najtaniej wyszukalam po 10,37 brutto z transportem/worek 25 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie a ja spytam o bednarkę, czyli uziemienie. Nie mogę znaleźć w projekcie jej usytuowania. Gdzie tak naprawdę powinna być, bo że warto już ją zamontować na etapie fundamentów to szanowny małżonek jgosik nie omieszkał mi na szczęście powiedzieć :)[ /quote]

 

najlepiej jak bednarka jest przyspawana do zbrojenia ławy fundamentowej i jest wystawiona ponad powierzchnię terenu w którymś z narożników - najlepiej mało widocznym gdyż warto tam zamontować złącze kontrolne zabudowane drzwiczkami. do tego złącza podłączyć można przewód ochronny instalacji elektrycznej i ewentualne zwody odgromówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...