Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Kero
Słuchajcie a ja spytam o bednarkę, czyli uziemienie. Nie mogę znaleźć w projekcie jej usytuowania. Gdzie tak naprawdę powinna być, bo że warto już ją zamontować na etapie fundamentów to szanowny małżonek jgosik nie omieszkał mi na szczęście powiedzieć :)

Jak chcesz to przejżyj mój dziennik budowy i zobaczysz na fotkach gdzie umieściłem bednarkę.

Jest ona zespolona ze zbrojeniem ław i wychodzi w miejscu gdzie będzie usytuowana cała tablica energetyczna.

Z mojej wiedzy wynika właśnie, że tam powinna być. Tę informację podał mi energetyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszczę proźbę potrzebuję kupić jedną paletę Ytonga lub BK gr 24 cm

 

Czuję się wywołany do tablicy więc jestem. Niestety nie mam takiej ilości Ytonga i nie w tym wymiarze.

Dziś zabrali ostatnią paletę 36,5.

 

Ja właśnie czekam na kolejny transport z Ytongiem 36,5 i ciekaw jestem za ile on teraz stoi, czy czasami nie przedrażam. Płace ok 16zł brutto za szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak materiału będziesz szukał w markecie budowlanym a ekip w expresie bydgoskim to faktycznie bedzie cięzko szukać ;-))

 

Da radę wszystko załatwić, tyle że trzeba się naszukać.

 

JesterS

 

 

W takim razie szukam ekipy budowlanej, która mogłaby zacząć pod koniec czerwca. Jeżeli ma ktoś namiar to prośba o maila na PW, ewentualnie tu.

 

Odebrałem w Żołędowie warunki techniczne podłączenia wodociągowego-kanalizacyjnego i się przeraziłem ilością uzgodnień :o :

 

- uzgodnienie z Zarządcą Drogi

- Telekomunikacja Polska S.A. - "Sprint"

- EL-NET (ciekawe czy mogę nie dostarczyć, bo El-Netu teoretycznie już nie ma, jest Netia)

- Zakład Gazowniczy

- ENEA

- Z.U.D.P. Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy

 

i pewnie za każde uzgodnienie trzeba płacić :evil: a ile czasu jeszcze to pochłonie...

Nie rozumiem uzgodnień z operatorami telekomunikacyjnymi. To tak jakbym ich zapyatł czy czasami przypadkiem przez pomyłkę nie przeciągnęli swego kabla przez moją działkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero

Zleć wykonanie projektu przyłącza projektantowi, który to wszystko zbierze bez Twojego udziału. On to zrobi w bardzo krótkim czasie a Tobie zajęłoby (każdemu chyba z nas) pewnie ze dwa miesiiące.

Opłaty za te popierdółki wynoaszą ok 100PLN i dajesz je projektantowi. POwie Ci dokładnie ile za jakie uzgodnienie.

Ja tak przynajmniej zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero

Jeśli idzie o prawdziwy żwir to nie miałem takiego.

Do wypełniania pustaków używałem wiślanego.

Żwir kopalniany jest bardzo drogi a do tego co robiłem w zupełności wisełka wystarcza. Gdybym miał naprzykład robić beton na fundamenty czy ławy samodzielnie to z pewnością nie używałbym wisełki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kero - zwir potrzebujemy do murowania bloczkow

 

Nie rozumiem zatem jednego:

cement plus wapno - ok 700 zl

do tego zwir - wg tego co pisal horatio - 150 plus 300 transport (potrzebuje 8-10 ton)

razem wyjdzie 1150do tego prad i woda aby urobic

 

gotowa zaprawa z Thomasa wychodzi 260 netto (jeszcze nie wiem ile transport) za metr szescienny. Ja potrzebuje 3 metry - wg wyliczen murarza - wiec brutto place 950 zl

Thomas jeszcze na tym zarabia...

Gdzie w tym sens???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że 70% postów to pytania o zaufanych fachowców różnej maści. Zachęcam więc do wypełniania i zaglądania na forum dotyczącego listy solidnych wykonawców:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=63464

Przynajmniej w jednym miejscu znajdziemy ludzi którym możemy zaufać. Czarna lista wykonawców również mile widziana.

 

Brał ktoś może z Was kredyt w Millenium na budowę domu? Muszę wypełnić kosztorys budowy i nijak wiem jak za to się zabrać. Może ktoś z szanownych forumowiczów mi pomoże? Dla ułatwienia podam konstrukcję przyszłego domu: ściany zewnętrzne jednowarstwowe murowane z bloczków Ytong, fundamenty betonowe, stropy gęstożebrowe Teriva, dach o konstrukcji drewnianej, kryty dachówką cementową. Jest to projekt o nazwie Gamma2: http://www.projekty.ign.com.pl/index.php?p=detail&id=217

więcej informacji o formularzu Millenium znaleść można na:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=98229&highlight=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mało tam informacji nt. wykonawców.

my planujemy zacząć czerwiec/lipiec pod Bydzią, ale z murarzami to nie tak wesoło.

 

A jeśli można - chcemy budować z Porothermu 25 P+W jednak ze względu na znikomą dostępność (Lębork) rozważam zakup "od ręki" niemieckiego odpowiednika jednak 24 P+W. Co o tym sądzicie?

 

pzdr,

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety... dziś dołączam do ludzi którzy zostali obrabowani :-(

Tej nocy miałem włamanie na działeczkę. Sprawcy rozcięli płot, przecięli kłódkę i dostali się do baraku skąd ukradli między innymi betoniarkę.

Poniżej zamieszczam zdjęcie i jednocześnie proszę o informację jeżeli ktoś zauważy podobną betoniarkę na jakiejś aukcji lub targu.

http://marchab.republika.pl/images/betoniarka.jpg[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Reaktywowany
KERONA PRIVA WYSŁAŁAM CI TEL.DO MNIE W SPRAWIE BK- WIDZIAŁAM TAKI POMALOWANY. ZADZWOŃ PO 14.00

Eunikato ja Kero

Mam di ciebie wielką prośbę Twoja informacja PW do mnie nie dotarła. Proszę puść mi sygnał na moją kom. a ja oddzwonię

Bardzo Bardzo proszę

tel nr 660-545-296

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...