Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Aga- ja trochę z innej beczki. Co zadecydowało o wyborze okien M&S (też rozważamy tę firmę, tylko trochę drogo). Dziekuję za info dotyczące ogrzewania, wysłałam co prawda na priva, ale chyba nic nie doszło.

 

W sprawie okien to mogę się wypowiedzieć też mamy M&s i faktem jest że zapłaciliśmy wówczas również więcej, ale w umowie była konkretna data i tego dnia chłopaki stawili się z oknami. Teraz jak tylko się coś dzieje (np. regulacja) to dzwonię do Pana sprzedawcy a jak nie uda mi się z nim porozmawiać zostawiam wiadomość i Pan sam pilnuje kontaktu, ja już nie muszę prosić się i wydzwaniać kilkanaście razy, żeby łaskawie się zająl tematem.

My kupowaliśmy na Inowrocławskiej koło zajezdni.

 

My też na Inowrocławskiej.

Co zadecydowało? Mam je w mieszkaniu, mają moi rodzice i wszystko OK.

Jakość, wygląd, obsługa. Cena wcale nie była aż tak powalająca na nogi, bo ja długo i uparcie walczyłam o rabaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Słuchajcie, jakie macie ustalone kwoty z fachowcami za położenie kanalizy i rozciągnięcie rurek do co, wody i podłogówki?Słuchajcie, jakie macie ustalone kwoty z fachowcami za położenie kanalizy i rozciągnięcie rurek do co, wody i podłogówki?

 

 

mamy podpianą umowę z firmą ,która od a -z uzbroi dom w instalacje co(kocioł eko-groszek ,poodłogówka na caym parterze i na piętrze w łazience,reszta grzejniki) oraz oczyszczalnia ścieków -27 tys.

 

ale wydaję mi się ,że w głównej mierze zależy ro od domu(projekt)

 

pozdrawiam

 

AGA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, jakie macie ustalone kwoty z fachowcami za położenie kanalizy i rozciągnięcie rurek do co, wody i podłogówki?Słuchajcie, jakie macie ustalone kwoty z fachowcami za położenie kanalizy i rozciągnięcie rurek do co, wody i podłogówki?

 

 

mamy podpianą umowę z firmą ,która od a -z uzbroi dom w instalacje co(kocioł eko-groszek ,poodłogówka na caym parterze i na piętrze w łazience,reszta grzejniki) oraz oczyszczalnia ścieków -27 tys.

 

ale wydaję mi się ,że w głównej mierze zależy ro od domu(projekt)

 

pozdrawiam

 

AGA

 

cena wydaje się stosunkowo normalna, teraz to ciekawe jakie materiały, czyli miedź albo tworzywo, jakie grzejniki, jaki piec i jaka oczyszczalnia to też ma swoje znaczenie, jaki duży zbiornik na wodę i milion innych rzeczy, i czy cena jest stała czy może ulec zmianie, bo zużyją coś inaczej niż zapropopnowali, my przy rozliczaniu co i wody to nawet zaczęliśmy liczyć wszystkie kształtki :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero
witam, mam moze banalne ale niezwykle mne nurtujace pytanie: ile godzin koparka moze kopac pod fundament domu na planie 150 m2 plus 50 m2 tarasów - bo chyba nas ekipa naciaga, a oczywiscie pokpilismy sprawe i nikt nie pilnowal :oops:

pozdrawiam

 

Koparka a koparka - to duża różnica w możliwościach sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam moze banalne ale niezwykle mne nurtujace pytanie: ile godzin koparka moze kopac pod fundament domu na planie 150 m2 plus 50 m2 tarasów - bo chyba nas ekipa naciaga, a oczywiscie pokpilismy sprawe i nikt nie pilnowal :oops:

pozdrawiam

 

Koparka a koparka - to duża różnica w możliwościach sprzętu.

 

Zgadzam się. U nas ok. 150m2 walczył 4 godziny. Gdyby był inną koparką mógłby to zrobić w połowę krótszym czasie. Ale coś za coś - większa koparka - wyższa cena, więc na jedno wyszłoby. Liczy się często też dojazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ja rozglądam się już na poważnie za więźbą dachową. Ceny raczej na podobnym poziomie.

Żołędowo Intrak - 780zł/m3

Zielonka Flejter - 820zł/m3 - najdrożej jak dotąd i ciężko z terminami

Cekcyn Heban - 680zł za długość do 6m za m3, powyżej długości 6m - 780zł/m3

Lniano Joltex - 740zł -II- , -II- - 840zł/m3

Mrocza Timber - 750zł/m3

Wudzyn Radex - 750zł/m3

No i należy pamiętać, że powyższe ceny są cenami netto. Poza tym należy dodać jeszcze koszt impregnacji - 60zł/m3 netto. No i koszty transportu musimy również uwzględnić. Warto pomyśleć jednak o samodzielnej impregnacji - taniej i jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz 8) :lol:

To tylko niektóre, ciężko było się do nich dziś dodzwonić - no wiecie dłuuuugi weekend w środku tygodnia :-? :)

I nadal powraca pytanie - a może warto jednak zakupić drewno w nadleśnictwie, przetrzeć je. Z pozostałości byłyby łaty i kontrłaty?

Cóż, więcej dowiem się pewnie w przyszłym tyg.

A jak Wasze doświadczenia w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero
witam, mam moze banalne ale niezwykle mne nurtujace pytanie: ile godzin koparka moze kopac pod fundament domu na planie 150 m2 plus 50 m2 tarasów - bo chyba nas ekipa naciaga, a oczywiscie pokpilismy sprawe i nikt nie pilnowal :oops:

pozdrawiam

 

Koparka a koparka - to duża różnica w możliwościach sprzętu.

 

Zgadzam się. U nas ok. 150m2 walczył 4 godziny. Gdyby był inną koparką mógłby to zrobić w połowę krótszym czasie. Ale coś za coś - większa koparka - wyższa cena, więc na jedno wyszłoby. Liczy się często też dojazd.

 

dori nie zupełnie jest tak jak piszesz.

To, że nowsza i większa koparka wcale nie znaczy, że droższa jest jej usługa. Nie słyszałem by za pamiątki komunizmu (białoruśki, ostrówki i im podobne) operatorzy wołali mniej niż 80PLN na godzinę. Tyle samo biorą za nowoczesny sprzęt. A dlaczego tak jest? Odpowiedź jest prosta. Relikty mają znacznie większe zużycie paliwa i wymagają częstych napraw a to kosztuje zatem nie mogą mieć niższych cen. O wydajności nie ma co już mówić gdyż oczywistym jest, że nie mają szans z nowym sprzętem.

Jedyna różnica mająca uzasadnienie cenowe to dojazdy i tu rzeczywiście bywają rozbieżności - jedni doliczają inni nie ale przede wszystkim zależy to od odległości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie odnośnie ciągnięcia wodociągów. Od "wody w drodze" do teoretycznej działki jest ok. 100 - 150 m, w wodociągach powiedziano mi, że 1m linii = 65 zł (z możliwością spadku do 60 zł) plus 1600 za przyłączenie (czy też możliwość przyłączenia ?). Jak to jest z tym finansowaniem? Chodzi o Murowaniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmmm, zaskocze was ale u nas kopał 2x po 6 godzin :o (podobno), rozumiem, ze teren trudny (glina,woda) itp ale tylko ściągał humus na gł 50-60 cm.

mkkafe, czy to znaczy, ze pod ławy jeszcze bedzie kopał? myslałam, ze to wystarczy przy domu niepodpiwniczonym, zwłaszcza, że teren będziemy jeszcze podnosić ok 1 m, zby wyrównać do działek obok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga urocza nazwa ulicy :D :D :D bedzie wam sie ładnie mieszkac :D :D

pozdrawiam

Karolina widziałaś?

 

Aga a jaka to ulica????

Ładna od jednego kwiatka :D Kto zgadnie?

 

fiolkowa, rozana, chabrowa, blawatkowa, gozdzikowa ??? :D

 

:D :p :lol: zgadłaś za pierwszym razem :D :p :lol:

 

to faktycznie sliczna...

my pewnie jesli jakas miec bedziemy - bedzie to dzialkowa :D albo rekreacyjna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA !!! ZŁODZIEJE ZNOWU GRASUJĄ , tym razem ofiarą padła zawartość jednego z garaży w Murowańcu

Nie będę tutaj pisał dokładnie kogo okradziono bo może ta osoba by sobie tego nie życzyła . Szkoda , wielka szkoda że znowu kogoś dotknęło to nieszczęście .

Pozdrawiam

 

Może trzeba by zacząć pilnować, chodzić, sprawdzać. Naprawdę brak słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...