Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Kero

Ja na budowie w szopce nie zostawiam niczego już niemal.

Jest tam kilka worków cementu, woda do picia, napoczęte wiadro dysperbitu i nic nie znaczące inne duperele jak parę gwoździ czy wkrętów.

Doświadczenie uczy, że inaczej się nie da. Jasne, że nie każdy może tak robić bo choćby nie ma innego miejsca do przechowywania.

 

Ja deklaruję publicznie iż nie kupuję absolutnie niczego od złodziei, nie kupię nawet bloczków jakie mi skradziono a nadal mi ich brakuje. Karmienie złodziei to PRZESTĘPSTWO a ja do przestępców nie należę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy ktos w ostatnim czasie kupowal styropian EPS 100 8 cm ??? I wie gdzie moge takowy dostac? Bo juz nie mam pomyslu gdzie szukac...Obdzwonilam kilkanascie hurtowni...Nie ma :-?

 

Sorki z moją poradą jeżeli już tam dzwoniłaś, ale sprawdź w Castoramie - nie pamiętam czy było to 8 cm ale jakis był.

 

JesterS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos w ostatnim czasie kupowal styropian EPS 100 8 cm ??? I wie gdzie moge takowy dostac? Bo juz nie mam pomyslu gdzie szukac...Obdzwonilam kilkanascie hurtowni...Nie ma :-?

 

Sorki z moją poradą jeżeli już tam dzwoniłaś, ale sprawdź w Castoramie - nie pamiętam czy było to 8 cm ale jakis był.

 

JesterS

 

Castorama ma 3 i 5 cm

dzieki - juz zamowilam w Osielsku - i termin mi nawet pasuje - dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA MUROWANIEC!!!!

 

w poniedziałek 7 maja jest zebranie wiejskie w szkole z nowym sołtysem i wójtową godzina 18

 

omawiane mają być plany nowego sołtysa

to co do tej pory zrobił

jakie ulice mają być oświetlane

i sprawa terenu sportowo-rekraacyjnego

 

to tak oficjalnie, a ja ze swojej strony to proponuję aby zjechali się naprawdę wszyscy z Murowańca (wypadki losowe usprawiedliwione)

chodzi o poruszenie kwestii kradzieży, wody za nie wiadomo kiedy i prądu w podobnym czasie, a jak już jest woda to ciśnienie jest 1/4 tego co było zimą

ponadto temat drogi i sporo innych, ale powinno być sporo osób

a nie tak jak dotychczas wszyscy tak, będziemy a w rzeczywistości to był tylko Gacek, udało się czasami wyrwać dori i Robertowi, kole i

 

jak najbardziej chodzi również o tych, których jeszcze nie widzieliśmy na zebraniach

maciejko, RobertEs, Olek i Asia, Aga i Krzyś, Gromale, Marcin z Bydzi, może wreszcie trafią Marczysławy, Inez nie będę męczyć :D, oczywiście wszyscy forumowicze z Murowańca, których nie byłam w stanie wymienić również!!!

Gacuś obowiązkowo, sądzę że RobertEs i kole, dori też to już będzie jakaś grupa, a jak będzie jedna osoba, to nie przesadzajmy ale nic z tego nie będzie

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Serdecznie !

 

Na forum jestem nowy. Niedawno rozpocząłem budowę domu i już zaczęły się pierwsze problemy, nie wiem gdzie zwrócić się o pomoc, mam nadzieję, że ktoś pomoże rozwiązać mój problem.

A mianowicię, ponad tydzień temu wylali mi ławy, no i oczywiście żeby było taniej bez faktury. Mój problem polega na tym, że w przyszłym tygodniu w poniedziałek mam mieć kontrole z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego z Bydgoszczy :o Niestety przez to że beton wylali mi bez faktury - nie posiadam certyfikatu. :cry:

 

Czy mogę mieć z tego powodu jakieś problemy ??

 

Pozdrawiam Wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Serdecznie !

 

Na forum jestem nowy. Niedawno rozpocząłem budowę domu i już zaczęły się pierwsze problemy, nie wiem gdzie zwrócić się o pomoc, mam nadzieję, że ktoś pomoże rozwiązać mój problem.

A mianowicię, ponad tydzień temu wylali mi ławy, no i oczywiście żeby było taniej bez faktury. Mój problem polega na tym, że w przyszłym tygodniu w poniedziałek mam mieć kontrole z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego z Bydgoszczy :o Niestety przez to że beton wylali mi bez faktury - nie posiadam certyfikatu. :cry:

 

Czy mogę mieć z tego powodu jakieś problemy ??

 

Pozdrawiam Wszystkich.

 

Wg mnie NIE musisz posiadać certyfikatu, ponieważ teoretycznie mogłeś kręcić ten beton sam.

Inna sprawa że musisz ew. na swój koszt wykazać że beton spełnia wymagania. Robi się takie rzeczy.

JesterS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Serdecznie !

 

Na forum jestem nowy. Niedawno rozpocząłem budowę domu i już zaczęły się pierwsze problemy, nie wiem gdzie zwrócić się o pomoc, mam nadzieję, że ktoś pomoże rozwiązać mój problem.

A mianowicię, ponad tydzień temu wylali mi ławy, no i oczywiście żeby było taniej bez faktury. Mój problem polega na tym, że w przyszłym tygodniu w poniedziałek mam mieć kontrole z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego z Bydgoszczy :o Niestety przez to że beton wylali mi bez faktury - nie posiadam certyfikatu. :cry:

 

Czy mogę mieć z tego powodu jakieś problemy ??

 

Pozdrawiam Wszystkich.

 

Nie wiedziałem, że takie kontrole są wykonywane. Czy to jest na porządku dziennym, czy ktoś np. napuścił ich na Ciebie?

Dostałeś jakieś pismo od nich z informacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie powodem kontroli jest zmiana kierownika budowy. Parę dni temu dostałem oficjalne pismo o kontroli w konkretnym dniu i godzinie. Na kontrolę ma się stawić kierownik budowy i inwestor z kompletem dokumentów i certyfikatów na materiały. :(

 

Dzięki za pomoc, w poniedziałek po kontroli odezwę się i zdam relację jak było :-?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do aifab

 

Myślę, że będzie to formalność.

Najważniejsza jest TABLICA INFORMACYJNA. Zobacz w prawie budowlanym

jak ma być ustawiona, chodzi przeważnie o wysokość dolnej krawędzi od poziomu terenu.

Następnie uzupełnij dziennik budowy. Konieczny wpis geodety, i kierownika budowy. Jeżeli wymiary ław są zgodne z projektem, to nie będą sie czepiać(chyba). Mogą zwrócić uwagę na porządek.

Powodzenia! Po kontroli napisz jak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ludziska wzmóżcie czujność, bo złodzieje grasują. Minionej nocy jakiś skur...l włamał się do mnie na budowie. Nie pytajcie co zginęło, bo nie chce mi się o tym gadać, chodzi o sam fakt.

Ten Murowaniec jest chyba rajem dla zodzieji, trzeba coś z tym zrobić, tylko co ?? Policja tłumaczy się brakiem ludzi. Ręce opadają :(

 

Pozdrawiam

Marczysław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do aifab

 

Myślę, że będzie to formalność.

Najważniejsza jest TABLICA INFORMACYJNA. Zobacz w prawie budowlanym

jak ma być ustawiona, chodzi przeważnie o wysokość dolnej krawędzi od poziomu terenu.

Następnie uzupełnij dziennik budowy. Konieczny wpis geodety, i kierownika budowy. Jeżeli wymiary ław są zgodne z projektem, to nie będą sie czepiać(chyba). Mogą zwrócić uwagę na porządek.

Powodzenia! Po kontroli napisz jak było.

 

Ja kjeszcze dodam że musi być kibelek! Nie śmiejcie się, musi być

Tablica również

 

JesterS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestesmy w trakcie budowy naszego domku, ale niestety zaczynamy sie martwic, we wrzesniu bedziemy ocieplac dom, a juz w lipcu mamy robic wylewki, tynki itp.Juz teraz jest duzy problem z materialem, a przeciez niektorych rzeczy nie da sie kupic na zapas np. cement.Czy w zwiazku z tym

nie boicie sie , ze zabraknie materialow?

A MOZE ZNACIE MIEJSCE GDZIE MOZNA KUPIC BEZ PROBLEMU STYROPIAN CEMENT itp.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klaudia styropian bez problemow - bo lezy na miejscu jest u producenta w Swieciu - tyle ze dostarcza (w cenie) w ciagu 10 dni roboczych - wiec trzeba to uwzglednic. Mozna od reki odebrac samamu - jak sie ma czym. Szybciej mozna zdobyc w Osielsku - tez u producenta.

 

Z cementem tez jest problem?? Od reki proponowano mi w Wodanie - ale w koncu kupilam gotowa zaprawe murarska i nie skorzystalam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...