Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tablica informacyjna i dziennik budowy - gdzie kupić w Bydgoszczy?

Arek

 

tablica w castoramie - 38 zl

dziennik - nie kupowalam - nie wiem

 

piasek bralam stamtad skad Kero - niestety transport drozszy niz piach - i to sporo. Ech, wlasny wielki samochod miec...i piach sie przywiezie i Ytonga - a tak tylko placic w tysiakach za transport :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Odebrałem w Żołędowie warunki techniczne podłączenia wodociągowego-kanalizacyjnego i się przeraziłem ilością uzgodnień :o :

 

- uzgodnienie z Zarządcą Drogi

- Telekomunikacja Polska S.A. - "Sprint"

- EL-NET (ciekawe czy mogę nie dostarczyć, bo El-Netu teoretycznie już nie ma, jest Netia)

- Zakład Gazowniczy

- ENEA

- Z.U.D.P. Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy

 

i pewnie za każde uzgodnienie trzeba płacić :evil: a ile czasu jeszcze to pochłonie...

W Żołędowie to się trochę inaczej załatwia

czyli jak się to załatwia?

 

Byłem PSB z zapytaniem ile czeka się na SOLBET 24, bo chciałbym zacząć budowę w lipcu, a sprzedawca powiedział, że ma teraz do wyładowania 900szt bloczków z Kozienic, a jakościowo jest to podobno to samo (tak on twierdzi) i jak chcę to pojadą wyładować na mojej działce :o

A tak w ogóle mówił, że tak długie kolejki są sztuczne, bo ci sami ludzie zapisują się na materiały w kilku hurtowniach budowlanych i czasami jak dzwoni do klienta, że jest już towar to zdarza się, że taki klient już nie chce, bo już ma z innej hurtowni - tak jak w poniedziałek byłem i właśnie ktoś zrezygnował i były bloczki do wzięcia od ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wiem, że macie doświadczenie z ogrzewaniem podłogowym, mnie za około trzy miesiące czeka układanie instalacji, proszę czy moglibyście podesłać mi namiary na sprawdzone ekipy montażowe.

Chętnie też dowiem się, na co szczególnie zwracać uwagę w tym temacie. Planuje podłogówkę w całym domu (+/- 100m2) i bardzo by mnie „bolało” gdyby za jakiś czas okazało się, że wykonawca się nie sprawdził.

 

Dziękuję,

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem PSB z zapytaniem ile czeka się na SOLBET 24, bo chciałbym zacząć budowę w lipcu, a sprzedawca powiedział, że ma teraz do wyładowania 900szt bloczków z Kozienic, a jakościowo jest to podobno to samo (tak on twierdzi) i jak chcę to pojadą wyładować na mojej działce :o

A tak w ogóle mówił, że tak długie kolejki są sztuczne, bo ci sami ludzie zapisują się na materiały w kilku hurtowniach budowlanych i czasami jak dzwoni do klienta, że jest już towar to zdarza się, że taki klient już nie chce, bo już ma z innej hurtowni - tak jak w poniedziałek byłem i właśnie ktoś zrezygnował i były bloczki do wzięcia od ręki.

 

Z tego wynika że rynek powoli się nasyca. No i dobrze - może się skończy nareszcie lichwa na rynku materiałów budowlanych.

Ze stronie fabyki bloczków z Kozienic wynika, że właściwości termoizolacyjne są zbliżone do Solbetu, a może nawet i lepsze, choć nie jest to jasno nigdzie opisane. Cytuję jedyny sensowny fragment ze strony http://www.grupa-prefabet.pl/portal/: "dla ściany wykonanej z bloczków o grubości 36 cm odmiany 500, wymurowanej przy użyciu zaprawy ciepłochronnej współczynnik przenikania ciepła Uc= 0.33 W/(m2 oK)"

Czyli jednak chyba lepsze są to bloczki od Solbetu ale jak jest w praktyce tego nie wiem. Może ktoś z forumowiczów miał styczność z tym materiałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ludziska wzmóżcie czujność, bo złodzieje grasują. Minionej nocy jakiś skur...l włamał się do mnie na budowie. Nie pytajcie co zginęło, bo nie chce mi się o tym gadać, chodzi o sam fakt.

Ten Murowaniec jest chyba rajem dla zodzieji, trzeba coś z tym zrobić, tylko co ?? Policja tłumaczy się brakiem ludzi. Ręce opadają :(

 

Pozdrawiam

Marczysław

 

Wiem coś na ten temat ;)

 

a w ogóle to wczoraj ok. 22 koło naszego domku zatrzymał się samochód, po ciemku nie za wiele widać, ale strachu co niemiara, że niby z jakiej okazji,

a tu Panu paliwa zbrakło :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero

Przyznam, że jestem zaskoczony tym czego dowiedziałem się przed chwilą w rozmowie telefonicznej z mim dostawcą.

Otóż okazuje się iż Pan Jacek śledzi to forum i zauważył iż narzekałem na niego.

Skoro tak Panie Jacku to wygląda na to, że mogę się z Panem komunikować tą drogą właśnie co niniejszym czynię.

 

Proszę aby Pan jutro nie jechał w miejsce gdzie mam zamiar złożyć pozostały należny mi od Pana beton komórkowy. Uważam, że to będzie zdrowsze podejście do sprawy. Sytuacja jaka mnie spotkała powinna była dać Panu do zrozumienia iż obawy jakie mną powodują są uzasadnione dlatego być może na wyrost ale jednak jestem nieufny wobec wszystkich, którzy pojawiają się w miejscu mojej budowy. Jeśli czuje się Pan urażony to znaczy tylko tyle, że zupełnie nie rozumie Pan mojej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wiecie gdzie kupię podsypkę ( piasek zmieszany z betonem) pod kostkę brukową? Niedługo będziemyu kłaść kostkę przed domem i brukarz mówił, że najlepeij jak firma przywiezie wiekszą ilość odrazu. Nie wiem gdzie tego szukać. Może w jakiejś betoniarni?Szukam firmy w okolicy Łochowa.

Oprócz tego będzie potrzebny również sam piasek pod tą podsypkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wiem, że macie doświadczenie z ogrzewaniem podłogowym, mnie za około trzy miesiące czeka układanie instalacji, proszę czy moglibyście podesłać mi namiary na sprawdzone ekipy montażowe.

Chętnie też dowiem się, na co szczególnie zwracać uwagę w tym temacie. Planuje podłogówkę w całym domu (+/- 100m2) i bardzo by mnie „bolało” gdyby za jakiś czas okazało się, że wykonawca się nie sprawdził.

 

Dziękuję,

Pozdrawiam,

Witam . Długo mnie tu nie było. Właśnie firma nam robi ogrzewanie i kanalizację. Być może potrwa to jeszcze tydzień. Wtedy mogę podać namiary na ekipę. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem, piszę parę słów odnośnie kontroli, którą miałem dziś na mojej dopiero co rozpoczętej budowie.

 

No więc przebiegało to tak:

Przyjechał inspektor z asystentką, przedstawił się, pobiegał trochę po ławach (krokami sprawdzając długość :lol: ), poprosił o komplet dokumentów i zaczeło się pisanie protokołu inspekcji i wszystko byłoby ok, gdyby nie poprosił o certyfikaty na materiały (fachowo "Deklaracja zgodności z PN"). Jak już wcześniej wspominałem, ławy wylali mi po znajomości bez żadnych certyfikatów ani faktur. Kierownikowi budowy dostało się trochę, że nie zna prawa budowlanego :wink: i dali nam czas do końca maja na dostarczenie certyfikatów na beton i stal.

 

Niech to będzię przestrogą dla ludzi, którzy dopiero zaczynają budowę jak ja i nie orientują się w prawie budowlanym.

 

Tylko przez to, żę nie mam certyfikatu na beton, Państwowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego może wstrzymać budowę domu i nałożyć karę. :o

 

Jutro od rana zaczynam dzwonić po firmach budowlanych jak mogę uzyskać certyfikat na beton :cry:

Dam znać jak czegoś się dowiem.

 

Pozdrawiam Wszystkich !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aifab - trzymam kciuki

nie wiem w sumie o co chodzi z tymi certyfikatami - ja wydalam juz z 20 tys na materialy a certyfikat mam narazie tylko na stal (reszta ma dojsc poczta z fakturami) i jest to kserokopia orginalu.....to chyba nie tak trudno zdobyc, prawda??

 

Co do materialow: dzis w castoramie widzialam beton komorkowy na ksztalt Ytonga - niemiecki, swiezo sprowadzony....nie mial jeszcze ceny :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alex - jak tam zebranie? Odnotowuję brak sprawozdania!!! Zwykle coś tam skubnęłaś :)

Ja dzisiaj walczyłam z bankiem do późna a potem od razu okna. Kredyt - już do piątku będzie ostateczna decyzja. Komplet papierków leży na biurku w Santanderze. Okna - to będzie pierwsza wycena, zobaczymy jak to wygląda. Pewnie jak przez okno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alex - jak tam zebranie? Odnotowuję brak sprawozdania!!! Zwykle coś tam skubnęłaś :) ...............

 

dori spokojnie , dopiero co się skończyło zebranie i Alex dostęp do netu będzie miała dopiero rano .

Jeżeli chodzi o zebranie to przybyło na nie mało osób a z tematów które były poruszane to :

- Budowa zbiorników retencyjnych w Cielu które miałby poprawić ciśnienie wody

- Wylanie asfaltu na ul. Łochowskiej

- Montowanie oświetlenia ulic

- Przedłużenie linii autobusowej nr 92 ( najszybciej we wrześniu po wylaniu asfaltu i zrobieniu zatoczki)

- Budowa rurociągu z gazem ( na razie marzenie )

- Psy bezpańskie biegające po osiedlu (wiosce)

- Nielegalna wycinka drzew

- Zaśmiecanie lasu , rowów melioracyjnych oraz okolic kanału

- Przebudowa drogi krajowej , skrzyżowanie ,obwodnica( węzły i ślimaki )

- Rozbudowa komisariatu Policji w BB i zwiększenie ilości policjantów z 7 do 15 a docelowo do 25

To tylko część tematów , nie będę tutaj każdego z osobna rozwijać , może Alex coś dopisze

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dori trzymam kciuki za pozytywne decyzje

 

W koncu sie nie spotkalismy w ten przydlugi :lol: weekend.. :x

 

mkkafe spokojnie - co się odwlecze to nie uciecze :)

ja też trzymam kciuki za kredyt - a jeszcze bardziej za prawidłowe oszacowanie transz na podstawie moich wypocin kosztorysowych :o :) :roll: Mam nadzieję, że nie sknociłam tego! Bo to jest strasznie istotne, żebym później nie obudziła się z ręką w nocniku ;) :oops:

Pozdrawiam Cię gorąco!

 

Klaudia11 niestety często w hurtowniach aby zaklepać towar to albo za niego płacisz albo dokonujesz przynajmniej przedpłaty. Ja też dokonałam przedpłaty w hurtowni. i trzeba wykazać się odrobiną zaufania. Koniecznie bierz faktury, a jeśli hurtownia jest niepewna lub coś Ci się w niej nie podoba - nie ryzykuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alex - jak tam zebranie? Odnotowuję brak sprawozdania!!! Zwykle coś tam skubnęłaś :) ...............

 

dori spokojnie , dopiero co się skończyło zebranie i Alex dostęp do netu będzie miała dopiero rano .

Jeżeli chodzi o zebranie to przybyło na nie mało osób a z tematów które były poruszane to :

- Budowa zbiorników retencyjnych w Cielu które miałby poprawić ciśnienie wody

- Wylanie asfaltu na ul. Łochowskiej

- Montowanie oświetlenia ulic

- Przedłużenie linii autobusowej nr 92 ( najszybciej we wrześniu po wylaniu asfaltu i zrobieniu zatoczki)

- Budowa rurociągu z gazem ( na razie marzenie )

- Psy bezpańskie biegające po osiedlu (wiosce)

- Nielegalna wycinka drzew

- Zaśmiecanie lasu , rowów melioracyjnych oraz okolic kanału

- Przebudowa drogi krajowej , skrzyżowanie ,obwodnica( węzły i ślimaki )

- Rozbudowa komisariatu Policji w BB i zwiększenie ilości policjantów z 7 do 15 a docelowo do 25

To tylko część tematów , nie będę tutaj każdego z osobna rozwijać , może Alex coś dopisze

 

Pozdrawiam

 

Dzięki Gacuś za relację, dopiszę tylko że napomknięte było, aby w gminie powstał chociaż 1 basen, aby dzieci miały co robić w czasie wolnym, reakcja władzy raczej nierealne chyba że unia, ale wątpliwe (niezłe podejście :evil: :evil: )

a reakcja młodego wiekiem i starego stażem zamieszkania mieszkańca (masło maślane) to trzeba było mieszkać w mieście

no i Pani od dróg (wyrównywanie) w gminie BB po prostu rzuciła tę robotę :o :o :o :o

 

pozdrawiam

 

PS frekwencja forumowiczów była b.niska, ale muszę pochwalić za przybycie Marczysławę, Kole i obowiązkowo Gacusia i sąsiada nieforumowicza, oczywiście nie omieszkam wspomnieć, że spore zainteresowanie wskazuje nasz być może przyszły mieszkaniec Murowańca Georgio, spore ukłony :lol: :lol: :lol:

 

PS2 za tydzień powinniśmy wiedzieć jakie ulice laskawie gmina nam oświetli :-? :-? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem, piszę parę słów odnośnie kontroli, którą miałem dziś na mojej dopiero co rozpoczętej budowie.

 

No więc przebiegało to tak:

Przyjechał inspektor z asystentką, przedstawił się, pobiegał trochę po ławach (krokami sprawdzając długość :lol: ), poprosił o komplet dokumentów i zaczeło się pisanie protokołu inspekcji i wszystko byłoby ok, gdyby nie poprosił o certyfikaty na materiały (fachowo "Deklaracja zgodności z PN"). Jak już wcześniej wspominałem, ławy wylali mi po znajomości bez żadnych certyfikatów ani faktur. Kierownikowi budowy dostało się trochę, że nie zna prawa budowlanego :wink: i dali nam czas do końca maja na dostarczenie certyfikatów na beton i stal.

 

Niech to będzię przestrogą dla ludzi, którzy dopiero zaczynają budowę jak ja i nie orientują się w prawie budowlanym.

 

Tylko przez to, żę nie mam certyfikatu na beton, Państwowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego może wstrzymać budowę domu i nałożyć karę. :o

 

Jutro od rana zaczynam dzwonić po firmach budowlanych jak mogę uzyskać certyfikat na beton :cry:

Dam znać jak czegoś się dowiem.

 

Pozdrawiam Wszystkich !

 

Powodzenia w zdobywaniu certyfikatów :D :D

 

opisz jak to dokładnie jest, jak długo trzeba mieć te certyfikaty na beton i stal, normalnie jaja, samemu betonu mieszać nie można, a jak do tego się ma budowa systemem gospodarczym i po co wtedy betoniarki, które tak kradną :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...