Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Kero

Dzisiaj kupiłem beton 7,5 jako podkład pod styropian i właściwą wylewkę i choć do tego się nadaje to jednak przestrzegam przed kupnem w Piec-Mat-Bud.

Jakość surowca z jakiego wykonano ten beton to po prostu kpina i bezczelność.

Słyszałem niedobre opinie o betonie właśnie z Piec-Mat-Bud ale jako chudziaka zignorowałem ostrzeżenia i skusiła mnie w miarę niska cena 117 netto bez transportu.

Niestety opinie były zasadne i już nigdy więcej nie zdobędą we mnie klienta na beton.

A tak gwoli ścisłości to choć wszelkich formalności przy zakupie dokonuje się w Piec-Mat.Bud to jak się potem okazało sprzedawcą jest Przedsiębiorstwo budowlane BUDICO.

Archaiczny sprzęt miesza ten beton i jego jakość jest raczej pozaklasowa.

PRZESTRZEGAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kero - jesli chodzi o beton - na lawy bralam z Thomas Beton zarowno B-10 jak i B-20. Sam beton jest bardzo dobry - ale koszty dowozu, pompa itp - przeplacilam

 

Na posadzke wzielismy z Gorazdze Beton - B-15 - beton w miare - nie narzekam, obsluga zdecydowanie lepsza, mysle ze dalsza wspolpraca z ta firma jest juz przesadzona...

 

Beton niestety wciaz w gore leci :roll:

 

Za B-20 w Thomasie placilam ok 245 z dowozem netto

Za B-10 - 187 netto z dowozem

to ceny sprzed podwyzki

 

W Gorazdze za B-15 z dowozem ok 278 zl brutto z dowozem

podobalo mi sie ze za pompe - a u nas niestety pompa konieczna - placilam tylko za godzine pracy - nie jak w innych betoniarniach od momentu wyjazdu z wezla ( stanie w korkach itp) i w wypadku gdy beton wiozla pompa z betonomieszarka na jednym transporcie - placilam tylko jeen raz za transport...W innych - osobno za dowoz pompy, osobno za dojazd betonu - a wszystko przyjezdza jednym samochodem :evil: Do nas jest kawalek wiec przeplacalam ok 350 zl

 

 

Co do tempa - masz troche racji - ale tempo jakie dyktuje grupa budujaca jest przez nas zaakceptowane - tak w ogole nie mieli u nas zaczynac w maju lecz w sierpniu...Niestety braki w materialach i problemu z terminami u wykonawcow popedzaja nas ku szybkim decyzjom...Nie jest jednak tak zle - scianki murowane na lawach schly sobie 10 dni nie przysypane, a dzis zaczeli pierwsza warstwe scian - jest dokladnie 18 dzien od momentu skonczenia murowania scianek... :wink: Troche oszukalismy z terminami :wink:

 

Kierownik budowy nie jest przypadkowy, kazdy etap odbiera i opisuje w dzienniku - jego wiedza i doswiadczenie mnie zadowalaja.

Wiem ze lepiej byloby odczekac - ale te czasy gdy sie przebieralo we wszystkim i we wszystkich - jakos sie z nimi minelismy :roll:

W sobote szukalam wapna - dostalam w 5 punkcie ktory odwiedzilam

Dzis sie dowiedzialam - kupujac cement - ze zaraz bedzie dostawa z wyzsza cena i chwile potem go zabraknie.

Oczywiscie" nie dajmy sie zwariowac" ale jak potrzeba a nie ma - przyjemnie nie jest :roll:

 

Dori no mial byc przestoj ale z zadowoleniem przyznam ze mamy sporo szczescia - slizgamy sie jakos z tym wszystkim - tak ze wg planow jeszcze nie powinnismy miec nawet wykopow - a zaraz bedziemy miec prawie caly parter :lol: Pracujemy ciezko zalatwiajac i recznie pakujac po kawalku material: tu ksztaltki, tu bloczki, tu ocieplenie - z dwoch prywatnych budow - normalnie kosmos - ale wieczorem wszystkie bole kregoslupa mijaja :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero

Ja też kupowałem beton na ławy z Thomasbetonu i też byłem zadowolony z betonu jak i obsługi. Choć sama transakcja miała miejsce nie bezpośrednio z nimi a innym znanym już podłym pośrednikiem.

Póki co jeszcze za ten beton nie zapłaciłem ponieważ złożyłem reklamację cenową.

Teraz już też na posadzkę zamawiam w Thomasbetonie bezpośrednio 190 netto za kubik z transportem w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszytkich

 

w przyszłym tygodniu ekipa zaczyna u nas wylewanie Ław i w związku z tym mam kilka pytan - jak u was wyszło cenowo sciagniecie humusu- ( u nas dom ok 150 m 2 - teren płaski ) bo czytałam o tak róznych kwotach ze głowa boli

interesuje mnie tez jaki beton potrzebny jest na ławy- bo z tego co sie orientuje to chyba B-20- a nam murarz kazał kupic b- 15 - moze ktos zna aktulane ceny- troche poczytałam na forum - ale moze ktos ma świeższe info a i jesczze jakis orientacyjne ceny stali- 3 zł za kg - to dobra cena ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kredyt załatwiamy na rogu gdańskiej i słowackiego. Narazie mamy zakupione materiały ;-)))bloczki itd. na co mamy faktury.

ah poztym chca zaświdczenie z Zus o wysokości moich dochodów-(jestem parcownikiem nie pracodawca) odwiedziałam więc ZUS a tam nic o takim zaświdczeniu nie wiedza;-)))) jedynie o zaswiadczeniu o wysokości składek hmmm zobaczymy teraz znowu czekamy ...czekamy.... już się zastanawiam czy nie wziaść kredytu w PKO BP

 

Spróbuj podejść do innego doradcy w millennium i żeby najwyżej przekazali sprawę, jeżeli jesteś jako pracownik na etacie to zaświadczenie od pracodawcy, chyba że zaświadczenie z Zusu o niezaleganiu ze składkami (zazwyczaj dla działalności), po prostu dowiedz się u kogoś innego :) :) :)

Polecam mbank, posżło bardzo sprawnie

Kurcze, ja też załatwiam kredyt w Millenium i to w dodatku także na Słowackiego u pani Sójki :(

czekam na razie 2 tyg. i widać że prace nie posówają się do przodu. W poniedziałek tam zadzwonię i ich postraszę że jak się nie pośpieszą to znajdę inny bank :) Wybrałem Millenium bo już brałem u nich kredyt hipoteczny i wiem, że za to w trakcie spłacania są bezproblemowi. Ogólnie jestem z nich zadowolony więc warto na początku uzbroić się w cierpliwość.

Teraz jest jakaś majowa promocja w mBanku - oprocentowanie od 3,3 w PLN może warto w razie czego tam się udać i porozmawiać o szczegułach ?????

 

 

tak my również u Pani Sójki-nie licz na to ze sama zadzwoni ja wydzwaniam i ciagle pytam co sie dzieje-to juz ponad 4 tygodnie-szok i uważaj jak wyceni ci działke rzeczoznawca bo to tez było u nas dziwna sprawa i własnie to wyjasniamy :D a ja czekam z Zusa na zaświdczenie o wysokosci dochodów(chciaz Zus mi wystawi tylko o wysokosci składek)-tak sobie zyczy bank w swojej decyzji wiec znowu czekamy-szok a prace ide szybko do przodu i zapasy gotówki juz sie koncza :( :(

Polecam mbank, poszło sprawnie. jeżeli chcesz to wyśle kontakt do osoby która się tym zajmuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za dobre slowa :D

jakos tak budujaco to zabrzmialo :D

:D :D :D

 

Faktycznie ZUCH :D Sam widziałem.

 

Graczyk - he he i jeszcze dzis zobaczysz :lol:

 

Gosia i Rafal

-humus u nas 600 zl - tez mamy niby rowny teren - na moje oko - w miejscu gdzie stoi budynek, ale wcale tak nie bylo jak wjechala koparka - roznica wysokosci pomiedzy naroznikami po przekatnej wynosila 1 metr. Jezdzil 8 godzin. Fakt ze wykopal nam pseudo zwirownie na glebokosc 3 m...

 

- beton - a jak masz w projekcie?

my przyjelismy zasade: nie schodzimy ponizej zalecen w projekcie

Czytam ze wiekszosc robi tak samo: 10 cm B-10 i pozostala (wieksza) czesc B-20

B-15 bym sie raczej nie odwazyla - wylalismy z B-15 posadzke, ale nie lawy :roll:

 

-stal - ja szukalam miesiac temu obdzwaniajac hurtownie - najkorzystniej wypadal Stalex Podmiejska. teraz juz biore ciagle od nich, nie wiem jak inne hurtownie

Dobieralam stal na wieniec do fundamentow w ub czwartek i wczoraj na zbrojenie pod okna - ciagle ta sama cena - ok 2,65 i 2,68 netto za 1 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kredyt załatwiamy na rogu gdańskiej i słowackiego. Narazie mamy zakupione materiały ;-)))bloczki itd. na co mamy faktury.

ah poztym chca zaświdczenie z Zus o wysokości moich dochodów-(jestem parcownikiem nie pracodawca) odwiedziałam więc ZUS a tam nic o takim zaświdczeniu nie wiedza;-)))) jedynie o zaswiadczeniu o wysokości składek hmmm zobaczymy teraz znowu czekamy ...czekamy.... już się zastanawiam czy nie wziaść kredytu w PKO BP

 

Spróbuj podejść do innego doradcy w millennium i żeby najwyżej przekazali sprawę, jeżeli jesteś jako pracownik na etacie to zaświadczenie od pracodawcy, chyba że zaświadczenie z Zusu o niezaleganiu ze składkami (zazwyczaj dla działalności), po prostu dowiedz się u kogoś innego :) :) :)

 

Kurcze, ja też załatwiam kredyt w Millenium i to w dodatku także na Słowackiego u pani Sójki :(

czekam na razie 2 tyg. i widać że prace nie posówają się do przodu. W poniedziałek tam zadzwonię i ich postraszę że jak się nie pośpieszą to znajdę inny bank :) Wybrałem Millenium bo już brałem u nich kredyt hipoteczny i wiem, że za to w trakcie spłacania są bezproblemowi. Ogólnie jestem z nich zadowolony więc warto na początku uzbroić się w cierpliwość.

Teraz jest jakaś majowa promocja w mBanku - oprocentowanie od 3,3 w PLN może warto w razie czego tam się udać i porozmawiać o szczegułach ?????

 

tak my również u Pani Sójki-nie licz na to ze sama zadzwoni ja wydzwaniam i ciagle pytam co sie dzieje-to juz ponad 4 tygodnie-szok i uważaj jak wyceni ci działke rzeczoznawca bo to tez było u nas dziwna sprawa i własnie to wyjasniamy :D a ja czekam z Zusa na zaświdczenie o wysokosci dochodów(chciaz Zus mi wystawi tylko o wysokosci składek)-tak sobie zyczy bank w swojej decyzji wiec znowu czekamy-szok a prace ide szybko do przodu i zapasy gotówki juz sie koncza :( :(

 

my załatwialiśmy u p.Grzeszczaka na Jagiellońskiej i z perspektywy czasu to mi się śmiać chce ile on mojego gadania (czasem krzyku) się nasłuchał, ale narzekać na niego nie mogę, chłopak się starał :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info i namiary - własnie sprawdzam jak jest w projekcie - ale na 99 % B-20-

stal mamy juz zamówioną - 3 zł brutto -+ 50 zł transport z Solca -

 

Podziele sie jesczze z wami jedna wiadomoscia- ceny na BK windowane sa przez hurtownie i to okropnie - solbet jest juz po 18 zł- ja jestem bardzo zadowolona bo własnie dzwonił maz ze załatwił - ale nie pytajcie jak- bo to była bradzoooo długa droga i w ogóle w to nie werzylismy BK bezposrednio z Solbetu - po 9,60 brutto- zaoszcvzedzilismy wiec z 10 tys - :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info i namiary - własnie sprawdzam jak jest w projekcie - ale na 99 % B-20-

stal mamy juz zamówioną - 3 zł brutto -+ 50 zł transport z Solca -

 

Podziele sie jesczze z wami jedna wiadomoscia- ceny na BK windowane sa przez hurtownie i to okropnie - solbet jest juz po 18 zł- ja jestem bardzo zadowolona bo własnie dzwonił maz ze załatwił - ale nie pytajcie jak- bo to była bradzoooo długa droga i w ogóle w to nie werzylismy BK bezposrednio z Solbetu - po 9,60 brutto- zaoszcvzedzilismy wiec z 10 tys - :)

 

Super! Gratuluję!

Ja też kupuję BK w cenie brutto podobnej do Twojej z dowozem w firmie Wodan. Zgadzam się, że ceny są nakręcane przez hurtownie - głównie pewnie te, które same nie mają materiału na bieżąco...

Stal kupiłam dzisiaj - netto 2,60 za fi 6 oraz 2,50netto za fi 12 oczywiście ze Stalexu na Osowej. Namiary wyżej podał Dariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doriw jakim banku załatwiasz kredyt???

 

aha proszę o namiary na hurtownie -w której ceny i obsługa są przyzwoite :D :D

zielonka ciele????a w Bydgoszczy

 

Karolina ja właśnie dziś się dowiedziłam, że mamy przyznany kredyt! W Santanderze:) Po południu podpisuję umowę.

 

Mkkafe- jednak ostatecznie opcje kredytu nam się zmieniły. Szczegóły może Ci opowiem przy jakiejś kawce? :)

 

Karolina - ja jestem zadowolona z Wodanu na Osowej - nie windują niepotrzebnie cen (zamówiłam u nich bloczki na fundament i suporex).

Stal - jw - Stalex

Strop typu terriva - Arko na przemysłowej (fachowa obsługa :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doriw jakim banku załatwiasz kredyt???

 

aha proszę o namiary na hurtownie -w której ceny i obsługa są przyzwoite :D :D

zielonka ciele????a w Bydgoszczy

 

Karolina ja właśnie dziś się dowiedziłam, że mamy przyznany kredyt! W Santanderze:) Po południu podpisuję umowę.

 

Mkkafe - jednak ostatecznie opcje kredytu nam się zmieniły. Szczegóły może Ci opowiem przy jakiejś kawce? :)

 

Karolina - ja jestem zadowolona z Wodanu na Osowej - nie windują niepotrzebnie cen (zamówiłam u nich bloczki na fundament i suporex).

Stal - jw - Stalex

Strop typu terriva - Arko na przemysłowej (fachowa obsługa :) )

 

gratulujemy i życzymy dużo sił w budowie :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...