Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

RobertEs

 

... W przypadku jakichs kradzieży podamy te nr policji i niech sprawdzają kto to jest !!! a w miare możliwości będziemy sami namierzac i weryfikowac te dane (zeby nie narobić problemu "naszym" budowlancom, którzy też często pracują "trochę" na lewo)

 

Robert, śmiem wątpić, że Policja cokolwiek zrobi - jak ich nie złapią na gorącym uczynku, to palcem nie kiwną...

 

zresztą cały czas twierdzą, że jest ich za mało na teren BB; nie bede pisała, ilu ma dyżur w nocy :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

RobertEs co u Ciebie się dzieje, taka cisza :lol: :lol: :lol:

......

PS jak tam kawa na tarasie (pierwsza już była u Faciów)

 

dzien dobry :lol: :lol: :lol: ALL, bo dłuższej przerwie. To chyba była intuicja, że tu zajrzałem :D ... poczulem sie wywolany do TABLICY

 

faktycznie taras wylany (coprawda z małymi komplikacjami ... ale dałem rade :lol: :lol: . Plan jest taki, że szybko chce położyć jeszcze na niego deski(kafle jakoś mnie nie przekonują... trochę też ze względu na dzieci)... ale jak na razie "goły" beton

 

no i tak jak się umawialiśmy (chyba z rok temu) jest taras to musi byc i kawa na tarasie. Nie wymiguje się od tego zobowiązania. Co prawda ten weekend odpada, ale zapraszamy WSZYSTKICH na kawe (i nie tylko :wink: :lol: :lol: ) w następny weekend

 

...a może jakaś imprezka ?? ... tak dla odstresowania

 

pzdr RobertEs

 

bardzo wstępnie się wybieramy, bo na ten termin planujemy sprzątanie ogródka z pomocą silnej ekipy i jak się uda to niestety nie damy rady :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RobertEs co u Ciebie się dzieje, taka cisza :lol: :lol: :lol:

 

prośba o przesłanie do Olka i Asi namiarów Murowańskich :p

 

wysłane mailem :D

 

a tak w sprawie listy kontaktów Murowańskich...

może czas je uzupełnic i ewentualnie nanieść korekty, jezeli coś się zmieniło.

 

Aktualnie na liście są:

Alex_ mail i telefon kom.

Asia i Olek mail i tel.kom

dori mail i tel.kom

Gacuś mail i tel.kom

kola mail i tel.kom

Marcin z Bydzi mail i tel.kom

Marczyslaw mail i tel.kom

RobertEs mail i tel kom

Aga Faciowa tel.kom

INEZ2007 mail i tel.kom

Aga i Krzyś tylko mail

Maciejko tylko mail

bąki mail i tel.kom

Horiato tylko mail

 

jeżeli kogoś nie ma na liście, a chcialby się dopisać, lub dodać kontakt adres mailowy lub nr telefonu proszę info.

Możemy też dodać np nr GaduGadu, Skype jeżeli ktoś posiada i wyraża zgodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RobertEs co u Ciebie się dzieje, taka cisza :lol: :lol: :lol:

 

prośba o przesłanie do Olka i Asi namiarów Murowańskich :p

 

wysłane mailem :D

 

a tak w sprawie listy kontaktów Murowańskich...

może czas je uzupełnic i ewentualnie nanieść korekty, jezeli coś się zmieniło.

 

Aktualnie na liście są:

....

 

Możemy też dodać np nr GaduGadu, Skype jeżeli ktoś posiada i wyraża zgodę

 

i propnuję (dla lepszego kontaktu) uzupełnic BAZĘ kontaktów o pozostałych forumowiczów z innych wsi - nie tylko z Murowańca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RobertEs co u Ciebie się dzieje, taka cisza :lol: :lol: :lol:

......

PS jak tam kawa na tarasie (pierwsza już była u Faciów)

 

dzien dobry :lol: :lol: :lol: ALL, bo dłuższej przerwie. To chyba była intuicja, że tu zajrzałem :D ... poczulem sie wywolany do TABLICY

 

faktycznie taras wylany (coprawda z małymi komplikacjami ... ale dałem rade :lol: :lol: . Plan jest taki, że szybko chce położyć jeszcze na niego deski(kafle jakoś mnie nie przekonują... trochę też ze względu na dzieci)... ale jak na razie "goły" beton

 

no i tak jak się umawialiśmy (chyba z rok temu) jest taras to musi byc i kawa na tarasie. Nie wymiguje się od tego zobowiązania. Co prawda ten weekend odpada, ale zapraszamy WSZYSTKICH na kawe (i nie tylko :wink: :lol: :lol: ) w następny weekend

 

...a może jakaś imprezka ?? ... tak dla odstresowania

 

pzdr RobertEs

 

Robert, żyjesz???? :D :D :D

już zaczęłam się martwić ;-) tyle czasu spędzam na wsi, a Was ni widu, ni słychu :)

 

... czujemy się zaproszeni :oops: ;-)

 

żyje, żyje.

... czujcie sie czujcie ... zaproszeni :lol: :lol:

 

PS wysylam coś na priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam cały Murowaniec i życzę udanego śledztwa...nadal nie mieści mi się w głowie to co się tam dzieje. Oni czują się bezkarni i dopóki ktoś przynajmniej jednego z nich nie złapie , szajki będą u was grasować.

 

Mam pytanie do "starszych" :lol: forumowiczów. Ktoś pokazywał piękne podłogi a ja poszukuję ekipy parkieciarzy i informacji jakie drewno nadaje się napodłogę , gdzie jest ogrzewanie podłogowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam cały Murowaniec i życzę udanego śledztwa...nadal nie mieści mi się w głowie to co się tam dzieje. Oni czują się bezkarni i dopóki ktoś przynajmniej jednego z nich nie złapie , szajki będą u was grasować.

 

Mam pytanie do "starszych" :lol: forumowiczów. Ktoś pokazywał piękne podłogi a ja poszukuję ekipy parkieciarzy i informacji jakie drewno nadaje się napodłogę , gdzie jest ogrzewanie podłogowe.

 

... kiedys pokazywalem fotke mojego parkietu w salonie.

Jestesmy bardzo zadowoleni. Spójrz na moją galerię.

 

Przyjdź też na "tarasowe" to zobaczysz na żywo. :lol: :lol:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert - solary najszybciej zwroca sie tym ktorzy beda grzac najdrozszym obecnie paliwem: gaz, olej opalowy...

My bedziemy miec piec dwufunkcyjny na eko groszek i drewno - u nas zaczna sie zwracac po 8 latach uzytkowania :lol: - nie wiem co bede robila za 8 lat - moze bede juz mieszkala gdzies indziej :roll: - oby nie - ale mnie sie nie oplaca instalowac solarow

 

Wspolczuje Wam tych kradziezy :roll:

 

Czy ktos ma potrzebe kupic Ytong 36,5??

Ja potrzebuje kilka palet - a ktos chce sprzedac albo calosc - albo nic :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert - solary najszybciej zwroca sie tym ktorzy beda grzac najdrozszym obecnie paliwem: gaz, olej opalowy...

My bedziemy miec piec dwufunkcyjny na eko groszek i drewno ....

 

... no dobrze a ciepła woda latem?? Bojler i grzanie elektryczne??

Ja też mam piec na ekogroszek ... wyłączyłem go ok.3tyg temu i grzeje wodę na prąd - jestem ciekaw kosztów i zaczynam się bać :-?

 

stąd ten pomysł .... a ceny na zestawy solarne spadają.

W zestawie masz już pompy, zasobnik ok.300l co i tak musisz kupić wyposazając kotłownię. Ja jestem w innej sytuacji bo kotłownię mam już wyposażoną ... ale jak byb zdemontował i sprzedał na allegro :lol: - o tyle niższe koszty

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka taryfe masz??

 

masz racje - grzanie wody nie jest rozwiazane - solary by jej pomogly byc ciepla. Narazie jednak wg mnie solary sa jeszcze drogie. Ale ostatnio pzrestalam sledzic ceny i nie wiem co sie w temacie dzieje. Mam zamiar kupic kociol przystosowany do podlaczenia w przyszlosci do solarow. I to narazie wszystko :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka taryfe masz??

 

masz racje - grzanie wody nie jest rozwiazane - solary by jej pomogly byc ciepla. Narazie jednak wg mnie solary sa jeszcze drogie. Ale ostatnio pzrestalam sledzic ceny i nie wiem co sie w temacie dzieje. Mam zamiar kupic kociol przystosowany do podlaczenia w przyszlosci do solarow. I to narazie wszystko :roll:

 

Nie mam taryfy nocnej, jeżeli o to Ci chodzi. Kiedyś liczyłem i stwierdziłem, że w moim przypadku przepłaciłbym.

 

aha, tak na marginesie to przemyśl czy kupić piec na groszek dwufunkcyjny. Ja kupiłem Ekocentra 25KW z dodatkowym rusztem (to ta dodatkowa funkcja do spalania drewna ... i jak to powszechnie się mówi "śmieci")

i nigdy z tego jeszcze nie korzystałem, a instalator od pieca powiedział ze nie zna osoby która z tego korzystałaby, a niby zamontował już sporo.

Biorąc pod uwagę wyższe koszty zakupu pieca z dodatkowym rusztem niż bez, sam powoli się przekonuję, ze to były wyrzucone pieniądze.

Taka jest moja opinia 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z innej beczki...

 

czy ktoś z Was brał pod uwagę montaż kolektorów słonecznych (tzw.solarów).

 

Jestem ciekaw jaka jest Wasza opinia na ten temat??

Czy ktoś jest zdecydowany założyć, a jeżeli nie to dlaczego??

 

pzdr

RobertEs

 

mój mężunio marzy o tym, ale cena na razie straszy :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z innej beczki...

 

czy ktoś z Was brał pod uwagę montaż kolektorów słonecznych (tzw.solarów).

 

Jestem ciekaw jaka jest Wasza opinia na ten temat??

Czy ktoś jest zdecydowany założyć, a jeżeli nie to dlaczego??

 

pzdr

RobertEs

 

Kolektory to dobra inwestycja. O ile ktoś ma kasę aby ją zrobić. Ja osobiście myślę o kolektorach.

W Bydgoszczy jest wyłączny przedstawiciel niemieckiej firmy

Phönix SonnenWärme AG

 

Poniżej link.

http://www.energia-odnawialna.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert - solary najszybciej zwroca sie tym ktorzy beda grzac najdrozszym obecnie paliwem: gaz, olej opalowy...

My bedziemy miec piec dwufunkcyjny na eko groszek i drewno ....

 

... no dobrze a ciepła woda latem?? Bojler i grzanie elektryczne??

Ja też mam piec na ekogroszek ... wyłączyłem go ok.3tyg temu i grzeje wodę na prąd - jestem ciekaw kosztów i zaczynam się bać :-?

 

pozdr

 

my mamy ten sam zgryz, na szczęście można poskręcać grzejniki i przepalić na noc w kominku i woda ciepła jest ale był ten upał to też nas prąd czekał, a co dalej będzie :o :o :o :o :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...