Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Za wasza radą udaje sie zakupić strop Teriva do firmy Arko na Przemysłowa-czy ktos z was położył już strop czy jestescie zdowoleni z ich materiałów?????

Troszke boje sie o transport-trzeba samemu załatiwc

 

Na pewno trochę w transporcie pomogą :D :D

 

Marczysławy mają ich strop, do nich można po opinię :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

z Solbetu i juz wiem ze nawet jak mam jakis namiar to sie okazuje ze do Solbetu nie chca jechac- wiec ogólnie lipa - teraz czekam jescze na info od jednego goscia- który mówił ze pojedzie- tylko kwestia ceny

 

Powiedz mi, czemu do Solbetu nie chcą jechać. Też mam tam zamówiony towar i też nie wziąłem "ich" transportu - bo wydawał mi się drogi. Cxzytam w Twoim poście że mogę mieć problem. Wyjaśnij mi proszę, czemu nie chcą jechac po materiał do Solbetu?

 

chyba wcześniej już ktoś coś wspominał, że tam są spore kolejki i pewnie kierowcom się nie uśmiecha tam stać :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wasza radą udaje sie zakupić strop Teriva do firmy Arko na Przemysłowa-czy ktos z was położył już strop czy jestescie zdowoleni z ich materiałów?????

Troszke boje sie o transport-trzeba samemu załatiwc

 

Na pewno trochę w transporcie pomogą :D :D

 

Marczysławy mają ich strop, do nich można po opinię :lol: :lol:

 

potwierdzam, że przy transporcie pomogą, a i domek jeszcze stoi :D

puk, puk odpukać w niemalowane :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nadrabiajac zaleglosci:

 

1. kuchnie - jesli ktos szuka czegos nowoczesnego i ekskluzywnego nienajgorsze wrazenie zrobila na mnie firma kolo izocentrum, na Towarowej 36. Co do cen trudno mi powiedziec, bo nie mam narazie innych wycen, acz wydaje mi sie nie najtaniej. Z drugiej strony ja zamawiam w fornirze, a to nie najtansze wykonczenie, wiec..

2. Zwir i piach - ja za 16 ton wiselki placilem z dowozem 400zl. Cena nienajgorsza, terminowo, bardzo uprzejmy czlowiek, samochod wielki, czteroosiowy, i moze przywiesc bodaj 24 tony naraz, ale nie wszedzie wjedzie. 501720007

3. transport - potwierdzam, ze nie jest latwo znalesc, nie chca stac, probuja wyludzac pozniej doplaty za postoje itp, generalnie bardzo zle doswiadczenia. Sam obecnie szukam samochodu 16 ton z hdsem na kurs do Poznania.

4. Parkiety - zarowno zakup parkietu, chemii jak i usluga - Jawa ul. Kurpinskiego 12 jawa.pl - ceny dobre, uczciwie i solidnie.

 

Sam chetnie przyjme namiary na transport z hds 16 ton i na inne studia kuchenne robiace w fornirach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów!

 

Szukam kogoś od studni, ale nie takiej z kręgami tylko

z odwiertem w ziemi.

Jeśli ktoś ma osobę godną polecenia w okolicach bydzi to plis....

 

Kasia

Znam gościa co robi odwierty studni. Mi w Łochowie zrobił wszystko za 1250 zł a trwało to około 2,5 godziny i woda płynie do dzisiaj. Jestem z niego zadowolony gość mieszka na ul. Nakielskiej w Bydzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów!

 

Szukam kogoś od studni, ale nie takiej z kręgami tylko

z odwiertem w ziemi.

Jeśli ktoś ma osobę godną polecenia w okolicach bydzi to plis....

 

Kasia

Znam gościa co robi odwierty studni. Mi w Łochowie zrobił wszystko za 1250 zł a trwało to około 2,5 godziny i woda płynie do dzisiaj. Jestem z niego zadowolony gość mieszka na ul. Nakielskiej w Bydzi

 

Saymon też poproszę :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów!

 

Szukam kogoś od studni, ale nie takiej z kręgami tylko

z odwiertem w ziemi.

Jeśli ktoś ma osobę godną polecenia w okolicach bydzi to plis....

 

Kasia

Znam gościa co robi odwierty studni. Mi w Łochowie zrobił wszystko za 1250 zł a trwało to około 2,5 godziny i woda płynie do dzisiaj. Jestem z niego zadowolony gość mieszka na ul. Nakielskiej w Bydzi

 

Saymon też poproszę :lol: :lol:

 

ja też, ja też :lol: poproszę o namiary na studniarza

ciśnienie wody w okolicy K A T A S T R O F A !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Solbetu i juz wiem ze nawet jak mam jakis namiar to sie okazuje ze do Solbetu nie chca jechac- wiec ogólnie lipa - teraz czekam jescze na info od jednego goscia- który mówił ze pojedzie- tylko kwestia ceny

 

Powiedz mi, czemu do Solbetu nie chcą jechać. Też mam tam zamówiony towar i też nie wziąłem "ich" transportu - bo wydawał mi się drogi. Cxzytam w Twoim poście że mogę mieć problem. Wyjaśnij mi proszę, czemu nie chcą jechac po materiał do Solbetu?

 

 

czesc

 

problem polega na tym ze tam trzeba czekac po kilka godzin w kolejkach a nikt nie chce stac- chyba ze komus zapłacisz ale transport wyniesie cie wtedy z 3 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów!

 

Szukam kogoś od studni, ale nie takiej z kręgami tylko

z odwiertem w ziemi.

Jeśli ktoś ma osobę godną polecenia w okolicach bydzi to plis....

 

Kasia

Znam gościa co robi odwierty studni. Mi w Łochowie zrobił wszystko za 1250 zł a trwało to około 2,5 godziny i woda płynie do dzisiaj. Jestem z niego zadowolony gość mieszka na ul. Nakielskiej w Bydzi

 

 

czesc- ja tez sie dołacze do prosby o namiary - moze jakis telefon ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Mam problem i nie mam się z kim skonsultować - no bo przecież nie z wykonawcą.

Na mojej działce mam wodę gruntową na wysokości jednego metra. Do wybudowania domu podobno problemu nie będzie. Ławy na głebokości 70 cm i nasypanie na teren około pół metra ziemi. - i tak to musze zrobić bo droga jest pół metra wyżej niż moja działka.

 

Ale w zeszłym tygodniu doprowadzono mi wodę na plac budowy. Zakopano 3 kręgi na głębokości 180cm. Na dole są rury, zawory i licznik. U góry jest "kran". Jak łatwo się domyśleć. Dolne zawory i licznik jest w wodzie. (po okresie suszy jest ona na głębokości 150cm - ale wiem że po intensywniejszych opadach dojdzie do metra. (robiłem badania geotechniczne) Jak uważacie - czy ten licznik może być w wodzie? Czy moge w tech kręgach mieć wodę? Czy zimą nie zamarznie?

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodomierz nie może być w wodzie. Nie jest przeznaczony do tego rodzaju pracy. Będzie wskazywał mniej niż powinien ze względu na większe opory. Poza tym będą trudności w odczycie.

Studnia nie powinna zamarznąć. W razie czego można zrobić korek ze styropianu pod deklem.

Proponowane rozwiązanie to przeniesienie wodomierza do budynku. Tam jego ponowne oplombowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodomierz nie może być w wodzie. Nie jest przeznaczony do tego rodzaju pracy. Będzie wskazywał mniej niż powinien ze względu na większe opory. Poza tym będą trudności w odczycie.

Studnia nie powinna zamarznąć. W razie czego można zrobić korek ze styropianu pod deklem.

Proponowane rozwiązanie to przeniesienie wodomierza do budynku. Tam jego ponowne oplombowanie.

 

Wiesz - ale ja budynku jeszcze nie mam.

To jest pusty plac budowy. Jedynie mam kręgi z podłączoną wodą i skrzynkę z niepodłączonym jeszcze prądem.

Kurczę - jeszcze nic nie zrobiłem a już mam problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero
Witajcie.

Mam problem i nie mam się z kim skonsultować - no bo przecież nie z wykonawcą.

Na mojej działce mam wodę gruntową na wysokości jednego metra. Do wybudowania domu podobno problemu nie będzie. Ławy na głebokości 70 cm i nasypanie na teren około pół metra ziemi. - i tak to musze zrobić bo droga jest pół metra wyżej niż moja działka.

 

Ale w zeszłym tygodniu doprowadzono mi wodę na plac budowy. Zakopano 3 kręgi na głębokości 180cm. Na dole są rury, zawory i licznik. U góry jest "kran". Jak łatwo się domyśleć. Dolne zawory i licznik jest w wodzie. (po okresie suszy jest ona na głębokości 150cm - ale wiem że po intensywniejszych opadach dojdzie do metra. (robiłem badania geotechniczne) Jak uważacie - czy ten licznik może być w wodzie? Czy moge w tech kręgach mieć wodę? Czy zimą nie zamarznie?

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Zupełnie nie rozumiem dlaczego nie chcesz rozmawiać z wykonawcą tego przyłącza.

Studzienka ma być wykonana jako urządzenie wodoszczelne, które nie będzie zalewane wodą bo zwyczajnie tak być nie może ze względu choćby na odczyty a także na prace konserwatorskie.

To nie stocznia, której urządzenia z samego założenia pracują pod wodą.

Ta studzienka powinna zostać reklamowana.

Na jej dnie powinien znajdować się odstojnik (specjalny niżej dna studni dołek), dzięki któremu łatwo można usunąć przypadkowy niechciany napływ wody. Napływ ten nie powinien pojawiać się w wyniku opadów deszczu czy też wód podskórnych. Taki napływ może mieć miejsce w wyniku prac konserwatorskich.

Studzienka powinna być po jej zewnętrznej stronie izolowana przeciwwilgociowo.

 

Bezapelacyjnie reklamować tę studzienkę bez względu na to kto jest jej wykonawcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że można próbować robić wodoszczelną studzienkę, ale to nie ma większego sensu. Jest trudne i wodoszczelność z czasem może się pogorszyć (woda ma dziwnązdolność do torowania sobie drogi) i jesteśmy w punkcie wyjścia.

Moja rada: Na czas budowy nie przejmować się, potem przenieść wodomierz do budynku. Można już po stanie zerowym - jeżeli jest piwnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero
...Proponowane rozwiązanie to przeniesienie wodomierza do budynku. Tam jego ponowne oplombowanie.

 

To czy można przenieść wodomierz do budynku zależy od właściciela sieci.

Przypuszczam, że nie będzie to takie proste - nie przypadkiem została zaprojektowana studzienka by zaraz po jej wykonaniu uznać ją za niepożądaną.

 

Wadliwe wykonanie studzienki nie będzie atutem do jej likwidacji bo samo przeniesienie wodomierza oznacza, że jest ona zbędna właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...