Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Kero

To czy można przenieść wodomierz do budynku zależy od właściciela sieci.

I pewnie z nim trzeba najpierw porozmawiać.

 

To nie jest jedynie kwestia rozmowy.

W takiej sytuacji wymaga to zgody właściciela sieci, na podstawie której można to przeprojektować i zgodnie z nowym projektem przenieść a wszystko to po to by operator sieci nie musiał być na łasce i nie łasce odbiorcy wody i nie wiedział gdzie jest usytuowany wodomierz.

Po za tym każdy rejon ma swoje zasady w budowaniu przyłączy nie stosuje wolnej amerykanki w tym zakresie, jeden wodomierz w piwnicy inny na parterze a jeszcze inny w studzience. Dlaczego tak jest nie miejsce tu do omawiania.

Ustne uzgodnienia nie są taką informacją.

 

Nie rozumiem dlaczego odradzasz reklamowanie partackiej roboty. To co mówisz o "właściwościach" wody do przeciekania wszem i wobec naokoło to tylko akceptacja niechlujów wykonawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero

Nie rozumiem dlaczego odradzasz reklamowanie partackiej roboty.

Niczego takiego nie sugerowałem. A rozmowę traktuję jako wstęp do uzgodnień (pisemnych), o których piszesz i późniejszych zmian.

 

Ja rozumiem, że nie sugerowałeś nic takiego ale to co podpowiadasz nie jest niczym innym jak właśnie zaakceptowaniem partactwa za jakie nota bene inwestor poniesie ponownie koszty a tych nigdy za mało.

Reklamowanie partactwa to jednak nie te same koszty co przenoszenie wodomierza.

 

Co do wentylacji to mam do Ciebie pytanie.

U mnie też jest grawitacyjna ale nie przewidywana jest w pokojach. Czy Twój projekt przewiduje wentylację grawitacyjną w pokojach?

Oczywiście nie chodzi tu o salon bo tam jest przewidziana - chodzi o pokoje osobiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero
Dzięki za uwagi.

Podsumowując - obaj jesteście zdania, że nie można tego tak zostawić.

A przez chwię się zastanawiałem nad tym.

Przemyślę - i poinformuję na Forum co wymyśliłem

Dzięki i pozdrawiam

 

eli2 ta studzienka jest Twoja z częścią przyłącza po wylotowej stronie wodomierza a więc ewentualne przyszłe problemy wynikające właśnie z zalania jej wodą będą Twoimi problemami dlatego nie wolno Ci tego tak zostawić.

Jak chcesz to prześlę Ci fotki (na prv bo nie ma ich już na żadnym serwerze) studzienki jaką wykonaliśmy samodzielnie na budowie syna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest grawitacyjna ale nie przewidywana jest w pokojach. Czy Twój projekt przewiduje wentylację grawitacyjną w pokojach?

Oczywiście nie chodzi tu o salon bo tam jest przewidziana - chodzi o pokoje osobiste.

Nie ma wentylacji w tych pokojach. Co więcej nie było też w salonie ale powstała przy okazji instalownia kominka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studniarz sprawdzony i rzetelny. namiary na priva bo to mój dobry znajomy a niechę upowszechniać prywatnej komórki.

 

Cześć Graczyk - ja również poproszę namiary na człowieka od studni :)

 

A kto ma może ju ż studnię w Murowańcu? Jak woda? pitna? Głęboko trzeba kopać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest grawitacyjna ale nie przewidywana jest w pokojach. Czy Twój projekt przewiduje wentylację grawitacyjną w pokojach?

Oczywiście nie chodzi tu o salon bo tam jest przewidziana - chodzi o pokoje osobiste.

Nie ma wentylacji w tych pokojach. Co więcej nie było też w salonie ale powstała przy okazji instalownia kominka.

 

Wentylacja obejmuje małą piwniczkę, garderobę, oraz łazienki. W salonie jest komin ale będziemy musieli wybić na kratke wentylacyjna dziurę. W kotłowni też muszę uzupełnić kratki. Szlak mnie trafia, jedna firma robi to druga tamto, ale żadna komleksowo. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wentylacji to mam do Ciebie pytanie.

U mnie też jest grawitacyjna ale nie przewidywana jest w pokojach. Czy Twój projekt przewiduje wentylację grawitacyjną w pokojach?

Oczywiście nie chodzi tu o salon bo tam jest przewidziana - chodzi o pokoje osobiste.

 

 

Mój prjekt nie przewiduje wentylacji w pokojach! I znów się musze zastanawiać, co jeszcze? Tym bardziej, że jak rozlicze się z firmą to już po ptakach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A kto ma może ju ż studnię w Murowańcu? Jak woda? pitna? Głęboko trzeba kopać?

 

Ja mam wykopaną studnię na wodę gospodarczą (kręgle) i lustro wody obecnie znajduje się na głębokości 1.70 , zimą było na 1.4 . Ta woda raczej jako pitna się nie nadaje :( . Żeby mieć wodę pitną trzeba by wykopać lub wywiercić studnię na głębokość ok 9 metrów - (w murowańcu)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto ma może ju ż studnię w Murowańcu? Jak woda? pitna? Głęboko trzeba kopać?

Ja mam wykopaną studnię na wodę gospodarczą (kręgle) i lustro wody obecnie znajduje się na głębokości 1.70 , zimą było na 1.4 . Ta woda raczej jako pitna się nie nadaje :( . Żeby mieć wodę pitną trzeba by wykopać lub wywiercić studnię na głębokość ok 9 metrów - (w murowańcu)

Pozdrawiam

 

Woda ze studni do picia wymaga badań w Sanepidzie koszt jakieś 500-600zł chociaż na początek

Sąsiedzi Marczysławów taką mają jak co wrażenia z konsumpcji u Marczysławy

 

W każdym razie bardzo walczyła o wodociąg :D :D :D :D

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eli2 ta studzienka jest Twoja z częścią przyłącza po wylotowej stronie wodomierza a więc ewentualne przyszłe problemy wynikające właśnie z zalania jej wodą będą Twoimi problemami dlatego nie wolno Ci tego tak zostawić.

Jak chcesz to prześlę Ci fotki (na prv bo nie ma ich już na żadnym serwerze) studzienki jaką wykonaliśmy samodzielnie na budowie syna.

 

Bardzo proszę o te zdjęcia.

Na priva przeslę e-maila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam żwirownie-czy tez góry piachu jakies 30 metrów od domu-niedługo bede zasypywac fundament-potrzbny mi transport na ten kawałek ?????ludzie maja ta zwirownie sprzedaja piach ale nie maja transportu - jak to zrobić ???jaki transport poprosze o namiary???

 

Wydaje mi się, że koparka wystarczyłaby...

 

A jak ekipa? Zostawiłaś ich czy się pożegnaliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekipa kończy fundament-jakos mozolnie im to idzie-dzis zalewaja wejscie i taras.

Rozglądam się za innymi chetnymi do pracy-ale ciezko, poztym cały czas dumam czy zmienic kierownika budowy-bo przeciez to on odbiera prace tych ludzi i ich kontroluje, wiec tu tez on zawinił- nie umie nam doradzic ani sam wypowiedziec sie na temat budowy szok jestem ogóelnie bardzo zła i smutna przez to wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero
mam żwirownie-czy tez góry piachu jakies 30 metrów od domu-niedługo bede zasypywac fundament-potrzbny mi transport na ten kawałek ?????ludzie maja ta zwirownie sprzedaja piach ale nie maja transportu - jak to zrobić ???jaki transport poprosze o namiary???

 

Tak jak pisze dori koparka wystarczy. Choć nie dokładnie koparka ale powinna to być koparko-ładowarka ponieważ ta ma zwiększoną pojemność łyżki ładującej czego nie posiadają zwyczajne koparki.

To taki drobny szczegół ale ważny dla czasu jaki potrzebują te sprzęty.

A 30m to właściwie nic. Dom syna ma długość 26mb nie licząc wykusza, który tę długość jeszcze zwiększa o 1,5mb:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...